30undan sonra kimseyi begenememek

Ahhh ben de monster high bebekleri biriktiriyordum. Anamin evinde kalmişlar ama... Bunu tek yapan olmadigima sevindim. 😬 Ben de cikarip arada oynayip, saclarini filan tararim.
onlar artık üretilmiyorlar bu yüzden çok değerlendiler.satılıyor sitelerde yüksek fiyatlara.benim barbie lerde kutulu duruyor 10 yıl sonra zenginim :rolleyes:

onlar artık üretilmiyorlar bu yüzden çok değerlendiler.satılıyor sitelerde yüksek fiyatlara.benim barbie lerde kutulu duruyor 10 yıl sonra zenginim :rolleyes:

Aaa oyle mi neden satilmiyorlar. 😧😧 Hepsini almamiştim. 😟 Ama elimde yeterince var zengin oldim demek anama soyliyim kargolasin hemen 😂😂😂 ama kutulu degiller

Merhaba KK'ya gonul vermis dert emekcisi kardeslerim,

Cok tanimlayamadigim bir sey var su aralar, size de oluyor mu bilmiyorum.

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Simdiden hepinize cok mersi dostlar.
Bu konuda “kuru yemiş tabağı” diye bir yazı var. Okudunuz mu bilmem 😄

Çerez tabağı teoremi diye geçiyormuş.

2.kısım sonradan eklenmiş. Bence de doğru 😊

Eklentiler

• F9A0E997-1E6E-40EC-ADC6-AB343437BF56.png
    F9A0E997-1E6E-40EC-ADC6-AB343437BF56.png
    328,1 KB · Görüntüleme: 71
Okcupid, Tindera gore daha fazla yazi yaziyorsun kendini anlatiyorsun hani sirf gorsellge dayali olmasin diye profilinde bir suru soru cevaplayabiliyorsun ama millet asla kendini anlatmamis varsa yoksa spor salonu Turk bayragi gunes gozlugu arabali cool bakisli fotograflar Kurtlar Vadisi dizi seti gibi bir ortam vardi.
Sen başta o... falan diyince millet merak etti tabi, afedersin anamıza bacımıza söver gibi 👻

Cok yalniz kaldigin icin hayalindeki erkege cok sarilmis gibisin. Farkli bir profili kabullenmekte, ısınmakta zorlaniyorsun.

Birilerine biraz sans verirsen aslinda yoluna girer gibi bu isler. Belki hemen ciddi bir iliski yasayacagin biri denk gelmez ama yavas yavas bir cozulme olur. Bir cogumuzun hayalinde bir figur var. Ama gercekte bu figure uyumlu partneri olanlarin orani cok dusuk. Hayalimdekiyle taban tabana zıt biriyleyim. Mutsuz muyum, yooo cok mutluyum.

Eski konularını da bildigim ve ilk mesajında bazi yazdıklarını kendime benzettiğim.icin kendimce bir şeyler yazayım
Ben de yillardir yalniz yasiyorum ve evet görüştüğüm/tanıştığım/tanistirildigim oldu ama uzun suredir benim.de hayatımda kimse yok
Ama o his yaşla alakali değil bence, beklentilerle alakalı
Bir de hiç bir erkek hayallerimizin erkegi olamaz, kendi adima ben de birinin hayallerinin kadını olamam. Nedeni ise, kafamızda belirledigimiz kriterler kusursuz ama insaniz neticede, mukemmel değiliz illa ki eksigimiz/kusurumuz olacaktır.
Bir de oyle onca erkegi inceleyip secememek biraz da o uygulamadan birini bulmayi kendine yakistiramamak ya da arayışta oldugun icin tam anlamıyla işte bu diyebileceğin birini bulamamak. Yani armudun sapi uzumun çöpü olayı. Çünkü arayistasin ama tam olarak neyi aradığını da bilmiyorsun. Yakisikli olsun ama aldatmasin kimse de ona bakmasin, merhametli olsun empatik olsun ama aileci olmasin, isi gucu olsun zengin olsun ama tevazuyu da eksik etmesin, romantik olsun ama nazli olmasin, ev isi bilsin yapsın ama isime de karışmasın gibi herseyin bir arada oldugu ful.paket erkek yok. Sen bu arayis icindesin ondan bulamadin :)

