Uyku Problemi 3 aylık bebek uyku

Ssmeli

Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2021
53
12
31
3aylık bebegim var gece uyku sorunumuz yok cok sukur fakat artik gunduzleri az uyuyor gunduz kac saat arayla uyutmali bu konuda bilgisi olan varmi yani bazen acwba uyutmayami zorluyorum diye dusunuyorum uyandikdan 1saat sonra uykuya gecirmeye calisiyorum ama tavsan uykusu dalamiyor uykuya sizler nasil bir gun geciriyorsunuz

Vallahi bizimkide öyle bazen aksama kadar sıfır uyku sadece emerken uyuyor kucakta

Boyle olunca cok uzuluyorum ben sanki onu uyumaya zorluyorum gibi

Yok üzülme o zaten uyumak istiyor sen onu uyutmaya çalışıyorsun ihtiyacı var uykuya
Ama ben en çok üzüldüm nokta geçenlerde oldu ağlıyordu uyutmaya çalışırken eşim belki uykusu yoktur dedi kaldırdı etrafa bakti baktım ses yok farkında olmadan surekli uyutmaya çalıştığımız için bazen anlari kaçıyoruz

Gercektende öyle ne yapicagi sasirdim internette uyandikdan en fazla 1saat sonra diyor ama tabiki oraya gore olmuyor hicbirsey acaba tek benmi boyleyim diyordum

Gercektende öyle ne yapicagi sasirdim internette uyandikdan en fazla 1saat sonra diyor ama tabiki oraya gore olmuyor hicbirsey acaba tek benmi boyleyim diyordum

Yani uyku rutini oluşturmak istiyorum ama olmuyor uyumayınca hersey karışıyor
Bi bakmışım sabahtan akşama kadar kucakta uyutmaya çalışmakla geçiyor bir kere okuyunca 1.5 saat uyur 1.5 saat ayakta kalır yok ole bisi uyudumu derin uyur 3 saat 4 saat saat farketmez günde 3 fln yok yani 😞
Düzene girer diye ümit ediyorum bende
Uyku arkadaşı sipariş ettim 🤣🤣 hayallerim hemencik dalıp ona sarılıp uyanmamasi

Aynen bende oyle sabahdan aksama kadar tum gunum uyutmaya calismakla geciyor salliyorum uyuyor birakiyorum 10 dk bile surmuyo uyaniyo dalamiyor bir turlu bnde dalamadigi icin devm edoyorum ayni dongu icinde cebellesiyorum uyku arkadasi dene bklim sonuc alirsan bnada haber et

Aynen bende oyle sabahdan aksama kadar tum gunum uyutmaya calismakla geciyor salliyorum uyuyor birakiyorum 10 dk bile surmuyo uyaniyo dalamiyor bir turlu bnde dalamadigi icin devm edoyorum ayni dongu icinde cebellesiyorum uyku arkadasi dene bklim sonuc alirsan bnada haber et

Ay inşallah mutlaka bildiririm

Saatlere takilmayin. Internetteki net bilgiler her bebege uymaz. Nasil ki biz yetiskinler uyku ihtiyaci, uykuya gecis suresi bakimindan birbirimizden farkliyiz, bebekler de farkli. Elbette normal olan araliklar var o araliklarin disinda uyumasi da normal degil. Siz bebeginizi saate bakip uyutmaya calismayin. Uyku isaretlerini gozlemleyin. Mesela oyuncak sallarsaniz her zamanki kadar ilgi gostermez. Mizmizlanir, kolay aglar. Gozlerini ovusturur. O zaman denersiniz uyutmayi.

Saatlere takilmayin. Internetteki net bilgiler her bebege uymaz. Nasil ki biz yetiskinler uyku ihtiyaci, uykuya gecis suresi bakimindan birbirimizden farkliyiz, bebekler de farkli. Elbette normal olan araliklar var o araliklarin disinda uyumasi da normal degil. Siz bebeginizi saate bakip uyutmaya calismayin. Uyku isaretlerini gozlemleyin. Mesela oyuncak sallarsaniz her zamanki kadar ilgi gostermez. Mizmizlanir, kolay aglar. Gozlerini ovusturur. O zaman denersiniz uyutmayi.

