37 haftalık hamileyim doktor 4 cm açılman var dedi

Azadylmz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2020
2
0
24
Kızlar lütfen bilen aydınlatsın beni napacağımı bilmiyorum dün muayene olmak için hastaneye gittim 37 haftalık hamileyim bu arada. İlk nst ye bağladılar sancın çok dedi daha sonra aşağı doktorun yanına indim ultrason verdi bebek kanala girmiş istersen alttan da muayene edeyim çünkü sancıların çok görünüyor dedi tamam dedim baktı 4 cm açılman var dedi yatışını yapayım dedi yok dedim daha hazır değilim dedim iki üç defa daha sordu en son kağıt imzalattırıp öyle çıktım hastaneden. Eve geldikten sonra da ilk defa kan geldiğini gördüm gece de ara sıra oldu parça şeklinde napacam bilmiyorum

Zaten doğum vakti gelmiş ne yapacağımı bilmiyorum ne demek ola ki :) Haftanız gelmiş artık.
4 cm den sonrası aktif faz olarak değerlendirilir. Yani doğum eylemi başlamış sayılır artık. Kan gelmesi de çatı muayenesinden dolayı olmuş olabilir. Ne güzel sancısız açılma olmuş işte kimileri saatlerce ağrıyla 1-2 cm anca açılıyor o sürede bile bitap düşüyor. Şanslı kesimdensiniz. Son hazırlıklarınızı yapın sancınızı bekleyin nefes egzersizi yapın bol bol ve doğum için enerji depolayın.

Zaten doğum vakti gelmiş ne yapacağımı bilmiyorum ne demek ola ki :) Haftanız gelmiş artık.
4 cm den sonrası aktif faz olarak değerlendirilir. Yani doğum eylemi başlamış sayılır artık. Kan gelmesi de çatı muayenesinden dolayı olmuş olabilir. Ne güzel sancısız açılma olmuş işte kimileri saatlerce ağrıyla 1-2 cm anca açılıyor o sürede bile bitap düşüyor. Şanslı kesimdensiniz. Son hazırlıklarınızı yapın sancınızı bekleyin nefes egzersizi yapın bol bol ve doğum için enerji depolayın.
Haklısınız ama bu kan korkuttu beni bugün hastaneye gidip görünmeli miyim sizce

Keşke hastanede yatsaydınız doktor kontrolünde olurdunuz Allah korusun bi sorun olmasın

Herhalde psikolojik olarak hazır değilsiniz ama neden hastaneye yatıp doğurmuyorsunuz? Evde doğurmayı düşünüyorsanız bilemem tabi.

X