24 kilo verdim buda benim başarım maşaallah tüm yeni bedenlere:))

HIFZIYS

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
727
6
selam arkadaşlar bende başarı öykümü yazayım dedim,belki bazı arkadaşlara faydam dokunur,kilolu olmak çok zor ancak çekenler bilir,ben doğum ve bazı hormanal dengesizlikler sonucu 88.8 kiloya kadar çıktım ve 3-4 ay gibi bir sürede hatta daha azda olabilir arada bozduğum da oldu :KK56: 65 kiloya düştüm :KK42: maşaAllah :nazar:,hedefim 55 olabilmek devam edeceğim ve inşaAllah buyaza bomba gibi gireceğim tabi sağlıklı olmayı en başta diliyorum :nazar:,ama şuan bile huzurlu ve rahatım şükürler olsun.eski bol kıyafetlerden kurtuldum dilerim birdaha giymek durumunda kalmam,başlarda 88 hattta 89 nasıl gider bu kilolar diyordum vermem gereken kilo 10 değil 20 değil zor diye düşünüyordum :26: ama biryerden başlamak zorundaydım bu süreç gerçekten düşündüğümden eğlenceli geçti her giden kiloda gramda mutlu oluyordum ama her zaman şu söz aklımda zoru başarabilirim imkansız zaman alır.dilerim herkes tüm kilo problemi olan arkadaşlar azimle diledikleri kilolara gelirler diledikleri gibi giyinir diledikleri gibi yaşarlar rahat rahat nefes alırlar :nazar: :nazar:

selam arkadaşlar bende başarı öykümü yazayım dedim,belki bazı arkadaşlara faydam dokunur,kilolu olmak çok zor ancak çekenler bilir,ben doğum ve bazı hormanal dengesizlikler sonucu 88.8 kiloya kadar çıktım ve 3-4 ay gibi bir sürede hatta daha azda olabilir arada bozduğum da oldu :KK56: 65 kiloya düştüm :KK42: maşaAllah :nazar:,hedefim 55 olabilmek devam edeceğim ve inşaAllah buyaza bomba gibi gireceğim tabi sağlıklı olmayı en başta diliyorum :nazar:,ama şuan bile huzurlu ve rahatım şükürler olsun.eski bol kıyafetlerden kurtuldum dilerim birdaha giymek durumunda kalmam,başlarda 88 hattta 89 nasıl gider bu kilolar diyordum vermem gereken kilo 10 değil 20 değil zor diye düşünüyordum :26: ama biryerden başlamak zorundaydım bu süreç gerçekten düşündüğümden eğlenceli geçti her giden kiloda gramda mutlu oluyordum ama her zaman şu söz aklımda zoru başarabilirim imkansız zaman alır.dilerim herkes tüm kilo problemi olan arkadaşlar azimle diledikleri kilolara gelirler diledikleri gibi giyinir diledikleri gibi yaşarlar rahat rahat nefes alırlar :nazar: :nazar:

maşşallah canım süpersin nasıl verdin neler yaptın paylaşırmısın

vayyy 24 kilo dile kolay
benim 8 kilo vermem lazım
ama kendimi hala kilo vermeye hazırlayamadım ha bugün ha yarın derken yiyip yiyip duruyor sonrada kendime kızıyorum
sizleri okudukca motive olur inşallah bu iradesizliğimden utanırım
tebrik ediyorum

