29,5 yaşında,anne ile ilgili travmayı atlatamayan,parası kariyeri olan yalnız biri :((

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sunshine91

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
2.412
3.769
Kızlar merhaba, forumdaki diğer konuları okudum ama ben gibi kimseyi bulamadım, bu konuyu da benimle benzer zorlukları yaşamış hislerimi anlayacak birini bulurum diye açtım . ben 29,5 yaşında:) kariyerini yapmış, işini oturtmuş şuanda rahata çıkmış biriyim ama 10-11 yıldır sevgilim yok, ilişkim yok, flörtleri bile 1 aydan uzun sürmeyen biriyim. Adil yıldırımlar da izledim kafamda soru işareti kalmasın diye doğruyu da denedim yanlışı da denedim. ama bir türlü ilişkim olmadı, kendimi çok ama çok yalnız hissediyorum. Anne babam ben 3 yaşında boşandı, ben evde erkek görmedim, erkekle ilgili duygusallıklar bağlantılar, herşey yasaktı. Annem iç dünyasında sürekli depresyonda sürekli güçlü olmak zorunda hisseden sıklıkla şiddete başvuran asla hiçbir şeyi beğenmeyen tatmin olmayan biriydi bizi büyütürken. Sadece almak isterdi , o güçlü duruşu için bana da aynı misyonu yükledi. ben de örnek bir kişilik olmak zorundaydım. Bu sebeple sadece dershane okul dışında hayatı olmayan derece yapsın diye yetiştirilen damızlık at oldum. Başarılı olunca iyi devam et derdi başarısız olunca ne or..pluğum kalırdı ne de evde bana bir huzur verilirdi.. Bu sebeple yaşayan bir ölüydüm içi kuru bir bedendim yalnızlığım hiç geçmedi. Hep duygusal olarak açtım hep aşırı şükrediciydim azıcık sevgi gösterene minnetkar olurdum malesef minnet duymamın sebebi benim sevilmeyecek biri olduğunu düşünmemdi sevgi bir duyguydu duygu zayıflıktı ben işime gücüme bakmalıydım. Zaten zamanı gelince herşey olurdu. öyle olmadı ben de yalnız melankolik hem özgüvensiz hem de kendini aşırı değerli hisseden, arkdaşları olmayan olsa da etkinliklere katılmadığı için bisüre sonra kopan uzaklaşan bir tip oldum. son 3 yılda iş kurmayla geçti bunun son 1 yılı hatta onunda belki haziran sonrası rahata erdim. Ve içimi dökmek istedim. Çevrem de bana evlilik baskısı yapan biri yok hatta bu kelime geçmiyor bile.. Geç kaldığını düşünen hatta sadece her yıl ne kadar geç kaldığını düşünen kişi benim. 24 yaşındayken hatırlıyorum da sçtm artk çok geç kaldım benim 3-4 yıllık sevgilim olacaktı ki üni bitince evlenelim diyordum şuan bakıyorum da o zaman bile bulsam 5 yıllık evli olurdum.. Yani bulamıyorum 10 yıldır ilişkilerimde bitme sebebi bir kere bile ben olmadım. Ben sadece biriyle beraber olmak isteyn ya da beni seven biriyle karşılaşmadım. Sadece güzel buldukları için elde edlmeye çalışılan biri oldum. Şuan ise malesef umutlu biriyim. nefret ediyorum bu halimden hala birileri karşıma çıkınca ayy acaba bu mu diye yükseliyorum sonra pat. Birileri kocam kocam diye paylaşınca gerçekten içim gidiyor bak o benim kadar başarılı değil şöyle değil ama biri onunla evlenmek istemiş diyorum. sonra sen onun kocasıyla evlenir miydin diye soruyorum ve cevabım hayır oluyor. Bu şekilde debelenip gidiyorum. yazarken bile ya bunu yazmak yerine akışa bırak eğlenmene bak , hayatın rahata çıktı ohh mis diyorum. ama sonra yine aynı yalnızlık, yorgunluk, başını alıp gidememe hali çöküyor. Bir kere de çabalamadan bana gelsin istiyorum ben durayım o sevsin o yapsın diyorum.. Böyle işte ...

