4 aylık bebek tek bakmak yorulmak

Aslinda bencil hödükün teki demek istiyorlar ama narsist daha kisa
"baba olamayacak admaları tutup baba yapıyorsunuz" alternatifi de var

bir de şey hödüklüğün tıbbi bir karşılığı yok ama narsist janjanlı! yazıııık hasta, tıbbi bir durum, ama tıp da çaresiz ne yapalım.

Tek basima bebekte baktim, Simdi de calisiyorum kizim hala cok kucuk. Erkeklerin "ben disarida calisiyorum, kolay mi sanki, en azindan sen evdesin" tripler8 var ya hani sakın inanmayin onlara. Evde cocuk bakmis bir erkek, disarida calismanin daha kolay oldugunu bilir. Cunku disarida istedigi zaman yemegini yer, tuvalete gider, cayini icer, telefonla konusur. Evde tekken tuvalete gidemedigim icin kabiz olduğum gunleri bilirim ben.
Esiniz gibi erkeklerin kotu olduğunu düşünüyorum acikcasi. Dumduz kotuler.disarida calismayi bahane edip sorumluluktan kaciyorlar.
Bence tekrar bebekle ilgili sorumluluk verjn esinize. Yoksa hissettiğiniz yalnizligi ve bunalmisligi atlatamazsiniz

Bugün bir konu vardı, cocuk evliliği kötü mü etkiliyor diye. Böyle kocalar süreci daha da zorlaştıriyor işte ve kötü etkiliyor.
Cok değil akşam bir saat çocukla ilgilenip, sızım yorgunluğunuzu anlayışla karşılasa, bugünler de geçecek dese, her şey çok daha kolay gelir.

Bir laf etti diye elini eteğini çekmesine izin vermeseydiniz keşke. Tavriniz eşinize yaramış sadece görüldüğü üzere.

İnsan gibi konuşunca anlamıyor mu? Kendisinin anlamasını beklemeyin.

Bebekli evde maksimum 1 saat bebek bakıp uyusam benim de modum düşmez isveç dağlarındaki heidi gibi zıplaya zıplaya takılırım evde. Anneliğinize ne derse desin geceleri babasına paslayın bebeği. Er meydanında görelim kendisini.

eşinizle açık açık konuşun. gün boyu küçük bir bebeğe bakmanın insanı ne kadar yorduğundan, kendisinin bir saatte bile bunaldığından, sizi yıpratan şeyin yalnızlık olduğundan, tüm gün ikinizin çocuğuna baktıktan sonra akşam eşinizden biraz destek, ilgi ve anlayış beklediğinizden, onu da anladığınızdan ama yükünüzü paylaşması gerektiğinden çünkü kendisinin artık bekar bir adamdan farklı olması gerektiğinden, baba olduğundan bahsedin. Baktınız mırın kırın ediyor, o zaman ben bu süreçte biraz ailemden destek almak istiyorum yoksa psikolojimin alt üst olacağından korkuyorum, bunun için şöyle üç beş hafta annemlerde kalayım diye yoklayın. Yok gitme birlikte hallederiz derse kalın, adım atmıyorsa gidin özlesin çocuğunu biraz. Aklı başına gelir belki. Ama bunu rest çekerek yapmayın, buna çok ihtiyacınız varmış gibi yapın.

Sorunlarını kendi aralarında halletmek yerine, geniş aileye yaymalarını öneriyorsunuz aslında. Kadın neden destek almak için kendi ailesine gitsin ? Daha önceki çocuğa bakma konusunda olduğu gibi, kadının çocukla ailesinin evine gitmesi adamın işine gelirse ne olacak ?

Kadın destek istiyor ve eşi destek vermek istemiyorsa, ücreti karşılığında yardım alsın; olmaz mı ?

Son düzenleme:
Eşin narsist,bugünler geçer, bebeğin büyür ama bu adamı 2. Kez baba yapma sakın.

Kadınlar da insan robot değil hep güleryüzlü olamazlar.

1 ay bakmış sonra da vazgeçmiş, tek başına bebek bakmak çok zor.

KV ya da annen gelmeli ya da kız kardeşlerin tek çok zor bebeğe Allah yardımcın olsun
Narsist olmak çok başka bişey bizim toplumumuzda büyümenin sonucu bu çünkü bizim anneler sürekli eskiden çocuk büyütmek vs hep çok zor anlatılıyor şimdi erkekler de zaten herşey için makine var zorluk yok bir çocuga bakmak ne kadar yorabilir diyorlar bu çok saçma çocuk bakmak çok yıpratıcı bişey ki kendisi de bunda zorlanmış ama bu düşünce hala devam ediyor Türk erkekleri genellikle böyle düşünüyor buna bakılırsa bizim toplumun yarısından çogu baba olmamalı zaten

Ne akımı yahu? Alıntıladığım yerler narsist özellikleri, hep red flag bunlar karşı tarafı aşağılama küçük görme sorunuyla ilgilenmeme fazla şey bekleme sessiz kalma.

