4 haftalık gebeyim bacak ağrısı ve adet ağrısı lütfen yardım

shoppingwithbesty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2022
158
17
26
Değerli anne adayları ve anneler 💗 Bugün itibariyle tam 4 haftalık hamileyim normalde bugün adetimin 2. günü olması gerekiyor tabi ben adet olmadım ama sanki olacakmısım gibi ağrım oluyo ara ara ve bacağıma vuran ara ara ağrılarda mevcut sanki huzursuz bacak sendromu gibi fakat vajina bölgemdede sanki her an aşağıbisey gidicekmis gibi bir hissiyat olusuyor adet olacakmısım gibi cok korkuyorum birde dün idrar yolu enfeksiyonum cıktı cok azmış idrar kültüründe hafif bakteri gözüktü oda etki edermi monurol içtim tek şase . böyle ağrısı olanlar oldumu ilk haftalarında yardımcı olursanız cok sevinirim

Merhaba enfeksiyon bu şekilde ağrı yapıyor ne yazık ki bende yaşamıştım. İç çamaşırlarınızı ütüleyerek giyin ve gün içinde birkaç kere değiştirin. Geçmiş olsun

enfeksiyonda mı alt karında adet olcakmıs gibi ağrı yapıyor gerçekten

Of of yapmaz mı, feci ağrı yapıyor. Ayaklarda da ağrı oluyor zaten sizde de olmuş. Bileğim üşüse enfeksiyon kapıyordum ben. Doktorum ilaç vermedi hiç bol su, pamuklu ve ütülenmiş iç çamaşırı değiştire değiştire geçti benimki ama birkaç hafta sürmüştü. akıntı varsa ped yada peçete koymayın, onlar tetikliyormuş. Hamilelikte vücut yatkın oluyor idrar yolu enfeksiyonuna

Of of yapmaz mı, feci ağrı yapıyor. Ayaklarda da ağrı oluyor zaten sizde de olmuş. Bileğim üşüse enfeksiyon kapıyordum ben. Doktorum ilaç vermedi hiç bol su, pamuklu ve ütülenmiş iç çamaşırı değiştire değiştire geçti benimki ama birkaç hafta sürmüştü. akıntı varsa ped yada peçete koymayın, onlar tetikliyormuş. Hamilelikte vücut yatkın oluyor idrar yolu enfeksiyonuna
benım daha once 3 kimyasal gebeliğim olduda cok korkuyorum bu yüzden 🥺

benım daha once 3 kimyasal gebeliğim olduda cok korkuyorum bu yüzden 🥺

Yaa hiç kötü düşünmeyin, rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah evladınızı. Siz doktor kontrollerinizi aksatmayın, enfeksiyon için de dediğim gibi ped, peçete gibi şeyler koymayın çamaşırınıza, hava almayı önlediği için hiç geçmiyor bu sefer enfeksiyon.

Değerli anne adayları ve anneler 💗 Bugün itibariyle tam 4 haftalık hamileyim normalde bugün adetimin 2. günü olması gerekiyor tabi ben adet olmadım ama sanki olacakmısım gibi ağrım oluyo ara ara ve bacağıma vuran ara ara ağrılarda mevcut sanki huzursuz bacak sendromu gibi fakat vajina bölgemdede sanki her an aşağıbisey gidicekmis gibi bir hissiyat olusuyor adet olacakmısım gibi cok korkuyorum birde dün idrar yolu enfeksiyonum cıktı cok azmış idrar kültüründe hafif bakteri gözüktü oda etki edermi monurol içtim tek şase . böyle ağrısı olanlar oldumu ilk haftalarında yardımcı olursanız cok sevinirim
Herkesin hamileliği aynı olmaz ama inanın ben doğurana kadar belirttiğiniz ağrıları ve adet ağrısı çektim 😀

Şuan tam tamına 4haftalik gozukuyorum ( en sonuncu reglimin ilk gününü baz alarak) sabahtan beri kendimi yiyorum adet ağrısından kesin adet olcam gebelik bitecek diye. Kaset testimi attım çok net hamilesin dedi herkes 2 test yaptım. Betahcg verdim çıkana kadar kendimi yiycem sanırım ne durumdasiniz merak ettim

