Premature Bebekler 32 hafta ve anne karnında oksijensiz kalan bebek

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

percanper

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2021
12
11
35
Çok güzel giden bir hamileliğim vardı. 32. Haftada bebek hareketlerini hissedememe sebebi ile endişe ettim ve acile gittim. Dopler iyi çıkmasına rağmen nst ler istenen seviyede değildi. Hastaneye yatışım yapıldı. 2 ser doz 12 saate 1 ciğer geliştirici iğne yapıldı ve 1 gün sonra nstler iyice kötüleşince acil sezeryana alındım. Biraz daha geciksek bebek anne karnında ölebilirmiş.. bebek çıktığında ağlamadı hemen yenidoğan yoğun bakıma alındı bugün 8. Gün…beyin emarı çekildi evre 1 kanama olmuş ve geçmiş tekrarlamadı. Ciğerler ve kalp makinalara bağlı entübe… bugün ilk defa hareket etti. Dokunmama izin verdiler ama hala entübe. Böbrekler diyalizle çalışıyor. Yani prematüre olmasının dışında başka sorunlarla da ugrasıyoruz. Ama direniyor. Solunum ve ciğerlere verdikleri destek minimum seviyede..böbrekler diyalizle de olsa çalışmaya başladı ve kanama yok çok şükür. Var mı başınıza gelen benzer bir durum? Bşran önce yanıma gelsin istiyorum ancak bu süreç uzun ve yavaş.. hayati tehlikesi devam ediyor..haftanın 3 günü görebiliyoruz

Çok güzel giden bir hamileliğim vardı. 32. Haftada bebek hareketlerini hissedememe sebebi ile endişe ettim ve acile gittim. Dopler iyi çıkmasına rağmen nst ler istenen seviyede değildi. Hastaneye yatışım yapıldı. 2 ser doz 12 saate 1 ciğer geliştirici iğne yapıldı ve 1 gün sonra nstler iyice kötüleşince acil sezeryana alındım. Biraz daha geciksek bebek anne karnında ölebilirmiş.. bebek çıktığında ağlamadı hemen yenidoğan yoğun bakıma alındı bugün 8. Gün…beyin emarı çekildi evre 1 kanama olmuş ve geçmiş tekrarlamadı. Ciğerler ve kalp makinalara bağlı entübe… bugün ilk defa hareket etti. Dokunmama izin verdiler ama hala entübe. Böbrekler diyalizle çalışıyor. Yani prematüre olmasının dışında başka sorunlarla da ugrasıyoruz. Ama direniyor. Solunum ve ciğerlere verdikleri destek minimum seviyede..böbrekler diyalizle de olsa çalışmaya başladı ve kanama yok çok şükür. Var mı başınıza gelen benzer bir durum? Bşran önce yanıma gelsin istiyorum ancak bu süreç uzun ve yavaş.. hayati tehlikesi devam ediyor..haftanın 3 günü görebiliyoruz
Rabbim bu mübarek Ramazan ayı hürmetine bebeğinize şifa versin sizin için tek yapabileceğim şey dua etmek. Rabbim bu zor imtihanı kolaylıkla atlatmanizi nasip etsin güç kuvvet versin size de 😞♥️

Benim oğlumda 33 haftalıkken doğdu.. 25gün kuvozde kaldı.. Enfeksiyon ve solunum tedavısı gordu.. Evet çok zor ama Allah dagına göre kar verıyor.. Bunların gececegıne inanmalısın🙏 inşallah kısa zamanda kavuşursun yavrucuguna🙏

Benim oğlumda 33 haftalıkken doğdu.. 25gün kuvozde kaldı.. Enfeksiyon ve solunum tedavısı gordu.. Evet çok zor ama Allah dagına göre kar verıyor.. Bunların gececegıne inanmalısın🙏 inşallah kısa zamanda kavuşursun yavrucuguna🙏
Teşekkürler. Çok zor ama sabrediyoruz.. doktorlar sizin bebeğiniz için de hayati riski var vs demişler miydi?

