3. PRP 0 YUMURTA

Merhabalar 29 yaşındayım 3 yıllık evliyim. 3 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Yumurta rezerv azlığım var 0.02 amh 33 fsh değerine sahip olarak ilk gittiğim doktorum direk tüp bebek yapmam gerektiğini söyledi. 3 yıldır yumurta toplama ve embriyo havuzu tekniği uygulanarak 9 opu işlemi 2+1 prp işlemi uygulandı. 4 embriyo oluştu. 2'li şekilde transfer edildi. İlk transferim de gebe kaldım ama boş gebelik oluşmuş ilaçla düşük yaptım. 6 ay sonra kalan 2 embriyo transfer edildi sonuç negatif. Bu sürede pandemi patladı ve süreci bırakarak kendiliğinden denemeye karar verdim. Halk efsanesi ebelere merhaba gittim, kürler-karışımlar kullandım. Genel kontrolde folikül sayımın iyice azaldığını söyledi doktor. İlk zamanlar 3-4 folikül bulunurken artık 2 folikül gözüküyordu. Doktorum yeniden prp önerdi 3. Prp yaptırdım ve 3 ay antioksidan yönünden zengin beslenme programı ve vitamin takviyesine devam ettirdi. Bugün 3. Adetim de kontrolüm vardı ve hiç yumurta bulunamadı. Doktor şaşkın ben şaşkınım... önümüzdeki ay belki oluşur dedi ama yıkıldım... Doktorum yumurta varsa umut vardır diyerek beni motive ederken tedavi sonrası hiç yumurtanın bulunamaması karşısında ne diyeceğini bilemedi ve bu durum beni çok yaraladı. Bir anda yumurtalar sıfırlanabilir mi bilmiyorum. Bunun yanında 2 doz biontech aşımı oldum acaba onun yumurtalıklara olumsuz etkisi mi oluştu onu da bilmiyorum... kısacası bilinmezlik içindeyim, sizlerden buna benzer süreç yaşayan varsa ne durumdasınız nasıl başa çıktınız?
Gunde 3 lt su icmeme yürüyüş yapmama ve eve hazır hiç bir şey sokmama yaşımın sizden dahi küçük olmasına rağmen 2 yumurtam oldu sadece ve ben evimde ayçiçek yagi dahi cok kullanmam kakao yerine keçiboynuzu unu kullanirim vs. Siz düşünün ne kadar sağlıklı beslendiğimi belkide yumurta donasyonu düşünebilirsiniz

Bende Bülent Traş'ta Prp oldum. Prp' nin bilimsel kanıtlanmış bir verisi yok. Ben inanmıyorum işe yaradığına.
Ben 5. Tüp bebek tedavimden sonra gebe kaldım. Bence ne kadar çok dönerseniz o kadar çok şansınız artıyor.

evet malesef çok büyük bi sıkışıklık içindeyim bende. ilk defa psikolog desteği aldım bu hafta artık.sizin kontrolünüz vardı nasıl gidiyor durumunuz
Bugün toplama var bakalım bu sefer daha kısa sürdü süreç.son kontrolumde 4 yumurta iyi durumda büyümüş .1 tane biraz geriden geliyor yetiştimi bugün anlaşılır.Bakalım kaç tane dolu çıkıcak ne olcak ....

