3. doz biontech Covid-19 aşısı olanlar... Yan etkileri neler?

Herkese geçmiş olsun, yorumları okudukça 3.aşı beni korkuttu açıkcası 😐 bizler 3. Aşıyı düşünüyoruz oysaki daha ilkini bile yaptırmayan o kadar çok insan varki…
Allah hepimizin yardımcısı olsun 🤲🏻

3. Doz biontech asimi gecen hafta icinde oldum sonunda .Mahallemde ,üst katimda karantinalar uzatildi omicrondan dolayi .O yüzden iyice korktum ve gidip oldum.Ilk dozda oldugu gibi 2_3 gün halsizlik,uyku hali ,yorgunluk oldu.Kol agrim digerlerine göre hafifti .Parol ictim sabah,aksam 2 gün.Cok sukur gecti 🤲🍀 Aşi olup olmamak kişinin kendi karari hakikaten. Benim cevremde hic asi olmamis 3 kisi taniyorum bire bir.Biri diş hekimi,biri ögretmen,digeri ev hanimi 60 yas üstü.Her kesimden olmak istemeyen çıkabiliyor diye yazdim bu sekilde.Kimseye gidin olun ya da olmayin demem.Nacizane bir tespitim var yalniz bu konuda; covit cikmadan önce olan griplerini agir atlatanlar daha cok korkup asi oluyor.Ben griplerimi ayakta atlatiyorum diyenler olmuyor.En azindan benim cevremde böyle.Hepimize,herkeslere sifalar olsun insallah 🤲🍀

3. Doz biontech asimi gecen hafta icinde oldum sonunda .Mahallemde ,üst katimda karantinalar uzatildi omicrondan dolayi .O yüzden iyice korktum ve gidip oldum.Ilk dozda oldugu gibi 2_3 gün halsizlik,uyku hali ,yorgunluk oldu.Kol agrim digerlerine göre hafifti .Parol ictim sabah,aksam 2 gün.Cok sukur gecti 🤲🍀 Aşi olup olmamak kişinin kendi karari hakikaten. Benim cevremde hic asi olmamis 3 kisi taniyorum bire bir.Biri diş hekimi,biri ögretmen,digeri ev hanimi 60 yas üstü.Her kesimden olmak istemeyen çıkabiliyor diye yazdim bu sekilde.Kimseye gidin olun ya da olmayin demem.Nacizane bir tespitim var yalniz bu konuda; covit cikmadan önce olan griplerini agir atlatanlar daha cok korkup asi oluyor.Ben griplerimi ayakta atlatiyorum diyenler olmuyor.En azindan benim cevremde böyle.Hepimize,herkeslere sifalar olsun insallah 🤲🍀
Kaç ay arayla oldunuz acaba

Kaç ay arayla oldunuz acaba
Ilk dozumu gecen sene haziranda ,ikinciyi temmuzda oldum.6 ay gecti aradan 3.yü oldum.Dedigim gibi olmaya cok tereddut etmistim ama yasadigim ilce ve oturdugum mahallede bile yoğun vaka var o yüzden.Pcr ler de kalkti artik, iyice önlemimizi kendimiz alicaz ..

Ilk dozumu gecen sene haziranda ,ikinciyi temmuzda oldum.6 ay gecti aradan 3.yü oldum.Dedigim gibi olmaya cok tereddut etmistim ama yasadigim ilce ve oturdugum mahallede bile yoğun vaka var o yüzden.Pcr ler de kalkti artik, iyice önlemimizi kendimiz alicaz ..
Ben ekimde olmuştum yani daha üç ay oldu dozlar arası yakın olunca sanki daha cok yan etki yasıycakmısım gibi bir düşünceye kapıldım

Ben ekimde olmuştum yani daha üç ay oldu dozlar arası yakın olunca sanki daha cok yan etki yasıycakmısım gibi bir düşünceye kapıldım
Yani haklisiniz tabii.Belki ben de digerlerini ekimde olsaydim ,3.yü bu durumda bile olmayabilirdim.Cok takip ettigim twitter vs proflar var, dozlarin arasi ne kadar acik olursa yan etkiler de o oranda daha cok artabilir ama 2_3 gün en fazla dediler.Yani düşünceniz dogru olmuyor bu durumda .O konuda daha rahat olabilirsiniz ama aşı kisinin kendi karari.Saglikli günler dilerim 🍀

Yani haklisiniz tabii.Belki ben de digerlerini ekimde olsaydim ,3.yü bu durumda bile olmayabilirdim.Cok takip ettigim twitter vs proflar var, dozlarin arasi ne kadar acik olursa yan etkiler de o oranda daha cok artabilir ama 2_3 gün en fazla dediler.Yani düşünceniz dogru olmuyor bu durumda .O konuda daha rahat olabilirsiniz ama aşı kisinin kendi karari.Saglikli günler dilerim 🍀
Gerçekten öyle mi diyorlar? Hiç duymamıştım ama cesaretledim eğer öyleyse demekki yalnıs düşünüyormuşum