Hata yapılan telafi edilebilen şeylerde olur.
Doktor musunuz?
Adamı muayene ettiniz mi?
Konu sahibinin anlattığı davranışları adamda gözlemlediniz mi?
Neye dayanarak teşhis koyuyorsunuz? Bu hakkı size kim veriyor?

İyi geceler diliyorum hepinize
4,5 aylık oğlum var Allah yokluğunu göstermesin inşallah amin .
Ama o kadar yoruluyorum ki bazen belimin koptuğunu hissediyorum hele bugün hiç ama hiç durmadı bugün bitiğim bildiğiniz. Eşim geceleri mama verir gazını çıkartıp uyutuyordu ( gerçi beşiğe koyduğumuz an uyuyor geceler çoğunlukla böyle oluyor) 1 ay falan eşim devam etti sonradan bi kavga da bunu yüzüme vurup anneliğimi sorgulayınca bende bir daha hiç ama hiç elletmedim gece gündüz hep ben bakıyorum, duş alırken bile bi şekilde hallediyorum. Eşimin kendi işi bu arada
Bugün ki konu oğlum bugün hiç durmadı hemde hiç o kadar yoruldum ki resmen belimin acısından gözlerim doldu biraz iri bir bebek ve sürekli kucak istiyor. Eşimi aradım nerde kaldın diye saat 8 di neyse geldi eve modum düşük yorulduğum için ama ona asla hiç bir şey demedim sadece yorgunum sitem dahi etmedim, sonrasında yemek yedik yemek yerken yere döküldü bugün bu evde hiç bir işim rast gitmiyor çok sıkıldım artık falan dedim hiç cevap vermedi sonra salona geçtik noldu niye triplisin dedim gülerek yok işte seni anlamıyorum yemek döküldü diye bile dert ediyorsun falan dedi sorun yemek değil yoruldum sıkıldım çocuk bugün hiç durmadı sen gel diye bekledim biraz nefes alayım istedim dedim hemen herşeye de modun düşüyor benim modumu düşürmeye hakkın yok gibi şeyler söyledi yani işitiyor ki paşa gün içinde ne yaşarsam yaşayayım hep güler yüzlü pozitif olayım hiç dert yanmıyım yoruldum sıkıldım demiyim anneyiz sanki köleyiz gerçekten bugünler geçecekte bende en azından biraz oturma fırsatı bulabilecek miyim ?
Eşinize böyle durumlarda kavga etmek yerine sakın şekilde kendi yaşadıgı şeylerden örnek verip sizi anlamasını sağlayın ben böyle olunca eşimde garip davranırdı sonra bu yöntemi denedim mesela yemek yerken çocugum ona düşkün kucağına falan gelmek istiyor o da yorgun diye bunda zorlanıyo diye rahatsız oluyor tabi yinede çocukla ilgilenmek zorunda baba böyle garipsedigi zaman ben demiştim ki hani geçen gün çocuk sana geldiğinde rahat yemek yiyemiyor olmak seni zorlamıştı işte onu ve daha fazlasını ben tüm gün gece yaşiyorum tek başima lavaboya gidemiyorum bile böyle zor dönemlerde beni anlamana ihtiyacım var demiştim bikaç defa böyle kendi yaşadıgı şeylerden söyleyince anlamaya başladı şimdi beni daha iyi anlıyor ve destek oluyor laf ediyor diye sorumluluğu siz almayın çocuk onunda çocugu bırakın baksın kötü anne olmak kadın olmamak böyle saçma sapan şeyler ile ölçülmüyo

Çocuğun gece uyuyan cocukmus bu büyük bir şans. Kucağa alıştırmışsın bunu düzelt artık örümceğe binebilir bindir dönsün dursun evde.
Acaba fazla yoruluyor olabilir misin ? Takviye almalısın.
Esin zaten odunun teki

Eşiniz o kadar da kötü biri değil gibi geldi bana,1 ay gece hep o baktı demişsiniz,zaten bebek 4 aylık,kavga etmek yerine eşinize görevler verin,bu gece uyuyayım sen bak ,yoksa uykusuzluktan hasta olacağım falan diyin.. bebeği bu kadar kucağa alıştırmayın, ilgisini çekecek şeylerle oynayın, dışarı götürün hava alsın çok iyi geliyor bebeklere..biraz sabır büyüdükçe yorgunluk da azalacak ..

