38+5 Hamileyim sorun kardeşim

Benim kardeşim 20 yaşındaydı hamilelik doğum sürecinde kız belki 2 aydan fazla ev işimi yaptı, lohusalık sürecinde ev işine dokunmadım bile. Karnım çıktıktan sonra çok zorlandığımda çağırdıklarımı saymıyorum bile.

Başka kardeşlerde ablaya eziyet ediyor sonuna kadar haklısınız zaten bi yerde sınır çizilmeliydi sonuçta bebek olunca bu talepleri yerine getiremeyeceksiniz.
Üzülmenizi anlıyorum ama artık kendinizi ve bebeğinizi düşünmeniz gerekiyor. Öncelikleriniz değişiyor ve kardeşiniz buna uyum sağlamayı öğrenmeli.

Merhabalar ben ankarada yaşıyorum 38+5 gebeyim gerçekten artık eğilip kalkmak bile zor. Kardeşimse gölbaşında üni okuyor her hafta sonu bana gelir ona her türlü şeyler yapar yollardım hiçbir şeyini eksik etmem. Ama artık her şeyde zorlanıyorum o geldiğinde bir bardak dahi kaldırmaz. Geçen hafta geldi muzlu rulo pasta istedi gerçekten hiç halim olmamasına rağmen yaptım üzülmesin diye. Şimdi de arıyor yarın konser varmış yurt saati uymuyormuş arkadaşıyla bizde kalacakmış. Gerçekten ben her an doğumu bekliyorum hamileliğin de etkisiyle çok ağırlaştım. Ona da dedim ki ben uyumuş olurum istemediğimi anladı yüzüme kapattı. Şimdi de açmıyor telefonu. Sizce haksız mıyım ayıp mı ettim kızın arkadaşına
Biraz da o seni düşünsün. Sen onun annesi değilsin. Evlisin kocanla yeni bir ailesin.

Ben şuan 35 haftalık hamileyim ve kendime zor yetiyorum sizinki bide 39 haftalık nerdeyse.kardesinize deseydin konsere gideceğine gel ablama iki iş yap.kocaman kız madem şimdiye kadar hep gelmesini biliyordu şimdi de gelip yardım etsin.siz doğum yapın bence artık gelmez sırf iş yapmasın diye.
Bence çocuk olunca da gelir be hizmet bekler gibi geliyor bana ben bir şekilde önünü keseceğim tabi artık yavaş yavaş

Bence çocuk olunca da gelir be hizmet bekler gibi geliyor bana ben bir şekilde önünü keseceğim tabi artık yavaş yavaş
Hala yavaş yavaş diyorsunuz.
22 yaşında, üniversite eğitimi alan bir kız, hamile ablasına gece yatmaya gelmeyi teklif etmez. Biraz akıllı olun. Bir de gitmiş annenize de şikayet etmiş utanacağına. Yeğeni için ne yaptı bugüne kadar? Bir zıbın alıp geldi mi size? Yada abla bu haftasonu sendeylen lohusalıkta yersin bir börek, sarma yapalım atalım dolabına dedi mi? Hayır.
Asıl küsüp, mesafe koyacak sizsiniz. Bunu yapmazsanız da kusura bakmayın anlamazlar.
Alçak eşeğe semer vuran çok olur derler. Şu an tam bir alçak eşeklik yaptığınız. Gayet sert çıkacaksınız.

Sizin anneniz ve kardesinizden bir halt olmaz ne güzel çocuğunuz olacakmış kendi çocuğunuza,eşinize bakın eşiniz de iyi biri belli ki. Kardeşinize gelme diyin kuserse küssün çok mu önemli kardeşlik yapana kardeş denir aile de kutsal değildir emek vermek gerekir siz tek taraflı verdikçe vermişsiniz yapmayın artık.

Merhabalar ben ankarada yaşıyorum 38+5 gebeyim gerçekten artık eğilip kalkmak bile zor. Kardeşimse gölbaşında üni okuyor her hafta sonu bana gelir ona her türlü şeyler yapar yollardım hiçbir şeyini eksik etmem. Ama artık her şeyde zorlanıyorum o geldiğinde bir bardak dahi kaldırmaz. Geçen hafta geldi muzlu rulo pasta istedi gerçekten hiç halim olmamasına rağmen yaptım üzülmesin diye. Şimdi de arıyor yarın konser varmış yurt saati uymuyormuş arkadaşıyla bizde kalacakmış. Gerçekten ben her an doğumu bekliyorum hamileliğin de etkisiyle çok ağırlaştım. Ona da dedim ki ben uyumuş olurum istemediğimi anladı yüzüme kapattı. Şimdi de açmıyor telefonu. Sizce haksız mıyım ayıp mı ettim kızın arkadaşına
Yooo ne ayıbı, kalkıp haftasonu sana yoldaş olup rahatlatacağına trip atmasına gerek yok... üniversite okuyan kız da çok küçük sayılmaz. Sen değil annen diyecekti ablanı yorma diye o da ayrı mesele..
Ha sana yardım eder etmez bilemem yetişme tarzına göre değişir yapmak zorunda değil neticede ama ben doğum yaptım yeri geldi bebeği görmeye gelen erkek kardeşim evi süpürdü yardım olsun diye.. orada milletin de etkisi ile abuk sabuk davranıyordur... benim mantığımda bana göre sana bir şeyler yapması gereken o :KK70: ben bu konuda klasik düşünüyorum. Ağaç kovuğunda yetişmedik Amerikan konakta da yetişmedik gayet klasik Anadolu anne babasından biz böyle gördük.. halı yıkasın cam silsin de demiyoruz ama çıkıp yanına geldiğinde senle sohbet edip bir makarna salata yapıp kaldırabilir yani eline yapışmaz. Yatağını yorganını atsın makinaya eline yapışmaz yabancı değil afedersin koca kız