maşşallah canım süpersin nasıl verdin neler yaptın paylaşırmısın

canım özür diliyorum en önemli konuyu atmamışım :) tabiki anlatırım öncelikle yaptığım sporları yazayım klasik olacak ama hafta 3gün mutlaka yürüdüm bu 10dk da olsa yarım saatte olsa mutlaka olmalı temiz havaya çıkmak bile insanı rahatlatıyor ama mümkünse marketlerden uzak yerlerde yürümek en güzeli ve tabi yanına parada almamak en iyisi sadece kulaklık ve telefon müzüik eşliğinde,hergün 10dk kondisyon bisikleti ile hareket yaptım evde kum torbamla basen hareketleri yaptım en güzeli müzik eşliğinde yapmak hırs ve tempo artıyor :)) yemek düzenim; her sabah kahvaltı yapmak şart ama ben pek sevemedim kahvaltı öğününü genelde öğle vaktine kaydı ilk öğünüm ama bu doğru değil,protein ağırlıklı beslendim diyet yaparken en güzel yemeğin patates olduğunu keşfettim haşlanmış patates pul biber ve kekik eşliğinde ve tavuk göğsü sınırsız yiyebiliyorum:KK56:,gece yatmadan yarım yağlı veya yağsız yoğurt yedim,arada atıştırmalarım oluyordu 1 elma,havuç,bol limonlu salata,1 bardak taze sıkılmış portakal suyu arada çubuk kraker en büyük şansım ekmek ve tatlı sevmiyor oluşum diyetim boyunca hiç ekmek yemedim desem doğru olur ama börek çörek bayılırım elimden geldiğince uzak durdum önceden 2börek yiyorsam 1 ısırık aldım zaten zamanla inan herşeyden soğuyor insan ve canın bile istemiyor hatta yağlı yemeklerden börek çörekten zamanla midem bulandı şöle düşündüm; ben bunları önceden nasıl yiyordum :S,5 günde 5 kilo diyeti yaptım ama bu tür diyetler malesef kalıcı ve uzun süreli olmuyor bide beni zamanla kasıyor ve daha çok yiyorum,ben sabah şunu yiyeyim yada özel diyet yemeklerim yapayım diye hiç uğraşmadım herşeyde dur demeye çalıştım ve başarılı oldum çok fazla şehriye çorbası içtim bide arada formun mısır pirinç patlağından yedim açlığı bastırıyor tavsiye ederim :KK66: :KK71: liste vermedim çünkü hiç bir listeye uymadım buda beni kasıyor ama sorunuz olarsa seve seve yanıtlarım :KK66:umarım yazdıklarımın azda olsa faydası dokunur buraya yazmamda inan övünme arzusu asla yok sadece kilolu olmak çok zor ve insan psikolojik olarak çok yıpranıyor yapıla bileceğini görmenizi istedim :nazar:,yine yazacağım zoru başarabiliriz imkansız biraz zaman alır :KK34:

vayyy 24 kilo dile kolay
benim 8 kilo vermem lazım
ama kendimi hala kilo vermeye hazırlayamadım ha bugün ha yarın derken yiyip yiyip duruyor sonrada kendime kızıyorum
sizleri okudukca motive olur inşallah bu iradesizliğimden utanırım
tebrik ediyorum

canım benim çok teşekkür ediyorum :KK66: amacımda tam olarak bu inşaAllah azçok motive eder öyküm sizleri,ama öyle düşünme başlarda normal bu durum en önemlisi başlayıp 2günü geçirmek gerisi geliyor zaten,'' bugün şunu yedim yarın başlayayım yada misafirliğe gideyim öyle başlayayım'' bende bu durum günlerce sürdü sonra artık yeter diyor beyin eminim bu sendede olacak ve başaracaksın benimde son 10 kilom kaldı devam edeceğim ve devamınıda yazarım neler yaptığımı öpüyorum kolay gelsin :KK71:

arkadaşlar birde şu konu var ben doğumdan sonra karın gerdirme operasyonu yaptırmak istiyordum hala kararsızım şöleki diyet yaptıkça karnımdaki sarkma azaldı çatlaklar daha belirsiz hala geldi yaptığım spordanmı yoksa kilo verdiğim içinmi bilemiyorum ama eskiye göre çok daha iyi durumda,10kilo sonrasında nasıl olacak ona göre kararımı vereceğim,diyet yaparken spor yaptığımız zaman daha güzel bir vücut oluyor sarkma ve çatlak kiloverdiğim için bende hiç olmadı maşaAllah :nazar: bunun sebebi elimden geldiğince spor yaptım,bol iradeli azimli sporlu günler diliyorum:) :nazar:

tebrik ederim canım :nazar:

ben 4-5 kiloyu veremiyorum :KK14:

