Premature Bebekler 27+3 dogum yaptim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Omerim can yavrum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2015
111
456
44
Merhaba
Benim durumunda olanlar ya da benzer durumdaki içime biraz olsun su serpsin okuyan herkes oğluma dua etsin istedim bi anne başka ne ister
Ben tüp bebekle hamile kaldım oğluma hamileyken 3 defa kanama geçirdim hiç bi neden yokken . Yatarak hamileliğin geçirmeye rağmen sancı tuttu bebegin gelmesini ve açıklığı önlemek için dikiş atıldı o da 3 hafta kazandırdı bize ama doğumu engellenemez suyun geldi ağlayarak korkarak geçen hamilelik derken sezeryan oğlum ağlayarak doğdu hareketli ve gözleri açık balistik rüya gibi ... ilk 3 gün çok iyiydi böyle devam etti 3. Günün aksami böbrek yetmezliği ardından da kalp krizi geçirdi beyanname solunumu nu makina yapar oldu hiç hareket yok bilinç kapalı derken böbrekler calismaya başladı büyük küçük tuvaleti ni yapmaya başladı sonra beslenme bazen safra gelmesiyle kesilme de beslenmeyi kabul etmeye başladı Allah a şükür son 7 gün de d okunduğunda koluna kolu bacağından bacağı karnı başı çok hafif kıpırti şeklinde cevap vermeye başladı ayağını 3 cm kadar kadir oldu d okunduğunda ama hala derin uykuda gibi ve solunumu nu makina yaptırıyor .
Benim durumuna hemen hemen yakın premature annelerinin yanıtlarını bekliyorum beraberinde dualarinizi
Sevgilerimle Allah yardımcımız olsun ...

Çok geçmiş olsun ve Allah bagıslasın yavrunuzu. ben de 27+4 te dogum yaptım. 57.gunumuzdeyız. İnşallah her sıkıntıyı hayrlıca atlatır yavrularımız. dıger sıkıntılar hakkında bılgım yok ama solunumu makınenın yapması entube den bahsedıyosunuz sanırım. haftalar ılerledıkce makıneye bagımlılıgı azalıyo yavrularımızın. dr. unuz bılgı vermıstır ama ; sırayla entube, ncpap (burundan), kuvozıcı seklınde dvm edıyo. inş. hayrlıca saglıklıca alırız kucagmıza kuzularımızı.

İnsallah hayirlisi ve sagliklisiyla ekranda bi kendi solunumunu gorsem gozlerini acsa kuzum dunyalar bizim olur biz 39.gundeyiz bekliyoruz. İnsallah hersey gececek sizin yavrunuz icin de benim omerim icin de omerim koma halinde uyaranlara tepkisi var son 10gundur ona seviniyoruz insallah tez zamanda uyanir saglicakla yavrum Allah meleklerimize saglik bize sabir versin. Yanitladigin icin ayrica tesekkur ederim selametle kardesim...

İnsallah hayirlisi ve sagliklisiyla ekranda bi kendi solunumunu gorsem gozlerini acsa kuzum dunyalar bizim olur biz 39.gundeyiz bekliyoruz. İnsallah hersey gececek sizin yavrunuz icin de benim omerim icin de omerim koma halinde uyaranlara tepkisi var son 10gundur ona seviniyoruz insallah tez zamanda uyanir saglicakla yavrum Allah meleklerimize saglik bize sabir versin. Yanitladigin icin ayrica tesekkur ederim selametle kardesim...
Oyy maşallah güzel gelişmeler varmış, Allahım hep güzel haberler almayı nasip etsinn.. Yavruya acil şifalar versin, sağlıkla ordan çıktığınız günü görmeyi de nasip etsin Rabbim

