3 saatte dip kose temizlik nasil yapilir(Güncellendi)

canım temizlikçi tutma şansın yok mu senin için çokk zor tatlım
benim buldugum temizlikciler nedense hep son anda vaz cayiyor:KK9::KK9::KK9:ama sansimi deneye bilirim:KK76:
Azem :KK19:

Bebek gelir gelmez tadilata mı girişeceksiniz ? Zor olmayacak mı balım ?

Yardıma gelirdim de çok uzaksın :KK17:

tadilata gecen ay basladik ausum:KK30::KK30::KK30:
bebek dogana biter insallah:26:

Heh tamam o zaman .

Neeeeeeeee karnım burnunda tadilata mı başladınız :KK1::KK1:
hee oyle oldu biraz ausum:18::18::18:
ayy ciddi olamazsın allah yardımcın olsun canım benim umarım bulursun birisini dogumunuda az kalmış inşallah sıkıntısız bir şekilde bebeğini kucağına alırsın......

amin tesekkur ederim canim:KK19:

Tamam
Bu baslikta ev hanimlarina yardimci olmak ve zamanlarini dogru degerlendirmek icin 3 saatte dip kose temizligi nasil yapilir onu paylasmak istedim:KK34:
Tum gununuzu temizlige ayirmaniza gerek yok
zamaninizi dogru kullanmaniz yeterli iste listemiz:KK9::KK9:
280

*kahvalti sofrasini toplamak-5 dakika
*yataklari cocuk odasini,cocuklarin yataklarini toplamak-20 dakika
*bulasiklari makineye dizmek,mutfagi toplamak,buzdolabini duzenlemek,mutfak dolaplarinin ust kapaklarinin silinmesi.ocagin ovulmasi.tezgah kismindaki fayanslarin silinmesi.coplerin toplanmasi,cop kovalarinin yikanmasi,masa sandalyelerin ve beyaz esyalarin silinmesi-45 dakika
*camasir asmak,toplamak-10 dakika
*balkonu silmek-15 dakika
*supurge acmak-20 dakika
*yerleri silmek-25 dakika
*toz almak-20 dakika
*banyonun yerinin,wc lavabonun camasir suyuyla yikanmasi-20 dakika

Utu ve yemek buna dahil degil
onlari da dip kose temizlik yapmadiginiz gun yaparsaniz isiniz hafifler
hadi kolay gelsin:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Not:Liste kendime aittir hic bir yerden alinti yapilmamistir

Merhaba
bu konuyu açalı baya zaman oldu dedim bi guncelleyeyim şunu:KK53:
şöyle ki bi kaç arkadaş ay mümkün değil 3 saatte temizlik diye yazmislardi, eminim ki böyle düşünen ama yazmayan bi çok kişi daha vardır:KK1:
ben temizligimi 3 saatte bitiriyorum ama açıkçası zaman tutup da neyi ne kadar sürede yaptığıma bakmamisimdir:26:
yazılan dakikalar tahminen yazılmış dakikalardi.
e bu gün dedim kronometre tutup yapıcam bakalım neyi ne kadar sürede yapıyorum diye ve sonuç olarak bazılarını yazılan süreden daha kısa sürede yaptığım halde bazılarını da daha uzun sürede yaptım:nazar:ama sonuç değişmedi hatta erken bile bitirdim:KK9:işte buyurun ayrıntılı liste:KK34:
Yatak odasının düzenlenmesi(kirliler sepete temizler dolaba), yatagin toplanması-05:51
Çocuk odasının düzenlenmesi( oyuncaklarin toplanması, kirliler sepete, temizler dolaba), yatağın toplanması-02:46
Salonun toplanması(ortaliktaki eşyaları toplamak ve masadaki bardaklari falan kaldırmak)-02:38
Mutfağı toplamak(bulasiklari makineye dizmek, elde yikanacaklari yıkamak, ocağı ovmak, fayanslari ve aspiratoru silmek, tezgahı ciflemek, masa sandalyeleri silmek, çöpleri toplamak, lavaboyu çamaşır suyuyla yıkamak, beyaz eşyaları silmek,dolaplarin el lekelerini alt dolaplarin kapaklarını silmek, caydanlik ve demligi yıkamak)-40:18
Balkonu silmek(yıkamak değil. Uzunluk 4 metre)-04:40
Supurmek (halıları supurup kaldırmak yeri supurmek.kanepeyi supurmek)-34:36
Silmek(viledayla)-17:09
Toz almak(masa sandalye. Tv. Tv ünitesi. Ayna.aynanin önünde şu fotoğrafları koyduğumuz dolap. 2 vitrin. Çocuk yatağının başı. Komidin.kizimin kitapligi.calisma masası. Gardropu. Aynası. Masa ve sandalyesi. Yatak basi.2 komidin.ayna.tuvalet masası. Gardrop ve kocaman aynası. Mutfaktaki tv. 5 pencere önünün silinmesi ayakkabilik ve aynası) 26:50
Banyo(kuvetin.lavabonun.wc nin içli disli cifle çamaşır suyuyla yikanip durulanmasi. Kirlilerin kaldırılması. Aynanın aksesuarların silinmesi. Alt kısım fayanslarin silinmesi. Musluklarin parlatilmasi.yerin çamaşır suyuyla silinip durulanmasi. Havlunun degisilmesi)-26:06
Çamaşır asmak(1 makine)-05:59
Çamaşır toplamak-01:39​

azerincim ne zaman iş yapmaktan bunalsam seni okuyup sevke geliyorum kalkıp yapayım yine iyi ki varsın canım

Azerininnn sende olmasan Totomu kaldırıp işe baslayamıyorum biraz önce topiği okudum söyle bi gaza geldim gittim banyoyu temizledim aksam saati olmasa daha cok iş yapardım da yemek saati neyse Allah senden razı olsun iyi ki böyle bir topik açmıssın tatlım.....

X