şunu da yaptın mı ? mesela şu saatten sonra yemek yemeyeceğim diye. :KK50:

tebrik ederim canım :nazar:

ben 4-5 kiloyu veremiyorum :KK14:

şunu da yaptın mı ? mesela şu saatten sonra yemek yemeyeceğim diye. :KK50:

canım veremiyorum diye bişey yok ben inanıyorum çok kolay verebilirsin lütfen sende inan karamsar hiç başlama diyetine umut en büyük yardımcımız bizim,aslında 19:00-20:00 den sonra yemek yemek kesinlikle doğru değil malesef bende gece yemeyi sevenlerdenim şöle yaptım yedim ama tuzlu isterse canım pirinç mısır patlağı yedim form u tercih ettim (mavi-yeşil laytınki damak tadıma hiç uymadı ) tatlı isterseki şükür fazla istemez elma ve armut yedim ama 2kaşık yağsız yoğurt veya 1çay bardağı yağsız sütü yatmadan önce elimden geldiğince tükettim :KK66: kısaca doğruyu söylemek gerekirse gece yedim ama kilo yapmayacak şeyleri yedim erken yatmaya çalıştım çünkü oturdukça canımız bişiler istiyor ve yatmadan önce spor da yaptım aşırı ağır olmasa yapıyorum hareketli olmak şart,birde gün boyu en az 3.5 lt su tükettim:nazar: :KK71:

tebrikler gerçekten bende 10 kilo vermek istiyorum ama kendimde motivasyonu bulamıyorum geçen sene 13 kilo verdim ama geri almadım tekrardan 10 kilo daha fazlam var vericem inş tek eksiğim motivasyon :S

tebrikler gerçekten bende 10 kilo vermek istiyorum ama kendimde motivasyonu bulamıyorum geçen sene 13 kilo verdim ama geri almadım tekrardan 10 kilo daha fazlam var vericem inş tek eksiğim motivasyon :S

çok teşekkür ederim,bencede en önemlisi geri almamak şükür bende almıyorum sabit duruorum buda beni mutlu ediyor:nazar: demekki doğru şekilde yapmışım diyorum sende öle almadığına göre doğru diyet uygulamışsın bende seni tebrik ediyorum :KK71:,bir kere verebilen yani bu şekilde iradeli diyet yapan tekrar verebilirim eminim tam olarak karar verdiğinde kalan diğer kilolardanda kurtulursun inşaAllah cnm aslında artık diyet yapmak bana zevkli geliyor :) :nazar: :nazar: :nazar:

ne güzel canım ya kutluorum seni azmin için

aslında bende hergün sporumu yapan biriyim pilates yaparım haftada 3 4 kere 45 dk falan yürürüm ne biliim ekmek tüketen biri değilim tuzu hiç tüketmem sevmem.tatlı da öle pek sık yemem sağlığıma çok dikkat ediorum aslında ama bir türlü şu fazla olan 7 8 kiloyu atamıorum ya yapıştılar resmen deli olcam.moralim çok bozuluo :KK59:
bunun yanında sen bitkilerden yada nebilim yağlardan falan destek aldınmı
artık onlarada merak sardım acaba etkisi olurmu die

aslında bende hergün sporumu yapan biriyim pilates yaparım haftada 3 4 kere 45 dk falan yürürüm ne biliim ekmek tüketen biri değilim tuzu hiç tüketmem sevmem.tatlı da öle pek sık yemem sağlığıma çok dikkat ediorum aslında ama bir türlü şu fazla olan 7 8 kiloyu atamıorum ya yapıştılar resmen deli olcam.moralim çok bozuluo :KK59:

bu söylediğim bilginin bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama ben de ne kadar ekmek tatlı pilav makarna yesem kilo yapmıyo, ama mesela bana en cok kilo aldıran şeyler et ve barbunya nohut falan tarzı, baklagil oluyo galiba adı bunların
tamam onlarda cok masum değil ama kadayıflada karsılastrlmaz dimi =)
bünye yapısından falan galiba vücudum karbonhidratı mı kolay yakıyo acaba proteini yakamıyo?
ay biyolojim berbattır umarım karıstrmyrm bu proteini karbonhidratı falan
bazen genellemeye uymayabiliyo bazı insanlar sende de böyle bi durum olmasın?

