3. köprüye hayır diyenlerin Sarıyer ormanı villaları

konumuz 3. köprü ve güzergahı olunca haliyle urladaki villar için de ayrı bir konu açabiliriz :KK51:

sen önce burada yazılanlara cevap versen daha iyi olur zannımca çünkü işinize geleni görüp gelmeyi görmemek gibi bir yeteneğiniz var. Burada konu villa yapımıysa başka yerlerde de başbakanın imara açtığı villalar var demek istemiş arkadaş bu konunun konuşulduğu bir konuda bunun da yeri gelmişken söylenmesi sizi neden rahatsız etti?

Bir şey söylemiştik bu konu neden açıldı? 3. köprüye hayır diyenlerin orman içine villa yapması demişsiniz 3. köprüye hayır dediklerini nereden biliyorsunuz, başbakan o sit alanını imara açtıysa mutlaka onun cebini mutlu edecek kişilere açmıştır bu kişilerinde Erdoğan aleyhinde insanlar olduğunu nasıl düşünebilirsiniz Erdoğan'ın yapılaştırdığı yerlere yerleşecekler ve Erdoğan'a da karşı olacaklar böyle bir mantık var mı.

Geziciler neden buraya da karşı çıkmadı demişsiniz. Siz önce neyin hesabını soracağınızı bir öğrenin. Yazının içinde zaten geçiyor villalar kişisel olarak insanlara yapılan, bu yazı tabiriyle köprü gibi ülkeye de yararı olmayan bir yapılaşma değil mi. Peki böyle bir ormanlık sit alanını imara açana, villa yapılmasına izin verene bir şey demiyorsunuz da kalkıp geziciler nerede neden sokaklara çıkıp bunu da protesto etmiyorlar diyorsunuz. Geziciler mi oturuyor o villarda yani hiç sanmam. O katilşam göz yumup paşa paşa villacıklarında oturanlar hem başbakanı zengin edip hem çıkıp sokağa eylem yapmaz değil mi yani geziciler olmadığı kesin. Eee gezici ve doğanın yok edilmesine karşı olanlar o villalarda oturmadıklarına göre demek ki 3. köprünün yapılmasına itiraz edenlerde oturmuyor demektir. Önce siz buna izin verenlere hesap sorun. Gezicilere gelecek olursak bu çocuklar hem doğayı savundular hem de bunun için öldüler suç oldu, terörist oldu şimdi de nede savunmuyorlar diyorsunuz garipsiniz. Başbakana hiç toz kondurmayın siz böyle bir yapılaşmada bile gidin gezicilere hesap sorun bravo :KK9::KK9:

hahah aman ben kaçayım topluca geldiler şimdi bir gaza basacaklar eyvah eyvah 3 olacak :KK52:
siz cevap veriyorsunuz ya bana ne hacet :KK76:

çok haklısınız konu sahibi, o orman imara acılmamalıydı!
ayrıca henuz yasa gecmedigi halde yapılan yonetmelik degisikliligi mi dayanak gosteriliyor bilmiyorum sit alanlarının derecesi dusuruluyor,
eskiden oldugu gibi bu alanlarda koruma kurulları etkin degil. ve tabiat varlıları koruma müdürlügü denetiminde.

fakat haberi yayınlayan site tekzip yayınlamalı, 3.köprüye karsı cıkanlar derken 1-2vatandası baz alarak kitlelere yonelik suclama yoneltemez. eger referans gosterdigi 3.köprüye hayır platformu ise oradan kimlerin ev sahibi oldugu belirtilmesidir dogru olan. bunun ayrımını yapabilecek biri oldugunuzu sanıyordum.

