23 yaşından sonra yeni üniversite

Yani şöyle anlatıyım, aslında hala kayıtlıyım, bir dil bölümü, hazırlığı geçtim, çocuğum oldu bıraktım. Azami sürem doluyordu kaydımı sildirdim fakat birkaç ay sonra af geldi yeniden kayıt oldum. Şimdi hem çocuk hem iş hem ev hem de okul yürümedi. Güz döneminde kaydımı yenileyeceğim ama bakalım. Şu an 32 yaşındayım, 23 bana öyle genç geliyor ki, biraz azmedip bitirseydim keşke demediğim gün yok 😊
Benim okulum istanbulun biraz dışında kalan bir okul istanbula servisler kalkardı pandemiden önce. Ben de ilk iki sene servis kullandım üçüncü sınıfta eve çıktım. Servis inanılmaz zordu sabahları beşte kalkardım derslerden sonra hemen servise koştuğum halde eve 2-3 saat sonra varırdım hele ki akşam servisine kalır da trafiğe takılırsam 4 saati bulurdu eve ayak basışım. Bu esnada servis arkadaşlarımdan biri benden büyük genç bir kadındı ve yeni doğum yapmıştı bebeği vardı. Hem bebeğine bakıyor hem o yolu çekiyor hem de ders çalışıyordu ben hayrandım ona. Aklıma onu getirdiniz, şu an ne durumda bilmiyorum ama başardığını ve mezun olduğunu düşünmek istiyorum. Bence siz de becerirsiniz

Bu arada mesleğinizden memnun musunuz hukuk mezunu biri bulmuşken sorayım😅
Ne yazık ki hala bir kesim, Avukatlık için babanızın tabir ettiği gibi 'yalan söyleyerek' para kazanılan bir meslek olarak görse de; avukatlık yargının en önemli kollarından biridir. Hakkı savunmak..
Her meslekte olduğu gibi mesleğimizin zorlukları var. Fakülte sayısının artması sebebi ile mezunların çoğalması, ekonomik durum gibi gibi çokça sayılabilir.
Ama mesleğinizi severek yaparsanız, hangi meslek olursa olsun güzel fırsatlar çıkıyor önünüze. Ben seviyorum memnunum. Geriye dönsem yine hukuk okurum, çünkü hep hayalimdi. Bir de pek bilinmez ama yabancı diliniz iyi değilse, okurken aynı zamanda hukuk ingilizcesine de yetkinlik sağlarsanız mezuniyet sonrası çalışma hayatında çok faydasını görürsünüz.
Umarım hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. :)

23 yaş ne ki:) ben 32 yasindayim uni okuyorum, sinifimin yarisi 30larina merdiven dayamis hatta 40 yaşlarında olanlar var. merak ediyorsaniz ucretsiz bir staj yapsaniz, en azindan hukuk burosunda işler nasil gidiyormus, avukat ile durusmay girip gözlem yaparak biraz icini rahatlatmis olursunuz.
suits dizini izlemeye basladim wow cok afilli filan diyorum banada herkes avukatligi cok yakistirirdi ama simdi bolumum tamamen farkli :)

Sana bir abla tavsiyesi istediğin mesleğin peşinden kos diploman elinde olmazsa onu yaparsin bende hukuk okuyacaktım aynısını dediler başka bölüm yazdım hep uhtesir içinde yaşında gayet genç benim universte arkadaşım bankaciydı 34 yasinda öğretmenlik okudu atandı hayallerinin peşinden kos

babanıza hak veriyorum gerçekten sizde akıllı ve zeki bir insansınızdır mutlaka ama siz önünüz kesildiği yönlendirildiğiniz için gözünüz gönlünüz hukukta kalmış diye düşünüyorum size göre olabilir hukuk ama hiç ilginiz de olmayabilir bunu da en iyi siz bilirsiniz. ama hukuk banada hiç masum gelmiyor en azından para kazanmak için para için yapmayacaksanız maddi olarak bir sıkıntınız yoksa o zaman bambaşka tabi.

31 yasindaki esimin yl okuma hayali var diye, 2 yaşındaki kızımızida alip bütün ev düzenimizi-eşyaları satip yurtdisina gideceğiz. Gerisini sen düşün canim. 23 yas nedir ki? Ne olmak istiyorsan, hangi meslekle mutlu olacaksan onu yap. Sınava girip şansını dene ama olmazsa kazanamazsan da kendini yıpratma en azindan çabaladım ve kazanmak için uğraşmış olursun.

