Premature Bebekler 26 haftalık doğum yapanlar hayatı burada paylaşalım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

cinemine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2010
12
0
merhaba arkadaşlar 19 ekim de 26+ 2 de çapada doğum yaptım. Bebeğim 52 gün yoğun bakımda, 28 gün yenidoğanda toplam 80 gün hastanede kaldı. Şimdi evdeyiz şok şükür ama haftanın iki günü kontrole gidiyoruz. Bu kadar stresten sonra şimdi sütüm azaldı ve mama kullanmaya başlayacağız maalesef siz neler kullanıyorsunuz? bera testi, denver testi yaptırdınız mı?

cnm merhaba,ben de 26+2de doğum yaptım ikizlerdi birini doğumdan bikaçgün sonra kaybettim :KK43: diğer bebeğim 76 gün küvözde yattı.birkaç gün sonra 6 ayı bitecek düzeltilmiş de 3 ayı bitecek.şimdilik halimize hamdolsun iyiyiz.bera testi yeditepe üniv.de yaptırmıştım hastaneden çıktıktan bi süre sonra ama denver testi yaptırmadım zaten mart ın sonunda nörolojiye gidecez belki o zamn yapılır.mama ben şuan aptamil1 kullanıom 2 ye geçecem.

arkadaşlar bende 2 gündür bu başlığı açmayı düşünüyordum,bende 13 eylülde 26+5 de doğum yaptım, 52 gün yoğun bakımda 56 günde yenidoğanda kaldık, çok şükür evdeyiz, şuan süt veriyorum sağarak ama günde 2 öğünde aptamil 1 veriyorum, doğum kilomuz 650 gr dı, şuan 3500 gr dayız, benimde sütüm yetmiyor oğlum hastanede iken dondurucuya koyduğum fazla sütleride takviye yapıyorum, mart ortalarında çocuk nörolojiye gitcez, iştme testi yapıldı hastanede bi sorun olmadığını sölediler ,bilgilerimizi paylaşalım

allah hepinizin bebeğine sağlık versin .
Rabbim isteyince nasıl yaşıyor bebekler maşşş bı tanıdıgım 28 haftalık dogum yaptıgında %90 ölür demiş dr lar maşş bebeği sağlıklı.ben ise 30 haftalık doğum yaptım bebgım 3. gün hayat veda etti ve gelişimi 32 haftalık bebek gıbiydi.

selamünaleyküm..... bende 18 şubat 2011 de 26 hafta doğum yaptım medical parkda kızım zeynebim hastanede yoğun bakımda dualrınıza ihtiyacım var ...... şu anda 690 gr tüple besleniyo ama anne sütü veriyolar 6 öğün bağırsak randumanı alabilmek için süreç nasıl gelişiyo bilmek istiyorummm yardım edin lütfen

çok üzüzldm ya allah hepinizin yardmcısı olsn kızlar bebişleriniz çookk sağlıklı olurlar inşallah allah başka sıkıntılar vermesn

benım bı tanıdıgım uc yıl once 26.5 haftalık dogum yaptı doktorlar ya kör olur ya bı arıza olur dedı ama suan uc yasında gayet ıyı sukurler olsun kı yanlızca sınır var bıraz cocukda o yuzden allah ne dılerse o olur ben oyle ınanıyorum cok zor buyuyo gercekden erken dogan bebekler bıde bı sure oksıjensız kalmıs anne karnında dogum oncesı o yuzden de ozurlu olur dedıler ama gayet saglıklı bı cocuk oldu suan allahdan umut kesılmez sozu gercekden cok dogru

selam cok gecmıs ols ve gozun aydın canım bende bebeklerımı 28 haftalık dunyaya getırdım ...uç ay kaldılar yogun bakım kısmında...norolog yonlendırıyo ben denver testı ıstemedı yaptırmadım ....goz muayenelerımz ıyı cıktı ısıtme testı bı yasında ıstendıu ama yaptırmadım norologa gıdıcem yıne ama gelısımlerı ıyı gıdıyo tum bebekler saglık dılıyorum annelere sabır

artık bu kadar benden hepinize rabbim yardım etsin banada tabi benim zeynebim de 15. gün vefat etti kızlarım artık yokkkkkkk rabbim benden daha çok sevdii..

