29 yaşında yumurtalık rezervlerinin azalması, çok korkuyorum

Doktorunuz AMH hormonu için nasıl stres kaynaklı demiş anlamış değilim hormonlar içinde yükleşine geçmeyen ama zaman içinde değeri düşen bi hormon o çıkan sonuç neyse o yani 2015 yılında 28 yaşımdayken erken menopoz teşhisi kondu bana da o zaman değerim 0.78 ti sizden çok çok daha düşük ve doktorum direkt genetik dedi annem 35 yaş civarı Menopoza girmişti tüp bebek tedavisiyle 2.denememizde bir oğlum oldu şükür şuan 4 yaşında
Geçen hafta AMH değerim ne alemde diye kontrole gittim şuan değerim 0.40 bi kaç ay sonra tekrar tüp bebek denemek istiyoruz 2 çocuk için
Sizin içinde hayırlısı olsun değeriniz çok endişe edilecek seviyede değil ailenizde erken menopoz öyküsü varsa elden pek bişey gelmiyor
Merhaba canım maşallah ne güzel evladınız olmuş umut oluyor bizlere de🙏🏼 Ben bişey danışmak istiyordum size tüp bebek tedavinizden sonra adet düzeninizde herhangi bir değişiklik, aksama vs oldu mu acaba? Dönüş yapabilirseniz çok memnun olurum çok sağolun😊🌸

Klomen yumurtaların büyümesini saglayan bir ilaç. 5 gün ilacı kullaniyorsun yumurtalarının boyutuna bakiliyor. Yeterli buyukluge gelince doktor iliski öneriyor.
Ben Acıbadem'de yaptırıyorum şu an hala transfer aşamasındayım. Ilaçlar toplam 2100, işlem ücreti 10.000 tl tuttu. Acıbademde embriyo dondurma için de 2200 tl fiyat verdiler. Benim 4 embriyom var birini koydurcam diger üçünü dondurcam.
Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun diliyorum Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeğini inşallah☺️🌸🙏🏼hangi Acıbadem hastanesinde tedavi gördün acaba sakıncası yoksa doktorunun ismini öğrenebilir miyim? Çok teşekkür ederim şimdiden😊🙏🏼

kızlar aşırı moralim bozuk, 29 yaşındayım ve 2 senedir evliyim.ilk sene çocuk yapmayalım dedik korunduk (hap kullanmadım). sonra 1 senedir deniyoruz ama aile içindeki bazı olaylar sebebiyle doğm şansı yüksek olan günleri çok takip edemedik yani çok düzenli bir cinsel hayatımız olmadı ve çocuğumuz da olmadı. doktora gittim smear ve tiroid testim normal çıktı.
AMH hormonu diye bir şey varmış o 1.27 çıktı, yaşına göre yumurtalık fonksiyonun azalmış görünüyor dedi doktor ya çok korktum elim ayağım titredi resmen daha 29 yaşındayım ne bu şimdi diye. sonra hemen gittim doktora işte geçici birşey de olabilir stres kaynaklı vs dedi. bide fsh , lh ve e2 değerlerine bakalım dedi. adetin 2.günü kan verdim ve fsh 6,31, lh 5,47 ve asıl sorun e2 hormonu 82,82 çıktı. e2 50 civarı olmalıymış. çok moralim bozuldu kızlar aşırı korkuyorum çok istiyorum bebek sahibi olmayı. eşime de sperm testi yapılcak sonra tekrar gidicez doktora, 3 ay sonra amh hormonuna tekrar bakarız belki stres kaynaklı geçici bir durum olabilir dedi. bu yaşta neden azalır bu yumurtalık rezervleri , doktora gidicem tabi ama aynı durumu yaşayan var mı deneyimi olanları dinlemek istedim, benim yapabileceğim başka neler olabilir sizce?