Esiniz narsist mi bilmem ama sizde bariz ciddi ozguven dusuklugu var. Esiniz gercekten dusuncesiz biri annelik sorgulamak ne haddine ama siz de o sorguladi diye niye ona hak vermis gibi butun sorumlulugu ustleniverdiniz? Bu hayata cocuk getirirken size mi guvenmis ya Allah gecinden versin siz olmasaniz ne yapacakti? Hatayi basta bu hakki ona vererek yapmissiniz. Yuzunuze ne vuracak Allasen zaten butun gun siz bakiyorsunuz, iki saat bebek eyledi diye bebek bakim uzmani mi kesildi? Bence normal bir zamanda alin karsiniza konusun. Baktiniz laftan anlamiyor uzman destegi alin. Aile terapisi illa cift olarak gitmeniz gerekmez. Once siz gidin. Ne yapmaniz gerektigine yonelik kendinizi gelistitin. Kucak olayina da alternatifler uretin ve yerde bolca tummy time yapin. Tabiki bebek istedigi her an kucaklanmali ama belinizi agritacak kadar kendinizi de paralamayin yav.

Arkadaşlar ırkçılık yapmış gibi narsist yazıldığı an niye linçliyorsunuz. Siz hiç depresyondayım ya demiyor musunuz ? Oysa ki depresyona giren insan yaşamsal faliyetini sürdüremez . Bir insan psikopat deniliyor mesela ama hiç birimiz uzman değiliz bu tanıyı da koyamayiz . İnsanlar bunu bencil manasında kullanıyor . Gerizekalı denildiğinde de sen doktor musun zeka geriliği ile ilgili tani koyuyorsun demiyoruz🤣 .
Kk da biri bir şeye kızdı mi diğer konuların hepsinde aynı şeyin linci yapılıyor ve tüm konu şaşıyor çok saçma ve komik geliyor bana . Tamam en bilgili sizsiniz

Sorunlarını kendi aralarında halletmek yerine, geniş aileye yaymalarını öneriyorsunuz aslında. Kadın neden destek almak için kendi ailesine gitsin ? Daha önceki çocuğa bakma konusunda olduğu gibi, kadının çocukla ailesinin evine gitmesi adamın işine gelirse ne olacak ?

Kadın destek istiyor ve eşi destek vermek istemiyorsa, ücreti karşılığında yardım alsın; olmaz mı ?
Tabi ki böyle bir imkanları varsa çok güzel olur dediğiniz. Ama adam yardım etmiyorsa, kadın bunalmış artık, gidip birkaç hafta ailesinden destek görmesinin ben sorun olacağını sanmıyorum. Dediğim gibi bunu rest çeker şekilde değil biraz dinlenmek için istediğini belirtecek. En fazla ailesiyle hasret gidermiş olur. Yine de eğer adamın işine gelirse kolaylığa da alışabilir dediğiniz gibi. Kocasını konu sahibi iyi tanır nasıl bir tepki vereceğini aslında.

Hatanın büyüğü sizde. Ne demem hiç bakıma girişmesine müsaade etmiyorum. Anneliğinize neden laf ettiriyorsunuz ki? Kapatacaksınız onun çenesini öyle konuştuğu anda. “Ben bu kadar anneyim, sen benden iyi baba ol.” diyeceksiniz. Gurur yapıp bu kadar yorulmanız bebeğe tahammülünüzü azaltır ister istemez. Bu işten en çok siz ve bebeğiniz zarar görürsünüz.

çevremde böyle arkadaşlarım var. Büyüdükçe daha kolay olmuyor. Tükenip daha da mutsuz oluyorsunuz. Ya bu sorunu çözeceksiniz ya bu sorunu çözeceksiniz. Bunun çözümü de içine atmakla, gurur yapmakla olmaz.

Öncelikle anneliğini falan hic sorgulama, simdiye kadar gayet güzel idare etmişsin. Sana vereceğim en buyuk tavsiye, kesinlikle eşinin öyle davranmasından dolayı kendini geri cekip bebeği ona vermemezlik etme. Cunku bu davranışların adamın iyice işine gelir,sen perisan halde yorgun haldeyken o isten gelir ayaklarini uzatir keyif yapar yoksa.

Yine maalesef erkeklerin çoğu cocuk doğurmayı sonrasinda da bebege bakmayi cok kolay ve tamamen anneye ait bir işmiş gibi görüyor. Bu da yine biz kadinlarin suçu, cunku cogu erkek annesinin bile ne kadar yorulduğunu yiprandigini fark etmeden evlenip baba oluyor. Duyarsiniz cogu erkekten annem bizi nasil buyuttu sen bir taneye bakamiyorsun, halbuki bunun sebebi de yine cogu hemcinsimiz. Her durumda ben şöyle tek baktim boyle tek baktim kimse yoktu , misafir agirlardim bilmem ne liste uzar gider. Surekli kendini oven kadinlar yuzunden bu hale geldik, bu erkeklerin kafa yapısı değişse de hemen degismesi zor. O yuzden ne dusunurse dusunsun deyip kendini dinlendirmek icin yardim istemek zorundasin varsin seni kotu bilsin onemi yok.