29,5 yaşındasınız ve evlenmeye de çok takmışsınız. Belki annenizin babanızdan boşanıp yalnız kalması/yaşaması sizi bu yönde de etkilemiş olabilir. Evlilik sürdürmeyi de başarı gibi görüyorsunuz.
evet gerçekten çok ama çok taktım kendimi 'evlenecem vermezlerse kaçıcam videosundaki gibi hissediyorum hiçbir ilişkim olmamasına rağmen sadece bu konuyu düşünüyorum inşallah dönemsel sendromlardan biridir de geçer,

Aile yönü her şey birebir aynı benim annemi gördüm resmen.ama bende evlenmeyi geç evliliğin e sini bırak hiç ilgimi çekmiyor niyeyse beni mutlu etmiyor bir sevgili ya da bir erkeğin varlığı.insanlar zaten sorunlu olduğumu düşünüyor.psikolojik olarak yerlerde biriyim.:KK66:evlenmek mecburi olmamalı bence sevgililk dene aklında evlilik olmasın ama ilerlerse zaten istersin evlilik niyetiyle bakma olaya anı yaşa.bir de öyle dene ilişkilerini.
aynı duruma zıt tepkiler vermişiz ama ben bunu okumuştum bir yerde aynı durumu yaşayan insanlar ya tamamen kaçıngan davranış ya da saldırı davranışı gösteriyormuş siz kaçmak ben de hayır yalnız kalmıcam diye aşırı istekle saldırma davranışı göstermişim

Bir kaç öneri sunabilirim
1. Kendini iyileştirme işi nasıl yapılır ?
2.kendi benliginle nasıl tasinilir ?
3. İyi hissetmek temel bir kitap
4. Ozsefakarli farkındalık , tahrip edici duygularla başa cikmak
5. Mutluluk tuzağı.
6. Duygusal savrulmalardan kurtulmak
Merhaba 2.sıradaki kitap geldi çok kaliteli basım, beyaz kalın kağıt ve çalışma kitabıymış böyle kitaplara hakikaten bayılıyorum çok teşekkür ederim. İyi ki bu serzenişte bulunmuşum ve siz de bu kitapları yazmışsınız. Üst üste almadık gözümde büyümesin diye sırayla diğerlerini de temin edeceğim

Merhaba 2.sıradaki kitap geldi çok kaliteli basım, beyaz kalın kağıt ve çalışma kitabıymış böyle kitaplara hakikaten bayılıyorum çok teşekkür ederim. İyi ki bu serzenişte bulunmuşum ve siz de bu kitapları yazmışsınız. Üst üste almadık gözümde büyümesin diye sırayla diğerlerini de temin edeceğim
Ya çok sevindim , sizden ricam tetiklenme yaşarsanız bırakın , biraz regule olup öyle devam edin . Kendinle çalışmak biraz zorlayıcı olabiliyor . İlk sıradaki kitapta aynı terapistin, ben çok sevmiştim. Her zaman destege hazarim birlikte şifa bulalım:)

Ya çok sevindim , sizden ricam tetiklenme yaşarsanız bırakın , biraz regule olup öyle devam edin . Kendinle çalışmak biraz zorlayıcı olabiliyor . İlk sıradaki kitapta aynı terapistin, ben çok sevmiştim. Her zaman destege hazarim birlikte şifa bulalım:)
tetiklemeyi biraz açar mısınız rica etsem, ben geçen sefer kendim çalışmıştım ve gerçekten kabus gibiydi şemalara çalışırken çok kötü hissediyordum ama o zaman iş hayatım yoktu kendimi kapatmıştım o yüzden o kabusu ben ve odam yaşamıştık şuan aktif iş hayatım var ve kötü hissetmek = tetiklenmek demek mi söylediğiniz şey çok önemli birşey çünkü

tetiklemeyi biraz açar mısınız rica etsem, ben geçen sefer kendim çalışmıştım ve gerçekten kabus gibiydi şemalara çalışırken çok kötü hissediyordum ama o zaman iş hayatım yoktu kendimi kapatmıştım o yüzden o kabusu ben ve odam yaşamıştık şuan aktif iş hayatım var ve kötü hissetmek = tetiklenmek demek mi söylediğiniz şey çok önemli birşey çünkü
Buna benzer şeyler , kendinizi çok kötü hissetmek daha dibe vurmak . Kendiniz üzerine çalışırken arada beden çalışmaları yapabilirsiniz. Güvenli yer çalışması, gevşeme nefesleri gibi gibi . O anda biraz bırakıp yürüyüş yapmaz beden taramasi yapma gibi gibi

Bu psikologun hesabına göz atabilirsiniz .