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Sen gozlemleyebıldıgın bırını ıstıyosun .Çok normal

Bunu soylersem beni 12 yasinda filan bulacaksiniz o yuzden gercekten soylemeye utaniyorum kendimden benim zeka yasim 10 filan diyorum yani herhalde. Inanilmaz utanc verici bir sey, ama biliyorum ki KKda yargilamazlar. Yok ya aslinda kesin bal gibi yargilayacak ve maytap gececek arkadaslar cikacaktir aramizda. Ama olsun sonucta ne yapacaksiniz en fazla banlayacak misiniz, o yuzden yazacagim.

Neyse ben Before serisindeki Jesse karakterindeki biriyle cikmayi umid ediyorum yani boyle asiri arkadas canlisi, sevimli, gozlerinden isik sacan, sevecen, maceraperest filan bir insanla. Sabahlari radyo dinleyerek gazete okuyor yoga yapiyor kamp yapiyor dunyayi gezmek istiyor seyahat kisitlamasi yok ayni zamanda bana surekli yeni seyler ogretiyor ayni zamanda asiri saygili profeminist. Dis gorunus olarak da tek bir seye dikkat ettim: Ethan Hawke'in gencliginin reenkarnasyonla ulkemize parasutle inmis hali olmasina. Butun profillere "acaba bu o mu?" diye baktim ama hicbiri benzemiyordu.
Yaaaa kıyamam sanaa :KK200::KK200: daha yeni bir topikte yazdım bu hafta,benim de favori filmim kesinlikle before serisi diye 🥰 ama Jesse armut gibi çocuk ya, ben Celine 'yi benimseyip sevdim :)

Ah ahh zamanında aynı hataları yapmış biri olarak söylüyorum, gündüz kuşağı Esra Erol izlerken allahım çok şükür beni korumuşsun diye dualar ediyorum...
Uygulamadan birini bulmaya çalışmayın zaten bu hiç sağlıklı değil... bekarım yazıp aslında kendine ikinci eş arayan erkeklerle dolu... samimi insanlarda vardır muhakkak ama inanın nadir...
Ben de geç evlendim evlilikle alakalı sizin gibi çok hayallerim vardı evleneceğim insanla alakalı mesela... ama çok filozofik gelecek belki ama insan önce kendini sevmeli kendine yatırım yapmalı yani karşınızdaki insandan beklediğiniz şeyler aslında sizin eksik yanlarınız o yüzden cazip geliyor... lütfen kendinize yatırım yapın yatırımdan kastım para mal mülk değil... kişisel olarak sizi siz yapacak değerler...

bana bekarken böyle diyenlere çok kızardım :)) çok safmışım... ama hayat gerçekleri bu...
Ve doğru zamanda karşınıza biri çıkıyor...

offf size söylemek istediğim o kadar çok şey varki aslında... sadece yanlış yerde sizi üzme ihtimali olan insanlarla boşuna vakit kaybetmeyin...
Dua edin :) evlilik tamamen kader... samimi dua edin o zaman hiç beklemediğiniz bir yerde bulur sizi merak etmeyin...
İnşallah çoook mutlu olursunuz...

Konunuzu görünce ilk aklıma geleni yazıyorum :)

Semtim etiler nişantaşı, evim minimalist kocam da inşallah feminist.
Feminist derken yani beyaz çorap bıyık filan sanki
Baba sen karışma, al ideal erkek reçetem burda :

Kocam diye her işime karışmasın , kapı açsın yemek yapsın.
Yaşlanmışım olsun varsın, güç olsun geç olmasın.

Otoriteme kariyerime , her yerime tapsın tapsın
Benim izimde tapşin tapşin yürüsün koşsun dua etsin yatsın kalksın.

