30 yaş gerçek anlamda nasıl bir yaştır?

davetlimisafir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
1
0
27
Merhabalar bu ay 24üme girdim .Pandemiden olsa gerek bilemiyorum,30 yaşa yaklaştığımı anlayınca modum çok düştü.Sanki 30dan sonrası hayat yokmuş gibi....Saçma biliyorum,korkuyorum ama 30 yaşında olmaktan .17 ,18 yaşındayken hayallerimde, iş hayatı,gezip tozmak böyle 20li yaşlarda gerçekleştiriyordum.Ama 24üme geldim ve seneye mezun olacağım.Ekonomi malum iş bulma sıkıntısı var.30 yaklaştı her şey için çok geç diye düşünüyorum.Yaşlanmak ayrı korkuturken,gelecek kaygısı da beraberinde eşlik ediyor.Böyle salak saçma 20 yaşındakile gıpta ediyorum.Böyle genç yaşta para kazanan,ünlü veya ünlü olnayan gençleri.Ama ciddi şekilde sormak istiyorum 30lu yaşlar nasıl bir yaş?Ne yapmam lazım?Korktuğum kadar mı?6 sene çok yakın geliyor bana..Ve şimdiden kötü hissediyorum kendimi.

Bu sorulu evhamınızın en iyi cevabı şudur; ne ekersen onı biçersin. Ve herkesin kendi yoludur yıllar, o sebeple açtığınız konu muhtemelen hiç bir işinize yaramayacak...

30 yaşımda atandım benim için hayat yeni başlıyor ama bu zamana kadar 3 kere yurt dışı tatili yaptım kurslara gittim . Hala kendimi 17 yaşında hissediyorum enerjiğim gencim güzelim hamilelik olmasaydı hala 34 bedendim 3 ay önceye kadar.

9 gün sonra 30 yaşına girecek biri olarak şunu söyleyebilirim ki; benim için "30'a yaklaştın, olgunlaşman lazım" baskısı, 27 yaş civarında başladı. İçsel bir baskıydı bu. Tabii bunda, hâlâ bir baltaya sap olamamış olmanın da etkisi çok büyük. :KK70: Bir yanım bilge, bir yanım küçük bir çocuk gibi sanki ama eskiden üzüldüğüm hiçbir şey, şu an üzmüyor beni. Yaşamın ve zamanın değerini anlamaya başladım,adımlarımı sağlam atmaya çalışıyor ve kendimi yeniden keşfetmeye başlıyorum. Önceliklerin değişiyor, tanımların, formüllerin değişiyor. Şimdilik güzel gidiyor :KK68::KK68::KK68:

X