SON DURUM EKLEME: Kızlar selam, eşim sperm testi yaptırdı ve onda bir sıkıntı çıkmadı. Doktora tekrar gittim sonuçkarı göstermek için ama benden rahim filmi çektirmemi istedi. Fiyatı da 2000 lira çook pahalı bizim için şu an öyle bir meblağ veremeyiz. Özel axa sigortam var ama aradım sordum bilgi vermediler karşılamıyorlar sanırım. Ankara'da daha önce rahim filmi çektiren var mı ya da devlet hastanesinde direk gidip çektirebilir miyim?
Belki tüpleriniz kapalıdır keşke bulup buluşturup bi rahim filmi çektirseniz??

Merhaba canım öncelikle hayırlı olsun diliyorum Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeğini inşallah☺️🌸🙏🏼hangi Acıbadem hastanesinde tedavi gördün acaba sakıncası yoksa doktorunun ismini öğrenebilir miyim? Çok teşekkür ederim şimdiden😊🙏🏼
Amin inşallah Rabbim çok bekletmeden nasip etsin 😍
Maslak acıbadem Bülent Tıraş'la ilerledik. Son anda 2 embriyo koymaya karar verdiler ve şu an ikizlere hamileyim. Çok şükür ikisi de tuttu 😊

Amin inşallah Rabbim çok bekletmeden nasip etsin 😍
Maslak acıbadem Bülent Tıraş'la ilerledik. Son anda 2 embriyo koymaya karar verdiler ve şu an ikizlere hamileyim. Çok şükür ikisi de tuttu 😊
Maşallah çok güzel çok sevindim🥰😍Teşekkür ederim bilgiler için de çok sağolun☺️🙏🏼

kızlar aşırı moralim bozuk, 29 yaşındayım ve 2 senedir evliyim.ilk sene çocuk yapmayalım dedik korunduk (hap kullanmadım). sonra 1 senedir deniyoruz ama aile içindeki bazı olaylar sebebiyle doğm şansı yüksek olan günleri çok takip edemedik yani çok düzenli bir cinsel hayatımız olmadı ve çocuğumuz da olmadı. doktora gittim smear ve tiroid testim normal çıktı.
AMH hormonu diye bir şey varmış o 1.27 çıktı, yaşına göre yumurtalık fonksiyonun azalmış görünüyor dedi doktor ya çok korktum elim ayağım titredi resmen daha 29 yaşındayım ne bu şimdi diye. sonra hemen gittim doktora işte geçici birşey de olabilir stres kaynaklı vs dedi. bide fsh , lh ve e2 değerlerine bakalım dedi. adetin 2.günü kan verdim ve fsh 6,31, lh 5,47 ve asıl sorun e2 hormonu 82,82 çıktı. e2 50 civarı olmalıymış. çok moralim bozuldu kızlar aşırı korkuyorum çok istiyorum bebek sahibi olmayı. eşime de sperm testi yapılcak sonra tekrar gidicez doktora, 3 ay sonra amh hormonuna tekrar bakarız belki stres kaynaklı geçici bir durum olabilir dedi. bu yaşta neden azalır bu yumurtalık rezervleri , doktora gidicem tabi ama aynı durumu yaşayan var mı deneyimi olanları dinlemek istedim, benim yapabileceğim başka neler olabilir sizce?

SON DURUM EKLEME: Kızlar selam, eşim sperm testi yaptırdı ve onda bir sıkıntı çıkmadı. Doktora tekrar gittim sonuçkarı göstermek için ama benden rahim filmi çektirmemi istedi. Fiyatı da 2000 lira çook pahalı bizim için şu an öyle bir meblağ veremeyiz. Özel axa sigortam var ama aradım sordum bilgi vermediler karşılamıyorlar sanırım. Ankara'da daha önce rahim filmi çektiren var mı ya da devlet hastanesinde direk gidip çektirebilir miyim?

