29 haftalığım ama şeker yüklemem yapılmadı

kardelen_32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
472
3
37
kızlar 29 . haftamdayım. dr um şeker yüklemesi yapmadıCADIARZU böyle bişeyden bahsetmedi şu haftada şu tarihte yapcaz falan demedi :kızgın: ben bu haftalarda yaptırsam yinede olur mu?yoksa çok geç mi kaldı?:sinifsinif:
yada yaptırmazsam ne olur ? bebeğimin sağlığını tehlikeye atmış mı olurum? bana biraz bilgi verir misiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar. şimdiden teşekkürlera.s.

canım ben şuan 24 haftalığım.haftaya 24 haftam dolacak,25 haftaya giricem yani,şeker yüklemem olacak.doktorun neden yapmadı bilemiyorum.sorsaydın keşke canım.herkese şartmı bilmiyorum.rabbim sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin.

ya adama sinir oluyorum. 2 li test te yapmadı 3 lü yaptık.onuda ben söyledim öyle yaptı.yoksa ondan da bahsetmiyordu. buranın en iyi dr u diye biliniyor ama ben hiç memnun kalmadım. dr dediğin gidince şu hafta şunu yapcaz diye söyler benim bildiğim. neyse acaba bu haftalarda yaptırsam olur mu ki ? bilgisi olana arkadaşlar yok mu ltfn yardımmmmmmmmmmm

arkadaşım benimde drum şeker yüklemesi yapmadı ama açlık şekerime en az 3 kez bakmıştır kilolu anne adayı olduğum için ama şeker yükleme haftam geldiğinde sordum sen gibi yapmıycakmıyız dr bey riskli değilmiyim kilomdan dolayı dedim ve sen kilonu şekerini kontrol altında tutuyorsun bebeğinin kilosu ve gelişimide gayet normaldedi çünkü ben 25 haftamda 3 kg almıştım toplamda sadece bebeğimin gelişimide maşallah çok iyidi gerek olmadığını söyledi sende bence tedirgin olma bende 28+5im bugün ve haftaya kontrolüm yani yapılmadı şeker yüklemem çünkü kilomu kendim kontrol altına aldım toplamda 4 kg aldım sendede böyle bir durum varsa bebeğin gelişimide normalse gerek görmeyebiliyor drlar tedirgin olmana gerek yok
sevgiler

tşk ederim canım.bebeğin çok şükür herşeyi normal diyor her gittiğimde .kilosu falan normal. ama ben kilo aldım . ve çok tatlı şeyler istiyor canım. tatlı yemekle şekerin bi alakası var mı acaba? özellikle çikolata delisi oldum diyebilirim

tşk ederim canım.bebeğin çok şükür herşeyi normal diyor her gittiğimde .kilosu falan normal. ama ben kilo aldım . ve çok tatlı şeyler istiyor canım. tatlı yemekle şekerin bi alakası var mı acaba? özellikle çikolata delisi oldum diyebilirim

canının tatlı istemesiyle alakası yok şekerin cnm ama şeker genelde iri bebeğe sebep oluyor dr zaten böyele bir şeyden şüphelenir kontrollerde ken kendini sürekli frenle böyle bir durum bile olsa kendi kendine kontrol altına alki bir sorun yaşama

kızlar 29 . haftamdayım. dr um şeker yüklemesi yapmadıCADIARZU böyle bişeyden bahsetmedi şu haftada şu tarihte yapcaz falan demedi :kızgın: ben bu haftalarda yaptırsam yinede olur mu?yoksa çok geç mi kaldı?:sinifsinif:
yada yaptırmazsam ne olur ? bebeğimin sağlığını tehlikeye atmış mı olurum? bana biraz bilgi verir misiniz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar. şimdiden teşekkürlera.s.

selam ben de dr uma sormuştum bu testi bana söylemediği için ama
benim kanımda bakılmış 2 kere test yazmış ve gayet normal çıkmış
o yüzden sana gerek yok dedi
belki senin de açlık kan şekerine bakmıştır ve normal sınırlar içinde
olduğu için yazmamıştır...
ben de burada herkese yapılınca telaşlanmıştım ama her bünye bir olmuyor demekki
sen yine de sor cevabını al merak ta etme bak ben yaptırmadım en azından....

canım bildiğim kadarıyla 28.haftaya kadaar yapılıyo ama sen en iyisi bi doktorunla görüş

canının tatlı istemesiyle alakası yok şekerin cnm ama şeker genelde iri bebeğe sebep oluyor dr zaten böyele bir şeyden şüphelenir kontrollerde ken kendini sürekli frenle böyle bir durum bile olsa kendi kendine kontrol altına alki bir sorun yaşama

tşk ederim canıma.s..bebeğin herşeyinin normal olduğunu söyledi dr um.ben yinede biraz tatlı yemeyi keseyim bari.ne olur ne olmazCADIARZU

selam ben de dr uma sormuştum bu testi bana söylemediği için ama
benim kanımda bakılmış 2 kere test yazmış ve gayet normal çıkmış
o yüzden sana gerek yok dedi
belki senin de açlık kan şekerine bakmıştır ve normal sınırlar içinde
olduğu için yazmamıştır...
ben de burada herkese yapılınca telaşlanmıştım ama her bünye bir olmuyor demekki
sen yine de sor cevabını al merak ta etme bak ben yaptırmadım en azından....

banada 10 gün önce kan ve idrar testi yapmıştı. testte glukoz,protein,albümin yazıyor . şekerime bakmış sanırım değil mi canım? sıkıntı yok herşey normal demişti dr um.

cnm zararın nersinden dönersen kardır. ben 27. haftamda yaptırdım 50gr yüklendi yüksek çıktı bir hafta sonrada 100gr yüklendi. yani geç değil. doktoruna danış ve yaptır. açlık şekeri normal olsada şeker yüklemesi sonucu farklı olabiliyor.

X