3 ayda 15 kilo verebilirmiyim hemde istedigimi yiyerek :)

halacocuksun

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
6.663
9.340
Beyaz lotus her yönden fit olma yolunda;

17 eylül güncel
52 kiloyum su an ve diyet yapmıyorum arada nadir yürüyüş yapıyorum keske spor yapsam belki yeniden spora başlarım bakalım :)

20 haziran güncel

Çok kotu beslendim çok ara verdim sporu bıraktım kpss çalışıyorum ama 2 gündür dikkat etmeye başladım spora da başlarım inşallah su anda 52.8 kg geldim 48 olmadan bırakmak yok insallah

Güncel 4 nisan 2016 notu

3 ay önce 15 kilo vermek için actigim topigim de 3 ay geçti su ana kadar 12 kilo 700 gram vermiş bulunmaktayım tabiki topi ge devam edicem daha hedefime ulaşmadım ayrıca daha koruma dönemim var sikilasma dönemim derken varda var yani :KK70:

5 ocak= 65
11 ocak=62.6
18 ocak=61.8
25 ocak=60.8
1 şubat=59.6
8 şubat=58.4
15 şubat=57.3
22 şubat=56.6
29 şubat=56.6 (bu hafta kriz günümdü çok yedim kilo almamam iyi bir sonuç bu yüzden :KK66:
7 mart =55 yehhuuuu
14 mart=54.8 (sağlıklı beslenemedim sporda yapmadım)
21 mart=53.8
28 mart= 53.5
4 nisan =52.3
11 nisan=53 kg bir süre bu kilomu koruyacağım çünkü çok sağlıksız besleniyorum ama spora 30 dk olsada devam inşallah
18 nisan=52.7

Uzun aradan sonra yeniden

20 haziran=52.8

Junetin kilo takibi: @junet

25 ocak=63.9
1 şubat=62.9
8 şubat=61.9

Jordinin kilo takibi : @jordin

7 şubat = 81.8

11 şubatta başladığım 10 dk icerisinde canima okuyan spor (başka hicbir sporda bu kadar terlemedim)

10 dk lık ip egzersizi programı ( ipsiz yapıyorum ve bitirdikten sonra mutlaka soğuma hareketleri yapılmalı )

1)çift bacakla ısınma (3 dk )
Bacaklar bir arada tutularak ip atlanacak dirsekler bele yakin ip bilekler kullanarak çevrilecek

2)alçak zıplama (2 dk )
Vücudu alçaltarak ip atlanacak omurga ve kalçayı sabit tutmak için karin kaslarinizi sıkin

3)ziplama (1 dk)
Tek bacak önde diğeri arkadan gelecek şeklinde zıplama

4)çift bacakla biraz daha yavaş atlayarak soğuma hareketi (2 dk )

5)tek diz kaldırılarak yavaş yavaş zıplama hareketi (2 dk )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

★ 11 şubat = 10 dk yapıldı √
★ 12 şubat= 10 dk yapıldı √
★19 şubat=

4 şubat 2016 da başlayan 31 günlük mekik programim. [Mekikten sonra kaburgalari kapatma ve nefes alma egzersizini 5 kere yap..... birde pubigi öne cikararak bel boşluğu olan egzersizi 10 kere yap... kaburgalari birleştirip açma egzersizini 5 kere yap...]

Başlangıç bel 86 cm...

1.gün=30.
2.gün=75.
3.gün=120
4.gün=50.
5.gün=dinlen
6.gün=100
7.gün=50.
8.gün=45
9.gün=60
10.gün=70. (350 mekik çektim başka egzersiz yapamadığım için )√
11.gün=60 (100 mekik)√
12.gün=95
13.gün=45
14.gün=70

15.gün=dinlen √
16.gün=125 √
17.gün=40
18.gün=100
19.gün=75
20.gün=dinlen
21.gün=90
22.gün=75
23.gün=80
24.gün=100
25.gün=dinlen
26.gün=80
27.gün=50
28.gün=130
29.gün=95
30.gün=dinlen
31. Gün=150

Bitiş bel ..72... cm

Sguat programim 30 günlük 4 şubat 2016 başlangıç..yanında 20 kere iç bacak yumuşaması için olan hareket yapılacak....20 ser kere yine iç bacağın değişik 2 hareketi daha yapılacak ...selülit savar hareketi 20 kere ...

