Premature Bebekler 33.haftada erken dogum riskim var(sancılarım baslaid)destek olurmusunuz bana da

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
benimde kızım 35 haftalık dogdu küvezde kaldı neler yaşadım Allah kimseye göstermesin zor orda öle beklemek kucagına alacagın günü :KK43: ama şimdi Allaha şükür maşallah iyi

gülencim bebek geldikten sonra gelemiosun heralde. eğer uğrarsan egecik nasıl, nasıl gidio ev hayatı anlat canım:)

aradan gecen zamanda hayatımda o kadar şey değiştiki oğlum ege suanda 10 gun sonra 17 aylık olacak.. dogum yaptıktan cok kısa sure sonra hayatımız alt ust oldu.. Egenenin babasının başka bir kadınla ilişkisi oldugunu ogrendım o kadın bu kadın ne oldugunu asla bılmıyorum..ve egeyle terk edildik bir sabah işe diye cıktı bir daha gelmedi..
ve 3 aylıkken ege ayrıldık.. ve onca emege onca ugrasa ragmen dogurdugum oglumu aramadı bıle.. bu onu artık sevmemem ıcın bır sebebtı ve yeterdı kendı canından bırını bırakırmı ınsan..ben elim nasıl olsa.. Oglum benı cok sevıyor ve bana cok duskun.. anne anne dıyor.. gece kalkıyor yat oglum burdayım dıyorum yatıyor..
hayal ettiğim gibi olmadı oglumu bırakıp iş hayatıma gerı donmek zorunda kladım ılk baslarda aglaya zırlaya gıtsemde sonra alıstım bu bosluk duygusuna.. oglum ve ben annemlerle yasıyoruz.. oglumu herkez cok sevıyor ve ben bılıyorum onlar kabul etmıyorlar acıyolar ogluma.. hiçbir saglık sorunu yok ayından yasından buyuk gosterıyor
bende onu cok sevıyorum.. ama dıyorum ben boyle bı adamdan cocuk sahıbı olmak ıcın bu kadar hırpalandıgıma degmedı.. oglum bazen abıme bazen babama bazende hıc tanımadıgı ınsanlara baba dıyor :KK47: ve ben her defasında nefretle doluyorum..hıc kolay olmadı buradan arkadaşlarımla gorustuk gerek face adresımden gerek yuzyuze gorustuklerım vardı oglum olmasaydı ölürdüm.. ben tüm bunlaryaşanırken dogum kanamam bitmemişti hala tüp bebek tedvaılerının agırlıgı altıdayım..ve hala aktif sevıyordum o adamı..
belki bi okuyan olur.. Allah herkeze evlat nasip etsin ama herkez anne baba olmasın,olmasın .. kendi parcamızdan evlat sahibi olurken onunla gönül bağı kuramıyor olcak olduktan sonra ortada bır evlat bırakmaya hıc gerek yok..
böyle..

aradan gecen zamanda hayatımda o kadar şey değiştiki oğlum ege suanda 10 gun sonra 17 aylık olacak.. dogum yaptıktan cok kısa sure sonra hayatımız alt ust oldu.. Egenenin babasının başka bir kadınla ilişkisi oldugunu ogrendım o kadın bu kadın ne oldugunu asla bılmıyorum..ve egeyle terk edildik bir sabah işe diye cıktı bir daha gelmedi..
ve 3 aylıkken ege ayrıldık.. ve onca emege onca ugrasa ragmen dogurdugum oglumu aramadı bıle.. bu onu artık sevmemem ıcın bır sebebtı ve yeterdı kendı canından bırını bırakırmı ınsan..ben elim nasıl olsa.. Oglum benı cok sevıyor ve bana cok duskun.. anne anne dıyor.. gece kalkıyor yat oglum burdayım dıyorum yatıyor..
hayal ettiğim gibi olmadı oglumu bırakıp iş hayatıma gerı donmek zorunda kladım ılk baslarda aglaya zırlaya gıtsemde sonra alıstım bu bosluk duygusuna.. oglum ve ben annemlerle yasıyoruz.. oglumu herkez cok sevıyor ve ben bılıyorum onlar kabul etmıyorlar acıyolar ogluma.. hiçbir saglık sorunu yok ayından yasından buyuk gosterıyor
bende onu cok sevıyorum.. ama dıyorum ben boyle bı adamdan cocuk sahıbı olmak ıcın bu kadar hırpalandıgıma degmedı.. oglum bazen abıme bazen babama bazende hıc tanımadıgı ınsanlara baba dıyor :KK47: ve ben her defasında nefretle doluyorum..hıc kolay olmadı buradan arkadaşlarımla gorustuk gerek face adresımden gerek yuzyuze gorustuklerım vardı oglum olmasaydı ölürdüm.. ben tüm bunlaryaşanırken dogum kanamam bitmemişti hala tüp bebek tedvaılerının agırlıgı altıdayım..ve hala aktif sevıyordum o adamı..
belki bi okuyan olur.. Allah herkeze evlat nasip etsin ama herkez anne baba olmasın,olmasın .. kendi parcamızdan evlat sahibi olurken onunla gönül bağı kuramıyor olcak olduktan sonra ortada bır evlat bırakmaya hıc gerek yok..
böyle..

