Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.646
Kıslar merhabalar
tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım
dün hiç birşeyim yoktu gayet günlük yasatima devam ederken. Saat 4:00 civarında belimin agridini fark ettim yoruldum herhalde diyip oturdum sonra gecmedini fark ettimde sag kasığımda sürekli ağrıyordu gelip giden bı Ağrı değil uzandım yarım saat gecmeyince icime kurt düştü bı dusa birimde Dr arım gel mel derse hani temiz olayım diye senmisin dusa giren 3 kere önce karnıma sonra kasığıma inen agriyla kendimi attım dışarı hemen Dr aradım anlatım durumu Dr kendi çalıştı bı hastaneisnde yok mecidal park Bahçelievler'e yönlendirdi beni hemen ginyinip esime annenlere kaynanamlara haber verdim Dr dltelefonda yenidoganijda vlyer varmi acaba diyince tamam dedim ağlaya zirlaya hastaneye gittik. Trafik kapalı Cuma aksamı saat 18.30 cevizlibagda kaldık idrarda sıkıştım sancılar artık beni bagritir vaziyete gelince 112 aradık defalarca teleofnu yüzümüze kapadılar polis arbasina soyleidk anons ede ede hastenye varidmizda artık ayakta duracak Halim kalmamıştı apar topar dogumhaneye alındım nst 20-30-40 ağrılar çıktı
serum verdiler birde iki tane rahim kasilmalairni önleyici hap tekrar nst giridmde sancılar 50 bile çıktı saka olmalıydı yani yolda bağıra cgaira gelen ben b ağrıları hissetmiyordumn ebe idrar sıkıştım için öyle da şiddetli hissetimi söyledi dr aradı bı saatte 15 dk arayla 4 kere nidilat icirdiler doktorum gece 1 de geldi rahim agzina bakildi açılma yok yairn çıkarsın dedi buaradA ilk gittimde daha ciğer geliştirici iğne ikisi bir arada vuruluyomusun colestine mı ne ondan vurdular Sabah'ta vurun dedi gece ara ara uyudun nst girdim sabah nst girdim ne çıktı bisey demediler birde kahvaltıda adalat içirdiler nst yapıp taburuc ettiler erken dogum riskin var dedi Dr sürekli yat bol su iç ve korkma dedi dogsada yasar dedi bı hafta da dursa iyi olur dedi ama bence dogmucak dedi 14 Şubat'ta alicam ben dedi bebeği ölçüm yapıldı 2520 gr çıktı bebegim erkek
erken doğumlarda kızların daha dayanıklı oldunu duydum
beni. Haftalarımda dogum yapan annemler acba hangi hastanede dogum yaptılar
yogun bakıma gerek kalıyormu kuvezde ne kadar kaldılar
hiç bilgim yok bilirsem da rahat ederim diye düşünüyorum
riski haftalarda degilsin deselerde kötü seyler duusnmek istemiyorum bana destek olurmusunuz lütfen arkadaslar hala ağrımam var kasığımda siddetlenirse gel dediler
medical Park'ta suanda yenidoganda yer yokmuş sizler nerelerde doğurdunuz

Son düzenleyen: Moderatör:
canım seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun ama hiç merak etme bebeğinin haftası çok iyi benim oğlum da 32 haftalık doğmuştu hem de erken doğum riski falan yoktu ne olduysa bir günde oldu şimdi 4,5 yaşında 19 gün küvözde kaldı ciğer geliştirici iğne etkisini göstermeden almışlardı hem de enfeksiyon yüzünden şimdi erken doğumla ilgili hiç bir sıkıntımız yok allaha şükür...

ben kadıköy şifa da kalmıştım çok memnun kaldık yenidoğan ünitesinden evin uzak değilse tavsiye ederim.

2 hafta önce de 2. bebeğimi kucağıma aldım erken doğum yaparım diye çok sıkıntılı bir hamilelik geçirdim ama çok şükür 38 haftalık doğdu miniğim çocuk doktorumuz bana 34. haftadan sonra korkulacak bişey olmadığını söylemişti onun için hiç merak etme kilosu da çok iyi bebeğinin stresten uzak dur herşey yoluna girer sen umudunu yitirme...

Gülencim arkadaşım çok geçmiş olsun , bu yola seninle başladık , Ege ye söyle benim kızı beklesin birlkte bitirsinler bu yolu...Benim dr. da 34. haftadan sonra korkulacak bir şey yok , 34 den sonra istediği zaman gelebilir dedi.Biz de 33+2 deyiz 34. haftayı bitirmemize çok az kaldı.Kaldı ki senin bebişin kilosu da maşallah çok iyi.O yüzden sakin ol , allahın izniyle her şey güzel olacak.Dr. dediklerine dikkat et bol bol su al ve dinlen...