Gerçekten öyle mi diyorlar? Hiç duymamıştım ama cesaretledim eğer öyleyse demekki yalnıs düşünüyormuşum
Evet bunu okuduguma eminim ama bul deseniz bulamam simdi 😊 o kadar pimpirikli olunca insan kac tane prof, dr yorumu okudugunu tahmin edersiniz.Sizi cesaretlendirmek falan gercekten istemem sakin yanlis anlamayin.Ben esime,ogluma bile git ol ya da olma demedim.Herkesin bünyesi farkli sonucta.Su covit illetinden kurtarsin Allah hepimizi en kisa zamanda dilerim

Evet bunu okuduguma eminim ama bul deseniz bulamam simdi 😊 o kadar pimpirikli olunca insan kac tane prof, dr yorumu okudugunu tahmin edersiniz.Sizi cesaretlendirmek falan gercekten istemem sakin yanlis anlamayin.Ben esime,ogluma bile git ol ya da olma demedim.Herkesin bünyesi farkli sonucta.Su covit illetinden kurtarsin Allah hepimizi en kisa zamanda dilerim
Cok tatlısınız 🥰 eşim sağlıkçı risk altındayız oyuzden olmaktan baska çare yok . İnşallah kurtulalım bir an önce 🙏 yarina randevu aldım durum güncellemesi yaparım 🌺

açıkcası ben 2. dozdan bir ay gecmeden covid oldum ve regli duzensizliklerim oldu
3. dozu olmayı dusunmuyorum
tüp bebek yaptırmayı dusunuyorum ve kadın erkek bır cok degerde dusukluge sebep oluyor

Benim 3. aşıdan sonra iki gün kol ağrısı oldu ama önceki aşılardan daha hafifti ağrı. Onun dışında bir yan etki görmedim.

3. doz aşımı ben de oldum giderken parol içtim hiçbir ağrı ve yan ektisini yaşamadım.
Üçüncü doz BioNTech Covid-19 aşısı sonrası görülen yan etkiler neler? En yaygın covid-19 aşısı yan etkisi yorgunluk ve kolda ağrı görülüyor. 3. Biontech aşısı yan etkileri...

Eki Görüntüle 2976833

BioNTech aşısının üçüncü doz yan etkileri belirlendi

Kol ve kalp ağrısı yaptı bende oysa ilk iki aşıda hiç bir yan etki yoktu

Sıfır yan etki. Ne kol ağrısı ne başka birşey. Hatta aşı olduğumu bile unutmuştum.

Temmuz ayında ilk aşıyı oldum. Eylül'de ikinci. Aralık'ta da üçüncü. Hepsinde tek yan etkisi ertesi gün kolumu yukarı kaldırınca hafif sızı, o kadar. İkinci gün geçti.

Üçüncü doz BioNTech Covid-19 aşısı sonrası görülen yan etkiler neler? En yaygın covid-19 aşısı yan etkisi yorgunluk ve kolda ağrı görülüyor. 3. Biontech aşısı yan etkileri...

Eki Görüntüle 2976833

BioNTech aşısının üçüncü doz yan etkileri belirlendi
Ben komada yattım, 2 gün. Ateş eklem agrısı üşüme titreme mide bulantısı.. Sonra parol ictim şak die kesti, 2 gün boşuna cekmişim

Eklem ağrısı,halsizlik ara ara ateşlenme ve Tabiki de kol ağrısı yaptı. 2.de de aynıydı ilkinde sadece kol ağrım vardı. Eşime maşallah bir iki saatlik kol ağrısı dışında pek bişey olmadı 🤓

Hamilelikte 3. Doz aşı benim yaşadıklarım merak edenler…

İlk 2 dozu olduğumda hiç bir etkisi olmadı hatta hamileyken vuruldum merak edilenler için ilk iki dozda 3. Ayda (12 hafta)ve 4. Ayda (16. Haftada) yaptırdım. 3. Dozda da hiç bir şey olmaz düşüncesiyle doktorumun tavsiyesi üzerine 32. Haftamda yaptırdım gün içinde hiç bişey yoktu ama gece bir sıtma tuttu 38 derecedeydi tüm gece ateşim vardı… öyle bi sıtma Kİ karnım kasıldı tuhaf bi karın ıkıntısı yaşadım sabahına kahvaltı sonrası parol içtim kendime geldim kollarım sırtım çok ağrıdı … 3. Doz bana çok ağır geldi böyle olacağını bilseydim belki hiç vurdurmazdım ama iyi mi oldu bilmiyorum inşallah iyi olmuştur…
Merhabalar. Doğum sonrası aşıya bağlı bir sorun yaşadınız mı siz ya da bebeğiniz?Ben de 4.dozu olacağım 19 haftalik hamileyim.Vakalar tekrardan yükselişte malum. Ama çok kararsızım.

5.doz yaptircam maske takmaktan iyidir busefer yerli aşı yaptircam

X