Yaşlanmışım kısmını üstünüze alınmayınız lütfen, hey gidi Avrupa Yakası 😅

Bunu soylersem beni 12 yasinda filan bulacaksiniz o yuzden gercekten soylemeye utaniyorum kendimden benim zeka yasim 10 filan diyorum yani herhalde. Inanilmaz utanc verici bir sey, ama biliyorum ki KKda yargilamazlar. Yok ya aslinda kesin bal gibi yargilayacak ve maytap gececek arkadaslar cikacaktir aramizda. Ama olsun sonucta ne yapacaksiniz en fazla banlayacak misiniz, o yuzden yazacagim.

Neyse ben Before serisindeki Jesse karakterindeki biriyle cikmayi umid ediyorum yani boyle asiri arkadas canlisi, sevimli, gozlerinden isik sacan, sevecen, maceraperest filan bir insanla. Sabahlari radyo dinleyerek gazete okuyor yoga yapiyor kamp yapiyor dunyayi gezmek istiyor seyahat kisitlamasi yok ayni zamanda bana surekli yeni seyler ogretiyor ayni zamanda asiri saygili profeminist. Dis gorunus olarak da tek bir seye dikkat ettim: Ethan Hawke'in gencliginin reenkarnasyonla ulkemize parasutle inmis hali olmasina. Butun profillere "acaba bu o mu?" diye baktim ama hicbiri benzemiyordu.

Bahsettigin diziyi bilemedim simdi, ama anlattigina bakilirsa sen gercekten yanlis yerde aramissin :) o üye oldugun platformu bilmiyorum
Türkiyede olmadigim icin, az biraz anlatmissin ne tip insanlar gördügünü ve bence senin Jesse orada takilmaz :) Türkiyede takilir mi peki? Ona da kesinlikle evet diyemem, ama varsa bile kesin olarak azinliktadir :)

Birini „bulma“ sansini yükseltmek istiyorsan bence bu ideal adamdan biraz da olsa ödün vermen gerekir... bu demek degil ki hemen ciddi bir iliskiye basla, ama tanimaya calisabilirsin ve bakarsin belki ideal adamin 7/10 versiyonu sandigin kadar kötü degil? Belki cok önemli oldugunu düsündügün seyler hic o kadar önemli degil? Bir yerden baslamak sonra da tecrübeye/gidisati göre ilerlemek lazim :)

Cok yalniz kaldigin icin hayalindeki erkege cok sarilmis gibisin. Farkli bir profili kabullenmekte, ısınmakta zorlaniyorsun.

Birilerine biraz sans verirsen aslinda yoluna girer gibi bu isler. Belki hemen ciddi bir iliski yasayacagin biri denk gelmez ama yavas yavas bir cozulme olur. Bir cogumuzun hayalinde bir figur var. Ama gercekte bu figure uyumlu partneri olanlarin orani cok dusuk. Hayalimdekiyle taban tabana zıt biriyleyim. Mutsuz muyum, yooo cok mutluyum.

bende az önce buna benzer bir yorum yazdim, ve 100% katiliyorum.
Hayalimizdeki figüre cokta sarilmamak lazim, nerden biliyoruz en ideali o oldugunu? Sizin tecrübeniz de onu gösteriyor zaten.

Soyut bir farkındalık arıyorsanız aradığınız şeyi sanal bir alemde bulamazsınız, siz başta kendinizi beğenmiyorsunuz, başkalarının sizi beğenmesini nasıl bekliyorsunuz, önce kendinizi sevin, sonra her şeyin değiştiğini fark edeceksiniz

Bende aynı yanlız yaşamak kimseyi beğenememek yaş 32
Beğendiklerimin de beni beğenmemesi
Benim sorunum şu, ağır başlı nerde ne konuşması gerektiğini bilen erkeklerden hoşlanıyroum
Benden hoşlananlar ise geveze, belki benim 10 sene önce yaptığım birşeyle hava atmaya çalışan, içi boş, kendine bsy katamamış tipler, amacım küçümsemek değil ama itiyor beni işte
Kimi beğensem bacı gardaş muamelesi yapıyor
Ne olcak böyle ah ah:KK14:

X