Yetiştirilme tarzınızdan dolayı zaten dışarıya ciddi-mesafeli bir enerji yayıyorsunuz büyük ihtimalle. Bir de peşimden koşsunlar taktikleri eklenince hoşlananlar da kaçıyordur. Öyle yeni tanışıklığınız olan kimseyi peşinizde koşturamazsınız. Koşuyorsa da tıpkı yakındığınız gibi güzelliğinizi elde etme amacıyla yaparlar. Bence de erkekler geç bağlanıyor. Başta sevecen olup ilgiyi sunmak lazım. Ama bunu yaparken istemediğiniz şeylere hayır diyebilmelisiniz. Mesajlara geç cevap vererek kimseyi aşık edemezsiniz. Hali hazırda başlamış ilişkileriniz neden bitiyor onu incelemek lazım. Birkaç örnek verseydiniz daha iyi olurdu. Bitirirken ne diyorlar mesela? Sebepleri ne oluyor?
Peki ciddi mesafeli insanlarin da yapisi yada fitrati bu diyelim. Hani nasil bazi erkekler gec baglaniyor bazi kadinlar da daha resmi soguk olabilir. Bu sekilde isteyen begenen adam da yok mudur? Bence tanimak isteyen adam bi yolunu bulur o kadina ulasir. Ciddi olmak da ulasilmaz olmaz demek degil sonucta

Ben bir güncelleme yapmak istiyorum bugün duruşma vardı. Zülal hatırlarsanız müvekkile boşanamayacaksınız erteleme vs olucak veya vazgeçiceksiniz gibi şeyler söylemişti. Melisa da tam tersi istikamette konuşmuştu boşanacaksınız hayatınıza yeni birini alıcaksınız vsvs . Sonuçta zülalin dediği olmadı gayette rahat ve hızlı bir şekilde ayrıldılar . Öyle erteleme vs de olmadı gününde saatinde oldu. Zülal sanırım herkesi bir araya getiriyor. Bazen çok iyi bakıyor çok güzel ayrıntılar biliyor vakit tutturuyor ama hep barıştırma ve birleştirme diyor.

Sizi burç topiğinden tanıdım. Evli biriyle olduğunuzu, adamın da boşanacağını yazmıştınız. Kimseyi ilgilendirmez diye de belirtmiştiniz. Adam boşanmış ama sizinle de evlenmemiş. Etme bulma dünyası işte.

Yaşınız genç kariyeriniz yerinde bence hayatınızı yaşayın kendinizi sevin. Kimsenin sevgisine ihtiyacınız yok. Ayrıca evlilik olayını gözünüzde çok büyütmeyin.

