Tuvalet Eğitimi 38 aylık oğlumla tuvalet eğitimi,lütfen bayanlar bir el atın

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Ada-Anne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
2.282
2.684
36
38 aylık oğluma 1 haftadır tuvalet eğitimi vermeye başladım. Daha 1 kere bile tuvalete yapmadı.Çıktıktan sonra salıveriyor. Nasıl bir yol izlemeliyim

bizim de başlayalı tam bir hafta oldu. daha bir kez bile oğlum kendiliğinden lazımlığa gidip yapmadı. ben götürdüğümde çişi varsa yapıyor itiraz etmiyor, bu da olumlu bir gelişme ancak kendiliğinden yapmıyor, o anda salıveriyor geldiğinde. daha hala erken, biraz daha zaman tanımak gerek. eğer götürdüğünüzde yapmaya direnmiyorsa bu da olumlu bir şey. tutmayı yavaş yavaş öğrenecek.

bizim de başlayalı tam bir hafta oldu. daha bir kez bile oğlum kendiliğinden lazımlığa gidip yapmadı. ben götürdüğümde çişi varsa yapıyor itiraz etmiyor, bu da olumlu bir gelişme ancak kendiliğinden yapmıyor, o anda salıveriyor geldiğinde. daha hala erken, biraz daha zaman tanımak gerek. eğer götürdüğünüzde yapmaya direnmiyorsa bu da olumlu bir şey.
Ben götürdüğümde yapmadı işte,inşallah alışır,

Tuvalet eğitimi anne için çok zor yıpratıcı bir süreç. 24.ayda hiç bir hazırlık olmadan aniden kızıma vermeye başladım o an durum bunu gerektiriyordu. O kadar inat bir çocuk ki açık açık her defasında bezde istemiyorum,kulotta giymicem tuvaletimi de demicem diyordu. Bilmediğinden değil bildiği halde 1aydan fazla sürede bu şekilde geçti. İnadı alışkanlığa döndü. Güzellikle konuştum her defasında demicem diyordu. Eşim konuştu demicem derdi onada 🙄 Bir türlü inadını kıramadık annemlere ziyarete gitmiştik orda kendinden büyük bir ablasına tuvalete gidelim mi diye sordu direk aldım götürdüm yaptı. Ondan sonrada arkası geldi,söylemeye başladı. Bu arada annemlere gelmeden önce kvye bırakıp doktor için gittiğimizde kvye söylüyordu bana demiyordu.
Hala öyledir bir gün bırakıp gideyim bırakıp gittigim için 1 defa demez altına yapar 😑

Benim de 3 yas 3 ay olcak şöyle bir durum var lazimlik ya da tuvalete hic oturmadi ve oturmak istemiyor hicbirsekilde ama bezsiz dolasinca tutmayı falan biliyor uykuda bile yani bir inati var oturmakla ilgili oyuzden hic ustune gitmiyorum sadece hatirlatma yapiyorum biliyorum birgun kendi yaptim diyecek insallah yani severek isteyerek olmasini istiyorum bakalim

Benim de 3 yas 3 ay olcak şöyle bir durum var lazimlik ya da tuvalete hic oturmadi ve oturmak istemiyor hicbirsekilde ama bezsiz dolasinca tutmayı falan biliyor uykuda bile yani bir inati var oturmakla ilgili oyuzden hic ustune gitmiyorum sadece hatirlatma yapiyorum biliyorum birgun kendi yaptim diyecek insallah yani severek isteyerek olmasini istiyorum bakalim
Bezli mi

Uzun sure bezsiz dolastiriyorum gunduz zaten hic altina falan yapmiyor tutuyor ben geldigini anlayinca takiyorum cisi bile gizli yapiyor oyle bakalim

her yere yapti .annemlerde bile dalga gecer gibi koltuga, adim araliklariyla kaka yapti .ceviz kadar 3 bi suru.ben artik vazgececektim annem birakma dedi gece gunduz biz birlikte biraktik gece zorlamadi ama gunduz fenaymis.6aylik hamileyim esim askere gitti bide o ara bedelli Allahim tiksiniyordum cocugumun kakasindan ne gunlerdi. ama basladiysaniz 1ay deneyin alismasaydi benim oglum alisamadi.konusuyordu ve bezi birakmak istemiyordu dusunun.sonra bez bitti artik kalmadi diyip basladik seruvene 2yil gecti cok sukur unuttuk bile o gunleri.birileri bu surecte size destek olursa cok iyi gelir.ben o halimle annemin koltuklari silin oyle destekcim doktu dusunun:)

X