Binbir zorlukla sahip olduğun yavrunun erken doğum riskine yanarken sen demek kocan sana bir de bunları yaşatmayı reva gördü..Gücüne sabrına hayran kaldım canım çok güçlü bir kadınmışsın.Ya evli bir adamla birlikte olan kadına ne demeli böyle kadınlar artık o kadar çok ki piyasada.Yavrunun acınacak hiçbir eksiği yok canım bunu sen vereceksin oğluna.Onun kapı gibi annesi var yanında.İnan bana bazı babaların olmaması olmasından daha hayırlı olabiliyor.Bunu düşünüp de üzülme canım..Allah oğlunla sana uzun sağlıklı bir ömür nasip etsin canım siz ikiniz birbirinize yetersiniz...

oglumm ege küçüğüm şuanda 30 aylık oldu
dunyanın en guzel bebeıgne ben sahıbım
onun ıcın cektıgım sıkıntıları yasadıgım korkuları asla unutmuyorumunutamıyorum
hersey aklımda dün gibi

16 gun sonra evlenıyorum
ayrılalı cok oldu epey oldu..

egeciğimin
bebeğimin yoluna çıkarken yanımızda olmayan bırı yanımızda suanda oglumun babası
babası oglumu oglum babasını cok sevıyor
ben bu tabloya bıtıyorummm

gonul bagı kuramayacak olduktan sonra kımse cocuk fılan yapmasın
nişanlımla oglumun arasındaki bagı gorseniz gozyaslarınızı tutamazsınız sayfalarcada yazsam biride anlatsa size gözünüzde canlandıramazsınız..

bıyolojık babadan haberım yok.. oda bizim için öldü tıpki biz onun için nasıl öldüysek

oglumm ege küçüğüm şuanda 30 aylık oldu
dunyanın en guzel bebeıgne ben sahıbım
onun ıcın cektıgım sıkıntıları yasadıgım korkuları asla unutmuyorumunutamıyorum
hersey aklımda dün gibi

16 gun sonra evlenıyorum
ayrılalı cok oldu epey oldu..

egeciğimin
bebeğimin yoluna çıkarken yanımızda olmayan bırı yanımızda suanda oglumun babası
babası oglumu oglum babasını cok sevıyor
ben bu tabloya bıtıyorummm

gonul bagı kuramayacak olduktan sonra kımse cocuk fılan yapmasın
nişanlımla oglumun arasındaki bagı gorseniz gozyaslarınızı tutamazsınız sayfalarcada yazsam biride anlatsa size gözünüzde canlandıramazsınız..

bıyolojık babadan haberım yok.. oda bizim için öldü tıpki biz onun için nasıl öldüysek

merhaba,33.haftada erken doğum sizin açtığınız topik.başından sonuna okudum.benimde erken doğum riskim var ve 33.haftaya yeni girdik.riskim 26+6 da başladı.çok şükür oğlum beklemeye devam ediyor.

sizin bekleme sürecinizi okuduktan sonra benimde oğlum riski öğrendiğim günden beri 5 haftadır bekliyor.gülen hanımın egesi de inatla beklemiş.gülen hanım inanılmaz bir sabır göstermiş.benim oğlumda bekler inşallah 37 ye kadar diyorum.umudumu baştan beri hiç kaybetmedim.ama aynı sizin yaşadıklarınız gibi durumum.kendimi iyi hissettiğimde herşey yolunda.ama ne zaman karnımın altında batmalar olsa benimde tedirginliklerim başlıyor.

riski öğrendikten sonra 1 ay hastanede kaldım.1 ay arayla 2 defa ciğer geliştirici yapıldı.bunun dışında serumlar+nidilat.