Notlar=çömelirken nefesini tut kalkarken ver.
Kalkarken ayak topuğunu kullan belini değil.
Dizler parmak ucunu geçmeyecek
Sırt kambur durmayacak

1.gün=50.
2.gün=55.
3.gün=60.
4.gün=dinlen.
5.gün=70
6.gün=75
7.gün=80
8.gün=dinlen
9.gün=100
Squata bir gün ara verildi ip atlamadan ötürü diz kapağımda çok ağrı oluştu :KK43: 13.02.2016

10.gün=105 ..14.02.16..
11.gün=110
12.gün=dinlen
13.gün=130

14.gün=135 √
15.gün=140 √
16.gün=dinlen
17.gün=150
18.gün=155
19.gün=160
20.gün=dinlen
21.gün=180
22.gün=185
23.gün=190
24.gün=dinlen
25.gün=220
26.gün=225
27.gün=230
28.gün=dinlen
29.gün=240
30.gün=250

6 şubatta başladığım bacak hareketleri belimin altına yastık koyarak bisiklet makas açma kapama ve kurbağa hareketi yapacağım karışık

6 şubat =
15 dk yapıldı. :KK66:
7 şubat= 15 dk yapıldı. :KK66:
8 şubat=15 dk yapıldı :KK66:
9 şubat= 15 dk yapıldı :KK66:
10 şubat= 15 dk yapıldı :KK66:
11 şubat=dinlenme günü
12 şubat= 15 dk yapıldı :KK66:
13 şubat=dinlenme
14 şubat=
15 dk yapıldı :KK66:
15 şubat=dinlenme
16 şubat=dinlenme
17 şubat= dinlenme
18 şubat=dinlenme
19 şubat= 15 dk yapildi
20 şubat= 15 dk yapildi
21 şubat= 15 dk yapıldı
22 şubat=
23 şubat=
24 şubat=
25 şubat=
26 şubat=
27 şubat=
28 şubat=
29 şubat=
30 şubat=

Kendime notlar

*güncel notlarım =20.00 den sonra cay dahil ağıza bir şey alınmayacak sağlıklı şeyler yenilecek günde pazar günleri hariç 10.000 adim atılacak beli içeri cekerek ve dik yürünecek ....sağlıksız şeyler karşına gelince red etmeye çalış çabala ama baktin çok canın istiyor bir parca al abartma sakin .... tatlı krizin gelince kuru üzüm kayısı ve tarçınlı süt iç..
Bu kadar

Kural basit saat 18.00e kadar canım ne istiyorsa onu yiyeceğim her şey dahil ama 18.00 den sonra sadece çok canım isterse meyve yerim sut içerim o kadar tabii bol su..

1500 kaloriyi aşmamak şartıyla karbonhidrat 100 ile 150 arası. Protein en az 50 olması sart

4 aylık bebeğim var artik eski kıyafetlerime girmek istiyorum göbeğim olmasın istiyorum esim ne kadar beni sevdiğini söylese de ben zayıf olmak istiyorum dışarı cikasim gelmiyor

Kilom :65
Hedef: 50

Ve her gün sabah kilomu yazicam bakalım yarin kaç kilo olacağım benimle birlikte yol arkadaşım olursa çok mutlu olurum birlikte verelim hic bir diyette istikrar saglayamadim ama.istediğim şeyleri yemek istiyorum boğazımı tutamıyorum böyle bir yöntem deneyeceğim inşallah tutar :)

1. Her hafta cuma günleri ^vücuda nefes aldıracak ^ nasıl mı çok basit 2 saatte 1 bir bardak dolusu su içilecek habire yeşilçay rezene ıhlamur adaçayı içilecek . Ve az yenilecek