Üniversite yada bazı araştırma hastanelerinde çekiyorlar toplamda 10 dk bir işlem

Merhaba canım maşallah ne güzel evladınız olmuş umut oluyor bizlere de🙏🏼 Ben bişey danışmak istiyordum size tüp bebek tedavinizden sonra adet düzeninizde herhangi bir değişiklik, aksama vs oldu mu acaba? Dönüş yapabilirseniz çok memnun olurum çok sağolun😊🌸
Merhaba
Hayır adetim hala düzenli bi sorun yaşamadım şükür hala düzenli

Araştırıyım teşekkür ederim. Başka bir rahatsızlığım nedeniyle östrojen içeren bitkiler vs bana yasak olduğu için korkuyorum bu tür şeylerden de ama bi bakayım.
Yumurta kalitenizi arttırabilirsiniz fakat amh yükselmez aksine geçen aylar içinde azalır. Vakit kaybetmeyin tedaviye başlayın

Amh 0,23 benim ilk çocukta bilmiyodum ikinci olmayınca gittim öğrendim tüp bile yaptım sonra umudu kestim tek çocuk yeter napim dedim kilo verdim oldu

Amh 0,23 benim ilk çocukta bilmiyodum ikinci olmayınca gittim öğrendim tüp bile yaptım sonra umudu kestim tek çocuk yeter napim dedim kilo verdim oldu
Merhaba çok sevindim şuan hamilesiniz sanırım hayırlı olsun çok tebrik ediyorum :KK200::nazar: peki bu süreçte yumurta kalitesini arttırıcı herhangi bir takviye, ilaç vs kullanmış mıydınız ya da kür uygulamış mıydınız? :)

Merhaba çok sevindim şuan hamilesiniz sanırım hayırlı olsun çok tebrik ediyorum :KK200::nazar: peki bu süreçte yumurta kalitesini arttırıcı herhangi bir takviye, ilaç vs kullanmış mıydınız ya da kür uygulamış mıydınız? :)
Hayır hiç bir şey yapmadım sadece kilo verdim 36 kilo sonra baş dönmesi var adet geçti bir bakayım dedim 5 haftalıkti ben umudu kesmiştim mucizeden öte olur diyodum 0.23 ile kalmak tüp bebek ile bile iki yumurta toplanmıştı

Hayır hiç bir şey yapmadım sadece kilo verdim 36 kilo sonra baş dönmesi var adet geçti bir bakayım dedim 5 haftalıkti ben umudu kesmiştim mucizeden öte olur diyodum 0.23 ile kalmak tüp bebek ile bile iki yumurta toplanmıştı
Ne güzel maşallah çok teşekkür ederim bilgiler için :KK200:

Kötü bir durumunuz yok. Stres yapmayın bu kadar. Çünkü biliyoruz ki en büyük düşman stres. Bu yumurtalık rezervi size yeterde artar. İstediğiniz 1 yada 2 çocuk zaten onada yeter yumurta rezerviniz. E2 çoğunlukla strese bağlı artar. Lh ve Fsh önemli onlarında değeri normal sizde. Fshın ilacı var ama Lh sorunlu olunca zorluyor çok. Zira o tam bir kısır döngü. Sizde oda yok. Değerler güzel.
Amhı 0,10 olanların hamile kalabildiğini biliyorum. Zira benim 14 ama bende hamile kalamıyorum. Kalbinizi ferah tutun. Zamanı vardır muhakkak.
Amh değeriniz çok yüksek. Sizi üzmek istemem ama Bu yüzden hamile kalamıyor olabilirsiniz. Doktorunuz bir şey söylemedi mi? Belki farketmemişsinizdir diye söylemek istedim.

Eklentiler

• 68E3D76F-38F2-4A95-B3CB-F1109D9D6EDB.png
    68E3D76F-38F2-4A95-B3CB-F1109D9D6EDB.png
    213,4 KB · Görüntüleme: 60
  • 6D7CA81E-102D-41D2-B5A1-8B95C3435745.png
    6D7CA81E-102D-41D2-B5A1-8B95C3435745.png
    213,4 KB · Görüntüleme: 62
Başkent üniversitesi hastanesinde anestezili 250 liraya çektirdim. Agrı sızı hissetmeden. Mutlaka oraya git. Başka özel hastaneler 1500 den aşağı çekmiyor. Devlette zaten anestezi yok dayanırım dersen devlette ücretsiz çekiliyor. Zübeyde hanımda falan

X