şimdi evimde dinleniyorum.nidilatı günde 4 defa altı saatte bir içiyorum.umarım bizde siz ve ege gibi 37 leri görebiliriz.

itiraf ediyorum.topiğin sonunda yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım ve üzüldüm.ama en sonunu okuyunca çok sevindim.ama inanın sizi her bakımdan çok çok takdir ettim.çok güçlüsünüz.hayran oldum inanın.ve sizin gücünüz sabrınız egenin beklemek konusunda annesine bu kadar destek olması bana da güç verdi.umudumu artırdı.

topiğe en son ağustosta yazmışsınız bu yazdıklarımı görürmüsünüz bilmiyorum ama.dilerim oğlum ve bende sizin gibi 37 leri görürüz ve oğlumu sağlıklı sıhhatli kucağıma alırım bende.

okursanız eğer benim için bizim gibi erken doğum sıkıntısını yaşayanlar için dua edin.bizi en iyi siz anlarsınız.

Allah mutluluğunuzu daim etsin.

merhaba,33.haftada erken doğum sizin açtığınız topik.başından sonuna okudum.benimde erken doğum riskim var ve 33.haftaya yeni girdik.riskim 26+6 da başladı.çok şükür oğlum beklemeye devam ediyor.

sizin bekleme sürecinizi okuduktan sonra benimde oğlum riski öğrendiğim günden beri 5 haftadır bekliyor.gülen hanımın egesi de inatla beklemiş.gülen hanım inanılmaz bir sabır göstermiş.benim oğlumda bekler inşallah 37 ye kadar diyorum.umudumu baştan beri hiç kaybetmedim.ama aynı sizin yaşadıklarınız gibi durumum.kendimi iyi hissettiğimde herşey yolunda.ama ne zaman karnımın altında batmalar olsa benimde tedirginliklerim başlıyor.

riski öğrendikten sonra 1 ay hastanede kaldım.1 ay arayla 2 defa ciğer geliştirici yapıldı.bunun dışında serumlar+nidilat.

şimdi evimde dinleniyorum.nidilatı günde 4 defa altı saatte bir içiyorum.umarım bizde siz ve ege gibi 37 leri görebiliriz.

itiraf ediyorum.topiğin sonunda yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım ve üzüldüm.ama en sonunu okuyunca çok sevindim.ama inanın sizi her bakımdan çok çok takdir ettim.çok güçlüsünüz.hayran oldum inanın.ve sizin gücünüz sabrınız egenin beklemek konusunda annesine bu kadar destek olması bana da güç verdi.umudumu artırdı.

topiğe en son ağustosta yazmışsınız bu yazdıklarımı görürmüsünüz bilmiyorum ama.dilerim oğlum ve bende sizin gibi 37 leri görürüz ve oğlumu sağlıklı sıhhatli kucağıma alırım bende.

okursanız eğer benim için bizim gibi erken doğum sıkıntısını yaşayanlar için dua edin.bizi en iyi siz anlarsınız.

Allah mutluluğunuzu daim etsin.

Ahh tatlım benim. Ben de malum erken doğum riskim var. Böyle pramatüre bebek doğumları ile ilgili forumlara bakarken, burayı gördüm.

Sonra da senin yazdıklarını okudum, bizim ocak annelerinden elbette biliyorum durumunu, neler yaşadığını.

Rabbimize bol bol dua edicez, Allahım korusun onları.

Tppik sahibininde mutlu biten hikayesine çok sevindim. Allah bir daha yaşadığı acılarla karşılaştırmasın...