bu arada konu sahibi arkadasım tebrikler :KK71:
umarım hedefine ulaşır ve o kiloda kalırsın, emeklerin boşa cıkmaz inşallah :nazar:

bu söylediğim bilginin bilimsel açıklaması nedir bilmiyorum ama ben de ne kadar ekmek tatlı pilav makarna yesem kilo yapmıyo, ama mesela bana en cok kilo aldıran şeyler et ve barbunya nohut falan tarzı, baklagil oluyo galiba adı bunların
bünye yapısından falan galiba vücudum karbonhidratı mı kolay yakıyo acaba proteini yakamıyo?

umarım hedefine ulaşır ve o kiloda kalırsın, emeklerin boşa cıkmaz inşallah :nazar:

canım bende hep liseden beri koruodum bu kilomu tartıya ne zaman çıksam hep aynıydım yerdimde çünkü gezmeler bitmesdi bizde. ama 7 ay önce evlendim balayında 4 kilo aldım 1 haftada ordaki yemeklerden sanırım :44: ve 7 aydrda aynı kilodayım yalnız şu aldıım kiloyu versem ii olucak bide yanında şöle 1 2 kilo versm daha güsel olucak
yani anlıcan yeri gelio yiorumda hemde hç tutmuorum kendimi ama ne alıorum ne veriorum işte ben bu olaya sinir oluorum ii tamam veremiorus annadık yememe rağmen almıorumda ilginç :KK53:

canım bende hep liseden beri koruodum bu kilomu tartıya ne zaman çıksam hep aynıydım yerdimde çünkü gezmeler bitmesdi bizde. ama 7 ay önce evlendim balayında 4 kilo aldım 1 haftada ordaki yemeklerden sanırım :44: ve 7 aydrda aynı kilodayım yalnız şu aldıım kiloyu versem ii olucak bide yanında şöle 1 2 kilo versm daha güsel olucak
yani anlıcan yeri gelio yiorumda hemde hç tutmuorum kendimi ama ne alıorum ne veriorum işte ben bu olaya sinir oluorum ii tamam veremiorus annadık yememe rağmen almıorumda ilginç :KK53:

aa evet sende garip bi durum var o zaman valla ne desem bilemedim
yalan yanlış bişey anlatmıym şimdi ama yaptıgın sporu değiştirmeyi dene istersen, öyle bi imkanın varsa :KK71:

aa evet sende garip bi durum var o zaman valla ne desem bilemedim
yalan yanlış bişey anlatmıym şimdi ama yaptıgın sporu değiştirmeyi dene istersen, öyle bi imkanın varsa :KK71:

yok anacım yok sevdi beni bu kilolar gitmek için direniolar beni deli edicekler sonunda :KK52:

ya canım ne yapabilirm ki başka spor salonuna gttm bi ara sonra hergün pilatesimi yaparım sıkılaşma var ama kilodan gtmio yağ oranım yüksek çıktı biraz bi ara ölçtürmüştüm tabi ne kadar doğrusa gitmio yağlar sonunda yağ çözücü kullancam :KK53:

