4.5 AYLIK BEBEĞİM MEME REDDİ VE İŞTAHSIZLIK

AYSUNYASARR

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2023
3
0
30
herkese merhaba, oğlum 4,5 aylık oldu. yaklaşık 15 gün öncesine kadar sadece anne sütü ile besleniyordu. 3 aylık olduğunda işe başladım ve ofiste sağım yapıyordum. artık asla meme istemiyor, gece emzirmeye çalışıyorum ama 20-30 saniye emiyor ve bırakıyor, yürüyerek emzirmeye çalışıyorum, omzuma oyuncak asıyorum ama olmuyor, bu sebepten dolayı sütüm yok denecek kadar azaldı, düzenli sağım yapıyorum ama yok :KK43: bu süreçte sütümü nasıl arttırabilirim her yolu denedim ama olmuyor.
günde çıktığı kadar anne sütü veriyorum ama çoğunlukla mama içiyor buna rağmen kilo alımı da çok yavaş gibi. aşırı üzülüyorum ve stres yapıyorum. 4. ay atağı denen şey midir bu bilemedim, diş çıkarma zamanı da olabilir diye düşünüyorum. doktorumuz da şaşkın ilk aylar 1-1,5 kilo alan bebek kilo alımı neredeyse %70 geriledi. kalbinde üfürüm var ama ciddi değil dediler. bu da etkiler mi acaba?
daha önce sizin de başınızdan bu tür durumlar geçti mi? bu kilo alamama ya da iştahsızlığının arkasında herhangi bir hastalık vs mi var acaba diye düşünüyorum, kafam çok karışık ve stres yapıyorum
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim

merhaba ,üfürüm ile alakalı bileğim yok fakat sizi etmediği için artık emmek istemiyor olabilir.Elektirkli pompa ile iş yerinizde sağım yapar süt yapan yiyecekler ve içecekler ile arttırabilirsiniz.Daha cok sağım ,daha fazla su ,hurma bende etkili oldu.Lactamil anne çayı gerçekten etkili oluyor.Hangi mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sma mama çok iyi kilo aldırıyor.Ayrıca kim bakıyor bakan kişi ile alakalı olabilir mi sizin gibi besleyemiyordur belki

merhaba ,üfürüm ile alakalı bileğim yok fakat sizi etmediği için artık emmek istemiyor olabilir.Elektirkli pompa ile iş yerinizde sağım yapar süt yapan yiyecekler ve içecekler ile arttırabilirsiniz.Daha cok sağım ,daha fazla su ,hurma bende etkili oldu.Lactamil anne çayı gerçekten etkili oluyor.Hangi mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sma mama çok iyi kilo aldırıyor.Ayrıca kim bakıyor bakan kişi ile alakalı olabilir mi sizin gibi besleyemiyordur belki
Merhaba, kendi annem bakıyor o konuda hiçbir sıkıntı yok ama ne kadar sağım yaparsan yapayım ne yersem yiyeyim yok 30-40 ccden fazla çıkmıyor sütüm. İncir hurma ayva kompostosu anne çayı vs etki etmiyor gibi

kilo aliminin ay ilerledikce dusmesi cok normal, doktorunuz bunu size soylemedi mi? gereginden fazla beslenmiyorsa veya ozellikle cok iri bir bebek degilse hemen herkes icin gecerli bu. sut sagmaya basladiktan sonra biberonla verdiyseniz meme reddine yol acmis olabilir. istahsizligin sebebini bilmiyorum ama dis cikariyor olabilir, ya da mamanin tadini sevmemistir. gunde kac ml civari mama iciyor takip ediyor musunuz?

kilo aliminin ay ilerledikce dusmesi cok normal, doktorunuz bunu size soylemedi mi? gereginden fazla beslenmiyorsa veya ozellikle cok iri bir bebek degilse hemen herkes icin gecerli bu. sut sagmaya basladiktan sonra biberonla verdiyseniz meme reddine yol acmis olabilir. istahsizligin sebebini bilmiyorum ama dis cikariyor olabilir, ya da mamanin tadini sevmemistir. gunde kac ml civari mama iciyor takip ediyor musunuz?
Evet, stokladığım anne sütü veriyorum günde 3-4 kez 120 ml, sonrası 3-4 kez mama veriyorum yine 120 ml. İlgis başka yerde olunca o biberonu bitirmek 2 saat sürüyor neredeyse.

Yazdiginiz miktarlar gayet iyi aslinda. o aylarda ilgisinin dagilmasi da normal. benim bebegim de istahsiz, bir biberonu bitirmesi saatler alabiliyor. ben careyi uyuturken vermekte buldum. yeme saatlerini uyku saatinden hemen onceye ayarlamaya calissin. once yorulsun sonra sutunu icerek uyusun. benimki ancak o zaman tamamini nispeten kisa surede bitiriyor.

X