Merhabalar inşallah yavrunuza sağlıcakla kucaklarsiniz 🙏🏻 arkadaşım 23 haftalık doğum yaptı ve 2 aydan fazladır çocuğu şuan yoğun bakım da ve beyin kanaması geçirdiği halde şükürler olsun yaşıyor kg da almış sizde inanın Allah'ın izni ile kavuşursunuz

Teşekkürler. Çok zor ama sabrediyoruz.. doktorlar sizin bebeğiniz için de hayati riski var vs demişler miydi?

Her prematüre bebek için bu riskler vardır.. Eşime bir sürü hastalık saymıslar hazırlıklı olun dıye.. O zmn soylemedı bana eşim sonra anlattı.. Sen iyi düşün iyi olsun.. Senin dirayetli olman demek bebegın saglıklı olması demek sakın unutma hemi ☺️

Allah şifa versin inşallah
ben bebeklerin güçlü olduğuna inananlardanım
inşallah sağlıkla çıkarsınız

Çook teşekkürler umarım deidğiniz gibi sağlıkla gelmesini bekliyoruz. Bambaşka bir durumla karşı karşıyayız. Meğer ne zorluklarla mücadele ediyormuş minik bebekler . Tüm bebekler sağlıkla gelsin

Merhaba umarım mesajımı görüp yazarsınız kuzuna acil sifa sanada bol bol sabır dilerim bende 32 haftalık anne karnında oksijensiz kaldı maalesef 92 dakika kadar oksijensiz kalmış 70 gün yogun bakım küvezde kaldı 2 ay başı gelişimi olmadı doktorlar yaşarsa engeli olma bireyi dedi durumu hiç degişmedi ne kötüye gitti ne iyiye 2 ay sonunda kucagıma aldım suan 7 aylık ve çok korkularım var noroloji takibimiz başladı başı halla geride ne olur bilmiyorum ama içim çok huzursuz sizin bebeginiz nasıl

Rabbim şifa versin tez zamanda göz açıp kapayıncaya kadar kucağına alıp evine götürmeyi nasip etsin sağlıkla

Meraba benim oğlumda prematüre doğru enfeksiyon var korkuyorum

Meraba benim oğlumda prematüre doğru enfeksiyon var korkuyorum

Hiç merak etmeyin.. Verilen antibiyotiklerle enfeksiyon bitiyor genelde.. Siz dirayetli olun yeterki.. Korkmayın benim oğlum 1820kg 43cm doğdu... Şimdi 3 yaşına girecek nerdeyse.. Yaşıtlarıyla arasında hiçbir fark yok.. Premature annesi demek cebbar olmak demek, siz iyi düşünün iyi olsun.. Allah başka buyuk keder vermesin 🙏

Hiç merak etmeyin.. Verilen antibiyotiklerle enfeksiyon bitiyor genelde.. Siz dirayetli olun yeterki.. Korkmayın benim oğlum 1820kg 43cm doğdu... Şimdi 3 yaşına girecek nerdeyse.. Yaşıtlarıyla arasında hiçbir fark yok.. Premature annesi demek cebbar olmak demek, siz iyi düşünün iyi olsun.. Allah başka buyuk keder vermesin 🙏
1200 gr doğdu

Doktor olumlu bişey demiyor

Doktor bizede çok risk saydı.. Yani eşime söylemiş ben o sırada amelıyattaydm.. Her erken dogan bebegın riski oluyor.. Ama tıp o kadar ilerledi ki.. Sadece Allaha guvenın, en hayırlısını o bilir hakkımızda🙏

Doktor bizede çok risk saydı.. Yani eşime söylemiş ben o sırada amelıyattaydm.. Her erken dogan bebegın riski oluyor.. Ama tıp o kadar ilerledi ki.. Sadece Allaha guvenın, en hayırlısını o bilir hakkımızda🙏
İnşallah allahım herkeze yardım etsin inşallah

X