39 yaşında yüksek Fsh ve düşük amh değerleriyle hamile kalma yolculuğum...

olduolduoldu

🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2009
1.416
71
Herkese merhabalar aslında 2005 yılı eski üyelerindenim.2005 yılında erkek inferlitesi ile burdaki yolculuğum başlamıştı. Formları okuyarak ve okuduklarımı uygulayarak 2012 yılında doğal yollarla hamile kaldım.

Şimdi ise 39 yaşındayım ve sonra 2. Çocuğum için uğraşmaya başladım. İlk çocuğum eşimin sıfır spermine rağmen tedavisiz normal yolla bir mucize olarak 2012 yılında dünyaya getirdim. Sonra kızımın hamileliğine kadar normal giden regli düzenim doğumdan sonra kendine gelemedi ve 2013 yılında erken menepoz teşhisi kondu ve ben yaklaşık 8 yıldır yasmin ile regli oldum. Fsh 70-75 leri görmüşlüğü vardır.

Bu ikinci evliliğim ve çocuk istedik. O nedenle 2020 aralıkta yasmini bıraktım ve Test yaptırdım sonuçlar ; fsh 19 amh 0,4 olarak çıktı.
Ocak ayında duphaston başladık ama olumlu olmadı. Şimdi cyclo progynova kullanıyorum ve regli olmayı bekliyorum.

Bu konuyu açmamın nedeni adım adım tüm yaşayacağım serüveni kullanacağım ilaçları ve doktor sonuçlarını burada paylaşmak istiyorum ki hayırlısıyla güzel sonuçlara ulaştığımda geçtiğim yolları görebilmek
Kızım nasıl dünyaya geldiyse ki -doktorlar asla çocuğunuz olmaz -diyorlardı. Yine inanıyorum ki herkes için mucize herzaman vardır Allahın izniyle

Merhaba c life macunu duydunuz mu çok etkili böyle konularda ben pko hastasiyim ilaçlarla olmadı c life macunla oldu araştırın derim

1 ocakta başladıklarım
  • Pregros plus saşe (günde 1 defa)
  • Hayıt suyu (sabah-akşam)
  • Aslanpençesi (sabah-akşam)
  • Arı sütü (sabah aç karnına)
  • Biosteron dhea (sabah - akşam)
Ayrıca c life içinde hayır tohumu civan perçemi aslan pençesi ada çayı ve çörek otu cam bali var bakanlık onaylı:)

Merhaba ben bugün fsh tahlili yaptım ve değer 0 çıktı. İşyeri hekimim ya tahlil hatalı ya da sıkıntı var dedi başka testler verdi internette de bilgi yok tam manasıyla yarın yeni tahliller yaptırcam ama içim içimi yiyor. Erken regl oldum 10 yaşında falan. Simdi 31 yasımdayım. Günü gününe regl oluyorum yumurtlama oluyor ama değer nasıl 0 çıktı anlamadım

Bence testinizi yineleyin iyi bir labratuarda yaptırın ki emin olun. Regli düzeninizde bir bozulmamı olmuştu ki gsh testç yaptırdınız?

Bence testinizi yineleyin iyi bir labratuarda yaptırın ki emin olun. Regli düzeninizde bir bozulmamı olmuştu ki gsh testç yaptırdınız?
Hayır adetlerim çok düzenli yumurtlama da oluyor. Çocuk denemelerine başladık 1 ay oldu. Ben de hormonlarıma baktırayım ne olur ne olmaz dedim. Fsh Değerim 0 çıktı. Yani sıfır nasıl olur anlayamadım. Doktora gönderdim ya tahlil yanlış ya da hip hipo olabilirsin dedi. Ama adet düzensizliğim yok ki. Yarın testleri yenileyeceğim

Evet inşallah bi taraftanda hem doktor yönlendirmelerimizi hem kullandıklarımızı paylaşırsak birbirimize yol göstermiş oluruz
biosteron bende başlamak istiyorum fakat yan etkileri açısından tereddütüm var, yan etki derken ruhsal olarak etkilemesi, sen farkettin mi böyle bir etkisini

biosteron bende başlamak istiyorum fakat yan etkileri açısından tereddütüm var, yan etki derken ruhsal olarak etkilemesi, sen farkettin mi böyle bir etkisini
Merhaba yanlış bilgi olmasın die doktorun bana vermiş olduğu cevabı ekliyorum. Ama onun öncesinde şöyle söliyim dışardan extra alınan her hormon bizi ruhsal olarak etkiler. İlerleyen yaşlarda bu hormon azaldığı için vücutta bizde dışardan takviyeye başlayınca beyin neye uğradığını şaşırıyor Bende ruhsal açıdan bir yan etkisi yok.
Doktorumun cevabı
“Bazı yan etkileri dışında olmaz. Tüp bebek öncesi yumurtalık rezervini arttırmak için tercih edilebiliyor. Bir süre kullanmak lazım. Önerilen süre 4 ay. Günde 3 kez 25 mg yeterli. Bu zayıf bir erkeklik hormonu. Bu yüzden hafif tüylenme, sivilce gibi yan etkileri olabilir. Bir süre sonra tekrar amh bakılarak etkinliği oluyor mu görebiliriz”

Birde wikipedia ekliyim

Dehidroepiandrosteron
veya Dhea, böbreküstü bezlerinde salgılanan bir hormondur ve hipofiz bezinde salgılanan ACTH'un kontrolündedir. Zayıf bir erkeklik hormonudur fakat erkeklerde salgılandığı zaman erkeklik hormonlarına dönüşmektedir. Kadınlarda da aynı durum söz konusu olup salgılandığı vakit kadınlık hormonuna dönüşmektedir. Dhea hormonu sayesinde erkeklerdeki kıllanma meydana gelir. Kadınlarda eğer aşırı kıllanma, kellik, adetten kesilme, kısırlık ve akne gibi şikayetlerin olması halinde Dhea hormonuna bakılır. Erkeklerde ise erken ergenlik olduğu zaman, ses kalınlığında, pubik kıllanmada ve erken büyüyen penis gibi durumlarında da Dhea hormonu araştırılır. Dhea hormonu doğum anından itibaren olmak üzere aniden düşer ve ergenlik döneminde de yeniden yükselişe geçer. İlerleyen yaşla beraberde düşme eğilimine girer.

Ben zaten sağlıkçıyım ama işte yaşayana sor o daha iyisini bilir demişler :)

Arkadaşlar benim tahlil sonucum yanlışmış. Değerim 11.5 çıktı. Dün yazmıştım buraya haber vereyim dedim..

Cyclo progynova bitmesine 3 gün kaldı. Hayıt -aslanpençesi- dhea- pregros plus düzenli kullanıyorum. Felaket bel ağrısı ve mide bulantım var. Heralde çalışmayan tüm alt takım çalışmaya başlayınca derinden sarsıldı Regli olunca 3. Gün tekrar değerlere bakıcaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…