4 aylık bebek tek bakmak yorulmak

monoson

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
41
13
28
İyi geceler diliyorum hepinize
4,5 aylık oğlum var Allah yokluğunu göstermesin inşallah amin .
Ama o kadar yoruluyorum ki bazen belimin koptuğunu hissediyorum hele bugün hiç ama hiç durmadı bugün bitiğim bildiğiniz. Eşim geceleri mama verir gazını çıkartıp uyutuyordu ( gerçi beşiğe koyduğumuz an uyuyor geceler çoğunlukla böyle oluyor) 1 ay falan eşim devam etti sonradan bi kavga da bunu yüzüme vurup anneliğimi sorgulayınca bende bir daha hiç ama hiç elletmedim gece gündüz hep ben bakıyorum, duş alırken bile bi şekilde hallediyorum. Eşimin kendi işi bu arada
Bugün ki konu oğlum bugün hiç durmadı hemde hiç o kadar yoruldum ki resmen belimin acısından gözlerim doldu biraz iri bir bebek ve sürekli kucak istiyor. Eşimi aradım nerde kaldın diye saat 8 di neyse geldi eve modum düşük yorulduğum için ama ona asla hiç bir şey demedim sadece yorgunum sitem dahi etmedim, sonrasında yemek yedik yemek yerken yere döküldü bugün bu evde hiç bir işim rast gitmiyor çok sıkıldım artık falan dedim hiç cevap vermedi sonra salona geçtik noldu niye triplisin dedim gülerek yok işte seni anlamıyorum yemek döküldü diye bile dert ediyorsun falan dedi sorun yemek değil yoruldum sıkıldım çocuk bugün hiç durmadı sen gel diye bekledim biraz nefes alayım istedim dedim hemen herşeye de modun düşüyor benim modumu düşürmeye hakkın yok gibi şeyler söyledi yani işitiyor ki paşa gün içinde ne yaşarsam yaşayayım hep güler yüzlü pozitif olayım hiç dert yanmıyım yoruldum sıkıldım demiyim anneyiz sanki köleyiz gerçekten bugünler geçecekte bende en azından biraz oturma fırsatı bulabilecek miyim ?

Eşin narsist,bugünler geçer, bebeğin büyür ama bu adamı 2. Kez baba yapma sakın.

Kadınlar da insan robot değil hep güleryüzlü olamazlar.

1 ay bakmış sonra da vazgeçmiş, tek başına bebek bakmak çok zor.

KV ya da annen gelmeli ya da kız kardeşlerin tek çok zor bebeğe Allah yardımcın olsun

İyi geceler diliyorum hepinize
4,5 aylık oğlum var Allah yokluğunu göstermesin inşallah amin .
Ama o kadar yoruluyorum ki bazen belimin koptuğunu hissediyorum hele bugün hiç ama hiç durmadı bugün bitiğim bildiğiniz. Eşim geceleri mama verir gazını çıkartıp uyutuyordu ( gerçi beşiğe koyduğumuz an uyuyor geceler çoğunlukla böyle oluyor) 1 ay falan eşim devam etti sonradan bi kavga da bunu yüzüme vurup anneliğimi sorgulayınca bende bir daha hiç ama hiç elletmedim gece gündüz hep ben bakıyorum, duş alırken bile bi şekilde hallediyorum. Eşimin kendi işi bu arada
Bugün ki konu oğlum bugün hiç durmadı hemde hiç o kadar yoruldum ki resmen belimin acısından gözlerim doldu biraz iri bir bebek ve sürekli kucak istiyor. Eşimi aradım nerde kaldın diye saat 8 di neyse geldi eve modum düşük yorulduğum için ama ona asla hiç bir şey demedim sadece yorgunum sitem dahi etmedim, sonrasında yemek yedik yemek yerken yere döküldü bugün bu evde hiç bir işim rast gitmiyor çok sıkıldım artık falan dedim hiç cevap vermedi sonra salona geçtik noldu niye triplisin dedim gülerek yok işte seni anlamıyorum yemek döküldü diye bile dert ediyorsun falan dedi sorun yemek değil yoruldum sıkıldım çocuk bugün hiç durmadı sen gel diye bekledim biraz nefes alayım istedim dedim hemen herşeye de modun düşüyor benim modumu düşürmeye hakkın yok gibi şeyler söyledi yani işitiyor ki paşa gün içinde ne yaşarsam yaşayayım hep güler yüzlü pozitif olayım hiç dert yanmıyım yoruldum sıkıldım demiyim anneyiz sanki köleyiz gerçekten bugünler geçecekte bende en azından biraz oturma fırsatı bulabilecek miyim ?
Saka gibi gerçekten. Çocuguna bakmak zul gelen adam neden baba olmuş.