ınsallah canım hayirlisiyla sanırım bı haftacik da ursa iyi olur bebeğini kaybetmektende en ckk korkuyorum Allah koruyan ne yasiyacagimi bilmemek çok kötü
kuvez ucrtei ne kadar vridniz SSK karşılıyormu medicalparkinda iyiymis ama orada yer olmazsa nereye gidicez bilemiyorum inşallah erkenden çıkıp gelmez oğlum
19 gün çok sıkıntı yasamissindir acaba yenidogan tulum falan almalimiyim ? Kuvezde ciplakmi yatiyolar

Nevincim çok tesekkur ederi. ınsallah benim oğlan erken gelsede sneij kız uymaisn bizimkine ben hep diyodum 10 hücreli embriyo ttu diye bak aceleci çıktı sipa :) saka bı yana Nevin çok dikkat et benim hiç yokken başladı sancım kasık ağrı. Oluyodu ama gelen vuran bı Ağrı değil geciyodu meger onlar isaretmis ben anliyamaidm dün aksam yolda doğuracağım sandim Allah korusun bı sürü şey aklımdan gecti bende senden bı gün küçüğüm inşallah bakalım Dr gelmez dedi ama sancılarım komple bitmiş değil harket ettikçe ağrıyor

canım geçmişolsun öncelile diğer tarafada yazdım bende üçüzlerimi 33 haftalıkken doğurdum üçüz olmasına karşılık sağlıları çok yerinde evet küvözde kaldılar ama ızım hiç solunuma bile girmedi kilosu 1500 gr ereklerden biri 22 diğeri 36 gün kaldı ki senin tek bebek daha sağlıklı olur ben çoğul olduğum için hep erken doğma riski taşıdım hatta dr alalım birini çok riskli dediler istemedim ve 33 haftaya kadar taşıycam bebeklerimi dedim şükür taşıdım sende unut erken doğumu rüyaydı geldi geçti eren doğumu tetiklersin böyle yaparsan bol bol su iç ve dinlen allah yardımcın olsun

canım bende 33+3 de gece suyumun gelmesi ile hastaneye gittik..
ciğer geliştirici iğne yaptılar ama 13 saat sonra oğlumun kalp atışlerı zayıflayınca apar topar ameliyata aldılar..1.630 gram doğdu ve 10 gün kaldık hastanede .solunumu ve beslenmesi iyidi...
çıkarken 1.530 gr olarak çıktık..
6 ayımız bitiyor çok iyiyiz..
korkmana gerek yok seninkinin kilosu çok iyi ve çiğer geliştirici vurulmuş..
merak etme gönlünü ferah tut ve dinlen canım...

öncelikle geçmiş olsun maşallah ki oğlunun kilosun çok iyi bende medical park bursada doğum yaptım 28 haftalıktı 1200 grdı burda bi sürü erkek annesi var çok küçük dünyaya getirdiler evlatlarını seninki senin bebeyin maşallah benim kızım nerdeyse 3 aylıkken 2500 falandı kilosun doğduğunda yani doktorun tabiki en iyisini bilecektir ama sen genede yenidoğan yoğun bakımı olan bi yerde doğursan daha iyi olabilir ayrıca canını sıkma moralini hiç bozma bak bizlere küçücüklerdi bebeklerimiz ki senin opğlunun yarısı kadar bile deyillerdi doğduklarında rabbim ömür verirse hiçbişey olmaz

Pitos teşekkür edeirm canım erkeklerden kızlar da dayanakli oluyo diyolar o tedirgin ediyo beni , solunum kuvezden ayrı birseymi kuveze neden giriyola roelim ve sen nerde dogum yapmistin canım inşallah erkenden gelmez afacanli sipam

Ayy maşallah sizede siz hangi hastenee yaptınız acaba dogumu? ınsallah bdnimki gelmez bı taraftan rahatım bı taraftan tedirgin
premature tumun felan almam laizmmi kuvezde ciplakmi duruyolar Dr eve gittinde herseyini hazırla dedi
Pazartesi hakilar yıkamaya gitcek inşallah

Ah canım maşallah kızına okudum az önce kızın yogunbakimda kalmış senin maşallah olsun tatlı kızına
medical Park'ta dün yer yoktu 24 bebek varmış eğer dogum olacaksa inşallah da Dursun ondan sonra Dr yenidogannolan bı hastanede dogum yaotiricakmis zaten aksi duusnulemez ama illaki kuveze girecekler degilmi SSK karşılasa bari kredi felan ckemeyj düşünüyorum dogum için 4.5 milyar ama bebeğim iyi olsun da dün başka Dr gecicemi Dr haber vericekken böyle hisi yasakçı artık degistiremem doktorunu

canım Allah yardımcın olsun dualarımız seninle bebişinin maşallah kilosu iyi bir şey olmaz kendini üzme
kesinlikle yenidoğan ünitesi olan bir yerde doğum yapman lazım her şey yolunda gidiyor bile olsa...

bizi bilgilendir... merakta bırakma...

canım biz 4,5 sene önce şifaya sadece küvöz ve o ara yapılan tetkikler için 12 milyar vermiştik ama medical park ta SGK geçtiği için sanırım daha uygun olur 2. doğumumu bende göztepe medical parkta yaptım yoğun bakımdakileri bilmiyorum ama bebek bakım oodasında ki hemşirelerden memnun kaldım ama kalabalık bir hastane aklında olsun

Canım geçmiş olsun inşallah dayanır ege bebek 1 hafta daha ve umarım seninde istediğin 14 subatta sağlıklı bir şekildeyaparsın dogumunu.

