3 saatte dip kose temizlik nasil yapilir(Güncellendi)

17 Aralık 2011
29.255
37.328
Tamam
Bu baslikta ev hanimlarina yardimci olmak ve zamanlarini dogru degerlendirmek icin 3 saatte dip kose temizligi nasil yapilir onu paylasmak istedim:KK34:
Tum gununuzu temizlige ayirmaniza gerek yok
zamaninizi dogru kullanmaniz yeterli iste listemiz:KK9::KK9:
280

*kahvalti sofrasini toplamak-5 dakika
*yataklari cocuk odasini,cocuklarin yataklarini toplamak-20 dakika
*bulasiklari makineye dizmek,mutfagi toplamak,buzdolabini duzenlemek,mutfak dolaplarinin ust kapaklarinin silinmesi.ocagin ovulmasi.tezgah kismindaki fayanslarin silinmesi.coplerin toplanmasi,cop kovalarinin yikanmasi,masa sandalyelerin ve beyaz esyalarin silinmesi-45 dakika
*camasir asmak,toplamak-10 dakika
*balkonu silmek-15 dakika
*supurge acmak-20 dakika
*yerleri silmek-25 dakika
*toz almak-20 dakika
*banyonun yerinin,wc lavabonun camasir suyuyla yikanmasi-20 dakika

Utu ve yemek buna dahil degil
onlari da dip kose temizlik yapmadiginiz gun yaparsaniz isiniz hafifler
hadi kolay gelsin:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Not:Liste kendime aittir hic bir yerden alinti yapilmamistir

Merhaba
bu konuyu açalı baya zaman oldu dedim bi guncelleyeyim şunu:KK53:
şöyle ki bi kaç arkadaş ay mümkün değil 3 saatte temizlik diye yazmislardi, eminim ki böyle düşünen ama yazmayan bi çok kişi daha vardır:KK1:
ben temizligimi 3 saatte bitiriyorum ama açıkçası zaman tutup da neyi ne kadar sürede yaptığıma bakmamisimdir:26:
yazılan dakikalar tahminen yazılmış dakikalardi.
e bu gün dedim kronometre tutup yapıcam bakalım neyi ne kadar sürede yapıyorum diye ve sonuç olarak bazılarını yazılan süreden daha kısa sürede yaptığım halde bazılarını da daha uzun sürede yaptım:nazar:ama sonuç değişmedi hatta erken bile bitirdim:KK9:işte buyurun ayrıntılı liste:KK34:
Yatak odasının düzenlenmesi(kirliler sepete temizler dolaba), yatagin toplanması-05:51
Çocuk odasının düzenlenmesi( oyuncaklarin toplanması, kirliler sepete, temizler dolaba), yatağın toplanması-02:46
Salonun toplanması(ortaliktaki eşyaları toplamak ve masadaki bardaklari falan kaldırmak)-02:38
Mutfağı toplamak(bulasiklari makineye dizmek, elde yikanacaklari yıkamak, ocağı ovmak, fayanslari ve aspiratoru silmek, tezgahı ciflemek, masa sandalyeleri silmek, çöpleri toplamak, lavaboyu çamaşır suyuyla yıkamak, beyaz eşyaları silmek,dolaplarin el lekelerini alt dolaplarin kapaklarını silmek, caydanlik ve demligi yıkamak)-40:18
Balkonu silmek(yıkamak değil. Uzunluk 4 metre)-04:40
Supurmek (halıları supurup kaldırmak yeri supurmek.kanepeyi supurmek)-34:36
Silmek(viledayla)-17:09
Toz almak(masa sandalye. Tv. Tv ünitesi. Ayna.aynanin önünde şu fotoğrafları koyduğumuz dolap. 2 vitrin. Çocuk yatağının başı. Komidin.kizimin kitapligi.calisma masası. Gardropu. Aynası. Masa ve sandalyesi. Yatak basi.2 komidin.ayna.tuvalet masası. Gardrop ve kocaman aynası. Mutfaktaki tv. 5 pencere önünün silinmesi ayakkabilik ve aynası) 26:50
Banyo(kuvetin.lavabonun.wc nin içli disli cifle çamaşır suyuyla yikanip durulanmasi. Kirlilerin kaldırılması. Aynanın aksesuarların silinmesi. Alt kısım fayanslarin silinmesi. Musluklarin parlatilmasi.yerin çamaşır suyuyla silinip durulanmasi. Havlunun degisilmesi)-26:06
Çamaşır asmak(1 makine)-05:59
Çamaşır toplamak-01:39​

Son düzenleme:
güzel liste olmuş yine
zaten başına geçildi mi her iş yapılıyor önemli olan totoyu kaldırmak(kendi açımdan yani)

aze kaç m2 için geçerli bu süpürge açmak ve yer silmek? Benim ev küçük ama çok daha uzun sürüyor. hele yer silmek mümkün değil 15 dk olsun... hem de dip köşe.. kafam karıştı

aze kaç m2 için geçerli bu süpürge açmak ve yer silmek? Benim ev küçük ama çok daha uzun sürüyor. hele yer silmek mümkün değil 15 dk olsun... hem de dip köşe.. kafam karıştı

bu 80 m2 icin kuzu
ama dikkat ettim de bi seyi unutmusum benim odalarin %50 si hali o yuzden yer silmek cabuk bitiyor:KK53:
o zaman soyle yapalim ben mutfaktaki sureden 10 dakika alip yer silmeye ekliyorum senin icin bir sey farkediyo mu:KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:
accik hizli olun canim sizde tempo tempo:KK9::KK9::KK9:bakin saate o dakikada bitirmeye calisin bi sure sonra artik bunye alisiyor:KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:

Dşp köşe değilde günlük temizlik gibi olmuş.Bazı detaylar hariç ama adamakıllı bir temizlik 100 metrekare için 4 saat sürer ütü yemek hariç.

canım büyük evin işi çok gibi görülür ha çok ama küçük evde iş yapmak daha zordur
eşya çek sil kanepelerin arasından atla
mutfak küçükse benim mutfak gibi tezgahta bardak olsa dağınık görünür çünkü dar
mesela ben mutfak aksesuarlarını çok severim ama yer yok ha küçük asma raf yaptırsam olu fakat ozamanda minnacık yerde tüm yemeğin buharını toplayıp yağlanacaklar
bunun gibi neler.. dediğim gibi küçük evde iş daha zor ve yorucu

Dşp köşe değilde günlük temizlik gibi olmuş.Bazı detaylar hariç ama adamakıllı bir temizlik 100 metrekare için 4 saat sürer ütü yemek hariç.

canim temizlik 3 e ayrilir
gunluk temizlik
dip kose temizlik
buyuk temizlik

gunluk yaptigimiz
yemek bulasik
wc lavabo
toz almak vs

dip kosenin gunlukten farki ilave olarak (haftada 1-2 kez yaptigimiz)
balkonlarin yikanmasi
supurge acmak
dip kose silmek
buzdolabinn duzenlenmesi
masa ve sandalyelerin silinmesi vs

buyuk temizlik(ayda 1 falan yaptigimiz)
halilari
koltuklari
camlari silmek
perdeleri yikamak vs

o yuzden bu temizlik dip kose temizlik sayilir bence sonucta haftada 1-2 kez camlar silinmez en azindan ben silmiyorum:KK1:
cok bilmis konusmusum he:KK53:

Son düzenleme:
canım büyük evin işi çok gibi görülür ha çok ama küçük evde iş yapmak daha zordur
eşya çek sil kanepelerin arasından atla
mutfak küçükse benim mutfak gibi tezgahta bardak olsa dağınık görünür çünkü dar
mesela ben mutfak aksesuarlarını çok severim ama yer yok ha küçük asma raf yaptırsam olu fakat ozamanda minnacık yerde tüm yemeğin buharını toplayıp yağlanacaklar
bunun gibi neler.. dediğim gibi küçük evde iş daha zor ve yorucu

buna katiliyorum:KK9::KK9:

canim temizlik 3 e ayrilir
gunluk temizlik
dip kose temizlik
buyuk temizlik

gunluk yaptigimiz
yemek bulasik
wc lavabo
toz almak vs

dip kosenin gunlukten farki ilave olarak (haftada 1-2 kez yaptigimiz)
balkonlarin yikanmasi
supurge acmak
dip kose silmek
buzdolabinn duzenlenmesi
masa ve sandalyelerin silinmesi vs

buyuk temizlik(ayda 1 falan yaptigimiz)
halilari
koltuklari
camlari silmek
perdeleri yikamak vs

o yuzden bu temizlik dip kose temizlik sayilir bence sonucta haftada 1-2 kez camlar silinmez en azindan ben silmiyorum:KK1:
cok bilmis konusmusum he:KK53:

:KK1: evet oldukça bilmiş konuşuyorsun ... :KK9:

bi dakka bi dakka siz ayda bi halımı siliosunuz?
ben 6 ayda bi yıkmaya gönderiorum etrafımdaki herkes ama herkes napıosun sen falan diye üstüme üstüme geliyo bunu duysalar kalpten giderler heralde:)
hele mutfak halımı 3 en fazla 4 ayda bi yımaya veriorum:) kociş isyanlarda mutfak halımı 7.5 tl ye yıkıolar valla ne yalan söl
m benimde işime gelio veriorum mis gibi olup gelio 7.5 tl nedirki?

6 ayda halımı yıkanır ya..bana inme incek şimdi..ayda bir silme işini zaten şaka kabul ediyorum..arkadaşlar kafam rahatlasın diye foruma takıldım ama strese girdim ya... dün gece gördüydüm bi topikte " toz güzeldir,ahşabı korur..diye başlıyodu..bayıldım..:)

ben 6 ayda bi yıkmaya gönderiorum etrafımdaki herkes ama herkes napıosun sen falan diye üstüme üstüme geliyo bunu duysalar kalpten giderler heralde:)
hele mutfak halımı 3 en fazla 4 ayda bi yımaya veriorum:) kociş isyanlarda mutfak halımı 7.5 tl ye yıkıolar valla ne yalan söl
:KK9::KK9::KK9::KK9:catlaksin kizim ya:KK9::KK9:siz evde oluyomusunuz ki hali kirlensin:KK9:4 ayda bir hali mi yikanirmis:KK9::KK9::KK9::KK9:ben hali yikamayla yikiyorum baya idare ediyor:KK53:ama eskiden ayda 1 siliyodum:KK30:
6 ayda halımı yıkanır ya..bana inme incek şimdi..ayda bir silme işini zaten şaka kabul ediyorum..arkadaşlar kafam rahatlasın diye foruma takıldım ama strese girdim ya... dün gece gördüydüm bi topikte " toz güzeldir,ahşabı korur..diye başlıyodu..bayıldım..:)

:KK9::KK9::KK9::KK9:evet o topik de bizim :KK9:ama o topige bi girsen delirirsin herhalde:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

valla ben de yıkamaya veriyorum yıkanıyor seriyorum sonra da 1 kere siliyorum ayıp olmasın bu da yaz kış değişiminde yapılıyor bunlar az mı yaa

X