Topluca saldırmak mı ? :KK6:

Cezalar kalktığında karşıt görüştekilerin konularını ne hale getirdiğini biliyoruz bazılarının.:KK23:

En basitinden Oky'nin Uruguay konusu.:KK23:

Hayır ben bu yazıda resmen başbakanın yaptığı katliamdan başka bir şey görmüyorum. Tamamen gözlerimizin önünde sit alanın nasıl imara açıldığı, nasıl kişilere para karşılığı satıldığı hem de hani hep ülke yararına diye bahane ettiğiniz köprü gibi ülkenin yararına da olmayan birşeyi nasıl para için ranta çevirdikleri ormanları katlettikleri, bir de 3. köprüye karşı çıkanların villaları diyorsunuz.

Merak etmeyin Erdoğan orayı nasıl imara açtıysa kimlerin satın aldığını da çok iyi biliyordur hatta önceden de bellidir zaten bunun için imara açılmış. 3. köprüye ve Erdoğan aleyhine olan kişilere açmaz sanırım. Diyelim ki öyle, diyelim ki hem köprüye karşı çıkıp hem o villalarda oturuyorlar sizi öncelikle bir vatandaş olarak o villalarda kimin oturduğu kullandığı değil, o ormanlık alanı sit alanı olduğu ve imar izni olmadığı halde imara açıp, kendi menfaatleri için kimlerin cebini doldurduğu, rant sağladığı ilgilendirmeli değil mi öncelikli hesap soracağınız mercii devlet yani sonra kimlerin satın aldığı. İmara açılıp yapılırsa insanlarda alır oturur. Yazı zaten başlı başına Erdoğan'ın aleyhine bir yazı. Ama görmek isteyene tabii.

Ama yok canımm geziciler oturuyor o villalarda tamam kimin yaptığını ne önemi var ki. Başbakan otursa neyseee dimi ona yakışırr. :KK53:

Burada açılan her konuya yorum yapma hakkımız var yoksa o da mı yoktu. Gayet konuya yorum yapıyoruz oysa ki

Son düzenleme:
hahah aman ben kaçayım topluca geldiler şimdi bir gaza basacaklar eyvah eyvah 3 olacak :KK52:
siz cevap veriyorsunuz ya bana ne hacet :KK76:

Söylediklerimize ve sorduklarımıza yanıt alabilseydik iyidi bir yazı paylaşıp o yazıda yazılanları burada siz de iddia ediyorsanız bizim yazdıklarımıza da yanıt verebilmeniz lazım değil mi gayet konuya yorum yapıyoruz kişisel bir şey yok. Konu saptırma da yok. Tabii ki görüşlerimizi söylücez. Pardon en oldu hedef mi şaştı Erdoğan'a orayı neden imara açtığını, kişilerin yararına ormanı katlettiğini sormuyorsunuz da, kimler satın almış oturmuş, geziciler neden eylem yapmıyor savunmuyor onu soruyorsunuz çok garip çok çevrecisiniz gerçekten :KK53:

Son düzenleme:
taşekkür ederim. hatırlattığın iyi oldu..

Ay evet ya konu resmen katledilmişti Uruguaydan başka herşey konuşulmuştu yani saldırı asıl orada vardı nerelere çekildi güzelim konu hayır demek istediğimizi anlatamadıkta herzaman ki gibi.

yansıtma yansıtma :)) he he hatırladım o konuyu iyi oldu be sizde hemen kışkırıverdiniz :)
konuya yorum yapalım lütfen kişisel sataşmalar görüyorum tabi o kışkırtma olmuyor demi evet evet olur mu hiç :)))

yansıtma yansıtma :)) he he hatırladım o konuyu iyi oldu be sizde hemen kışkırıverdiniz :)
konuya yorum yapalım lütfen kişisel sataşmalar görüyorum tabi o kışkırtma olmuyor demi evet evet olur mu hiç :)))

Sen tartışmayı bilmiyorsun,yaptığın sadece hakaret etmek ve kışkırtmak.

Yansıtma mı ? Yoo,herkes seviyesini belli etmişti.O yüzden uğraşma artık.

Sen tartışmayı bilmiyorsun,yaptığın sadece hakaret etmek ve kışkırtmak.