artık bu kadar benden hepinize rabbim yardım etsin banada tabi benim zeynebim de 15. gün vefat etti kızlarım artık yokkkkkkk rabbim benden daha çok sevdii..

başın sağolsun canım ,benimde erken doğumdan bebeğimi kybedeli yaklaşık iki buçuk ay oldu,27+5 de doğum yapmıştım beş gün sonra gözlerini daha güzel bi dünyaya açtı.gerçekten de Rabbim onları bizden daha çok seviyor.kendine iyi bak Aeo

Başın sağolsun canım çok üzüldüm Allah sana ve eşine sabırlar versin. Onlar seni cennette karşılayacak

merhaba arkadaşlar başlığı açtıktan sonra yazamadım kusura bakmayın. Kızımın kontolleriyle uğraşıyorum.
Geçen pazartesi kontrole gittik dr. kan değerleri düşük vücudu enfeksiyona açık tekrar hastaneye alalım dedi dünya başıma yıkıldı. neyseki doğumundan beri onunla ilgilenen prof. geldi de hematoloji profuyla görüştü almadılar kızımı benden. inanın yüreğim azımda yaşıyorum hasta oldu olacak onu benden alacaklar diye.
Bera testini 16 martta yaptırıcaz Zeytinburnu Süleymaniye doğumevinde. Mama kullanmaya başladık her öğün önce ben emziriyorum sonra mama veriyorum. Düzeltilmiş bir aylık kaç cc mama vermeliyim sizce? Bide kabız oldu ne yapabilirim?

arkadaşlar başınız sağ olsun bende ilk bebeğimi kaybettim, şuanki yaşıyor şuan bir sıkıntımız yok, 26 haftLIKTIK ŞUAN DOĞALI 6 AY DÜZELTİLMİŞ 3 AY OLDUK

Allah hepinizin bebeklerine saglikli uzun ömürler verir insallah...Bende 26. haftamda dogum yaptim. Bir ay yasadi ve kaybettim oglumu...Allah nasip etmeyince olmuyor iste...

Son düzenleme:
Allah hepinizin bebeklerine saglikli uzun ömürler verir insallah...Bende 26. haftamda dogum yaptim. Bir ay yasadi ve kaybettim oglumu...Allah nasip etmeyince olmuyor iste...

başın sağ olsun arkadaşım, benim ilk bebeğimde 27 haftalıktı, çok iyi anlıyorum sizi,rabbim sabır versin

Merhaba arkadaşlar benim bebeğimde 25 haftalık doğdu ve 310 gün küvezde yoğun bakımda kaldı.10 ay boyunca neler yaşadığımı bi ben bi allah bilir.Benim kızım 3 tane beyin ameliyatı 1 tane rop ameliyatı ve 8 ay boyunca oksijen makinesine bağlı olarak yaşadı ama çok şükür şu anda iyi
yani demek istediğim allahtan ümit kesilmez ve o ne karar verirse o olur.Bebeğini kaybedenlere baş sağlığı ve allahtan sabır diliyorum allah kimseye bu acıyı yaşatmasın bi anne için evladını kaybetmek kadar zor bi şey yoktur.

ben 30+6 da şiddetli preeklempsi+helpp sendromu ile 950 gram kızımı dünyaya getirdim.gelişim geriliği vardı 27 haftalık gibi dokdu çok zor günler geçirdik büyümesi hiç kolay oladı 4 ayında ancak yeni doğmuş bebek gibiydi.
tabi bende ölümlerden döndüm allah kimseye yasatmasın 4 gün yogun bakımda 9 gün serviste yattım.suan 16 aylık 9 kilo afacan bişe çokda zeki maaşllh ama yürümüyor henüz.her işini rahat yapıyor emekliyor biryere hafif tutunsada yürüyor ama kendi başına yürümüyor :KK43:

