27den Sonra Üniversite Okumaya Heveslenmek

Burhan Narsistoglu

🧿Hard Yorumcu🧿
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
9.474
41.576
Merhaba arkadaşlar
Konuya bodoslama dalayım. Lisede hep diş hekimi olmak istedim. Fakat o sene fetö olayları, bütün dershanelerin kapatılması ailemin köyde yaşaması vs derken ilk senemde tercih yapmak zorunda kaldım. Ne iş yaptığımı az çok biliyorsunuz. 😁 Fakat yaptığım işin beni tatmin etmediğini düşünüyorum. Yani sanki kapasitem daha fazla fakat ben kendimi köreltiyorum gibi hissediyorum. Şöyle ki okula gidip her yıl aynı bilgileri veriyorum sürekli tekrar, tekrar. Kpss çalışırken ya da üniversiteye hazırlanırken, üniversite okurken daha fazla bilgiye maruz kalıyoruz ve bunun ancak yüzde 5'ini çocuklara veriyoruz, çünkü müfredat o yönde. İşimi seviyorum çocukları da seviyorum. Ama bir yandan acaba okusa mıydım, bir sene daha mezuna kalsa mıydım diye düşünmüyor değilim. Bu sene kuzenim diş hekimliği kazandı. Çok sevindim, o zamanki hayallerim aklıma geldi. Hazırlanmaya başlasam min 33 yaşında mezun olurum. Sizce değer mi?

Keşke 27 olsam ...:) okusan da okumasan da birkaç sene sonra 33 olacaksın en azından diş hekimi bir 33 lük çıtır ol:KK66:

Neden değmesin.
Bence gir sınava .

Yaşında ne var? Çok gençsin. Akrabam var öğretmen, hayali doktorluktu; o 30’undan sonra hazırlanıp kazandı. Şimdi de okuyor Marmara Tıp’ta. Ben de birkaç yıla belki veterinerlik okurum. Çok seviyorum hayvanları.
Ay çok teşekkür ederim kızlar hevesime heves kattınız. 🧿♥️♥️🥰

Ay çok teşekkür ederim kızlar hevesime heves kattınız. 🧿♥️♥️🥰
Ha bu arada kazanırsan bitireceğin yaş da çok genç bir yaş. Bizim ülkemizde 20’li yaşlar bile neden bir ayağı çukurda muamelesi görüyor anlamış değilim. Hâlâ okuyorum ben, 30’larımda da okuyacağım.

Hazırlanmaya başlasam min 33 yaşında mezun olurum. Sizce değer mi?

Eninde sonunda 33 yaşında olacaksınız.
Kendinize sormanız gereken soru şu anki hayatımla 33 yaşında olmak mı diş hekimi olarak 33 yaşında olmak beni mutlu eder? Cevabınıza göre planlarınızı şekillendirebilirsiniz.
Kendi adıma üniversite öğrencisi olmaktan güzel bir şey yok. Eğer imkanım da varsa hayallerimin peşinden koşardım.
Herşey gönlünüzce olsun.

Diş Hekimliği el beceriniz ve sabrınız yoksa bodoslama dalacağınız bir bölüm değil. 3 sene okuduktan sonra Marmara Diş'i bırakan biri olarak söylüyorum bunu.

Hayatımın en zor yıllarını geçirdim. Hem fiziksel olarak hem hocaların asistanların egosundan savaşlarından çok yoruldum. Giderken bütün emeklerimi bıraktım arkama bile bakmadım. Tek bir dersin sınavı 1 hafta sürerdi. Sabah 8de kliniğe girer akşam 5te çıkardık. Dış dünyayla bağlantımız sıfırdı. Yani aynı zamanda farklı bir şey yapmayı unutun, çalışmak falan imkansız. Maddi olarak da çok pahalı bir bölüm.

Pratik dersler yeterince zor değilmiş gibi tıpla aynı dersleri de teorik olarak alıyorsunuz. Anatomi histoloji mikrobiyoloji vs.