2. Her hafta cuma günler malum gebelikten sonra saçlarım aşırı dökülmeye ve uzamamaya başladı bu yüzden sac bakimi günü Söyle ki nasıl mı
Hakiki zeytinyağını elimi yakmayacak şekilde ısıtıp sac diplerine ve saca sür 6 saat beklet ve sac kremi kesinlikle kullanma

3. Her gün mutlaka ebru sallı günde 30 dk 2 haftada 2 beden incel yapilacak

4. En az haftada 2 kere leslie ile 3 mil yapilacak

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar gece geç saatte uyuduğum için gece midem kazındı biraz ama yemedim saat 15.00 den sonra bir elma 2 mandalina yedim sadece kendimi hafiflemiş hissediyorum daha enerjik ve hareketleyim

Kilom ise : 63.9 olmuşum bakalim yarin kaç olacağım :KK5:

Bu arada ben emziriyorum ama sütümde hic bir azalma yok eğer azalma olursa diyetimde değişiklik yaparım :emir_bebek:

günaydın arkadaşım
2 çocuk büyütmüş biri olarak 6 sene beslenme dersi 4 sene çocuk gelişimi dersi almış biri olarak sana şunu söylemek isterim
anne sütü tam bir mucize yanlış diyetlerle sütünün kalitesini düşürüp sütünü kesip bebişini bu mucizeden mahrum bırakmamalısın bence
kilon aşırı fazla değil daha çok erken
düzenli yiyerek yeterli ve dengeli beslenerek zaten istediğin kiloya düşersin
emzirirken kafadan 500 kalori yakıyorsun zaten
bir abla olarak bilgimi seninle paylaşmak istedim
hayat senin bebiş senin

günaydın arkadaşım
2 çocuk büyütmüş biri olarak 6 sene beslenme dersi 4 sene çocuk gelişimi dersi almış biri olarak sana şunu söylemek isterim
anne sütü tam bir mucize yanlış diyetlerle sütünün kalitesini düşürüp sütünü kesip bebişini bu mucizeden mahrum bırakmamalısın bence
kilon aşırı fazla değil daha çok erken
düzenli yiyerek yeterli ve dengeli beslenerek zaten istediğin kiloya düşersin
emzirirken kafadan 500 kalori yakıyorsun zaten
bir abla olarak bilgimi seninle paylaşmak istedim
hayat senin bebiş senin
Biliyorum canım zaten azalma hissedersem diyetime son vericem fakat ben her besinden tuketiyorum balık et çikolata vs. Ve bol s u sütümü arttırıyor inşallah bebeğim ayda 1 veya 1 buçuk kilo arası aliyor nazar değmesin maşallah sübhanallah ve benim ilk 2 ay hic iştahın yoktu zorla sadece çorba içebildim ce kendiliğinden 35 kilom gidiverdi hızlıca vücudum ilaçtan ötürü ödem yapmış 2 hastada 30 kilo almıştı da neyse hafifledikce çok mutlu ve enerjik oluyorum buyuzden bu diyeti uygulayacağım eğer başarılı olursa

Dun fazla kaçırdım çok yedim ondan sabah ki kilom ayni değişmemiş
63.9kiloyum m​

Evet arkadaşlar sabah tartıldım ve 64.1 geldim evet dünde fazla kaçırdım ve evet 65den 64 e en azından indim ama hedefime ulasmam için bu 1 hafta geçmeden 63 görmeliyim ve benim. Dusunmem gereken bi bebeğim var bugün sok diyet yapicam ve yarin 63 gorucem inşallah

Şok
Bol yeşilçay ve rezene içmeler adaçayı ve ıhlamur dahil bunlar sütüm için

Sabah şekersiz kahve

Ara öğün bi havuç
Öğle salata bol limonlu tuzsuz yağsız
Aksam yoğurt elma

Ve acıkırsam ekstra portakal

Evet bu sok diyetimi haftada bir kez yapicam diğer günlerde saat 15.00 e kadar istediğimi yicem bakalım kilomu koruyabilcekmiyim hadi bakalım :KK9:

Daha kahvemi içmesem de rezene ve yeşilçay içtim birazdan kahvemi icecem en önemlisi ise spora başladım artik günde 1 saat plates yapmayı planlıyorum ebru sallinin 2 haftada 2 beden incelten videosu hadi bakalım beyaz lotus fit olma yolunda :nazar::KK200:

62.9 kg olmuşum vücudumu tanıdıkça diyetimi belirliyorum bugün 1 kilo vermişim nasıl olduğunu yazicam kendime en uygun formülü deneme yanılma yoluyla yapiyorum bu arada yukarıda yazdığım sok diyeti uygulamadım sütüm azaldığını hissettiğim için ... spor yaptığımdan ötürü daha simdiden eşime söylemediğim halde vana zayiflamissin vücudun sikilasmis dedi basta saka yaptı sandım sonra ciddi olduğunu anladım çünkü bilmiyordu yeni spor ve diyet kararımı :KK76:

62.7 olmuşum hemde çok yemiştim arkadaşlar misafir geldi onlara eslik ettim ama sporumu aksatmadım sabahları ebru sallı akşamları 3 mile devam ediyorum dun 4 adet baklava bib tabak dolusu tavuklu pilav 3 bardak sut 2 kase yoğurt yedim aklıma bu kadar geliyor ona rağmen 200 gram daha vermişim ...

Bana kilo verdiren beslenme seklimi aciklayim farkettimki 2 gündür ekmek yemiyorum doğru dürüst yani 1. Kural ekmek yok hayatımda kaçamaklar olabilir tabi ve saat 18.00 den sonra deyim ama 19.00 da oluyor ağzıma yemek sürmedim ama 3 bardak süt içtim yani sütüm olsun diye ... onun haricinde düşünün 4 baklava bile yedim yani normal sağlıklı beslenmeme devam aksam yemekten 1 saat sonrada 3 mil yaptım bu yolda ilerleyeceğim haftada 1 veya 1 buçuk kilo bana yeter fakat hafta dolmadan verdim bile birde hesapladım 1200.. 1500 civarı kalori alıyorum bu kilo verdiğim. Günlerde:KK55:

62.6 olmuşum bu hafta hedefime ulaştım ama çok yemek yedim biraz azaltmaya proteine ağırlık vermeye calisicam insallah

Beyaz lotus her yönden fit olma yolunda ...

Kural basit saat 18.00e kadar canım ne istiyorsa onu yiyeceğim her şey dahil ama 18.00 den sonra sadece çok canım isterse meyve yerim sut içerim o kadar tabii bol su..

1200...1500 kalori arası almak

4 aylık bebeğim var artik eski kıyafetlerime girmek istiyorum göbeğim olmasın istiyorum esim ne kadar beni sevdiğini söylese de ben zayıf olmak istiyorum dışarı cikasim gelmiyor

Kilom :65
Hedef: 50

Ve her gün sabah kilomu yazicam bakalım yarin kaç kilo olacağım benimle birlikte yol arkadaşım olursa çok mutlu olurum birlikte verelim hic bir diyette istikrar saglayamadim ama.istediğim şeyleri yemek istiyorum boğazımı tutamıyorum böyle bir yöntem deneyeceğim inşallah tutar :)

1. Her hafta cuma günleri ^vücuda nefes aldıracak ^ nasıl mı çok basit 2 saatte 1 bir bardak dolusu su içilecek habire yeşilçay rezene ıhlamur adaçayı içilecek . Ve az yenilecek