Eşin narsist,bugünler geçer, bebeğin büyür ama bu adamı 2. Kez baba yapma sakın.

KV ya da annen gelmeli ya da kız kardeşlerin tek çok zor bebeğe Allah yardımcın olsun
Hayır narsist değil. Nereden çıktı bu akım ya. Hatalı olabilir eşi ama narsist çok bambaşka bir şey.

Robot musun sen ya tabiki modun düşecek canın sıkılacak, hergün ruh halimiz iyi olamaz. Benimde çok zor geçti hiç kucaktan inmez sürekli ağlardı. Kanguru ile gezerdim evde. ama akşam da eşim gelince o ilgilendir. Olması gerekende o zaten. Hatta arada eşime bırakır arkadaşlarımla dışarı kahve içmeye giderdim enerji toplar gelirdim. Bu konuda asla gurur yapma. Uyandır gece gerekirse.

tabi canım k.valide anne abla, etrafta ne kadar kaıdn varsa!

bebeği onlarla yaptı çünkü ya, elbette onların bakması lazım...

Robot musun sen ya tabiki modun düşecek canın sıkılacak, hergün ruh halimiz iyi olamaz. Benimde çok zor geçti hiç kucaktan inmez sürekli ağlardı. Kanguru ile gezerdim evde. ama akşam da eşim gelince o ilgilendir. Olması gerekende o zaten. Hatta arada eşime bırakır arkadaşlarımla dışarı kahve içmeye giderdim enerji toplar gelirdim. Bu konuda asla gurur yapma. Uyandır gece gerekirse.
Kendisi gelir toplamda yarım saat en fazla oda en fazla 1 saat ilgilenir sonra da uyur

1 ay falan eşim devam etti sonradan bi kavga da bunu yüzüme vurup anneliğimi sorgulayınca

hiç cevap vermedi

gülerek yok işte seni anlamıyorum yemek döküldü diye bile dert ediyorsun falan dedi sorun yemek değil yoruldum sıkıldım çocuk bugün hiç durmadı sen gel diye bekledim biraz nefes alayım istedim dedim hemen herşeye de modun düşüyor benim modumu düşürmeye hakkın yok

paşa gün içinde ne yaşarsam yaşayayım hep güler yüzlü pozitif olayım hiç dert yanmıyım yoruldum sıkıldım demiyim anneyiz sanki köleyiz

Hayır narsist değil. Nereden çıktı bu akım ya. Hatalı olabilir eşi ama narsist çok bambaşka bir şey.

Ne akımı yahu? Alıntıladığım yerler narsist özellikleri, hep red flag bunlar karşı tarafı aşağılama küçük görme sorunuyla ilgilenmeme fazla şey bekleme sessiz kalma.

Hata yapılan telafi edilebilen şeylerde olur.

gerçekten bu topikteki erkekler insan bile değil , anca eşşek kategorisine düşüyorlar ... arkadaş eşşek olsa bu kadın yoruluyor birlikte bakalım çocuğa der ama nerde .... madem kaçtı gitti konu sahibesi çaren yok net konuşcaksın ben yoruluyorum tek baiına sen de bakıcaksın ya da eve yardımcı alıcaz diceksin.

tabi canım k.valide anne abla, etrafta ne kadar kaıdn varsa!

bebeği onlarla yaptı çünkü ya, elbette onların bakması lazım...