Kafaya takma, açmıyorsa da açmasın içlenme bugün yarın doğum var ağırlaştın keyfine bak, iş güç yapamıyorsan durumun varsa çağır temizlikçi iyi kötü süpürür siler , hiç yemek yapamıyorsan da ev yemeği yapan bir yerle anlaş eve getirsin günlük uğraşma ...

Öz ailem bana bunu yapınca çok üzülüyorum özellikle kardeşim beni çok üzüyor bu düşüncesizlikleri. Hemen herşeye küstüğü için

Yahu bırakın küserse küsün çok lazımdı sanki. size yük olmak dışında ne işe yarıyor. Bu durumda olmanızın nedeni de kardeşiz değil sizin zayıf sınırlarınız.
Şükürler olsun ki iyi bir eş ve kayın valideye denk gelmişsiniz yoksa halinizi düşünmek dahi istemiyorum.
En acil şekilde destek alın, insanlara sınır çizmeyi, hayır demeyi öğrenin.

Ablasına kalıp asla yorar miyim diye düşünmeyip üzerine arkadaşlarını getirmeyi planlıyor. Kendisi olsa siz yine tama dersiniz idare edersiniz. Siz de rahat edeceksiniz neden bir de çevresini bakacaksınız. Baştan önüne geçmeniz iyi olmuş bosverin. Doğumdan sonra işiniz zorlaşacak zaten. Getirmesin arkadaşlarını.

Canım canım kendi canım
Ben evladımı degıl de kardesimı dusunemem.
Nıtekım boyle yegenımınde 38.haftada bana gelme planı vardı 23 yasında delikanlı
Ben napabılırım dogum zamanı onunla
Neyse ablam bısey der de yollamaz dıye dusundum
38.hafta geldı cattı kayınvalıdem evımi temizlemeye geldı dogum için
Ablamdan gelen mesaj su 'kayınvaliden ne zaman gıdecek'
Noldu hayırdır dedım
E oglu gelecekmiş de
Ben misafir agırlayabılecek bı donemde mıyım sence, agırlarım hasta degılım de her an dogum olabılır sen bunu akledemıyor musun? Dedim.

Gucenmısler
Halen küsler

Ay 'HoŞT' gücenmezsen darılırım

Her an doğurabilirim farkında mısın dedim daha günün bile gelmedi 40 haftadan önce doğurmazsın dedi. Eşime x diyelim x zaten yatakları onlar gelmeden serer dedi. Eşim çok anlayışlı olduğu için herkes eşimi de ezmeye de alıştı maalesef beni ezdikleri gibi.

Herkes şöyle söyle şunu yap diyor dışarıdan bakınca bütün arkadaşların yorumları da çok haklı hak veriyorum. Ama ben bunu yapamıyorum kestirip atamıyorum. En çok ağrıma giden de elin oğlu dersin eşim el üstünde tutuyor bütün temizlik yemek yapıyor ayakkabılarımı bile o bağlıyor. Kayınvalidem keza prensesmişim gibi davranıyor. Öz ailem bana bunu yapınca çok üzülüyorum özellikle kardeşim beni çok üzüyor bu düşüncesizlikleri. Hemen herşeye küstüğü için açık açık konuşamıyorum da.

Eşiniz ve kayınvalideniz ılımlı, sabırlı, sizi sevip sayan insanlar oldukları için önceliğiniz karnınızdaki bebek olmalıyken; siz, kardeşinizin küsmesini dert ediyorsunuz.

Lütfen silkelenip kendinize gelin. Hiçbir şey bilmiyorsanız "hayır" demeyi öğrenin.

Herkesin bir sabrı ve sabrının sınırı var. Eşinizin sabrı taşmadan, evinizdeki huzurunuz bozulmadan kendi yuvanıza odaklanın.

Kızkardeşinizin yaptıklarını, eşinizin erkek kardeşi yapıyor olsa da aynı derecede ılımlı olur muydunuz ? Eşinize karşı sessiz kalır mıydınız ?

Erkek gibi davrandığı ıcın karıstırmıstır
Baksanıza hareketlere.

Asla bıdaha aramayın
Bakalım sız dogum yapınca yetusecek mı ıhtıyaclarınıza.
Arayacak mı o bıle mechul.
Aslında bunun kızı erkeği yok ataerkil olduğumuzdan erkeklere böyle davraniliyor ama hangi çocuğu böyle simartsan tepene çıkar kardeşlere eşit davranmamanin sonucu bunlar.

X