30undan sonra kimseyi begenememek

kalın kazağı jean pantolon içine sokanlar da vardı iyyyyyyyyy
O benden 2 3 jenerasyon önce büyük kuzenleri de var, disko gençliği... Bizde kazak olayı ve sakal modası yoktu Allah tan... Bizde postal vardı birde, meslek lisesinde görmüştüm birde nal çaktırmışlar at gibi gelirlerdi bizim okula

O benden 2 3 jenerasyon önce büyük kuzenleri de var, disko gençliği... Bizde kazak olayı ve sakal modası yoktu Allah tan... Bizde postal vardı birde, meslek lisesinde görmüştüm birde nal çaktırmışlar at gibi gelirlerdi bizim okula
yokk artıkkkk :KK53:

Masseter de çene yanaklar inceldi miiiiiiiiiiii ?

Benim diş sıkmam var, doktorum önerdi ama yanaklarım zaten içe göçük çenem dar, iyice küçülür diye yaptırmadım hala sıkıp duruyorum dişler kırılacak.
Ben kırdım bile hem de 3 tane çeneye yapılıyor tanklarla alakası yok çeneni siktidiginda orada bir kas çıkıyor ya kare bir görünüm veriyor onu yok ediyor

Merhaba KK'ya gonul vermis dert emekcisi kardeslerim,

Cok tanimlayamadigim bir sey var su aralar, size de oluyor mu bilmiyorum.

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Simdiden hepinize cok mersi dostlar.
O uygulamalardan tanışıp evlenenler bile var.. Hatta youtubeda severek takip ettiğim birisi vardı, tinderdan tanıştığı eşiyle tanışma hikayesini anlatmıştı, piknik falan yapmışlar çok sevimliydi 😁 Üstelik 40lı yaşlarda kariyer sahibi insanlar boş insanlar da değil..
Bir de pandemiden sonra eskisi gibi yüzyüze sosyalleşecek, yeni insanlarla tanışacak ortamlar bulmak artık zor.. Bence uygulamaya tekrar şans verin mutlaka kafa denginiz birileri çıkacaktır..

Hayır botoks sadece, masseter kasına yapılıyor. Yüzdeki en güçlü kas. Hem medikal hem estetik için kullanılan bir yöntemmiş. Yüz inceltme için de diş sıkma tedavisi için de. Ben yüzüm küçülür endişesiyle yaptırmadım.
Diş sıkmayı önlemek için botoks çok yaygın kullanılıyor. Ben internette olumsuz yorum görmedim. Yanaklarınız ve çenenize herhangi bir komplikasyon olursa dolgu yaptırırsınız.
benim dermatologum botoksa özellikle yönlendirir. Yaşlanmanı geçirtirecek diyor.
C ceycey0406 ben dolgu ve botoks yaptırıyorum düzenli. Dolgu 8 ay kadar dayanıyor. Botoks 1 sene. 4 bin tl civarında ödüyorum. Sadece botoks ne kadar bilmiyorum. Doktor kullandığı malzemeyi gözümün önünde açıyor.

ben o t... ile başlayan uygulamada, gördüğüm fotoğrafı işte bu! diyip sağa kaydırdım. meğer o benden önce işte bu! demiş.
4 senedir böyle devam ediyor.
ama ben hayatla ilgili kritik anlarda sadece içimden geleni dinleyip tüm mantık sınırlarını yıkmamla bilindiğimden ve iyi/kötü ne hissederek o adımı attıysam hissettiğim gibi geliştiğinden çok emindim bu işin iyi olacağından.

o ana kadar muhtemelen 100 kişiye benzer şeyler hissettim bende. uygulama veya reel hayatta aynı sebeple kaçındığım çok fazla insan oldu.
zamanı gelmemiş senin için de, zamanı gelince sen de işte bu diyeceksin.

Ayy çok fenaydı ya... Besyo lular vardı birde, Ankara ayazında kısa kol ve şort ile gezerlerdi
ben de Ankarada okudum arada resimlere bakıyorumm iyyyy ne zevksizmişiz diyorum.üniv tede 1 kişiyle çıktım sadece o da 1 gündü.dayanamadım bir güne bile.bil bakalım hangi okuldandı? :rolleyes:

Merhaba KK'ya gonul vermis dert emekcisi kardeslerim,

Cok tanimlayamadigim bir sey var su aralar, size de oluyor mu bilmiyorum.

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Simdiden hepinize cok mersi dostlar.
Oyle bulamassin cunku illaki cevrende vardi aan gecirmeden bilemessin sana layik mi degil mi

Kendini ikna sürecin oldu mu uygulamayla birilerini tanımak için?
Off kaç senedir sevgilim yok pandemide bulamam da şu uygulamalardan birini indirip flört edeyim mi dedin yoksa bu yalnızlık beni bunalttı kimseyide bulamadım kafama göre uygulama indirsem de tanışsam mı acaba? olur mu ki öyle indireyim ne kaybederim ki diyerek mi ?