Merhabalar 29 yaşındayım 3 yıllık evliyim. 3 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Yumurta rezerv azlığım var 0.02 amh 33 fsh değerine sahip olarak ilk gittiğim doktorum direk tüp bebek yapmam gerektiğini söyledi. 3 yıldır yumurta toplama ve embriyo havuzu tekniği uygulanarak 9 opu işlemi 2+1 prp işlemi uygulandı. 4 embriyo oluştu. 2'li şekilde transfer edildi. İlk transferim de gebe kaldım ama boş gebelik oluşmuş ilaçla düşük yaptım. 6 ay sonra kalan 2 embriyo transfer edildi sonuç negatif. Bu sürede pandemi patladı ve süreci bırakarak kendiliğinden denemeye karar verdim. Halk efsanesi ebelere merhaba gittim, kürler-karışımlar kullandım. Genel kontrolde folikül sayımın iyice azaldığını söyledi doktor. İlk zamanlar 3-4 folikül bulunurken artık 2 folikül gözüküyordu. Doktorum yeniden prp önerdi 3. Prp yaptırdım ve 3 ay antioksidan yönünden zengin beslenme programı ve vitamin takviyesine devam ettirdi. Bugün 3. Adetim de kontrolüm vardı ve hiç yumurta bulunamadı. Doktor şaşkın ben şaşkınım... önümüzdeki ay belki oluşur dedi ama yıkıldım... Doktorum yumurta varsa umut vardır diyerek beni motive ederken tedavi sonrası hiç yumurtanın bulunamaması karşısında ne diyeceğini bilemedi ve bu durum beni çok yaraladı. Bir anda yumurtalar sıfırlanabilir mi bilmiyorum. Bunun yanında 2 doz biontech aşımı oldum acaba onun yumurtalıklara olumsuz etkisi mi oluştu onu da bilmiyorum... kısacası bilinmezlik içindeyim, sizlerden buna benzer süreç yaşayan varsa ne durumdasınız nasıl başa çıktınız?
Ketojenik beslenmenin doğurganlığı arttırdığını okumuştum. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Benim de amh 0.01, 30 yaşındayım

İlk tüp bebek denememde sadece 1 yumurta oluştu ama döllenmedi kalitesizdi. Opu sırasında prp de yapıldı

Daha sonra 1 ay ara verdim prp etkisini gösterebilmesi için. İkinci denememde de yine 1 folikul oluşmuştu ilk kontrolde. Ama ilaçlar sayesinde ikinci folikul de oluştu. İkisi de olgun ve kaliteli yumurtalardı. Şu anda hamileyim İnş sağlıkla kucağıma da alırım.

Fakat bizim gibi çok düşük amh seviyelerinde neredeyse her ayı değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum. Kürler, kocakarı ilaçları pek işe yaramıyor sadece zaman çalıyor. Keşke ara vermeseydiniz

Merhaba arkadaşlar yumurta toplamam yapıldı ve kısmen sonuçlandı.4 yumurta toplandı ve 3 tanesi döllendi 1 tanesi içinde belki yarın döllenir dendi .Benim dondurulmuş 3 tane embriyom var.Dün dr ilk denememizi taze transfer yapalım dedi daha önce hiç transfer yapılmadı.Bakalım bugün herhalde ilaçlara başlıycam bir reçete yazmışlardı dün.

İlk tüp bebek denememde sadece 1 yumurta oluştu ama döllenmedi kalitesizdi. Opu sırasında prp de yapıldı

Daha sonra 1 ay ara verdim prp etkisini gösterebilmesi için. İkinci denememde de yine 1 folikul oluşmuştu ilk kontrolde. Ama ilaçlar sayesinde ikinci folikul de oluştu. İkisi de olgun ve kaliteli yumurtalardı. Şu anda hamileyim İnş sağlıkla kucağıma da alırım.

Fakat bizim gibi çok düşük amh seviyelerinde neredeyse her ayı değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum. Kürler, kocakarı ilaçları pek işe yaramıyor sadece zaman çalıyor. Keşke ara vermeseydiniz
Hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🙏🌸

Y

Ya çok sevindim benim gibi birinden umut dolu bir haber aldığım için. Benimde amh 0. 01 yaşım 36 sağlıklı yumurta 6 ay oluşmadı temmuzda oluştu dollendi 1.kalite oldu ama tutmadı. Simdi tekrar adeti bekliyorum ama yumurta cikması ok dar zor ki.

İnşallah istediğiniz gibi olur her şey. Bizde sadece 1 yumurta olustu ve denedik ama tutmadı amh 0.01. Prp yaptırmadım ama işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. Canınızı sıkmayın sadece bunlara takılmayın bırakın her şey yoluna girer yoksa kafaya takmakla çıkılmaz bir hal alıyor

Merhaba, ben 42 yaşındayım. İyi kötü bir iki folükülüm oluyordu. İki aşıyıda oldum. Şimdi ilk defa hiç folikül çıkmadı. Canım sıkıldı gerçekten. Aşı ile ilgisi var mı ben de merak ettim.

