Gebeliğe Hazırlık 4 5 Sebepsiz düşük sonrası bebek sahibi olan var mı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun. Ben 6da keseyi gördüm 7de kalp atışını duymak için gittiğimde atmıyordu. 1 hafta daha bekledik kendiliğinden düşmedi. Sonra hastaneye yattım ilk gün kese yerinden ayrıldı pıhtılar düşmeye başladı gecesinde kesildi. Sonra 2 gün daha bekledim kanama vardı ama gelmesi gereken(doktorun beklediği) büyük parça bir türlü gelemedi. Eve gönderdi 10 gün içerisinde düşer diye ama çok ağrım oldu dayanamadım 6gün sonra tekrar gittim hastaneye kalan parça alındı ama histereskopi sırasında aldırdım. Sonra tüm ağrılarım kesildi çok şükür.
Belki her bünyede değişiklik gösterir ama benim bünyem o kadar ilaca rağmen direndi ve atamadı o parçayı. Düşmesin diye neler yaparsın düşer.Ben düşsün diye uğraştım ama malesef

Maalesef ben de 3 düşük yaşadım hep haşimato rahatsızlığıma bağladım ama doktorlarda o etkilemez diyorlar. Akla gelebilecek her tahlili de yaptım ama sebep yok. Artık psikolojik olarak yoruldum bu hafta tüp bebek görüşmesini yapacağım inşallah doktorda onay verir bu yola çıkarız. İnsan artık hormon ilaçlarındanda korkmuyor yeterki olsun diye. Allah hepimizin yüzünü güldürsün olanlarında evlatlarını onlara bağışlasın🤲🏼

canım benim yengem 16 tane düşük yaptı 13 sene çocugu olmadı beni büyüttüler çocukları yerine koydular sonrasında şekeri oldugu öğrenildi gebelik sekeri oluşuyomuş 1.5 weya 2 aylıkta düşüyomuş bebek yengem insüline basladı hamile kalınca bi zamandan sonra rahim ağzı dikildi serklajmıymıs neymiş hep ayaklarını dikip yattı şimdi 2 kızı war

Belki her bünyede değişiklik gösterir ama benim bünyem o kadar ilaca rağmen direndi ve atamadı o parçayı. Düşmesin diye neler yaparsın düşer.Ben düşsün diye uğraştım ama malesef
Ben de düşsün diye uğraşıyorum. Insallah bir an once düşer. Ikiz gebelik oldugundan zor da düşebilir. Bir de dusuk ilacına ragmen düşmezse tekrar operasyonel kurtaj olacak.

3. hıc kalkmadım progesteram alıp yatıyodum ama tuvalete gıttıgımde kanamayle beraber dusuyodu kese 4. Dusugumde beta hıc yukselmemıstı yanı hepsınde ogremdıgımden 2 3 gun sonra dusuyo doktor bana saglıksız embrıyodan erken dusuk oluyo yasın kucuk bıraz daha bekle dene olmazsa tüp bebek dene dedi😔
Karyotip analizi yapildi mi eşinize ve size?

2 si kaza

2 si kazala olmuştu şuan öyle yapmayı dusunuyorum o arada bitkisel tedavi hacamata ve hocaua gitmeyi dusunuyorum doktorlae bısey demıyor🤦‍♀️
Hocaya gideceğine sebebini araştır. Aşağıdaki testleri yaptirdiniz mi?
Lupus
Romatizma
Tiroid
Kan pihtilasmasi
Eşinize ve size karyotip analizi
Eşiniz icin sperm dna hasar testi
Eşiniz icin sperm fish testi.

Dusuk olmasının sebebini arastirmaniz gerekir. Bu kadar sayıda fazla dusuk olmasının sebebi bellidir.

Hocaya gideceğine sebebini araştır. Aşağıdaki testleri yaptirdiniz mi?
Lupus
Romatizma
Tiroid
Kan pihtilasmasi
Eşinize ve size karyotip analizi
Eşiniz icin sperm dna hasar testi
Eşiniz icin sperm fish testi.