İyice araştırın okuyanlardan fikir alın kendinizden eminseniz bu yola girin. Hevesinizi kırmak istemem sadece deneyimlerin bunlar benim.

Yaşınız çok genç bence istiyorsanız herşeyi yapabilirsiniz ama diş hekimliği öğretmenliğe göre zor bir meslek ve iyi kazanmanız için çevre ve başlangıç için para lazım. İyi düşünüp taşının istiyorsanız neden olmasın. Ben 34 yaşındayım okumak kaç yaşında olursanız olun geç olmaz.
Kadrolu olduğum için alan değişikliği vs olabilir belki. Devlette başlarım . Özel yer ancak biraz birikimle olabilecek bir şey.

Diş Hekimliği el beceriniz ve sabrınız yoksa bodoslama dalacağınız bir bölüm değil. 3 sene okuduktan sonra Marmara Diş'i bırakan biri olarak söylüyorum bunu.

Hayatımın en zor yıllarını geçirdim. Hem fiziksel olarak hem hocaların asistanların egosundan savaşlarından çok yoruldum. Giderken bütün emeklerimi bıraktım arkama bile bakmadım. Tek bir dersin sınavı 1 hafta sürerdi. Sabah 8de kliniğe girer akşam 5te çıkardık. Dış dünyayla bağlantımız sıfırdı. Yani aynı zamanda farklı bir şey yapmayı unutun, çalışmak falan imkansız. Maddi olarak da çok pahalı bir bölüm.

Pratik dersler yeterince zor değilmiş gibi tıpla aynı dersleri de teorik olarak alıyorsunuz. Anatomi histoloji mikrobiyoloji vs.

İyice araştırın okuyanlardan fikir alın kendinizden eminseniz bu yola girin. Hevesinizi kırmak istemem sadece deneyimlerin bunlar benim.
Fen bilimleri öğretmeniyim aslında biraz bilgi birikimime güveniyorum. Estetik bakış açım da iyi. Ay bilmiyorum kimler kimler okuyor. İnşallah başarırım.

Kadrolu olduğum için alan değişikliği vs olabilir belki. Devlette başlarım . Özel yer ancak biraz birikimle olabilecek bir şey.
Sağlık bakanlığında kurum içi meslek değişikliği oluyor ama başka bakanlıktan nasıl oluyor bilmiyorum. Diş hekimleri zaten kurayla alınmıyor mu bir sınavı yok. Kamuda şu anda ne kadar alıyor diş hekimleri bilmiyorum iyileştirme yapıldı mı ama 1 sene önce azdı maaşları. Biraz araştırın duruma göre bakın bence çok düşününce işin içinden çıkılmıyor çünkü.

Merhaba arkadaşlar
Konuya bodoslama dalayım. Lisede hep diş hekimi olmak istedim. Fakat o sene fetö olayları, bütün dershanelerin kapatılması ailemin köyde yaşaması vs derken ilk senemde tercih yapmak zorunda kaldım. Ne iş yaptığımı az çok biliyorsunuz. 😁 Fakat yaptığım işin beni tatmin etmediğini düşünüyorum. Yani sanki kapasitem daha fazla fakat ben kendimi köreltiyorum gibi hissediyorum. Şöyle ki okula gidip her yıl aynı bilgileri veriyorum sürekli tekrar, tekrar. Kpss çalışırken ya da üniversiteye hazırlanırken, üniversite okurken daha fazla bilgiye maruz kalıyoruz ve bunun ancak yüzde 5'ini çocuklara veriyoruz, çünkü müfredat o yönde. İşimi seviyorum çocukları da seviyorum. Ama bir yandan acaba okusa mıydım, bir sene daha mezuna kalsa mıydım diye düşünmüyor değilim. Bu sene kuzenim diş hekimliği kazandı. Çok sevindim, o zamanki hayallerim aklıma geldi. Hazırlanmaya başlasam min 33 yaşında mezun olurum. Sizce değer mi?
33 nedir ki yolun başı hala. Bir hayalin varsa durma devam et.

X