Dusuncenin farkli bir versiyonuyum☺. 27 yasindayken , 3 universite bitirmis ve evli halimle 4. Universite okumaya niyetlenip 27 yasinda 4 senelik fizik tedavi ve rehabilitasyon bolumunu kazanmstm. Bitrdim mi? Evet.
Yiprandim mi? Haddinden fazla.
Mutlu muyum suan? Bolumume gectigim icin evet. Yoksa hemsirelikte omur gecmezdi. Nobet nobet nobet.
Cocuguma vakit ayiramadiktan snra napayim ben meslegi.
Mutlu olacaksan kesinlikle yap.

23 yaş ne ki:) ben 32 yasindayim uni okuyorum, sinifimin yarisi 30larina merdiven dayamis hatta 40 yaşlarında olanlar var. merak ediyorsaniz ucretsiz bir staj yapsaniz, en azindan hukuk burosunda işler nasil gidiyormus, avukat ile durusmay girip gözlem yaparak biraz icini rahatlatmis olursunuz.
suits dizini izlemeye basladim wow cok afilli filan diyorum banada herkes avukatligi cok yakistirirdi ama simdi bolumum tamamen farkli :)
Kendi isteğimle hukuk ya da önlisans adalet mezunu olmadan herhangi bir hukuk bürosunda ücretsiz staj yapma hakkım var mı ki?
Sana bir abla tavsiyesi istediğin mesleğin peşinden kos diploman elinde olmazsa onu yaparsin bende hukuk okuyacaktım aynısını dediler başka bölüm yazdım hep uhtesir içinde yaşında gayet genç benim universte arkadaşım bankaciydı 34 yasinda öğretmenlik okudu atandı hayallerinin peşinden kos
Siz de bir şansınızı deneyin? Belki kısmet olur hukukçu olmak🙏🏼
babanıza hak veriyorum gerçekten sizde akıllı ve zeki bir insansınızdır mutlaka ama siz önünüz kesildiği yönlendirildiğiniz için gözünüz gönlünüz hukukta kalmış diye düşünüyorum size göre olabilir hukuk ama hiç ilginiz de olmayabilir bunu da en iyi siz bilirsiniz. ama hukuk banada hiç masum gelmiyor en azından para kazanmak için para için yapmayacaksanız maddi olarak bir sıkıntınız yoksa o zaman bambaşka tabi.
Adaletin tartısını kusursuz görmüyorum, adaletin herkese eşit davrandığını da düşünmüyorum. Hatta belki haksız görecek ve alay edeceksiniz ama ben hukukun adil olduğunu bile düşünmüyorum. Mesela öldürülen insanların katillerine verilen müebbet ya da ağırlaştırılmış müebbet aslında katledilen insanın tırnağı etmez. Bu tartışmaya çok açık bir konu. Ben hukuk okursam boşanma avukatı olmak istiyorum. Kadın ya da erkek olsun kişiye zarar veren ya da ihanetle temeli sarsılmış evlilikleri bitirmek ve kişiyi kurtarmak istiyorum. Çocukluğumdan yana bir yaradır bu söylediklerim. O yüzden hukuk belki dürüst değildir, belki avukatlar, savcılar ve hakimler de dürüst değildir ama ben dürüst bir avukat olacağım Allah kısmet ederse😅🙏🏼

31 yasindaki esimin yl okuma hayali var diye, 2 yaşındaki kızımızida alip bütün ev düzenimizi-eşyaları satip yurtdisina gideceğiz. Gerisini sen düşün canim. 23 yas nedir ki? Ne olmak istiyorsan, hangi meslekle mutlu olacaksan onu yap. Sınava girip şansını dene ama olmazsa kazanamazsan da kendini yıpratma en azindan çabaladım ve kazanmak için uğraşmış olursun.
Haklısınız kesinlikle şansımı deneyeceğim çok sağolun

Dusuncenin farkli bir versiyonuyum☺. 27 yasindayken , 3 universite bitirmis ve evli halimle 4. Universite okumaya niyetlenip 27 yasinda 4 senelik fizik tedavi ve rehabilitasyon bolumunu kazanmstm. Bitrdim mi? Evet.
Yiprandim mi? Haddinden fazla.
Mutlu muyum suan? Bolumume gectigim icin evet. Yoksa hemsirelikte omur gecmezdi. Nobet nobet nobet.
Cocuguma vakit ayiramadiktan snra napayim ben meslegi.
Mutlu olacaksan kesinlikle yap.
Çok sevindim sizin adınıza rabbim isteyen herkese sizin gibi “iyi ki” demeyi nasip etsin 🙏🏼