Dusuk olmasının sebebini arastirmaniz gerekir. Bu kadar sayıda fazla dusuk olmasının sebebi bellidir.
Tüm testleırmı yaptırdım hıcbır sorunum yok en songittiğim doktorda dahıl tum gittiğim doktorlar aymı seyı soyluyor Cok ağır Testler tedavıler almak ıstemıyorum su asamada Daha 1 bucuk yıllık evliyim allah nasip ederse olur zaten hocaya gıtmekte benı ınancımla alakalı hersey allahtan en büyük şifa duadır buna daha cok ınandıgım ıcın ilim sahibi
İnsanlarım duasını almak ıcın cabalıyorum hocadan kastım:)

• Beğen
Reactions: H M
Benim gorumceme 5 düşük yaptı sora 2 tane sağlıklı evladı oldu sukur

Allah bagıslasın 🤲 gorumcende bı sorun varmıydı düşük olmasıyla alakalı?
Araştırdılar genetikte bı problem çıkmadı.
Kendisinde pıhtılaşma varmış ilkinde kan sulandırıcı iğne kullandı ikincisinde doğumdan 6 ay sora hicbirsey kullanmadan doğum yaptı.

Araştırdılar genetikte bı problem çıkmadı.
Kendisinde pıhtılaşma varmış ilkinde kan sulandırıcı iğne kullandı ikincisinde doğumdan 6 ay sora hicbirsey kullanmadan doğum yaptı.
Düşüklerin yarısından fazlası bu sebepten oluyor ama bende kan pıhtılaşmasıda yok zamanı var demekkı rabbim bızede hayırlı saglıklı bı sekılde nasip etsin

Düşüklerin yarısından fazlası bu sebepten oluyor ama bende kan pıhtılaşmasıda yok zamanı var demekkı rabbim bızede hayırlı saglıklı bı sekılde nasip etsin
Vakti gelmemisse ne yapsan boş ama nedenleri bile elemek lazım yinede tabiki.
Rabbim yardimciniz olsun.

Aynen ben de o noktadayım artık. Kürtajlar tüpbebek tedavileri aşılamalar. Artık sanırım bebeksiz Bi hayat yaşıcam
Bu kadar karamsar omma obur arkadasin dedigi gibi el ac rabbine sigin inan o okadar buyukki herseye kadir rabbim ummadugun anda veriyo bende 2 kurtaj oldum herkez bidaha olmaz senin dedi 5 ay icinde olmamisdi kendi annem bile morelimi bozmusdu olmicak galiba senin diye ramazan ayiydi el acip ona rabbime sigindim gidebilcegim tek kapi onun kapisiydi sadece o beni elim bos gondermezdi hergun agladim dua ettim ramazan boyunca her namazin arkasindan yalvardim inanirmisin ramazan ayinda oldu benim kizim oyle buyul bi rabbim varki sen sadece iste el ac ona sigin 🤲

Ben de düşsün diye uğraşıyorum. Insallah bir an once düşer. Ikiz gebelik oldugundan zor da düşebilir. Bir de dusuk ilacına ragmen düşmezse tekrar operasyonel kurtaj olacak.
İlaçla en azından kese yerinden ayrılıp kanama başlıyor. Kalan parçalar belki tamamen gider sizde yada kalırsa da belki tam kürtaj olmaz. Benim kalanı histereskopi çekilirken alındı. Kürtaj olmadım diye teselli buluyorum ama o işlemde bir nevi kürtaj aslında.

Maalesef ben de 3 düşük yaşadım hep haşimato rahatsızlığıma bağladım ama doktorlarda o etkilemez diyorlar. Akla gelebilecek her tahlili de yaptım ama sebep yok. Artık psikolojik olarak yoruldum bu hafta tüp bebek görüşmesini yapacağım inşallah doktorda onay verir bu yola çıkarız. İnsan artık hormon ilaçlarındanda korkmuyor yeterki olsun diye. Allah hepimizin yüzünü güldürsün olanlarında evlatlarını onlara bağışlasın🤲🏼
Umarım tüp bebekte çare bulursunuz

X