canım bitkisel hiç birşey kullanmadım mesela yeşil çay beni deli gibi acıktırıyor :)) yağ krem hiç bişey arada şekersiz siyah çay içtim kahve bide sıcak su,bir noktada yanlışın var sanırım çaya mesela şeker atıyormusun cola,abur cubur tüketiyormusun bazen yediğin 1dilim kek,1avuç çekirdek bile günlük kolari ihtiyacını karşılar ve sabit durursun,bence yanlışın nerde onu düşün yoksa herkes verir bence sende verirsin 7-8 kilo düşününce bana çok az geliyor ve kısa zamanda verecebileceğini inanıyorum:))metebolizmanı az yemeye alıştırmışda olabilirsin böylelikle sabit kalırsın birkaç gün hergün yediğinden daha fazla veya daha az ye ve öyle devam et derim tabi dostça bir tavsiye dilerim sağlıkla kurtulursun fazlalıklarından :KK71:

inşaAllah canımm çok teşekkür ediyorum :KK71::nazar:

yok anacım yok sevdi beni bu kilolar gitmek için direniolar beni deli edicekler sonunda :KK52:

ya canım ne yapabilirm ki başka spor salonuna gttm bi ara sonra hergün pilatesimi yaparım sıkılaşma var ama kilodan gtmio yağ oranım yüksek çıktı biraz bi ara ölçtürmüştüm tabi ne kadar doğrusa gitmio yağlar sonunda yağ çözücü kullancam :KK53:

canım öncelikle pilates kilo verdiren bir spor değil
kilo vermek istiyorsa farklı bir spor yapmalısın mesela nivea body dinamik sabahlar çok iyi bir video ve çok iyi terletiyor karın kasları bacak kasları çok iyi çalıştırıyor tavsiye ederim
ayrıca dediğine gre tatlı ekmek filan yemiyorsan ve hergün yediğin miktar kadar yiyorsan demekki öğünlerini küçükltüceksin demek senin yediğim porsiyonlar senin formda kalmanı saglıyor bir tabak makarna yiyorsan yarım tabak yap yani porsiyon küçültmeye git
mesela kendimden örnek veriyim ben akşamları pişirilen bir yemek yedim mi ya kilo alıyorum yada kilomu koruyorum onun yerine meyve salataları yada bol yeşillikli salata ve yogurt yiyorum
uzun lafın kısası porsiyon küçükltmeye git yada akşamları yemeklerini kıs sporunuda sabah kahvaltıdan yarım saat sonra yap ev en az 40 dakika olsun
umarım kurtulursun kilolarından :KK61:

bu arada konu sahibini ayrıca tebrik ediyorum harika kilo vermiş azimimize azim katılıyor böyle verilmiş kilolar grülünce

Son düzenleme:
canım öncelikle pilates kilo verdiren bir spor değil
kilo vermek istiyorsa farklı bir spor yapmalısın mesela nivea body dinamik sabahlar çok iyi bir video ve çok iyi terletiyor karın kasları bacak kasları çok iyi çalıştırıyor tavsiye ederim
ayrıca dediğine gre tatlı ekmek filan yemiyorsan ve hergün yediğin miktar kadar yiyorsan demekki öğünlerini küçükltüceksin demek senin yediğim porsiyonlar senin formda kalmanı saglıyor bir tabak makarna yiyorsan yarım tabak yap yani porsiyon küçültmeye git
mesela kendimden örnek veriyim ben akşamları pişirilen bir yemek yedim mi ya kilo alıyorum yada kilomu koruyorum onun yerine meyve salataları yada bol yeşillikli salata ve yogurt yiyorum
uzun lafın kısası porsiyon küçükltmeye git yada akşamları yemeklerini kıs sporunuda sabah kahvaltıdan yarım saat sonra yap ev en az 40 dakika olsun
umarım kurtulursun kilolarından :KK61:

bu arada konu sahibini ayrıca tebrik ediyorum harika kilo vermiş azimimize azim katılıyor böyle verilmiş kilolar grülünce

teşekkür ederim canımm bende seni azminden dolayı tebrik ediyorum :KK34: en önemlisi azim irade verdiğin faydalı bilgilerin içinde ayrıca teşekkürler:KK71: :nazar::nazar::nazar:

X