İnşallah bebeklerinizi saglıkla kucagınıza almışssınızdır kızlar

Çok zor süreclerdi aklımda boşluk hissiyle okudum yasadıklarımı

şuanda evleneli 9 ay ı gecti egede delikanlı oldu 3 yasını 4 ay geciyor , zaman gercekten cabuk gecıyor

İnşallah bebeklerinizi saglıkla kucagınıza almışssınızdır kızlar

Çok zor süreclerdi aklımda boşluk hissiyle okudum yasadıklarımı

şuanda evleneli 9 ay ı gecti egede delikanlı oldu 3 yasını 4 ay geciyor , zaman gercekten cabuk gecıyor

Canım merhaba Ablam için konuları karıştırırken denk geldim senin konuna baştan ablama anlatmak için okumaya başladım ve sonuna geldiğimde şok oldum . sabrına ve mücadelene hayranım Umarım bundan sonra evliliğin ve hayatın hakettiğin biçimde geçer.

Delikanlı Egeye sana ve ailene bir ömür mutluluklar diliyorum :KK16:

Canım merhaba Ablam için konuları karıştırırken denk geldim senin konuna baştan ablama anlatmak için okumaya başladım ve sonuna geldiğimde şok oldum . sabrına ve mücadelene hayranım Umarım bundan sonra evliliğin ve hayatın hakettiğin biçimde geçer.

Delikanlı Egeye sana ve ailene bir ömür mutluluklar diliyorum :KK16:

Bütün sayfaları okudum bende yazdıklarımı ne enteresan vajianaya g rım oldugu o ılk gunu , egenın kıyafetleırnı yıkadıgım gunu , sut dograyıp yedıgım o gunu hepsını hepsını hatırladım

Hemen aynı anda gozumde dün akşam egenın colanın ıcıne tukurdugunde yarattıgı balgamdan oturu mıdem bulandıgı gozume geldı ona kzıdıgım yaramazlıgına bazen tahammul edemedıgım zamanlar halbukı ben ne kadar sevdım ne kadar ugrastım onun ıcın bu aksam gıdınce ona anlatacağım bunları anladıgı kadar

buarada hala bana benzıyor gercekten hala cok guzel konuyu bastan okuduysan tumbaklı oglum demısım oyle gobeklı ama zayıf ama uzun boylu bırde pamuk gıbı tombul yanakları var gercekten cok guzel cok tatlı

Bır bebegımız daha olmalımı bunu dusunuyorum bır suredır hatta bır tanede bebek aldırdım yenı evlıyken ...
egeden baskasına sankı sevgım yok gibi sonra hemen heycan ve ıstek duyuyorum belkide egenin bir kardeşi olmalı..

onu görmeyeli 3-4 saat olmuş dogumdan 2 gun sonra hastaneyı ınlettıgımı yazmısım halbukı sımdı aksam uyuyor oluyor sabah ben onu goruyorum ıse gıdıyorum ta aksam goruyorum onu...
ınsan nelere alısıyormus

İnşallah ablanında bu tip bir sıkıntısı varsa erken dogum rabbim ondan ve bebegındende razı olsun inşallah , yiyecek içeçecek nefes alacak ömürleri olsun kötü yazgılar yazmsın Allah

ebrizm;
allah razı olsun canım yeterki ogluşum saglıkla gelsin de ne yapalım kurşun askerdikiliriz allah inşallah bize kötü şeyler yaşatmasın inşallah zor bulduk bebişimizi inşallah rabbim evlat hasreti çeken herkeze saglıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip eylesin
ara ara eskı yazdıgım mesajlara bakıp oglana olan hasretımıde sevgımıde canlı tutuyorum
cok sukur rabbım kötü seyler nasıp etmesın

Allah hayirlisiyla vakti zamaninda kucağına almayı nasip etsin. Bende aşılama tedavisi sonucu hamile kaldım. Hamileligim çok zor ağrılar içerisinde geçti ve 33 haftalik erken dogum yaptim. Kizim 36 cm 1.770 gram doğdu. 17 gün kuvezde kaldı ama rabbime şükürler olsun kilosu dışında bir problem yoktu 2 kilo olunca taburcu edildik. 2 kilonun üstünde doğarsa ve herhangi bir sağlık problemi olmazsa inşallah kuveze bile gerek kalmaz. içini ferah tut suan kilosu maşallah iyi gibi

X