Ya ama hiç uyumuyor ki dalamiyorlar ama kucakta sorun yok

Aynen oyle aslinda gozlemliyorum esniyor oyuncaklara ilgisi azaliyor mizmizlniyor hadi artik uyutiyim diyorum ama uykusu oldugu halde dalamiyor gece oyle degil emer uyur sallma bile gerektirmez masallh ama ginduz problmli bu hafta 12 haftamiz atak donminde oldugu icin blkide ellerini yeni kesfefiyor ve onlari agzina sokmaya caliiyor engellrmiyorm ama uykuya gecuste kndini uynditiyor 2gundur tarim kundak yapiyorim mecbura klinca baklim birde boyle deniyccem uyandikdam sonra iyku sinyallerini alinca kundakliyip oyle yatiricam

Ya ama hiç uyumuyor ki dalamiyorlar ama kucakta sorun yok
O durum ya gazdandir ya alerjisi vardir. Benim bebegimde hayvan sutu alerjisi vardi, hic uyumazdi gunduz. Geceleri saat basi, yarim saatte bir uyanirdi. Baska belirtiler de vardi kakasinda vs. Sut urunlerini tamamen kestim yavrum duzeldi. Gunduz bile emer uyurdu, 3 aylikti. 4 ay asisi oldu, huzursuzluklar basladi, bir hafta icinde yine hic uyumayan bir bebege donustu. Cocuk gastroenterologa goturdum, perhize devam ediyorum ama sanki artik ise yaramiyor dedim. Yumurta alerjisi gelismistir, yumurtayi da kes bakalim dedi. Yumurtayi da kestigim gibi yavrum yine duzeldi, emdi emdi uyudu. Sonra 6 ay asisi yapildi. Bir hafta icinde yine eskisi gibi ama daha siddetli belirtiler yasamaya basladik. Onu da kes bunu da kes hicbir perhiz ise yaramadi. O gunleri hatirladikca akil sagligimi nasil koruyabilmisim diye hayret ediyorum hala. Asla uyumayan, cok huzursuz, devamli kivranan bir bebek. Sabahlara kadar hamakta bebek sallayan uykusuz, caresiz, depresif, bir kasik yogurda hasret kalmis ben. 6 ay asisiyla berbaer gelisen alerjiler her ne ise biz onu asla tespit edemedik. Hayatimiz kabusa donmustu, buyuyup alerjinin hafiflemesini beklemek disinda hicbir sey yapamadim.

Aynen oyle aslinda gozlemliyorum esniyor oyuncaklara ilgisi azaliyor mizmizlniyor hadi artik uyutiyim diyorum ama uykusu oldugu halde dalamiyor gece oyle degil emer uyur sallma bile gerektirmez masallh ama ginduz problmli bu hafta 12 haftamiz atak donminde oldugu icin blkide ellerini yeni kesfefiyor ve onlari agzina sokmaya caliiyor engellrmiyorm ama uykuya gecuste kndini uynditiyor 2gundur tarim kundak yapiyorim mecbura klinca baklim birde boyle deniyccem uyandikdam sonra iyku sinyallerini alinca kundakliyip oyle yatiricam
Atak haftasinda bunlar normal ama annesi. Atak donemi gecsin, sorunlar yine devam ederse siz yediklerinizi bir gozden gecirin, kakasini gozlemleyin. Besin alerjileri, gaz bunsorunlara sebep olabilir.

Merhaba, öncelikle her bebeğin huyu farklıdır tek düze herkesin bebeği aynı olmuyor. Ben bu uyku düzeni olayına takmıştım zamanında hatta depresyona bile girmiştim niye uyumuyor niye şöyle niye böyle diye. Sonra fark ettim ki uykusu yokken uyutmaya çalışıyorum, dalıyor kedi uykusu gibi 10 dakika uyuyup uyanıyor kucağımda ne o uykusunu alıyor ne de ben hah tamam uyudu diyebiliyorum. Uyku sinyallerini izlemeye başladım bebekler kendilerini belli ediyor zaten. İlla uyandıktan 1 saat sonra uyuyacak diye bir şey yok, bekleyin gözlemleyin. Benim oğlum yavaştan uykusu geldiğinde bi esnerdi, 10 dakika sonra falan yüzünü kaşımaya ovuşturmaya başlardı en son iyice uykusu geldiğinde de gözlerinin altı ufaktan morarırdı o zaman uyuturdum zaten bir süre sonra düzene girdiğini fark ediyorsunuz ne kendinizi yorun ne bebeğinizi yorun uykusu gelene kadar bekleyin dediğim gibi illa 1 saat sonra uyuyacak diye bir şey yok bir de 3. Ayda zaten uyku gerilemesi oluyor diye biliyorum o zamanlar da uyutmak zor oluyor internette atak haftaları uyku gerilemeleri yazar 1 hafta önce ya da sonra olabilir ama dönem olarak kavrarsınız zaten durumu

Atak haftasinda suan sanirim onunda etkisi var birde ev 30 derece havlar cok sicak zibin ve corap giydiriyorum sadece ama yinede sicak geliyor sanirim oda etkiliyir olabilir hergun dus yaptiriyorum rahatlasin diye alarji konusuna gelibce aslinda bir iki defa mukuzlu kaka gordum gibi peynir yogurt falan yiyorum en fazla sut urunu bi kac gun yemeyerek kontrol edim bakalim onunla alakalı olabilirmi acava

X