3 saatte dip kose temizlik nasil yapilir(Güncellendi)

3 saat çoook uzun bi süre evim 3+1 ama gayet hızlı bitiriyorum işleri :))

benim icin de cok uzun sure aslinda 2 saatte bitiyor islerim:KK1:3 saate ayirmamin sebebi bahane bulamasinlar diye ama baksana ona bile bahane buluyolar tembel hatunlar:KK9::KK9::KK9::KK9:
aslinda bu biraz da aliskanlik tabi ki bi sure sonra daha da kisaliyor zaman:KK34:

canim temizlik 3 e ayrilir
gunluk temizlik
dip kose temizlik
buyuk temizlik

gunluk yaptigimiz
yemek bulasik
wc lavabo
toz almak vs

dip kosenin gunlukten farki ilave olarak (haftada 1-2 kez yaptigimiz)
balkonlarin yikanmasi
supurge acmak
dip kose silmek
buzdolabinn duzenlenmesi
masa ve sandalyelerin silinmesi vs

buyuk temizlik(ayda 1 falan yaptigimiz)
halilari
koltuklari
camlari silmek
perdeleri yikamak vs

biz aynı dünyada yaşamıyoruz,azerin ablaaaa =)))
valla ben evi misafirden misafire temizlemekten yanayım,iki sene öyle yaşadım ama son ev arkadaşlarım titiz çıktı,her hafta bi gün alıyorum elime Bim'in Güldal çamaşır suyunu,mecbur :KK1::KK1::KK1:

Bu baslikta ev hanimlarina yardimci olmak ve zamanlarini dogru degerlendirmek icin 3 saatte dip kose temizligi nasil yapilir onu paylasmak istedim:KK34:
Tum gununuzu temizlige ayirmaniza gerek yok
zamaninizi dogru kullanmaniz yeterli iste listemiz:KK9::KK9:
280

*kahvalti sofrasini toplamak-5 dakika
*yataklari cocuk odasini,cocuklarin yataklarini toplamak-20 dakika
*bulasiklari makineye dizmek,mutfagi toplamak,buzdolabini duzenlemek,mutfak dolaplarinin ust kapaklarinin silinmesi.ocagin ovulmasi.tezgah kismindaki fayanslarin silinmesi.coplerin toplanmasi,cop kovalarinin yikanmasi,masa sandalyelerin ve beyaz esyalarin silinmesi-45 dakika
*camasir asmak,toplamak-10 dakika
*balkonu silmek-15 dakika
*supurge acmak-20 dakika
*yerleri silmek-25 dakika
*toz almak-20 dakika
*banyonun yerinin,wc lavabonun camasir suyuyla yikanmasi-20 dakika

bu gün öğleye doğru ailem gelecek mezuniyetime.
Niyetim geceden evi toplamaktı ama işin yorgunluğu,finaller,deli gibi tezi yetiştirmeye çalışmak derken ,akşam eve gelir gelmez,daha yemek yemeden uyuyup kalmışım,bu sabah 6da açtım gözlerimi.
odam içleracısı haldeydi,heryer her yerde,ortalık fotokopi yığını,kuş da kafesi sevmiyo diye dışarlardaydı,heryere pislemiş...
O panikle,annemin babamın evimi ilk defa göreceğinin de hevesiyle 1 saat içinde terrtemiz yaptım odamı,toz bile aldım =))
domestosu da alıp WC'nin yolunu tutmuştum kii,ev arkadaşlarım ben yorgunum diye her yeri tertemiz yapmışlar^^
insan isteyince zamanla nasıl da yarışabiliyomuş,görmüş olduk^^

biz aynı dünyada yaşamıyoruz,azerin ablaaaa =)))
valla ben evi misafirden misafire temizlemekten yanayım,iki sene öyle yaşadım ama son ev arkadaşlarım titiz çıktı,her hafta bi gün alıyorum elime Bim'in Güldal çamaşır suyunu,mecbur :KK1::KK1::KK1:

bu gün öğleye doğru ailem gelecek mezuniyetime.
Niyetim geceden evi toplamaktı ama işin yorgunluğu,finaller,deli gibi tezi yetiştirmeye çalışmak derken ,akşam eve gelir gelmez,daha yemek yemeden uyuyup kalmışım,bu sabah 6da açtım gözlerimi.
odam içleracısı haldeydi,heryer her yerde,ortalık fotokopi yığını,kuş da kafesi sevmiyo diye dışarlardaydı,heryere pislemiş...
O panikle,annemin babamın evimi ilk defa göreceğinin de hevesiyle 1 saat içinde terrtemiz yaptım odamı,toz bile aldım =))
domestosu da alıp WC'nin yolunu tutmuştum kii,ev arkadaşlarım ben yorgunum diye her yeri tertemiz yapmışlar^^
insan isteyince zamanla nasıl da yarışabiliyomuş,görmüş olduk^^

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:yok kiz uzaylimiyim yani ben:KK53::KK9::KK9::KK9:
tatli heyecanlar telaslar bunlar:KK16::KK16::KK16:ev arkadaslarin da cok anlayislilarmis:KK9::KK9:

3saaten evin bütün temizliğini yapmak benim için imkansız:KK45: benim salon 3saat sürüyor süpürmek silmek birde toz almak :KK43: kafayı yemek üzereyim:KK36:

Evim 135m2 bu kadar uzun sürmesinin bir kaç nedeni var 1incisi 20 aylık bir kızım var ben topluyorum o dağıtiyor makineyi ben açiyorum o kapatıyor o yüzden çok zaman kaybediyorum.. 2incisi halılarım şaggy olduğu için hem tersten hem düz süpürmem gerekiyor Buda en az 30dkk mı alıyor.. 3üncüsü mobilyalarım ve koltuğum koyu renk( koyu kahve) tozu alıyorm 5 dkk sonra aynı oluyor.. Koltuğumu süpürmemde 45dkk mı alıyor koyü renk olduğu için.. Ama salon bittikten sonra işim bitmiş sayılır.. Salon için bana önerebileceğiniz pratik bilgileriniz varmı:2:

Çalışan biri olarak hafta sonumun 1 günü komple temizliğe gidiyo bayanlar siz nasıl 3 saatte bitiriyorsunuz acaba ben mi çok detaya giriyorum_?

