39 aylık oğlum tuvalet alışkanlığı

BSTA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2016
261
126
30
Merhaba arkadaşlar, oğluma tuvalet alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum. Kendi evimizde değiliz köy evine geldik bir süreliğine. Bu gün 3. Gün olmasına rağmen doğru düzgün lazımlığa yapmadı hiç, ona oturmak istemiyo altına yapıyo. Bir kere elinde telefon varken çok az yaptı lazımlığa. Büyük tuvaletini altına yapınca hemen lazımlığa oturtup oraya yapmış gibi yaptım. Byby kaka dedi korkmadı ama genel olarak oraya oturmak istemeyip altına yapıyo. Öğlen uykularında hiç yapmıyor yatağa sabahları da uyannca yapıyo. Hazır değil mi lazımlığa mı alışamadı anlamadım. Sizce bu durum normal mi 3 gün alışması için çok kısa bir süre mi?

Kendi evinizde olmamanız çocuk için bir stres kaynağıdır. Sütten kesme, tuvalet eğitimi, okula başlatma gibi kritik dönemlerde çocukların hayatında başka hiçbir belirgin değişikliğin olmaması gerekir ki yeni duruma adapte olmakta zorlanmasın. Çocuğu tanıyan sizsiniz, hiç umut gormuyorsaniz cocuğu yabancı bir ortamda hiç yipratmadan vazgeçin derim. Evinize gidince en az 2 hafta hiç evden çıkmadan eğitimini verin. Yatıya kalma, uzun gezi gibi başka tuvalet kullanması gereken durumlardan da en az bir ay kaçının.

Bura da dedesi anneannesi var çok seviyor burayı daha rahat olur diye düşündüm ama kendi evimizde yalnızken yapmak daha iyi olacakmış onu anladım, ama bu gün çişini yapınca anne çiş yaptım tuvalete gidelim demeye başladı sanırım yavaş yavaş duruma alışmaya başlıyor bir iki gün daha devam edip tepkisine göre karar vericem. Cevabınız için teşekkür ederim:)

3 gün çok kısa bir süre ama çok normal

Tam anlamıyla öğrenmesi 1 ayı buldu benim oğlumun öyle diyim yani 🙈

Öğrensin de artık ne kadar sürerse beklicez mecbur, hiç alışamşcakmış gibi geliyor gün içinde kabus gibi.

Öğrensin de artık ne kadar sürerse beklicez mecbur, hiç alışamşcakmış gibi geliyor gün içinde kabus gibi.
Hep derim çocuk yetiştirmedeki en zorlu parkur tuvalet eğitimi bence. Ne sütten kesmesi, ne emzik bıraktırması, vs hepsi ok ama tuvalet eğitimi ciddi sabır işi, kolaylıklar dilerim

2 Aydır uğraşıyorum ve hâlâ kakasını küloduna yapıyor bir kez dahi tuvalete oturağa vs yapmadı..sütten kesme ve uykusuzluk zor dersim tuvalet eğitimine başlayana kadar……..

Az önce bez taktım 5. Gün sadece 2 kere lazımlığa yaptı onu da kendimi de daha fazla zorlamak istemedim. evime dönünce tekrar deneyeceğim, çünkü burda dikkatini dağıtan çok şey var sağlıklı iletişim kuramıyorum malesef.

X