Kızlar merhaba, forumdaki diğer konuları okudum ama ben gibi kimseyi bulamadım, bu konuyu da benimle benzer zorlukları yaşamış hislerimi anlayacak birini bulurum diye açtım . ben 29,5 yaşında:) kariyerini yapmış, işini oturtmuş şuanda rahata çıkmış biriyim ama 10-11 yıldır sevgilim yok, ilişkim yok, flörtleri bile 1 aydan uzun sürmeyen biriyim. Adil yıldırımlar da izledim kafamda soru işareti kalmasın diye doğruyu da denedim yanlışı da denedim. ama bir türlü ilişkim olmadı, kendimi çok ama çok yalnız hissediyorum. Anne babam ben 3 yaşında boşandı, ben evde erkek görmedim, erkekle ilgili duygusallıklar bağlantılar, herşey yasaktı. Annem iç dünyasında sürekli depresyonda sürekli güçlü olmak zorunda hisseden sıklıkla şiddete başvuran asla hiçbir şeyi beğenmeyen tatmin olmayan biriydi bizi büyütürken. Sadece almak isterdi , o güçlü duruşu için bana da aynı misyonu yükledi. ben de örnek bir kişilik olmak zorundaydım. Bu sebeple sadece dershane okul dışında hayatı olmayan derece yapsın diye yetiştirilen damızlık at oldum. Başarılı olunca iyi devam et derdi başarısız olunca ne or..pluğum kalırdı ne de evde bana bir huzur verilirdi.. Bu sebeple yaşayan bir ölüydüm içi kuru bir bedendim yalnızlığım hiç geçmedi. Hep duygusal olarak açtım hep aşırı şükrediciydim azıcık sevgi gösterene minnetkar olurdum malesef minnet duymamın sebebi benim sevilmeyecek biri olduğunu düşünmemdi sevgi bir duyguydu duygu zayıflıktı ben işime gücüme bakmalıydım. Zaten zamanı gelince herşey olurdu. öyle olmadı ben de yalnız melankolik hem özgüvensiz hem de kendini aşırı değerli hisseden, arkdaşları olmayan olsa da etkinliklere katılmadığı için bisüre sonra kopan uzaklaşan bir tip oldum. son 3 yılda iş kurmayla geçti bunun son 1 yılı hatta onunda belki haziran sonrası rahata erdim. Ve içimi dökmek istedim. Çevrem de bana evlilik baskısı yapan biri yok hatta bu kelime geçmiyor bile.. Geç kaldığını düşünen hatta sadece her yıl ne kadar geç kaldığını düşünen kişi benim. 24 yaşındayken hatırlıyorum da sçtm artk çok geç kaldım benim 3-4 yıllık sevgilim olacaktı ki üni bitince evlenelim diyordum şuan bakıyorum da o zaman bile bulsam 5 yıllık evli olurdum.. Yani bulamıyorum 10 yıldır ilişkilerimde bitme sebebi bir kere bile ben olmadım. Ben sadece biriyle beraber olmak isteyn ya da beni seven biriyle karşılaşmadım. Sadece güzel buldukları için elde edlmeye çalışılan biri oldum. Şuan ise malesef umutlu biriyim. nefret ediyorum bu halimden hala birileri karşıma çıkınca ayy acaba bu mu diye yükseliyorum sonra pat. Birileri kocam kocam diye paylaşınca gerçekten içim gidiyor bak o benim kadar başarılı değil şöyle değil ama biri onunla evlenmek istemiş diyorum. sonra sen onun kocasıyla evlenir miydin diye soruyorum ve cevabım hayır oluyor. Bu şekilde debelenip gidiyorum. yazarken bile ya bunu yazmak yerine akışa bırak eğlenmene bak , hayatın rahata çıktı ohh mis diyorum. ama sonra yine aynı yalnızlık, yorgunluk, başını alıp gidememe hali çöküyor. Bir kere de çabalamadan bana gelsin istiyorum ben durayım o sevsin o yapsın diyorum.. Böyle işte ...
Parası olan birinin terapi alması için travmaya bile gerek yol bence. Direkt hayat kalitesini artırıyor. Kaldı ki böyle bi durumda; bence hemen başlamalısınız

Sizi burç topiğinden tanıdım. Evli biriyle olduğunuzu, adamın da boşanacağını yazmıştınız. Kimseyi ilgilendirmez diye de belirtmiştiniz. Adam boşanmış ama sizinle de evlenmemiş. Etme bulma dünyası işte.
ağzımı açtırma benim manyak mısın sen getir o mesajı getirmezsen en adisi sensin. al ss koy buraya dangalak kesin nicki benzettin mal salak beni burç toğiginden tanıdım diye yazmış bide gerizekalı andaval getir koy buraya ağzını yüzünü dağıttırıım yoksa senin beyinsiz

BEYİNSİZ MAL O BEN AVUKATIM BAHSETTİĞİM KİŞİ DE BENİM MÜVEKKİLİM !!!! BEYİNSİZ BENİM MÜVEKKİLİMİN EŞİ ONU ALDATIYORDU BOŞADIM , BEĞENEN 5 GERİZEKALI OKUDUĞUNUZU ANLAYAMIYORSUNUZ SİZ NE SALAKSINIZ YA NASIL APTALSINIZ. BU ZEKANIZLA BU HAYATTA BU YAŞLARA NASIL GELDİN KIT BEYİNLİ