Tamda bugün temizlik yapıcaktım nereden başlasam diye düşünüyodum:) çok pratik yazılmış inşallah bukadar çAbuk biter teşekkürler:))

Çalışan biri olarak hafta sonumun 1 günü komple temizliğe gidiyo bayanlar siz nasıl 3 saatte bitiriyorsunuz acaba ben mi çok detaya giriyorum_?
canim evin kac m2 acaba?benim islerim 2 2.5 saatte bitiyo
bi de temizligi planli yapmak cok ise yariyor
yoksa cok zaman kaybediyoruz
Tamda bugün temizlik yapıcaktım nereden başlasam diye düşünüyodum:) çok pratik yazılmış inşallah bukadar çAbuk biter teşekkürler:))
ben tesekkur ederim:KK16::KK16:

Bu baslikta ev hanimlarina yardimci olmak ve zamanlarini dogru degerlendirmek icin 3 saatte dip kose temizligi nasil yapilir onu paylasmak istedim:KK34:
Tum gununuzu temizlige ayirmaniza gerek yok
zamaninizi dogru kullanmaniz yeterli iste listemiz:KK9::KK9:
280

*kahvalti sofrasini toplamak-5 dakika
*yataklari cocuk odasini,cocuklarin yataklarini toplamak-20 dakika
*bulasiklari makineye dizmek,mutfagi toplamak,buzdolabini duzenlemek,mutfak dolaplarinin ust kapaklarinin silinmesi.ocagin ovulmasi.tezgah kismindaki fayanslarin silinmesi.coplerin toplanmasi,cop kovalarinin yikanmasi,masa sandalyelerin ve beyaz esyalarin silinmesi-45 dakika
*camasir asmak,toplamak-10 dakika
*balkonu silmek-15 dakika
*supurge acmak-20 dakika
*yerleri silmek-25 dakika
*toz almak-20 dakika
*banyonun yerinin,wc lavabonun camasir suyuyla yikanmasi-20 dakika

Utu ve yemek buna dahil degil
onlari da dip kose temizlik yapmadiginiz gun yaparsaniz isiniz hafifler
hadi kolay gelsin:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Not:Liste kendime aittir hic bir yerden alinti yapilmamistir​

senin elin baya hızlıymış :)

Calistigim ve daha yeni evli oldugum icin bir su temizlik isini oturtamadim napicam boyle bilmiyorum hafta sonu bir basliyorum butun gunumu aliyor esime zaman ayiramiyorum cogu hafta sonu :KK43:

bende çok vakit harcıyorum ev temizliğinde bütün günümü alıyor bazen... çok inceliyorum ya kötü bişey vakit geçiyor yıllar bitiyor hızlanmam lazım :KK70:

Forum için çok değerli bilgiler. Bu deneyim ve tecrübeleri bu forum ortamında bulmak çok güzel. Buraya yazılan her şey için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepinizden. Sağolun.

bu programa uyup 4 saatte yaptım hamile olmasam belki daha hızlı olur muydum bilmiyorum ama azerincim ellerin dert görmesin harikasın dostum

Mesela şuan evim heryerheryer vaziyette

yataklar toplancak
ütü masam ortada ütülencekler var
Çamaşır mak durdu asılıp diğer kirliler atılcak
evim süpürülcek,silincek
banyo-wc yıkanması lazım vs vs

Bana kalsa akşama kadar anca biter ama şuan bi arkadaşım arasa sana gelicem kahvaltıya dese yarım saatimi almaz hallederim
O an farklı bir güç geliyo selena-superman gibi gölgelerin gücü adına diyip uçuyorum evin içinde

sadece o an ütüyle uğraşmam gerisisnin hepsini yarım saaatte üstünkörü tabiriylede olsa yaparım..

Buna misafirin gücü diyoruz..:KK15:

gerçekten güzel bilgiler düzenleyenin eline sağlık :) ben çalışmıyorum tüm gün evdeyim eşim 4 gibi işten geliyor o saate kadar iş yapıyorum nasıl buluyorum öyle işleri bilmiyorum ama özellikle mutfakta çok oyalanıyorum günde 5 6 defa siliyorum galiba tezgahı :KK52: :KK52: :KK52: büyük temizliğimi ise ayda 1 defa 2 gün 5 saatten toplam 10 saatte yapıyorum. iş sırası yapmam sanırım ozmn daha hızlı bitirebilirim işleri :KK53: ben işe başlıyorum mesela oturma odasında bardak var mutfağa bırakmaya gidiyorum bi bakıyorum ordaki bir işi yapıyorum ordan oraya ordan oraya derken zaman geçiyor galiba düzenli iş yapmak şart :KK62:

X