merhaba benim Ömer' imde 28+2 de dünyaya geldi ve tam üç ay yoğun bakımda kaldı cihaza bağlı olarak nefes aldı sonra burundan ve sonra küvez içi derken yoğun bakım enfeksiyonları ölümcül bakteriler ve daha neler neler yaşadı yavrum çok şükür ben yavrumu eve getireli tam 4,5 ay oldu şimdi iyi darısı sizin Ömer'inizin başına inşallah.
Şuan yavrunuzun deli gibi anne sütüne ihtiyacı var. ben bebeğim yoğun bakımda kaldığı sürece günde 16 saatten fazla süt sağdım ( ömerimin ikiz kardeşi için de süt gerekiyordu oda yoğun bakımdaydı siz 16 saat sağmasanızda olur) çünkü bebeklerimiz erken doğduğu için anne karnında geçirecekleri birçok gelişme evresini dış dünyada gerçekleştiriyorlar. göz gelişimi sizin için çok önemli bir aşama ve tamamen sizin sütünüzle bu zorlu evre geçecek. sütünüz yoksa yada çok azsa derhal arttırmaya bakın ya da prematüre doğum yapmış ( sizinle aynı zamanlarda doğum yapan) bir anneden süt desteği isteyin. benim doktorlarım sağ olsunlar anne sütünün ne kadar önemli olduğunu defalarca hatırlattılar umarım sizinde süt sorununuz olmaz.
sabırlar diliyorum size eşinize.
sanırım prematüre bebek annesi olmak kadar zor bir şey yok bu nedenle size en büyük desteği eşiniz verecek eğer eşiniz de sizin üzüntünüzden, geçmek bilmeyen stresli halinizden bıkar ve dayanağınız olmaktan vazgeçerse benim gibi evlatlarına süt veremeyen bir anne olursunuz. bizlere göre daha güçlü olan eşlerimiz sadece bıkkınlık göstererek biz annelerin bünyesinde ne gibi değişimlere neden olduklarını bilseler eğer evlatları hatırına acı çeken bu anneler için daha çok şey yaparlardı eminim. umarım eşiniz bu süreçte size yar olur.

Böyle mesajları okuyunca umut buluyorum kendimce ömerim inşallah iyi olacak çıkacağız bir gün Allah izin verirse bugün 57. Gündeyiz ömerim hala uyuyor nefes alamıyor makinaya bağlı (entube) ama dualari mız ve dualarinizi ömerimle şükür . Iyilessinde ben de bizim gibilere umut yazısı , destek yazısı yazayım , dua edeyim sizin gibi canlarsiniz olayım. Sevginizi desteğini dua nizi eksik etmeyin bizden nolur. Sevgiyle kalın kardeşlerim. ..

Böyle mesajları okuyunca umut buluyorum kendimce ömerim inşallah iyi olacak çıkacağız bir gün Allah izin verirse bugün 57. Gündeyiz ömerim hala uyuyor nefes alamıyor makinaya bağlı (entube) ama dualari mız ve dualarinizi ömerimle şükür . Iyilessinde ben de bizim gibilere umut yazısı , destek yazısı yazayım , dua edeyim sizin gibi canlarsiniz olayım. Sevginizi desteğini dua nizi eksik etmeyin bizden nolur. Sevgiyle kalın kardeşlerim. ..
Cok üzüldüm ya :KK61:rabbim bebegine şifa versin Canım annem e dua okutuyorum bebegn için inşallah tez zamanda iyileşir koynunda uyutursun :KK61:

Allah herkesten razi olsun her iki cihanda da sevdiği kullarından eylesin , dua eden kardeşlerim den onların annelerinden , eşinden dostundan . Dünya dua üzerine kurulu. Bunu benim annem çok söylerdi de anlamazdim tam manasıyla önceleri eşime sarılıp ağlardim . Şimdi siz varsınız . Ömerim de biz de yanlız değiliz . Komadan çıkacak Allahımin izniyle inşallah benim ömerim de ağlayacak sesini duymayi çok istiyorum . Allahim hangi ağızdan çıkacak duayı kabul eder kimse bilmez. Ben de sizin duacinizim ...

Daha 9 haftalık hamileyim ama doktorum bana erken doğum yapacaksın dediği günden beri buraları okuyorum. Sizin bu yazdıklarınızla daha umut doluyorum. Rabbim yavrularınıza şifa versin. Bir an önce sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin. Sizlere güç versin.