Sen öncelikle esine yorulduğunu bebeğe el atması gerektiğini söylemelisin, yine uste cikip bir cocuga bakamıyorsun herkes bakiyor ne var falan diye sacmalarsa da evet bakamıyorum mükemmel olmak gibi bir iddiam yok de, yani kısacası ne düşünürse dusunsun sen kendini biliyorsun sonucta.

Evi surekli temiz tutmaya calisma, en azindan emekleyene kadar bebegin ev pis de olsa hicbir sey olmaz. En pratik ne varsa onu pisir , onu bile yapamiyor insan yeri geliyor cocuk surekli uyaniksa yada kucak istiyorsa. Ayni yollardan gectim, cok cok zor biliyorum ama esinden destek almak zorundasin az da olsa. Baska turlu cok bunalirsin, biz ailelerden cok uzaktayiz o yuzden benim esim disinda destek alabildigim kimse yoktu. O bile bazen senin dedigin gibi soylenirdi cok sikayet ediyorsun bilmem ne. İlk zamanlar kafaya taktim dediklerini sonra hic umursamadim, ben kendimi biliyorum sonucta. Kendileri bir saat baksa dayanamiyorlar biz tum gun cocukla ilgileniyoruz kolay degil, kimse kimseyi kandirmasin o yuzden. Seni manipüle etmesine izin verme.

Arkadaşlar ırkçılık yapmış gibi narsist yazıldığı an niye linçliyorsunuz. Siz hiç depresyondayım ya demiyor musunuz ? Oysa ki depresyona giren insan yaşamsal faliyetini sürdüremez . Bir insan psikopat deniliyor mesela ama hiç birimiz uzman değiliz bu tanıyı da koyamayiz . İnsanlar bunu bencil manasında kullanıyor . Gerizekalı denildiğinde de sen doktor musun zeka geriliği ile ilgili tani koyuyorsun demiyoruz🤣 .
Kk da biri bir şeye kızdı mi diğer konuların hepsinde aynı şeyin linci yapılıyor ve tüm konu şaşıyor çok saçma ve komik geliyor bana . Tamam en bilgili sizsiniz

Valla bana çok komik geliyor papatya çünkü bu baya kapsamlı birsey, ve bu senenin modası. İyi ki bir duyuldu, seneye başka şey çıkar.
İşine gelmeyen özellik oldu mu yapistiriyorlar narsisti, burada konu sahibinin konusu için geçerli değil. Ama kk da çok yaygın- çok komik yerlerde kullanılıyor. Bizim toplumsal olarak en büyük eksiğimiz bu ztn, biliyormus sanmak. Bu işin hakkı emeği var keşke bilene birakilsa.

Konu sahibi size laf söyleyeceğine kendi babaligini sorgulasın. Mutlaka sürece dahil edin, çocuk ortak çocuğunuz size yardım etmiyor hakkını vermeli.
Çok yakın tanıdığımız var, ailesi hastahane de yok gece kaldırmaz yok altını açmaz lafı yapıyordu. Kadın gayet net ben neysem oda o dedi. Öyle güzel sorumluluk aldı sürece adapte etti ki 2 çocuğu bırakıp il dışına çıkıyor adam gayet mutlu mesut çocukları ile ilgileniyor siz yardım istemiyorsunuz aralarinda olağan bir ilişki kurulmalı

Ya hu ne alaka gerizekalı dersen hakaret etmiş olursun?! Ama burada birbirimize tavsiye veriyoruz. Misal konu sahibi acaba deyip evham yapabilir eşi hakkında. Narsizim bir rahatsızlık farkında mısın? Ulu orta herkese bu teşhis konulmaz.ki uzmanlar dahi uyarıyor. Bu tarz kendimizce koyduğumuz teşhisler işleri daha da kötüye götürüyor diye Konuyu baltalamış olmak için yazmadım yani

Koymuş olduğunuz tepki tamamen size zarar. Bırakın baksın. Ne demek duşa girerken bile kendinizi ayarlamak. Bakıcak tabi ki. Siz duş almayı bile lükse çevirmişsiniz. O zamn yemek yapmayın, temizlik yapmayın. Bebek uyurken yatıp dinlenin sadece. Sessiz kalmayın bu konularda. Mutlu anne mutlu bebek demek unutmayın bunu🌼

Kendi çocuğuna bakti diye sizin anneliğinizi sorgulayan adammmmm çok değil 3 gün evde kalsin da görelim onun babalığını.

X