Bebek Beslenmesi 4 aylık bebeğim beslenmeyi reddediyor saatlerce aç kalsa mama istemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Benim oglum 2 yasinda su an fakat 3-4 aylikken ben de bir donem ayni sorunu yasamistim mamayla beslenmedi anne sutu aldi hep ama beni emmeyi reddediyordu iki cekip birakiyordu uzun surmeden duzeldi kendiliginden. Bebekler bi donemde etrafi kesfetmeye basladiklari icin ilgileri dagiliyomus belki bundandir dis de cikariyor olabilir 4 aylik dis cikaran bebekler var cok duydum anormal bi durum degil. Emin ol gecici bir surec sabretmek lazim cok zor ac kaliyolar biraz ama yapacak bisey yok dis cikardigi dönemlerde hep huysuz olurlar insallah baska bir sıkıntısı yoktur denediklerinizden daha farkli mamalar denemeyr devam edin illako birini sevecektir ayrıca ek gidaya gec kalmadiniz bunlara kulak asmayin. Acele etmeyin 6 aylik olunca baslarsiniz. Simdilik birer cay kasigi yogurt meyve puresi verebilirsiniz sadece tadina baksin diye gecmis olsun.
gecici olduunu bilsem inanın bu kadar üzülmem ama huy ediniyor bunları uyurken içmeler emziği cok sevme biberonu reddetme keşke bi görseniz oğlumu gören kimse inanmıyor 4 aylık okduguna cok gevşek celimsiz zayıf doktorlar da anlmıyor dersim tombul bir bebek olması değil kendimiz öyle değilizki bebeğimiz tombul olsun sadece ac pldugunu biliyorum midesi gurulduyor o beni üzüyor ac oldugunu bilmesem biberonu iki yudum alıp içmek istiyor gibi davranıp hemen geri itmese üzülmem biliyorumki içesi var ama içemiyor umarım dönemliktir bişeyi yoktur

Ben de bu konulari bebegim dogdugu zamanlarda arastirmistim. Damak tadi degisebilir iyi kalitede baska bir mama deneyebilirsniz. Yukarida bir arkadas yazmis golden goat diye bir marka var. Ben de iyi diye duydum. Inek sutune alerji gibi bir durum varsa da bu mama keci sutu bazli oldugu icin iyi gelebilir. 3 aydan itibaren direkt keci sutunden yapilan farkli tariflerle cocuk buyutenler de var. Keci sutu de deneyebilirsin belki arastirarak. Cok degisik seyler okumustum ben gecmiste. Simdi bebegim buyudu kati gida falan ne bulursa yiyor. Sen de atlatirsin canim. Bazi donemler biraz daha zorlu geciyor. Ama geciyor mutlaka.
bu sıklıkta mama değişerek her defasında mamaya alıştırma süreci de yoruyor bebeğimi farkındayım şimdilik aptamil conformili deneyelim bakalım gercekten rahatlatacak mı kendi kendine kaka yapmyor hiç cünkü. sonuc alamazsak yine golden goatı bende cok duydum onu denerim ona da bi şans veririm ama mama feğşşmi de zararlıymış bebekelrde

kaç ay böyle sürdü peki uykuda vermeleriniz benimki tam 1 aydır bu şekilde sanırım reflüden dolayı acı hissediyor içerken ve acıyla onu bağdaştırıp reddediyorlar bunu bir yerden okumuştum bana mantıklı gelmişti siz nasıl aştınız neler yaptınız
Benim kızım doğduğundan beri düzenli beslendi ve uyudu mesela 3 saatte bir yarım saat uyuyor eğer yemeyi reddederken uykusunda veriyorum aç olursa zaten hiç durmuyor diş başlayınca çok daha zor oluyor yemiyor uykusunda versemde kusmak için uyanıp kusuyor ve sürekli ağlıyordu 4. Aydan sonra diş sıkıntısı başlıyor şu an 11. Aydayız beş tane dişi var hala beslenmesi aynı acıkırsa hemen alıyor mamayı ama red ederse uykusunda veriyorum galiba bu yeme sıkıntısı geçmeyecek kız kardeşimin kızı üç yaşında hala sıkıntılı

neler hayal ediyor insan hamileyken bu kadar zor olacagını tahmin edememiştim lokur lokur içiyor bebekler sütünü mamasını ama bizimki 30 cc içse dünyalar benim oluyor

Benim kızım doğduğundan beri düzenli beslendi ve uyudu mesela 3 saatte bir yarım saat uyuyor eğer yemeyi reddederken uykusunda veriyorum aç olursa zaten hiç durmuyor diş başlayınca çok daha zor oluyor yemiyor uykusunda versemde kusmak için uyanıp kusuyor ve sürekli ağlıyordu 4. Aydan sonra diş sıkıntısı başlıyor şu an 11. Aydayız beş tane dişi var hala beslenmesi aynı acıkırsa hemen alıyor mamayı ama red ederse uykusunda veriyorum galiba bu yeme sıkıntısı geçmeyecek kız kardeşimin kızı üç yaşında hala sıkıntılı
evet uyku problemimizi söylemiyorum bile en fazla 50 dk uyuyor 1 saati bile bulmuyor en uzun uykusu

Oğlum da 4 aylıkken emmeyi istemiyordu resmen savaşıyorduk. 1 ay kadar sürdü ama ben inat etmiştim emzirdim. Şuan yine aynı durum var zorlamıyorum artık 7 bitiyor ek gıdaya geçtik. Bir çaresini bulmanız lazım deneye yanıla.