SENİ BEYİNSİZ SALAK BEN AVUKATIM O DA BENİM MÜVEKKİLİMİN BAŞINA GELEN ŞEY, ıqsuz salak okuduğunu da anlayamamışsın aptal. benim müvekkilimin eşi onu aldattı ben de onu boşandım beyinsiz kere beyinsiz

Seviyeniz yazdıklarınızdan belli. Gerçek bir avukat bu yazdığı küfürlerin hakaret davasına kadar gideceğini bilir. Falcınıza bunu da sorup öğrenin , müvekkilleri soruyormuşsunuz ya! Sizi muhatap almıyorum bile, herkes hak ettiğini yaşıyor.

Son düzenleme:
BEYİNSİZ MAL O BEN AVUKATIM BAHSETTİĞİM KİŞİ DE BENİM MÜVEKKİLİM !!!! BEYİNSİZ BENİM MÜVEKKİLİMİN EŞİ ONU ALDATIYORDU BOŞADIM , BEĞENEN 5 GERİZEKALI OKUDUĞUNUZU ANLAYAMIYORSUNUZ SİZ NE SALAKSINIZ YA NASIL APTALSINIZ. BU ZEKANIZLA BU HAYATTA BU YAŞLARA NASIL GELDİN KIT BEYİNLİ
Neden yalnızsınız bu üslupla çok net anlaşılıyor açıkçası. 🙄

Hiç bir sosyal aktiviteye kayilmayip , çevre edinmeyerek nasıl birinin karşınıza cikmasini bekliyordunuz ? Filmlerdeki gibi carpisip kitaplarinizi toplayarak mi ?

Ben de 25 yasindayim mis gibi meslegim var, ailem evlenmemi istemiyor; annem ister ama evlensem bile bosanacagimi dusunuyor, anneannem, teyzelerim zaten kendime yetip gezip tozabilecegim icin evliligi bi erkegin kahrini cekmek olarak goruyor.
Bazen iliskim olmadigi icin uzuluyorum ve yalniz hissediyorum, sonra gelip burdaki basliklari okuyorum geciyor. O tur sorunlarla bas edemem, dertsiz basima dert cikaramam valla. Cogu evli insan bekar hayatina ozeniyor zaten. Instada bunu paylasacak degiller ya, o paylasimlara cok takilma sen.

Insan dogasina aykiri oldugunu da dusunuyorum bazen evliligin. Bir sure sonra ayni insana karsi heyecan besleyip, sevip, sevisebilir miyim bilmiyorum. Uzun iliskideyken bile bu hisler zamanla kayboluyor. E karsi taraf icin de aynisi gecerli. Surekli ilgisi canli kalsin diye yillarca taktik mi dusunecegiz ya.
Insan iste. Gonlu kayiyor. Aldatmalar oluyor. Bir de bu konuda ben cok hassasim. Fiziksel aldatma olmasa ve aklindan baska birine karsi en ufak heyecan gecse bile aldatmadir bu. Katlanaamaaam

Bir de su durum var, mesela guzel giyinip disari cikiyorsun, butun erkekler sana bakiyor. Gittigin yerlerde flort etmeye calisip, islerini falan kolaylastiriyorlar. Daha disari cikmadan bile boyle olacagindan emin olabiliyorum. "Suradaki adam benimle ilgilenecek" diye tahminliyorsun illaki ilgileniyor. En azindan bi kas goz oynuyor heyecanlaniyor adam. Basit varliklar bunlar. E bunlar kimsenin mi kocasi, sevgilisi degil? Oyleler.
Ee erkek turune guven olur mu o zaman? Neden sebepsiz yere hayatimi boyle stabil olmayan bir ture baglayayim? Sonra ugras dur.

Sanirim evlenilmez ya.
Bak yine dusununce sogudum evlilikten.
En azindan bu cografyanin bastirilmis buyumus erkekleri ile evlenilmez.

Illa evlenilecekse asla bu anlattiklarimi yasatmayacak, etik degeri asiri yuksek, gozlerimizin kapanip filmlerdeki aski/sevgiyi yasayacagimiz biri olmali, oylesi cikmazsa evlenmem.

Sen de evlenme:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X