Merhaba hanımlar başlıktan da anlayacağınız üzere 23 yaşındayım ve Allahın izniyle birkaç gün sonra tüm derslerimi vermiş olarak endüstri mühendisliğinden mezun olacağım. Fakat lafı uzatmadan sorunuma geçmek istiyorum, bölümümü isteyerek okumadım. Hayalim her zaman başarılı bir avukat olmaktı fakat babam avukatların yalan söyleyerek(?) para kazandıklarını düşündüğü için izin vermedi hatta lisede eşit ağırlık bölümünü seçmeme dahi müsade etmedi ve sevmediğim halde sayısal okudum. Sonrası endüstri mühendisliğiyle devam etti. Fakat kendimi cüppeyle mahkeme salonlarında hayal etmekten alamıyorum.. Benim yaşlarımda yeni üniversiteye başlayan var mı? Sizce mesleğime bir şans vermeli miyim yoksa her şeyi sıfırlayıp hukuk kazanmaya mı odaklanmalıyım?
canım konumu oku istersen haftaya derece ile mezun oluyorum. Bu arada bir çocuk daha oldu çok şükür. 16 aylık oğlum 10 yaş kızımla bi de eczacılık okumayı planlıyorum keyfine

canım konumu oku istersen haftaya derece ile mezun oluyorum. Bu arada bir çocuk daha oldu çok şükür. 16 aylık oğlum 10 yaş kızımla bi de eczacılık okumayı planlıyorum keyfine
Aaaaayyyyy inanın kendi yakınım başarmış kadar sevindim😍👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Çok mutlu oldum sizin adınıza rabbim gönlünüze göre versin yolunuzu bahtınızı açık etsin🙏🏼 İnşallah ben de başaracağım

Valla 30unuzda başarılı bir avukat olmanıza engel bir durum yok. Yaş müsait, azim var hırs var heves var. Okuyun da salının cübbenizle adliye koridorlarında inşallah:dondurma::KK200:

23 yaş ne ki ?
Çoğu kişi o yaşlarda ancak kazanıyor sınavı ilk üni. Okuyorlar
Evet öyle aslında benim de orta yaşlı birçok sınıf arkadaşım vardı o açıdan düşünmemiştim🤦🏻‍♀️
Valla 30unuzda başarılı bir avukat olmanıza engel bir durum yok. Yaş müsait, azim var hırs var heves var. Okuyun da salının cübbenizle adliye koridorlarında inşallah:dondurma::KK200:
Ahh ne güzel bir temenni bu böyle çok teşekkür ederim😍 rabbim sizin de güzel gönlünüze göre versin inşallah🙏🏼
Ayy ben bile heves ettim, şuan 23 yaşında olsam kesinlikle bir branşım daha olsun isterdim.
Evet ben de iyi ki açmışım konuyu diyorum, gaza geldim bayağı😃

hukuk okursunuz da rekabet çıka fazla ve eskisi gibi değil
Sonunda aradığınızı bulamama ihtimaliniz de var

Sayısal çıkışlı iseniz tıp ya da diş hekimliği düşünün onlar daha garanti.

23 yaş geç değil ayrıca kendinize sınır koymayın.

Merhaba hanımlar başlıktan da anlayacağınız üzere 23 yaşındayım ve Allahın izniyle birkaç gün sonra tüm derslerimi vermiş olarak endüstri mühendisliğinden mezun olacağım. Fakat lafı uzatmadan sorunuma geçmek istiyorum, bölümümü isteyerek okumadım. Hayalim her zaman başarılı bir avukat olmaktı fakat babam avukatların yalan söyleyerek(?) para kazandıklarını düşündüğü için izin vermedi hatta lisede eşit ağırlık bölümünü seçmeme dahi müsade etmedi ve sevmediğim halde sayısal okudum. Sonrası endüstri mühendisliğiyle devam etti. Fakat kendimi cüppeyle mahkeme salonlarında hayal etmekten alamıyorum.. Benim yaşlarımda yeni üniversiteye başlayan var mı? Sizce mesleğime bir şans vermeli miyim yoksa her şeyi sıfırlayıp hukuk kazanmaya mı odaklanmalıyım?
Hayata bir kere geliyoruz hiç bir sey ukte kalmamalı içinde.Ben de 23 yaşında mezun oldum,atandım yaşıt kuzenim yeni kazanmıştı o yıl.Yani demem o ki geç değil kimisi bu yaşta ilk defa giriyor ünv kapısından.Ömrün yarışı işte geciyor en büyük şükürlerimden biridir sevdiğim işi yapmam.Hayallerinden vazgecme

X