Amin hepimizin duasına. .. Insan bi başkasına dua etmekle kesilmez yucelir. Sizde benim gözümde öylesiniz , Allah katında da öyle olmayı nası etsin sizlere. Ömerimi her gün görmeye gidiyorum bi umut , çoğu zaman Ağlıyorum elimde değil kendimde de suç aradım çoğu zaman ama nasip meselesi ... yiyecek ekmeği varsa ki umarım sağlıcakla olur yaşayacak kuzum. Bitane sut kızım var , o da kuvoz de parmak bebeği ilk defa gördüm bi kıpır kıpır Allahım göreceksiniz ,erken doğmak onun suçu gibi annesi sut vermemiş çok baglanmak istemiyorum demiş. Bence böyle bi hakkımız yok . Baglanmayayim çok acı çekerim gibi bencillik nasıl yapılır. Anlam veremiyoruz eşimle ben sabah ömerim akşam ömerim eşim de öyle . Bazen tartışıyoruz da sonra sariliyoruz. Hayat böyle vesvese hakkında çok yazı okuyorum internetten aaa benim gibi dediğim çok insan varmış mesaja online hatırlar var onun Hatim duasını aksam yaptık . Insanlar neyi bölünmez görüp saldırır başkasına , ki buna işte Baglanmayayim diye öz kızına sutunu vermemek de dahil. Çünkü o sut benim vücudun çıksa da nasip ömerimin ve ihtiyacı olanın . Mnysyn kardeşim erken doğum riskin olsa da sabret vesvese hakkında yazılar oku ben de erken doğum riskinde yatıyorum ama hep ağladım panik stresle geçirdim şimdiki aklım olsa daha sabırlı olur Allahım bugün de ömerim içimde şükür derdim . Ben çok stresli geçirdim belki Ömerime bile yansıttı istemeden . Ama tecrübe açıdan olsa tecrübe. Imtihan. .. adı ne olursa olsun şimdi sukrediyirum ömerimin görüyorum, kalbi atıyor , cisim yapıyor, kimildiyor, sutunu alıyor , kilosu artıyor her adimim da şükür camide tanımadığım insanlardan bile ömerime dua istiyorum .Lütfen sizde dua nizi eksik etmeyin bizden, Alahattin hepimizin yardımcısı olsun ... Selametle kardeşlerim ...

Allahim evladini sana bagislasin.
aglayarak okudum. sanirim seni ocak ya da subat 2016 anneleri topiginde gormustum. nickin cok tanidik geldi.
benim de erken dogum riskim var.
yer gok dua ustune kurulu derler. ben kendi evladima dua ederken, senin yavruna ve tum sifa bekleyen yavrulara da edicem.
iyi haberlerini bekliyorum.

Nolur ağlayarak okumayın, üzülmeyin sadece dua ömerim için çünkü birbirimize yakınlaştıran ortak kaygılarını var ben siz ağlarken Bebeğinizin üzülmeyin istemem karnınizda siz dua ederken o da dua eder kardeşine. .. Allah kimseye yasatmasin bizim durumumuzu bizde hastalığından hiç bir eser kalmadan sağlıcakla ve hayırlısı kurtardı Allahım konumda tutayim yavrum ... Allahım hepimizin yardımcısı olsun... Kulun sınavını tutmuyor Allahımin sınavı çok zor mükafatı ömerim olsun ,selametle kardeşlerim dua nizi eksik etmeyin ömerim den

Nolur ağlayarak okumayın, üzülmeyin sadece dua ömerim için çünkü birbirimize yakınlaştıran ortak kaygılarını var ben siz ağlarken Bebeğinizin üzülmeyin istemem karnınizda siz dua ederken o da dua eder kardeşine. .. Allah kimseye yasatmasin bizim durumumuzu bizde hastalığından hiç bir eser kalmadan sağlıcakla ve hayırlısı kurtardı Allahım konumda tutayim yavrum ... Allahım hepimizin yardımcısı olsun... Kulun sınavını tutmuyor Allahımin sınavı çok zor mükafatı ömerim olsun ,selametle kardeşlerim dua nizi eksik etmeyin ömerim den
Rabbim yardimciniz olsun. Bu sıkıntıları yasayan halden daha anliyor bende henuz 3 haftalik premature annesiyim. Dua ederken artik tum bebeklere ve hamilelerede ediyorum. Kalbinizi ferah tutun gunden gune daha iyi olacak omeriniz insallah. Hayirli haberlerinizi bekliyoruz

Ömerimin solunumu ve uyanıkligi hala yok . Ama beslenmesi arttı teyzeleri şükür sindirimle ilgili problem yaşamıyoruz artık. Bi ara hep geri geldiği için sut vermeyi kesmişlerdi. 42 cc ile besleniyor şimdi sut kuzum kilo alıyor maşallah 2150 gr oldu kuzum. Uyanık ve solunumu yerinde olsaydı birlikteydik koynumdaydı kuzum sut kokulu ömerim . Süt poşetlerine dua okuyup öyle götürüyorum ömerim uyansin diye. Dua edin teyzeleri herkes için içinde de Ömerimi eksik etmeyin bugün 65. Gün dua edin teyzeleri ömerime. ...
Eksik olmayın sorduğun için hal hatırimiz bi Iyilessinde fotoğraflarınızı paylaşalım inşallah öpüyorum yüreğinden Allah razı olsun hepinizden. ..

X