Uygulamalardan hep cok kotu deneyimlerim oldu o yuzden cok soguk yaklasiyorum ama aynen sizin dediginiz gibi, dedim ki "hayatimdaki tek heyecan toplantida kim kime nasil laf sokacak olmus, baska turlu biriyle tanismama imkan yok, en azindan iki cift laf ederim" diye dusundum. Ama uygulamayi acar acmaz yine icime bir sikinti basti....

Bir ilişkiye başlamak için beğenmek gerek, tipini elini yüzünü sesini bir şeyleri beğenebilirseniz daha kolay başlıyor. Aksi durumlarda daha çok zaman ve kendinizi ikna çabası gerektiriyor. Flört uygulamalarında genelde Cool bakışlar, araba ve saat sponsorluğunda çekilmiş fotoğraflarla dolu, belli bir yaştan sonra komik geliyor, gerçekten uzak, soğuk hatta yapmacık.

Bence de! Normal hayatta gorup begendigim birini uygulamada gecerdim diyorum cunku yani normal bir insan, goruntusu ile yazdiklari ile ne kadar isinabilirim ki? :KK43: Ama bu kosullarda da baska bir yol kalmiyor. Dediginiz profildeki araba saat spor salonu cool olmaya calisan bakislar gunes gozlugu kombinasyonunu aninda eliyorum icimi karartiyor o tipler.

Demiseksüel olabilirsiniz belki.

Bilmem ki belki de...

Psikolog tülay kök abla diyo ki eften püften bahanelerle ilişkiden veya evlilikten kaçıyosan bilinçaltında karşı cinse, ilişkiye, evliliğe karşı bir kaygı/korku olabilirmiş. sen psikolojiye epey ilgilisin bilirsin bu işleri, sebebi bulursan bana da söyle bende de olabilir çünkü o şey :))

Ya ben aslinda en olmaz tiplere de cok asik oluyorum. Ruanda'daki Fransiz is arkadasim yakisikli degildi, oyle aman aman bir ozelligi yoktu sadece benden hoslanmiyor diye hoslandim. Benden hoslanmayanlari begeniyorum. Aynen bu dediginiz dogru. Psikiyatrist dedi. Bilincaltimda erkeklerden korktugum icin ve duygusal yasim kucuk oldugu ve cocuk olarak kalmak istedigim icin bilerek kilo aliyormus ve erkekleri kendimden uzaklastirmaya calisiyormusum.

Bence illaki birileri vardır sana denk olan . Bence arada bir şans ver. En azından buluş ve bir kahve iç. Bazen oradaki görüntü gerçeğinden çok farklı olabiliyor . Yada yüz yüze görüşmek , yüz ifadesi , davranışları ve mimikleri hoşuna gidebiliyor . Hemen öyle kestirip atma , umuyorum hoslanabilecegin birileri muhakkak çıkacaktır ...

Ben de oyle dedim. Acaba bir daha mi indirsem.

Ben hiç güvenemem öyle sitelere. Sanki hep abidik gubudik tipler varmış gibi gelir. İnsanlara güvenim mi kalmadı, gözüm açık mı değil anlamadım😅

Birkac sene once uygulamada tanistigim ve bir kere bulustugum biri basima bela olmustu ondan uygulamalara karsi da sogugum korkuyorum biraz ama yani 6 yillik yalnizlik 6 yillik rahibe hayati!
İnsanların belli bir yastan sonra nasıl evde kaldığını anladım çünkü 25'ten sonra aklın başına geliyor ve insanları beğenmiyorsun.Cahilken evkeneceksin😆Ben de aynı senin gibiyim geçen arkadaş biryle tanistiracakti fotolarına yaklaştım adamın ikinci parmak bugumu killiydi "Ana bunun elleri böyleyse diğer yerleri nasıldır"dedim.Arkadas saçmalama çok iyidir falan dedi ama adamin bana yemek yaptığını düşünüp vazgeçtim🤢Birini de sakal çizgisini kacirdigi için beğenmemiştim 😁Hiçbir tavsiyem yok ama söyleyebileceğim tek şey saçma sapan flört uygulamalarından uzak dur oradaki erkekler genel olarak kadın düşürmek dediğimiz eylemi yapmak amacıyla açıyorlar.Daha çok aynı ortamda bulunduğun kişilerden etkilenme ihtimalin daha fazla o zaman kusurları batmaz gözüne
KATILIYORUM! 20 yasimda asik oldugum tipe bakiyorum diyorum ki zorum neymis artik kimseyi oyle koru korune sevemem vallahi. Ama sizde de bir Basak burculuk var :KK70:

Hayallerinin erkeği gibi bir tanımım olması bnm hic. Biraz mantık sonra sevgi olsun çekim olsun yeter dedim. Eşimle tanıştığımda ahım şahim bir etkilenme olmadi dur bir kere daah görüşeyim derken baktım konuşması gülüşü beni düşünmesi merhametli olması hoşuma gitti. O şekilde devam ettik.
Yüz yüze gorusmediginiz için belki çok kusurlu geliyordur. Veya bu uygukamaalro ciddi düşünmeyen kişiler kullanıyordu r bilmiyorum hic..

Belki de hayallerinin erkegi tanimi olmamasi lazim.

X