Merhaba arkadaşlar benim bebeğimde 25 haftalık doğdu ve 310 gün küvezde yoğun bakımda kaldı.10 ay boyunca neler yaşadığımı bi ben bi allah bilir.Benim kızım 3 tane beyin ameliyatı 1 tane rop ameliyatı ve 8 ay boyunca oksijen makinesine bağlı olarak yaşadı ama çok şükür şu anda iyi
yani demek istediğim allahtan ümit kesilmez ve o ne karar verirse o olur.Bebeğini kaybedenlere baş sağlığı ve allahtan sabır diliyorum allah kimseye bu acıyı yaşatmasın bi anne için evladını kaybetmek kadar zor bi şey yoktur.

senin bebeğin şuan kaç aylık kaç kilo canım

başın sağolsun canım ,benimde erken doğumdan bebeğimi kybedeli yaklaşık iki buçuk ay oldu,27+5 de doğum yapmıştım beş gün sonra gözlerini daha güzel bi dünyaya açtı.gerçekten de Rabbim onları bizden daha çok seviyor.kendine iyi bak Aeo

işte beni en ii sen anlarsın içim gerçekten çok acıyo tesellim mektubatta sanada tavsiye ediyorum 17. mektup üstadım diyor ki ;Mü'minlerin kablelbüluğ vefat eden evlâdları, Cennet'te ebedî, sevimli, Cennet'e lâyık bir surette daimî çocuk kalacaklarını.. ve Cennet'e giden peder ve validelerinin kucaklarında ebedî medar-ı sürûrları olacaklarını.. ve çocuk sevmek ve evlâd okşamak gibi en latif bir zevki, ebeveynine temine medar olacaklarını.. ve herbir lezzetli şey'in Cennet'te bulunduğunu.. "Cennet tenasül yeri olmadığından, evlâd muhabbeti ve okşaması olmadığı"nı diyenlerin hükümleri hakikat olmadığını.. dua ile a.e.o

Başın sağolsun canım çok üzüldüm Allah sana ve eşine sabırlar versin. Onlar seni cennette karşılayacak

çok sağol canım çok haklısın sabır bize en lazım olan şey rabbim tüm darda kalmışlarla beraber bizede sabırlar versin sabrımın hikmeti yine üstadımdan Bir zaman bir zât, bir zindanda bulunuyor. Sevimli bir çocuğu yanına gönderilmiş. O bîçare mahbus, hem kendi elemini çekiyor, hem veledinin istirahatını temin edemediği için, onun zahmetiyle müteellim oluyordu. Sonra merhametkâr hâkim ona bir adam gönderir, der ki: "Şu çocuk çendan senin evlâdındır, fakat benim raiyetim ve milletimdir. Onu ben alacağım, güzel bir sarayda beslettireceğim." O adam ağlar, sızlar; "Benim medar-ı tesellim olan evlâdımı vermeyeceğim" der. Ona arkadaşları der ki: "Senin teessüratın manasızdır. Eğer sen çocuğa acıyorsan, çocuk şu mülevves, ufûnetli, sıkıntılı zindana bedel; ferahlı, saadetli bir saraya gidecek. Eğer sen nefsin için müteessir oluyorsan, menfaatini arıyorsan; çocuk burada kalsa, muvakkaten şübheli bir menfaatinle beraber, çocuğun meşakkatlerinden çok sıkıntı ve elem çekmek var. Eğer oraya gitse, sana bin menfaati var. Çünki padişahın merhametini celbe sebeb olur, sana şefaatçı hükmüne geçer. Padişah, onu seninle görüştürmek arzu edecek. Elbette görüşmek için onu zindana göndermeyecek, belki seni zindandan çıkarıp o saraya celbedecek, çocukla görüştürecek. Şu şartla ki, padişaha emniyetin ve itaatın varsa..."

X