30 YAŞ ÜZERİ PCOS OLUP HAMİLE KALANLAR YARDIM EDEBİLİR Mİ LÜTFEN

Test sonuçlarım çıktı yardım edebilecek olan var mı

Eklentiler

• IMG_8668.png
    IMG_8668.png
    85,5 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_8665.png
    IMG_8665.png
    87 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_8666.png
    IMG_8666.png
    85,3 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_8667.png
    IMG_8667.png
    87,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_8664.png
    IMG_8664.png
    76,3 KB · Görüntüleme: 59
Bu başlığı aynı zamanda yaşadığım süreci paylaşmak adına kullanmak istiyorum son zamanlarda dönem dönem kasık ağrısı çekiyorum bir kaç doktora gittim pcossun deyip doğum kontrol hapına yönlendirdiler ancak bir doktor doğum kontrol hapından ziyade duphastonun çok daha doğru bir ilaç olduğunu söyledi duphaston ile adet görmeye başladım ama adetlerim 4-5 gün ve çok hafif kanamalı oluyor maxijuno diye bir takviye almaya başladım geçen ay ve kullanmaya başladıktan sonra önceki adetimin üzerinden 15 gün geçtikten sonra yine adet gördüm bence güzel bir takviye sadece başlama zamanım yanlıştı tabi bu benim kanaatim ovulasyon takibi yapmaya başladım 14. Günüm ama piki yani koyu çizgiyi henüz göremedim çok stresli bir süreç eşim yanımda değil gittiğim doktorlar eşin gelmeden nasıl bir yol izleyeceğimizi bilemeyeceklerini söylüyorlar ve Pcos deyip geçiyorlar bende farkındayım bu sendromda hamile kalmayı istemek veya o sürece başlabilecek olup olmamak tedaviye şekil veriyor ancak buna sahip olduğumu bilip az gelen adetle stres yapmamak elimde değil biliyorum orada benim gibi gece gündüz forumlarda gezen kendine ne olduğunu bulmaya anlamaya çalışan bir sürü yol arkadaşım var tanımadığım ama umarım birbirimizin hayatlarına dokunuruz fark ettim ki kimse bizi bizden iyi anlamıyor çocuk özlemi elbette var ama mesele sadece bu da değil bir sorunumuz var ve bu sorun hayatımızın her gününü evliliğimizi tüm ilişkilerimizi etkiliyor insanlar yaşadığımız stresi görmüyor görseler bile anlamıyorlar çünkü sorunsuz bir adet sorunsuz bir hormon dengesi bir kadının resmen yaşam benzini sinirimiz duygusallığımız aksiliğimiz herşeyimizi etkiliyor diğerlerinin sadece o bir haftalık adet sürecinde yaşadığı duygu durum bozukluğunu biz her ay ve her ayın her günü yaşıyoruz bilinmezlik bizi tüketiyor umarım başkaları bulamasa da biz burada birbirimize çözüm eli buluruz yaptığım herşeyi günü gününe yazacağım umarım bir sonuca ulaşırım ve size de dokunurum belki de siz yaptınız ve bana dokunacaksınız kim bilir

Benim cok denemem var benim rahmim T seklindeymis 13 sene sonra ogrendik. Yeniden bi Tup bebek tedavisinde ogrendim 2 kez ameliyat oldum rahmim duzeldikden sonra 2. Denememde tuttu cok şükür oncesini saymiyorum.. sadece pko varsa kesinlikle tup bebek oneririm benim yumurtalarim tedavilere cevap vermezdi cok yarim kalan tedavim oldu benim. Adetim sokulmezdi ilaclarla bile...
Embriyolarim vardi zaten dondurulmus , dogal siklus uyguladı doktorum adetimi sokturdu, sonrasinda femara verdi yumurtam büyüdü catlatma yaptik sonrasinda sadece duphaston kullandim baska hic bi ilac kullanmadim. Oncekinde serum tedavisi bile olmustum tutmamisti.. amac yumurta catlayinca olusan salgidan faydalanmakti... cok sukur darisi basiniza insaAllah 34 yasimdayim 14 sene sonra mucizeleri yasadim darısı basiniza insaAllah.
Merhabalar bende de pcos var. 31 yaşındayım ne tedaviler aşılamalar yaptırdık ama sonuca ulaşamadık maalesef. regl düzensizliği varmıydı. ben pco olduğunu geçen sene öğrendim 2 senedir deniyorduk. en son gittiğimiz doktor söyledi ama hormon testlerim herşeyim normal benimde.

Merhabalar bende de pcos var. 31 yaşındayım ne tedaviler aşılamalar yaptırdık ama sonuca ulaşamadık maalesef. regl düzensizliği varmıydı. ben pco olduğunu geçen sene öğrendim 2 senedir deniyorduk. en son gittiğimiz doktor söyledi ama hormon testlerim herşeyim normal benimde.
Ben hic adet olmazdim ilacla olurdum bazen ilacla bile olamazdim. Hormon testlerim benimde hep normaldi. Tüp bebek denedinizmi ?

Ben hic adet olmazdim ilacla olurdum bazen ilacla bile olamazdim. Hormon testlerim benimde hep normaldi. Tüp bebek denedinizmi ?
Hayır geçen ay 2. aşılamamı yaptım ve doktor artık tüp bbeğe yönlendireceğini söyledi. şu an regliyim ne yapacağım bilmiyorum. artık dayanacak gücüm kalmadı gerçekten ... ALLAHIM kimsenin ellerini boş bırakmasın..

Hayır geçen ay 2. aşılamamı yaptım ve doktor artık tüp bbeğe yönlendireceğini söyledi. şu an regliyim ne yapacağım bilmiyorum. artık dayanacak gücüm kalmadı gerçekten ... ALLAHIM kimsenin ellerini boş bırakmasın..
Aşılama ile yumurta takibi arasinda bence bi fark yok kesinlikle tüp bebek oneririm bizim en buyuk avantajimiz pkoda tup bebekte cok guzel yumurtalar elde ediliyo. Fazla yumurtamiz oluyo bizim bu cok iyi bisey. Ben vakit kaybetmeyin derim benim doktorum prof. Cem celik ti kesinlikle öneririm. Eger istanbul yakinlarindaysaniz.

X