35 yaş ve yalnızlık

mavi_hale

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
51
67
41
Herkese merhabalar. Ben yıllardır doğuda görev yapan biriyim. Küçük bir ilçede çalışıyorum. Derdim yalnızlık. İstanbul’da doğup büyüdüm. İlk buraya geldiğimde doğu kültürüne adapte olmakta zorlandım. Kafa dengi arkadaşlar bulamadım ve eş adayı da bulamadım. Yanlış anlamanızı istemiyorum ama eğitimli, kültürlü, entellektüel biri olsun istedim. Fakat olmadı. Yeni eş adayları tanıma imkanım da olmuyor. Küçük bir yer, öyle çok sosyal aktiviteler yapılan yerler yok. Biraz muhafazakar bir yer olduğu için de genel de yemekler olsun, toplantılar olsun kadın erkek ayrı oluyor. Öyle görücü usulü haber gönderen, tanışmak isteyen de yok. Burdan şimdilik başka yere gitme ihtimalim yok. Bilmiyorum ne yapmam gerekiyor. Yaşım 35 oldu, arkadaşlarım çocuklarının okul muhabbetini yaparken ben üzülüyorum. Biraz çaresizlik hissi yaşıyorum. Ne tavsiye edersiniz hanımlar?

Merhaba, gönlünüze göre bir insanın karşınıza çıkmasını dilerim.
Vereceğim tek tavsiye mutsuz görünmeyin :)
İnsanlar “aa bu çok mutsuz hayatına gireyim de mutlu edeyim” demiyor. Halihazırda mutlu olan neşeli enerjik olanlar daha çok ilgi çekiyor beğeniliyor diyeyim. Çaresizlik ve üzülme gibi hislerinizi içinizden yaşayın hatta hiç yaşamayın boşverin zamanı gelince Mars’a da kaçsanız o kişi sizi bulacak.

Bilemiyorum beni gelip nasıl bulacak :) Öyle mutsuz görünen bir insan değilim. Zaten bu duygular içime attığım duygular. Genelde neşeli, esprili biriyim ama biriyle tanışacak, bir ilişki yaşayacak ortamım yok maalesef.

Herkese merhabalar. Ben yıllardır doğuda görev yapan biriyim. Küçük bir ilçede çalışıyorum. Derdim yalnızlık. İstanbul’da doğup büyüdüm. İlk buraya geldiğimde doğu kültürüne adapte olmakta zorlandım. Kafa dengi arkadaşlar bulamadım ve eş adayı da bulamadım. Yanlış anlamanızı istemiyorum ama eğitimli, kültürlü, entellektüel biri olsun istedim. Fakat olmadı. Yeni eş adayları tanıma imkanım da olmuyor. Küçük bir yer, öyle çok sosyal aktiviteler yapılan yerler yok. Biraz muhafazakar bir yer olduğu için de genel de yemekler olsun, toplantılar olsun kadın erkek ayrı oluyor. Öyle görücü usulü haber gönderen, tanışmak isteyen de yok. Burdan şimdilik başka yere gitme ihtimalim yok. Bilmiyorum ne yapmam gerekiyor. Yaşım 35 oldu, arkadaşlarım çocuklarının okul muhabbetini yaparken ben üzülüyorum. Biraz çaresizlik hissi yaşıyorum. Ne tavsiye edersiniz hanımlar?
[/QUOTE
aradığınız kriterlerdeki erkekler, biraz akıllı erkek tipi oluyor:) dikkat ediyorumda ister okumuş olsun, ister ev kızı olsun
evlilikte hep aynı sorunlar yaşanıyor, kişilik çatışması, senin ailen-benim ailem mevzusu...bi iktidar savaşıdır gidiyor yani...
aklı başında insanlarda bu sebeple evliliğe sıcak bakmıyor...ayrıca evlenmeseler bile, zaten ihtiyaçlarını rahatça karşılıyorlar, neden birde sorumluluk altına girsinlerki....
ne ilişki yaşamayı nede evlilik olayını bilmiyoruz toplum olarak....karşıdaki insanın birey olduğunu unutuyoruz, haklarını elinden almaya çalışıyoruz...
eskiden meslek sahibi kızların okadar çok talibi olurduki, şimdi duydukça şaşırıyorum bende...sanırım genç yaşlarda armudun sapı üzümün çöpü deniyor, sonrada yaş geçtimi kısmetler azalıyor...

