37+6 haftalık doğum yapanlar

ceo1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
17
2
25
Merhaba kızlar, 36+6 haftalık gebeyim,ilk doğumum olacağından dolayı normal doğumdan korkuyorum, sezeryan istedim doktorum 38. Hafta itibariyle doğuma girebiliriz dedi. Ortak karar olarak 37+6. Haftada doğum randevusu oluşturduk. Bulunduğum haftada doğum yapanlarınız varsa tecrübelerinden bahsedebilirmi acaba? Bebeğimin kilosu şu anda ultrasonda 2.800 kg çıkıyor. Erken bir tarihtemi doğum planlamış oluyorum?

Merhaba kızlar, 36+6 haftalık gebeyim,ilk doğumum olacağından dolayı normal doğumdan korkuyorum, sezeryan istedim doktorum 38. Hafta itibariyle doğuma girebiliriz dedi. Ortak karar olarak 37+6. Haftada doğum randevusu oluşturduk. Bulunduğum haftada doğum yapanlarınız varsa tecrübelerinden bahsedebilirmi acaba? Bebeğimin kilosu şu anda ultrasonda 2.800 kg çıkıyor. Erken bir tarihtemi doğum planlamış oluyorum?
37+4 te doğum yaptım sezaryen ile, bizde 38+3 diye planlamıştık bana kalsa beklerdim ama hem açılmam olmuştu hem makat gelişti hemde sancılarım çoktu, iyiki de erken olmuş çünkü 5 kere kordon dolanmıştl ve bebeğin solunumu etkilenmişti şimdi çok şükür iyi hiçbir sıkıntımız yok. Tabi şöyle bişey de var benimde 2900 gr görünüyordu ama 2660 doğdu, ultrasonda görünen ile gerçek arasında 200 300 gr oynuyor hep , bizimki sonrasında yine kilo verdi ve ben bebeğe kilo aldırana kadar çok çok zorlandım, düşük kilolu doğunca emme refleksi çok zayıftı çene kasları da zayıftı bizde kan uyuşmazlığı olduğu için sarılığa dahada yatkın oldu ve 3 aya kadar sürdü, sarılık olunca uyanması emmesi dahada zorlaştı hayatımın en güzel dönemi olması gerekirken ben emziremeyince bebeğim zayıf kalınca hayat bana daha bi zor geldi, tabiki bunlar benim başıma geldi her bebek aynı değil, eğer sizde herhangi bir sağlık sorunu yoksa dr unuz daha da bekleyebiliriz diyorsa ben normal tarihine kadar beklemenizi tavsiye ederim.Bebek anne karnında daha hızlı kilo alıyor, düşük kiloda doğan bebeğe kilo aldırmak sarılıktan kurtarmak çok daha zor, elbette bunlarda geçiyor ama siz o anın tadını stresten çıkaramıyorsunuz, her şey gönlünüzce olsun hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum ☺️🙏

X