Yansıtma mı ? Yoo,herkes seviyesini belli etmişti.O yüzden uğraşma artık.

rahatsızsan neden alıntılıyorsun ?
bırak alıntılama laf söyleme cevap verme .... yok olur mu öyle şey mümkün değil hem rahatsız ol hem prim ver ne yaman çelişki...
hadi canım ben yazmıcam devam ediyormusun bakalım ...

Biz konuya çok yorum yaptıkta mantıklı cevaplar alamadık karşılık olarak artık vazgeçtik çünkü cevap verebilen yok neden çünkü haklıyız sapla samanı karıştırmamayı öncelikle kime ne için hesap soracağımızı öğrenelim sonra konu açalım düşünmeden konu açınca böyle elinizde patlıyor çünkü o yüzden. :KK53:

rahatsızsan neden alıntılıyorsun ?
bırak alıntılama laf söyleme cevap verme .... yok olur mu öyle şey mümkün değil hem rahatsız ol hem prim ver ne yaman çelişki...
hadi canım ben yazmıcam devam ediyormusun bakalım ...

Cevap vermesem de bir şey değişmiyor.Kendi kendine yazmaya devam ediyorsun.Kışkırtıyorsun,bu konuda ve o konuda olduğu gibi.Cevap verince kışkırdı oluyor.
Konu neydi sahi 3.köprüydü.

Son düzenleme:
gezicilerin bir çoğu bu evlerde oturuyordur kesin :KK14:
oh evinden ormanına bak sonra taksimde eylem yap :KK14:

Sen saniyormusunki onlar villaciklarindan cikip Taksim´e eyleme gidiyorlar :KK53:
Cogu ancak klavye basinda Twitter "geziciligi" yaparlar, olan gaza gelip kendini Taksim´de bulan garibanlara olur.

Son düzenleme:
Sen saniyormusunki onlar villaciklarindan cikip Taksim´e eyleme gidiyorlar :KK53:
Cogu ancak klavye basinda Twitter "geziciligi" yaparlar, olan gaza gelip kendini Taksim´de bulan garibanlara olur.

ben kendi penceremden baktım olaya katılan olur katılamayan olur bunun adı kışkırtma oldu bir anda :KK53:
bence de öyle.. bu eyleme doğacılar da katıldı gezi eylemine ama sayıları azdı , bence gerçek doğacı her yanlışın arkasında olur madem gezciler biz doğacıyız diye haykırıyorlar bu habere de bir cevap versinler ... üzerine alınanlar cevap versin yani ben doğacıyım ve gezide eylem yaptım diyenler..
bir kelime söylüyorsun hurrra herkes üzerine alnıyor ya tek tek sen değil, yok sende değil diye yazığ belirtmem mi lazım :KK51:

bu mesajda iyi oldu. buda bir itiraftır..:KK6:

kışkırma o zaman ...

vereceginiz mantıklı açıklamalar tükendikce neden saldırıyorsunuz anlamıyorum.

o villalarda gezi olaylarında hayatını kaybedenlerin aileleri oturmuyor herhalde...

bir sürü insanın sokaga cıkmasını begenmiyor olabilirsiniz, elestirebilirsiniz fakat her kim ise orada oturanlar sırf cehape zihniyeti işte diyip sevesniz de sevmeseniz de halkın bir parcası olan insanlara iftira atamazsınız...

evet o haberin kaynagı var fakat sizin burada yazdıklarınız da destekler nitelikte.

"kışkırmayın" ne demek... bunun bir sonraki kelimesi "kuduruk" diye mi devam edecek yani...
butun turbanlılar aslında cıplaklıgı savunuyormus ve teshirciymis dese birisi buna haklı olarak bir suru insan karsı cıkardı. evet yanlış bir haber demekte neden bu kadar zorlanıyor hatanızı kabullenmemekte ısrar ediyorsunuz anlayamıyorum...

X