Bilemiyorum beni gelip nasıl bulacak :) Öyle mutsuz görünen bir insan değilim. Zaten bu duygular içime attığım duygular. Genelde neşeli, esprili biriyim ama biriyle tanışacak, bir ilişki yaşayacak ortamım yok maalesef.
Gelip buluyor bir şekilde :) kafanızı yormamaya çalışın, yalnızlık zor biliyorum ama.. bir de beğendiğiniz biri varsa ilk adımı atmaktan çekinmeyin nacizane fikrim.

Bende aynı dertten muzdarip biriyim.
Istanbuldayım ama çalıştığım sektör bayan ağırlıklı.Kimseyle tanışamıyorum.
Ayrıca çevreden de olmuyor.
Yaş 32.Sosyal medya çözüm gibi görünüyor.
Ama sosyal medya çok ama çok risk.

Nasıl güveneceğim bilmiyorum..

Bence bu zamana kadar seçici olmakla iyi yapmışsınız aslında koca var da işte malum hanzo tipliler, onlarla da evlenenlerin hallerini buradan okuyoruz hiç üzülmeyin bu konuda. Sosyal aktivite olarak günübirlik geziler oluyor sosyal medyadan arayın bulun tarihlerini. Onlara katılın yeni insanlarla tanışırsınız belki istediğiniz biri çıkar.

İnterneti dene

Hamgi sehir canim

Evlenmezsin bir derdin olur evlenirsin bin derdin olur keyfine bak bence akışına bırak nasipte varsa her şey olur hayırlısı olsun hakkında

Evlenmezsin bir derdin olur evlenirsin bin derdin olur keyfine bak bence akışına bırak nasipte varsa her şey olur hayırlısı olsun hakkında
Tüm evliler bunu diyor.:KK59:
Anlıyorum ama dertsiz insan yok zaten..
Bu medeni durumla alakalı değil bence..

Yalnızlık daha zor yaşayan bilir.

Mardine cok yakin bir sehirdeyim bende. Bir saat mesafede yani bende dogudayim ve evli oldugum halde ki yuzuklerimi asla cikarmam isyerime uc gun ust uste gelen bir bey efendi talip oldu cok sasirmistim tipine baksan bisey degildi ama is icabi meslegini aliesini ogtendim agzim acikta kaldi oldukca kulturlu duzgun elit bir aileden gelme ve guzel bir meslegi vardi yani tam senin istedgin kriterlerde. Tabi ben cok onyargili oldgm icin bekar olmus olsam tipten direk elerdim.lakin ne kaar duzgun beyefendiydi evli oldugumu bilmiyirmus ozurdiledi. Yani anlatmak istedgim doguda boyle insanlar cok eleme tanis kuzum

Yasitiz sizinle. Yalnizlik icten ice yiyor insani. Aslinda evlenmekten bile ote, hayatinda birisi olsun istiyor insan. En ozel duygularini paylasabildigin, varligiyla seni mutlu eden. Sosyal medyayi ben de sevmiyorum ve cok nadir kullaniyorum. Internetten birini tanimak riskli geliyor. Insallah iyi ve hayirli insanlarla karsilastirir Allah'im bizleri tez zamanda🤲

Yasitiz sizinle. Yalnizlik icten ice yiyor insani. Aslinda evlenmekten bile ote, hayatinda birisi olsun istiyor insan. En ozel duygularini paylasabildigin, varligiyla seni mutlu eden. Sosyal medyayi ben de sevmiyorum ve cok nadir kullaniyorum. Internetten birini tanimak riskli geliyor. Insallah iyi ve hayirli insanlarla karsilastirir Allah'im bizleri tez zamanda🤲
Aynen. Yalnızlık aslında insanın canını acıtan. Ben de çok güvenemiyorum internete. Biraz umutsuzum bu konuda.

• Beğen
Reactions: 000
X