Merhaba çok güzel haberler bunlar resmen umut oldunuz bana🥰🥰 prp yi nerde ve hangi doktora yaptırdınız.
amh kaç çok merak ettim
İnşallah ikizleriniz olur amin

Merhaba arkadaşlar ben 47 yaşındayım 2 defa prp yapıldı.Özellikle 2.prp den sonra yumurtalarım arttı.1.prp den sonra 2 defa toplama yapıldı sadece 1 tane döllenmiş embriyo oluştu 3 hücreli donduruldu.2.prp den sonra ilk adette 6 yumurta olultu ve hepsi toplandı 2 tane döllendi orta kalite donduruldu.Cumartesi günü adetimin 3.günüydü transfer programı yapmak için kontrole gittim ve 7 yumurta görüldü hepsinin büyüklüğü hiç olmadığı kadar birbiriyle orantılıydı dr bile şaşırdı.Ben hiç beklemiyordum çok stresli kötü bir ay geçirmiştim.Ve tekrar toplamaya karar verdik ilk kontrolum Çarşamba günü büyüdülermi ne durumda bakıcaz ama yıllardır sol tarafımda yumurta olmuyordu be sefer 6 yumurta sol tarafta 1 yumurta sağda🤔
Merhaba az önce size yazdım ama becenedim herhalde

Güzel d
güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim .Dün 4.gün taze transferim yapıldı bakalım ne olcak .Ben transferden sonra 20 dak malesf yatamadım 15 dak kalktım tuvalete gittim🙈.Tedavimi Acıbadem Maslakta Bülent traşta oldum.En son görülen 7 yumurtadan 4 tanesi büyüdü ve 4 tane toplandı 3 tane döllendi ama 1 tanesi 2 .gün devam etmedi .2 tanesi 4.güne geldi ve transfer yapıldı.Dr taze transfer yapıp denemeyi önerdi bakalım beklemedeyim....7 Eylülde kan testi yapılcak

Güzel d

güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim .Dün 4.gün taze transferim yapıldı bakalım ne olcak .Ben transferden sonra 20 dak malesf yatamadım 15 dak kalktım tuvalete gittim🙈.Tedavimi Acıbadem Maslakta Bülent traşta oldum.En son görülen 7 yumurtadan 4 tanesi büyüdü ve 4 tane toplandı 3 tane döllendi ama 1 tanesi 2 .gün devam etmedi .2 tanesi 4.güne geldi ve transfer yapıldı.Dr taze transfer yapıp denemeyi önerdi bakalım beklemedeyim....7 Eylülde kan testi yapılcak
Allah'ın izniyle tutacak çok içten hissediyorum ve inanıyorum. 7 eylülü bende sabırsızlıkla bekliyor olucam.
Allah emriyolariniza can versin size sıkıca turunurlar inşallah 🤲 amin

Arkadaşlar tekrar merhaba benim aşı sonrası sıfır gözüken folikül sayım varken incir ve keçiboynuzu kürüne başladım. Doktorum da bana incirin östörojen içerdiğini günde 2 tane yememin iyi geleceğini söylemişti tedavinin başında. Aslan pençesi, hayıt otu, civan perçemi çay kürü yaptım. Bu arada akupunktur ve nöral terapiye başladım. Diyet ve egzersiz programı derken size yazdıktan sonra hiç adet olmadım. 85 günün sonunda doktora gittim 4 adet folükül gördü. Sevinçten havalara uçtum. Hemen tedaviye başladık küçükte olsa umut verdi doktorum çünkü 3 aydır adet görmemiştim. Sonuç embriyo oluşmadı. Ama adet oldum şükürler olsun 🙏 bugün kök hücre tedavisi oldum. 3 prp sonrası birde kök hücreyi denemeye karar verdim. Sizinle sonuçları paylaşırım tekrar

X