Premature Bebekler 26 hafta doğum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım geçmiş olsun allahım şifasını versin bebegımizin bizim bir yakınımız da 26 haftada 600 gram dogum yaptı ve şuan kız 3 yaşında o kadar sağlıklı anlatamam ınslalah Rabbım yüzünüze bakar hayırlı haberler alırsınız kilosu 2 bucuk geçip tüm organlar işler başlayınca kuvez çıkıyor hayırlıca sen duanı et sabırla bekle dualarımız dasin bebinle beraber

Mrb bayanlar bilgiye ve duaya ihtiyacım var kızım 26 haftada 870 gram olarak dün dünyaya geldi su an kuvezde 3 ay bı aksikik olmazsa kalacak böyle bişi duyan oldu mu doktor kesin bişi söylemek için erken dua edeceğiz diyo
Eltimin oğlu 28 haftalık kızı 30haftalık doğmuş şimdi oğlu 15 kızı 9 yasında Allahın izniyle de sapasağlam sağlıklı bir bebiş olur inşallah. Anne karnında 3 aya daha ihtiyacı vardı bebişin, küvez anne karnını anımsatan bir ortam, umarım zaman çabucak aksın ve Bi an önce kavuşun kızınızla 💕

Merhaba cnm, oncelikle bebegin hayirli olsun Rabbim anali babali buyutsun :) ben 28 martta oglumu 27 haftalik olarak dogurdum. Cok uzun ve zor bir surec gercekten. Su an oglum 5.5 aylik, duzeltilmis 2.5 aylik. Allaha cok sukur 3 4 aylik bebek gibi ve insAllah geride kaldigi aylari guzelce gececek yasitlarina gelcek. Bol bol dua et, bebisini surekli ziyaret etmeyi ihmal etme. Sesinizi kokunuzu hissetsin. Ben yurt disinda oturuyorum ve burda her gun en az 1 saat ogluma kanguru therapie yapioduk. Ten temasi. Ust tarafimizi cikartip ozel bi kanguru ceket giyip.bebegimi kuvozdwn cikartip tenime degecek sekilde veriyorlardi. Esimde yapiodu. Ben bunun gercekten cok ise yaradigini hissediodum. Bebegim kucagimdayken ona dualar ninniler okuyordum. InsAllah senin bebeginde atlatir, ve yuvaniza beraber gidersiniz. Premature annesi olmak ilk defa basima geldi ve bende benimle ayni seyi yasamis annelerle konusma ihtiyaci duyuyordum. Benim etrafimda oyle cok hatta hic yok diyebilirim. O yuzden sormak istedigin bisey varsa sorabilirsin :KK66:

Merhaba cnm, oncelikle bebegin hayirli olsun Rabbim anali babali buyutsun :) ben 28 martta oglumu 27 haftalik olarak dogurdum. Cok uzun ve zor bir surec gercekten. Su an oglum 5.5 aylik, duzeltilmis 2.5 aylik. Allaha cok sukur 3 4 aylik bebek gibi ve insAllah geride kaldigi aylari guzelce gececek yasitlarina gelcek. Bol bol dua et, bebisini surekli ziyaret etmeyi ihmal etme. Sesinizi kokunuzu hissetsin. Ben yurt disinda oturuyorum ve burda her gun en az 1 saat ogluma kanguru therapie yapioduk. Ten temasi. Ust tarafimizi cikartip ozel bi kanguru ceket giyip.bebegimi kuvozdwn cikartip tenime degecek sekilde veriyorlardi. Esimde yapiodu. Ben bunun gercekten cok ise yaradigini hissediodum. Bebegim kucagimdayken ona dualar ninniler okuyordum. InsAllah senin bebeginde atlatir, ve yuvaniza beraber gidersiniz. Premature annesi olmak ilk defa basima geldi ve bende benimle ayni seyi yasamis annelerle konusma ihtiyaci duyuyordum. Benim etrafimda oyle cok hatta hic yok diyebilirim. O yuzden sormak istedigin bisey varsa sorabilirsin :KK66:
Valla çok memnun oldum çok stresliyim dusunceliyim farkındayım önündeki yol çok uzun ve sabır istiyor benim daha da güçlü olmam lazım süt nasıl gelicek benim ona süt vermem lazım ama bu nasıl mümkün

Valla çok memnun oldum çok stresliyim dusunceliyim farkındayım önündeki yol çok uzun ve sabır istiyor benim daha da güçlü olmam lazım süt nasıl gelicek benim ona süt vermem lazım ama bu nasıl mümkün
Valla canim eger imkanin varsa sutunu sağ hastaneye gotur. cok dua ettim arti 3 saatte bir goguslerimi sagdim gecede dahil ve cok sukur 2 3 gun sonra sutum geldi. Hastanede bana talimatlar verdiler sutumu evde sagip nasil saklamam gerektigini. Arti bana sogutucu canta verdiler hastaneye gelirken sutlerin yolda cozulmemesi icin. Gunde 2 defa hastaneye gidip en az 1 en fazla 3 saat kaliyordum..

Merhaba bende 27. Hafta sa erken doğum yaptım maalesef bebeğim hayatta değil merak ettiğim erken doğum sebebiniz belli mi

Merhaba bende 27. Hafta sa erken doğum yaptım maalesef bebeğim hayatta değil merak ettiğim erken doğum sebebiniz belli mi
Merhaba, basiniz sagolsun Allah sabirlar versin. Evet enfeksiyon sonucu su torbamda yirtik olusmus ve su sizdirmis. Enfeksiyon bana verilen antibiyotik tedaviye ragmen ilerleyince vucudum bebegimi korumak adina sancilar baslatip dogum ettim. Eger dogum etmeseydim bu hem benim hemde bebegim icin cok riskli olcakmis.

çok geçmiş olsen ben sebepsiz yaptığım için herkesi merak ediyorum çok teşekkürler 🙏

çok geçmiş olsen ben sebepsiz yaptığım için herkesi merak ediyorum çok teşekkürler 🙏
Cok tesekkur ederim, nasip iste. Bu dünyada yiyecegi ekmegi varsa ne olursa olsun gelir ve yasardi. Bu dunyada yiyecegi ekmegi olmasa normal zamaninda dogsada bi sekilde Rabbim yanina alir melekleri. Allah sabirlar versin :KK200:

Cok tesekkur ederim, nasip iste. Bu dünyada yiyecegi ekmegi varsa ne olursa olsun gelir ve yasardi. Bu dunyada yiyecegi ekmegi olmasa normal zamaninda dogsada bi sekilde Rabbim yanina alir melekleri. Allah sabirlar versin :KK200:
Amin herkese inş çok haklısınız nasip böyle

X