Oyy baya varmış medical Park'ta sgk var Ma ben dış Dr götüreceğim için karşılamıyormuş ama kuvezide karşılamazmi bilemiyorum bakacak kimsem yok değil annem on sokakta fakat onunda annesi geldi felçli dedemle eşimde sabah annene götürürüm aksam alırım diyodu az önce Dr sordum olurmu öyle şey sacmalama dedi o kadar merdiven falan dedi zararlımı olur dedim tabi dedim sanırım durum daha ciddi ,
Allahım korusun bizi inşallah kilosunun iyi olması bı avantajmi onda bilmiyorum celestone iğne vuctta 15 gün yasiyomus ondan sonra tekrar falanmi vurdurur doktorum acba perşembede kontrol var inşallah o zamana kadar da doktorumla görüşmek zorunda kalmam bı sıkıntı olmaz inşallah kuvezde tulum gerekmiyosa almama gerek yok öyleyse off Allahım konustuklamin benimle ilgili olması çok tuhafıma gidiyo
ne yapalım bebeğimiz iyi olsunda kredi kredi neyse çekip öderiz yetei Rabbim ona Ömür versin biz zor bebek sahibi olduk bir dahada olurmu bilmiyorum benim esimin hiç spermi yok canlı cansız zar zor testislerden bulup spermi tüp bebek yapmışlardı diyorum bazen Allah insana bı kere şans verir onuda yi değerlendirmek lazım yanıma biri gelmeli ben hem yatıp hem arada çalan zile acıka nkarnimi doyurmaya illaki kalkmak zorundayim nais yapicaz onuda bilemiyorum

Pitos teşekkür edeirm canım erkeklerden kızlar da dayanakli oluyo diyolar o tedirgin ediyo beni , solunum kuvezden ayrı birseymi kuveze neden giriyola roelim ve sen nerde dogum yapmistin canım inşallah erkenden gelmez afacanli sipam

Ayy maşallah sizede siz hangi hastenee yaptınız acaba dogumu? İnsallah bdnimki gelmez bı taraftan rahatım bı taraftan tedirgin
premature tumun felan almam laizmmi kuvezde ciplakmi duruyolar Dr eve gittinde herseyini hazırla dedi
Pazartesi hakilar yıkamaya gitcek inşallah

canım benim evet kızlar daha dayanıklı ama erkelerde güçlü küçük kahramanlar bunu unutma ben izmitte yaptım doğumu küvözlerim önceden ayarlandı küvözde sadce bez takılı duruyorlar kıyafet ihitiyacı yok sadce süt ve bez götürüceksin solunumu küvözde bir cihazla yada baştan destekli bir fanusla veriyorlar ama merak etme hiç bişey hissetmiyorlar sana lazım olan süt sağma pompası birtek ama inş bekliycek küçük adam

ınsallah pitos solunum yapabilirse kuveze girmeme ihtimali olabilirmi acaba 33 veya 34 doğarsa

canım selam .....bence beklıcek bebısın telaş etme canım........ama gelse bıle sansı cook ........belkıde kuveze bıle gırmez...........gırsede az kalır ınan............ssk karsılıyosa para almıyolar ..........ınş hersey ıyı olur canım

Medicanada aliyolarmi kuvez parası Gulsum
suandada şiddetli ağrım oldu leğen kemiğimde bebek hareket erise ondanmi bilmyorum hareket ettikçe oğlum şiddetli karnımda ağrıyor arada

Canım şimdi aklın çok karışık ve birçok şeyi birarada düşünüyorsun doğal olarak. Sadece bebeğini sağlıkla kucağına alacağın günü düşünmeye çalış. Ben 28 haftalık doğum yaptım celestone iğne sayesinde bebeğim hiç makineye bağlanmadı. Bebeğin bekledikçe doktorun celestone iğneyi tekrarlayacaktır.Bebeğin 33 haftalık ciğer gelişimi 34. haftada tamamlanıyor. 33. haftadaysan hiç korkma zamanında doğum yapacakmışsın gibi düşün ama önlemlerini de al. Bol bol dinlen. Bu durumda zor ama kendini strese sokmamaya çalış.
Konuştuklarının seninle ilgili olması tabiki tuhafına gidecektir. Sonuçta bu durumları hergün yaşamıyoruz. Çevremizde de çok fazla rastlamıyoruz. Bebeğin inşallah 40. haftasının dolmasını bekler. Sevgilerimle..

X