3. doz biontech Covid-19 aşısı olanlar... Yan etkileri neler?

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Üçüncü doz BioNTech Covid-19 aşısı sonrası görülen yan etkiler neler? En yaygın covid-19 aşısı yan etkisi yorgunluk ve kolda ağrı görülüyor. 3. Biontech aşısı yan etkileri...

BioNTech aşısının üçüncü doz yan etkileri belirlendi

BioNTech aşısının üçüncü doz yan etkileri belirlendi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün eşimle olduk. Antalya Eğitim Araştırma Devlet Hastanesinde. Ana-baba günüydü. Duyan gelmiş. Ben 9 aylık hamileyim. Doktorumdan izin aldım. Sakınca yok dedi. Şu an için herhangi bir yan etki yaşamadım.

Bizde eşimle bugün olduk sadece kol sizizsi var parol içtik 1 saat önce dayanılmaz şekilde değil ama şu anlık durum bu değişirse yazarm yine

İlk ikisinde hiç bişi hissetmemistik kol bile agtimamisti bununda sadexe sizi kaldı umarım böyle atlatırız

Güncelleme gece bana aşırı kalp çarpıntısı yaptı. Ölüyorum sandım. Sabahına geçti. Eşimde bugün çok halsiz düştü. Kolunu kıpırtamadı tüm gün. “Keşke yaptırmasaydık. Aşısı bile ne hale getiriyor insanı. Korona’ya yakalananlara Allah yardım etsin” diye diye uyudu şimdi.

Güncelleme gece bana aşırı kalp çarpıntısı yaptı. Ölüyorum sandım. Sabahına geçti. Eşimde bugün çok halsiz düştü. Kolunu kıpırtamadı tüm gün. “Keşke yaptırmasaydık. Aşısı bile ne hale getiriyor insanı. Korona’ya yakalananlara Allah yardım etsin” diye diye uyudu şimdi.
3 doz aşınızı da hamileliginizden itibaren mi yaptirdiniz?
Bir de 2. Doz aşınızı ne zaman olmustunuz?

Annem 3. Aşıdan bir gün sonra resmen hareket edemedi
Kasları özellikle bacakları ve kolları çok ağrıdı.
Akşam üzeri 6 gibi yattı ertesi gün öğlen kalktı hala hafif ağrısı vardı halsizlik vardı ama çok azalmıştı
Cuma asi oldu cumartesi,pazar yattı pazartesi daha iyiydi.

Eşim pazartesi 3. Doz oldu bişey olmadı.
Salı günü aynı annem gibi aşırı ağrısı vardı.
Yurumuye hali yoktu.
Kolu önceki asilara göre az ağrıdı.
Akşam 22 gibi yattı ertesi gün öğlen uyandı.
Çarşamba günü tamamen ağrısı kalmadı

Anneannem 3 doz sinovac aşısı oldu 4. Doz biontec oldu hiç yan etkisi olmadı.

3 doz aşınızı da hamileliginizden itibaren mi yaptirdiniz?
Bir de 2. Doz aşınızı ne zaman olmustunuz?
Evet ben doktorumdan izin alarak 3 doz aşımı da hamileliğim süresince oldum.
İlk dozu 3. Ay dolduktan sonra oldum. Ne olur ne olmaz düşük tehlikesi olur diye ilk 3 ayda yaptırmadı. 2. Doz aşımı Ağustos 12’de oldum. Dün yine sıramız çıkınca doktora sorduk. “Yaptır” dedi. 36 hafta gebeyim.

Evet ben doktorumdan izin alarak 3 doz aşımı da hamileliğim süresince oldum.
İlk dozu 3. Ay dolduktan sonra oldum. Ne olur ne olmaz düşük tehlikesi olur diye ilk 3 ayda yaptırmadı. 2. Doz aşımı Ağustos 12’de oldum. Dün yine sıramız çıkınca doktora sorduk. “Yaptır” dedi. 36 hafta gebeyim.
Tesekkur ederim cevap verdigin icin.
Bende emziriyorum da son dozumu 4 ağustosta olmustum.
Simdi iste yaptirsam mi diye dusunuyorum..
Yoksa 1.5 ay daha beklesem mi diye biraz arastiriyorum.
Saglicakla kucagina alirsin insallah.
Ben 36+4 gunluk dogum yaptim suyum geldi aniden🥰

Tesekkur ederim cevap verdigin icin.
Bende emziriyorum da son dozumu 4 ağustosta olmustum.
Simdi iste yaptirsam mi diye dusunuyorum..
Yoksa 1.5 ay daha beklesem mi diye biraz arastiriyorum.
Saglicakla kucagina alirsin insallah.
Ben 36+4 gunluk dogum yaptim suyum geldi aniden🥰
Ben Tüp bebek tedavisi gördüğümde kabakulak aşısı yaptırmıştı doktor. Onun etkisi geçene kadar 1 ay tedaviye başlamamıştık. Aşılar bir kaç çeşitmiş. Kabakulak canlı aşıymış. Covid aşısı ise inaktif aşıymış. Farklarını bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Covid aşısı hamileler ve emziren annelerde uygulanabiliyor.
Benim doktor Yılbaşının ilk haftası alacağım dedi ama bilmiyorum ki öyle ani bir şey olur mu? Benim kızın rahatı yerinde gibi 🙂 Sancı çekmen riskli dedi doktor. Dün Nst’ye bağladı. Normal dedi. 32’den sonra gittikçe zorlaşmaya başladı. Bu son hafta iyice zorlandım, ağırlaştım. Kızım 2700 gr.mış. Amin. Sağlıkla gelsin de gerisi mühim değil. 🙏🏻
İyi dilekleriniz için Ben teşekkür ederim 🌺

Ben Tüp bebek tedavisi gördüğümde kabakulak aşısı yaptırmıştı doktor. Onun etkisi geçene kadar 1 ay tedaviye başlamamıştık. Aşılar bir kaç çeşitmiş. Kabakulak canlı aşıymış. Covid aşısı ise inaktif aşıymış. Farklarını bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Covid aşısı hamileler ve emziren annelerde uygulanabiliyor.
Benim doktor Yılbaşının ilk haftası alacağım dedi ama bilmiyorum ki öyle ani bir şey olur mu? Benim kızın rahatı yerinde gibi 🙂 Sancı çekmen riskli dedi doktor. Dün Nst’ye bağladı. Normal dedi. 32’den sonra gittikçe zorlaşmaya başladı. Bu son hafta iyice zorlandım, ağırlaştım. Kızım 2700 gr.mış. Amin. Sağlıkla gelsin de gerisi mühim değil. 🙏🏻
İyi dilekleriniz için Ben teşekkür ederim 🌺
En güzeli zamaninda gelmesi benim hep bir sancım vardı karnimda sertlesmeler cok zordu son zamanlar sizi anlıyorum..
Ama sonrası mukemmel iste tarifi olmayan duygular❤
Buarada 3 u de biontech mi aşılarınizin?
Ben bioatechi canlı aşı diye biliyorum

En güzeli zamaninda gelmesi benim hep bir sancım vardı karnimda sertlesmeler cok zordu son zamanlar sizi anlıyorum..
Ama sonrası mukemmel iste tarifi olmayan duygular❤
Buarada 3 u de biontech mi aşılarınizin?
Ben bioatechi canlı aşı diye biliyorum
Şurda detaylı bir tablo yapmışlar canım. Biontech mRNA içeren aşı yazıyor. 🤷🏻‍♀️
Evet 3. Dozda biontech oldum.
Amin Allah’ın izniyle az kaldı o günlere 🙏🏻

X