Bebek Beslenmesi 3 aylık bebeğe ek besin

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Sevgili anneler, üç aylık bir kızım var. Anne sütü ile besleniyor. 3000 gr doğdu. Kilosu şu an 6100 gr. Doktor gelişiminin yerinde olduğunu ve anne sütü dışında mama vermeye gerek olmadığını söyledi. Zaten ek gıdaya altıncı ayda geçeceğiz fakat gelgelelim bunu eşimin ailesine anlatamıyorum. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz neyse ki fakat her telefonda bebeğe su vermemi söylüyor. Yediğim her şeyden bebeğe de vermemi söylüyor. Ağzına bir kaç damla olsa da verecekmişim de bağışıklığı güçlenecekmiş. 😳 Bağışıklığın güçlenmesi için anne sütü yetmez mi ? Ben mi yanlış biliyorum ? Oradan eşimin babası ‘Tecrübeli anne konuşuyor burda, dinleyin onu’ diyor. Siz bu ayda bebeğinize böyle gıdalar verdiniz mi ? Yediği her şeyi tattıran bir anne var mı aramızda? Hayır nasıl olur ki çocuk belki sindiremez, belki alerji olur? Anne sütü alırken ne gerek var ki? Aklım almadı bu işi.
Aynı baskıları bende gördüm bebeğim yemek yemeği öğrenemez miş bilmem ne Herkez ver ver diyodu ama ben kimseyi dinlemedim 5 aylıkken doktor tavsiyesi ile 3 gün kuralı uygulayarak başladım kimseyi dinlemeyin o kadsr küçük çocuğun bağırsakları hazır değil buna onlar vermişler ama sonrasını asla düşünmemiş ler kulak tıkayın yemek yemesini öğrenmez sonra diyen oğlum çoksa güzel besleniyor şuan

X