Oğlum da 4 aylıkken emmeyi istemiyordu resmen savaşıyorduk. 1 ay kadar sürdü ama ben inat etmiştim emzirdim. Şuan yine aynı durum var zorlamıyorum artık 7 bitiyor ek gıdaya geçtik. Bir çaresini bulmanız lazım deneye yanıla.
evet bulmama lazım ama nasıl olacak neler yapmam lazım bilmiyorum memeyi reddetmeyi anlarım ama mamayı neden redederki bir bebek

bu sıklıkta mama değişerek her defasında mamaya alıştırma süreci de yoruyor bebeğimi farkındayım şimdilik aptamil conformili deneyelim bakalım gercekten rahatlatacak mı kendi kendine kaka yapmyor hiç cünkü. sonuc alamazsak yine golden goatı bende cok duydum onu denerim ona da bi şans veririm ama mama feğşşmi de zararlıymış bebekelrde
Normal sartlarda mama degisimi zararli ama simdiye kadar kullandiginiz seyler zaten bunyeyle uyumlu degilmis. Kabizlik bunun gostergesi. Benzer seyler yasadim kullandigim mamadan dolayi cocuk kakasini yapamiyordu 7-8 gun ve normal bir diski degildi. Doktorun itirazina ragmen degistirdim mamayi ve hayatimiz degisti. Refluyu tetikleyen sey bazen de mama. Yetiskinler gibi bebeklerin de midesi tepki veriyor aldigi besin vucudu ile uyumlu degilse. Ben olsam bu arada israrla emzirmeyi denerdim. Sut gitti bir daha gelmeyecek diye bir durum yok cunku. Bebegim emmesi ve hormonlarin salgilanmasiyla sut gelebilir. Tek basina yetmez belki bebegi doyurmaya ama katkisi olur. Bir de ben hic emzik vermedim emme istegi azalmasin diye. Basarilar diliyorum.

evet uyku problemimizi söylemiyorum bile en fazla 50 dk uyuyor 1 saati bile bulmuyor en uzun uykusu
Bizimki 50 dk uyusa rekor kırar ama gece uykusu çok iyi akşam 10 dan sabah 6 ya kadar uyur üç kez mama için kalkar gece satinde uyanıyor gündüz bu kadar azimli değil

Normal sartlarda mama degisimi zararli ama simdiye kadar kullandiginiz seyler zaten bunyeyle uyumlu degilmis. Kabizlik bunun gostergesi. Benzer seyler yasadim kullandigim mamadan dolayi cocuk kakasini yapamiyordu 7-8 gun ve normal bir diski degildi. Doktorun itirazina ragmen degistirdim mamayi ve hayatimiz degisti. Refluyu tetikleyen sey bazen de mama. Yetiskinler gibi bebeklerin de midesi tepki veriyor aldigi besin vucudu ile uyumlu degilse. Ben olsam bu arada israrla emzirmeyi denerdim. Sut gitti bir daha gelmeyecek diye bir durum yok cunku. Bebegim emmesi ve hormonlarin salgilanmasiyla sut gelebilir. Tek basina yetmez belki bebegi doyurmaya ama katkisi olur. Bir de ben hic emzik vermedim emme istegi azalmasin diye. Basarilar diliyorum.
haklısınız gangi mamadan hangi mamaya gectiniz peki siz

evet reflüsü de devam ediyor kabızlığı da ne yazıkki
ikiside etkiliyordur yavrucagı. ben bile lohusalıkta kabızdım birsey yemek istemiyordum. insallah en kısa zamanda gecer. bir arkadasım üçüncü ayda sütünü getirmisti emzirmisti . bir baskası 40.günde. anne sütü alırsa belki kabızlıgınada iyi gelr sanada kolay gelsin anne sütü olmassa bile kabızlıga iyi gelen mama vardır.

birde 4. ayda anne sütü almayan bebekler yogurt sebze meyve sularınile ek besine baslayablir baslayamadabilir sana kalmıs .

merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili muzdarip olan pek çok arkadaşın derdini okudum konulardan bebeğim yalnızca 2 ay beni emdi ve reflüden dolayı sanırım bidaha emmedi 3. ayına kadar cok düzenli saatbaşı mama içen bebeğim 3. ayında. sonra yavaş yavaş mamayı reddetmeye başladı gitmediğimiz doktor kalmadı herbiri farklı tedavi uyguladı süt alerjisi olabilir dediler HA mamalar aldık etki etmedi aptamil bebelac sma denedim fayda etmedi kimi ek gıdaya başla gec bile kaldın dedi kimisi daha erken dedi ama bebeğim gün gectikce kötüye gidiyor dün sabah 10dan akşam 8e kadar yalnızca 60 cc içti bölük pörçük içim gidiyor artık nasıl devam edicez böyle. bi doktor erken diş belirtisi olabilir dedi ama ona da ihtmal vermiyorum artık bebeği bu durumda olup bir tedavi bulabilen sonuca bağlayan var mı
Ben yaşıyorum aynı sorunu.
Bebeğim 4. ayından beri mamayı zorla içiyor, bin takla attırıyoruz.
O sebeple yoğurda başlamıştım.
5.ay sebze meyve, püreleri 6.ay kahvaltı ve çorbalar olarak devam ediyoruz.
Gerçi bunları da binbir zorlukla yediriyorum.
Günde 100 cc zor içiyorum.
Uyurken reddedemiyor, her uyuduğunda deniyorum yine.
Bir de verdiğim besinlerin içine katmaya başladım.
Bu arada golden goat mama kullanıyoruz biz, anne sütü almadığı için.
Siz de bir deneyin derim.

serbest bırakmaya calsııyorum bazen 2 saatte bir veriyorum istemezse imkansız tabiki diliyle itince ısrar etmiyorum bazen 3 saat bazen 4 veya 5 kendisi belirliyor bunu bi düzen kuramadım cok güzel düzenimiz vardı ama mahvoldu
Benim bebegimde de aynısı olmustu laktoz int cikti

X