Eşi çalışanlar genelde bu kişilerden yardım alıyor eş hakkında diyeceğimi dedim zaten bari şu süreçte kadın yalnız kalmasın diye dedim

Ne akımı yahu? Alıntıladığım yerler narsist özellikleri, hep red flag bunlar karşı tarafı aşağılama küçük görme sorunuyla ilgilenmeme fazla şey bekleme sessiz kalma.

Hata yapılan telafi edilebilen şeylerde olur.
Öyle mi Tahsiliniz Ne üzerine. Uzmanlar bile karşı tarafla terapi yapmadan anlamamız kolay değil derken maşallah siz yorumlardan anlamışsınız. Seminer verin faydalasınlar sizden

Eşi çalışanlar genelde bu kişilerden yardım alıyor eş hakkında diyeceğimi dedim zaten bari şu süreçte kadın yalnız kalmasın diye dedim
tabi canım eşin narsist -psikiyatrisler bu kadar şıpp diye teşhis koyamıyor, zehir gibisiniz maşallah.
çağır anneni ona tebelleş ol, harika çözümler gerçekten...

Neden tüm bakımı siz üstlendiniz ki. Gece kalkıp mama vermeye devam etsin sizde uykunuz bölünmeden biraz uyuyup dinlenmiş olursunuz. Sürekli kucak isteyen bebeğe bakmak gercekten zor ben eşimin nöbetten gelmesini dört gözle beklerdim oda sabah gelir bebeğimiz alır ben uyurdum 10-11e kadar kahvaltıyı hazırlar beni kaldırırdı sonra kendi dinlenmeye geçerdi başka türlü düşünemiyorum. Sizede yazık böyle psikolojik olarakta çökersiniz

Esiniz anneliginizi sorgulamak yerine bir dönüp babaligini sorgulasin. Ve sunu da ekleyim: Bebekle ilk sene totosundan 🌞 cikan anne tanimiyorum. Esler saniyor ki herkes dogurdugu icin annelik kolay birsey. Ha sizin tepkiniz de yalnis: Laf ettigi icin bütün bebek bakimi tek basiniza üstlenmemeniz gerekirdi. Madem cocuk istedi oda bakacak

Gerçekten değişik davranan herkese narsist denmesinden o kadar bıktım ki sanki herkes yeni öğrenmişte cümle içinde kullanmaya çalışıyor bu kelimeyi
Hayır yani en son yine bir uzman adını unuttum ama bayağ ünlü onu dinledim özellikle kadınlar dedi gelp hocam benim eşim tam bir narsist diyor bana dedi. Bu hemen tanı koyulabilecek durum değil veya yaşanılan her olumsuz durumda eşim narsist diyemezsiniz. Hastayla belki bir belki bir kaç defa seans yapmamız gerekir ki narsist teşhisi koyalım diyordu. Ama maşallah herkes şimdi narsist avına çıkmış

eşinizle açık açık konuşun. gün boyu küçük bir bebeğe bakmanın insanı ne kadar yorduğundan, kendisinin bir saatte bile bunaldığından, sizi yıpratan şeyin yalnızlık olduğundan, tüm gün ikinizin çocuğuna baktıktan sonra akşam eşinizden biraz destek, ilgi ve anlayış beklediğinizden, onu da anladığınızdan ama yükünüzü paylaşması gerektiğinden çünkü kendisinin artık bekar bir adamdan farklı olması gerektiğinden, baba olduğundan bahsedin. Baktınız mırın kırın ediyor, o zaman ben bu süreçte biraz ailemden destek almak istiyorum yoksa psikolojimin alt üst olacağından korkuyorum, bunun için şöyle üç beş hafta annemlerde kalayım diye yoklayın. Yok gitme birlikte hallederiz derse kalın, adım atmıyorsa gidin özlesin çocuğunu biraz. Aklı başına gelir belki. Ama bunu rest çekerek yapmayın, buna çok ihtiyacınız varmış gibi yapın.

X