2. Her hafta cuma günler malum gebelikten sonra saçlarım aşırı dökülmeye ve uzamamaya başladı bu yüzden sac bakimi günü Söyle ki nasıl mı
Hakiki zeytinyağını elimi yakmayacak şekilde ısıtıp sac diplerine ve saca sür 6 saat beklet ve sac kremi kesinlikle kullanma

vereceğimiz kilo hemen hemen aynı :KK70:

bende yakın zamanda zayıflama kararı aldım. kendimce bişiler yapmaya calısıyorum. umarım başarılı oluruz :KK19:

bebişine ve sana sağlıklı günler olsun inş :21:

vereceğimiz kilo hemen hemen aynı :KK70:

bende yakın zamanda zayıflama kararı aldım. kendimce bişiler yapmaya calısıyorum. umarım başarılı oluruz :KK19:

bebişine ve sana sağlıklı günler olsun inş :21:
Umarım haftada 1 kilo vermek hedefim artik bu hafta yi 2 kilo 400 gram vererek kapatmış bukunmaktayim ama bakalım haftaya kaç kilo olacağım inşallah bol bol kilo veririz sen kaç kilosun haftaya pzt kaç kilo verdiğini yazsana eğer çoksa senden kopya cekerim:KK19:

Umarım haftada 1 kilo vermek hedefim artik bu hafta yi 2 kilo 400 gram vererek kapatmış bukunmaktayim ama bakalım haftaya kaç kilo olacağım inşallah bol bol kilo veririz sen kaç kilosun haftaya pzt kaç kilo verdiğini yazsana eğer çoksa senden kopya cekerim:KK19:

hahahaha tmm :) ama ben çalışıyorum ve düzenli bi hayatım yok. bi gün kardeşimde bi gün amcamlarda bi gün arkdasımda bigün kuzenimde filan kalıyom :KK70:

yani yaptığım düzenli pek bişi yok. sadece az yiyorum, akşam 7den sonra hiç bişi yememeye dikkat ediyorum iş dönüşü servisden inip yürüyorum bide arada çeşitli egzersizler yapıyorum :)

olduğu kadar işte artık Allah ne verdiyse :KK70:

hahahaha tmm :) ama ben çalışıyorum ve düzenli bi hayatım yok. bi gün kardeşimde bi gün amcamlarda bi gün arkdasımda bigün kuzenimde filan kalıyom :KK70:

yani yaptığım düzenli pek bişi yok. sadece az yiyorum, akşam 7den sonra hiç bişi yememeye dikkat ediyorum iş dönüşü servisden inip yürüyorum bide arada çeşitli egzersizler yapıyorum :)

olduğu kadar işte artık Allah ne verdiyse :KK70:
Diyet yapmak değilde sağlıklı beslenmekten geçiyor is zaten sayfana denk geldim okudum bakalım ne kadar zamnda kaç kilo olacağız takipteyim :)

62.9 um her gün tartılmak sağlıklı mi bilmem dün fazla kaçırdım ve vücudumda ağırlık hissediyorum 1 kilo versem rahatlayacağım bugün vücudumu dinlendirmeye çalışacağım inşallah bol su yeşilçay ve sebze agirlikli olacak diye planlıyorum. Bu hafta ge çince 61.6 yi görmem gerek onu bi görsem rahatlayacagim :KK11:

62.9 um anladim ki yavaş yavaş olacak heyecana lüzum yok

Ebru sallı 2 haftada 2 bedene devam ediyorum aksatmadim ama 3 mili aksatıyorum neyse..

1 kilo 7500 kaloriye denk geliyormuş yani öyle kolay değil 1 kilo 1 haftada ancak verebilirsin oda dikkat edersen

Simdi fatsecret programı sayesinde biliyorum bu hafta
Pzt= 562
Salı=559 kalori vücudumdan gitti yani ben bunu 7500 tamamlarsam ancak o zaman 1 kilo vereceğim bakalım bugün kaç gidecek :KK73:

Sabah takıldığında 63.3 geldim neden boyle oldu bilmiyorum ama regl olmuşum belki ondandir... onun haricinde sadece sabah plates yapiyorum ... ama olsun bu hafta 63 le kapatsam yeter bana sonuçta 65 ile başlamıştım degilmi kendimi boyle motive edeyim :oops:

sen yine hızlı vermişsin ödemler düşmeye başlamış sanırım patır patır bende 6 dan sonra yememeye calisiyorum

X