Şuan tam tamına 4haftalik gozukuyorum ( en sonuncu reglimin ilk gününü baz alarak) sabahtan beri kendimi yiyorum adet ağrısından kesin adet olcam gebelik bitecek diye. Kaset testimi attım çok net hamilesin dedi herkes 2 test yaptım. Betahcg verdim çıkana kadar kendimi yiycem sanırım ne durumdasiniz merak ettim
ben suan 5 haftalık oldum kesemizi gördük betanız kaç cıktı ve adetiniz kaç gün geçti kimyasal oykunuz varmı

ben suan 5 haftalık oldum kesemizi gördük betanız kaç cıktı ve adetiniz kaç gün geçti kimyasal oykunuz varmı
Adetimin olma günü bugün. Dünden önceki gün kahve leke geldi ertesi gün kesildi adet oldum sandim. Yerlesme kanamasi diyo herkes Kesilince test yaptım atarim testleri . pozitif cıktı kan verdim onu bekliyorum ama adet sancisina benzer sancim var bugün . Daha önce herhangu bir gebelik yaşamadım

Eklentiler

• IMG-20240213-WA0037.jpeg
    IMG-20240213-WA0037.jpeg
    44,4 KB · Görüntüleme: 61
testiniz çok net 🩷 betanız 400 500 civari bile olabilir belki daha yüksek :) adet ağrısı gibi ağrılar bendede olsu endiselenmeyin gayet normal bende hala ara ara oluyor ayaklarınızı sıcakta tutun betanızı ogrendığınızde hemen bir doktorla görüşün :) süreci birlikte takip edersiniz 2 günde bir kan verip değerinizin düzenli arttığından emin olun 2 günde 1 2 katı artmalı. hayırlı olsun.

evet kesemizi gördük 5 haftalığız suan 🩷 sizinki bide homozigot cıkmısss sizin zaten acilen kan sulandırıcı iğneye baslamanız lazım
Sanırım geç kaldım. 140 idi adetin gecikmesininin 3. Gunundr.iğne vurılmadım 5. Gun 130 olmuş.ve gec kaldım demek düşüyor.vurulmadım iğne ve daha önce de 2 kimyasalı daha var.sebep buydu demek ve iğne vurulmadıgım için buna sebep olmak cok üzücü.zaten zor hamile kalıyorum

Sanırım geç kaldım. 140 idi adetin gecikmesininin 3. Gunundr.iğne vurılmadım 5. Gun 130 olmuş.ve gec kaldım demek düşüyor.vurulmadım iğne ve daha önce de 2 kimyasalı daha var.sebep buydu demek ve iğne vurulmadıgım için buna sebep olmak cok üzücü.zaten zor hamile kalıyorum
Gerçekten çok üzüldüm .🥺 maalesef homozigot mutasyonu bebek tutunamadan direkt kanama ile düşüyor bir kaç güne kanamanız açılır. moralınızı bozmayın bende 3 defa yaşadım kimyasal mesela benım seviyem sizden daha düsüktü heterozigottu ona rağmen bebeklerim tutmuyodu sonra baska bir doktorla devam ettim hamile olduğunu öğrenir öğrenmez hemen karnımdan iğneye baslayacağımı söyledi bir sonraki hamileliğinizde adetinizi beklemeyin sakın süphelendiğiniz vakiy 5 gün 7 gün öncesinden test yapmaya baslayın. ben silik cizgiyle öğrendim adetime 7 gün vardı. 5 gün kala direkt iğnelere basladım. bu arada sizin aynı zamanda aspirinlede desteklemeniz gerekebilir iğne+coraspin+folik asit şeklinde yani size sunu önerebilirim sımdı bu kaybınızdan sonra sakın korunmayın kimyasal sonrası hamile kalmak daha kolay 3 ay düzenli deneyin hamilelik zor olusuyorsa bu arada prolaktin değerinizede baktırmabızı öneririm ben. 2 ay hamile kalamayınca şaşırdım halbuki prolaktinim yükselmis. ilac kullandım düştü hemen sonraki ay hamile kaldım bunlarıda göz önünde bulundurun bakın bu kan pıhtılasmanızı önemsemeyecek bir cok doktor olacaktır sakın onları dinlemeyin. sizinki homozigot ve kimyasalların coğu bu sebepten oluyor rahim kanlı bir bölge ve kan akısı iyi olmalı ki cocuk tutunabilsin. ben doktorumu dinlemedim mesela bana dedi keseyi görelim öyle basla ben dedm riske atamam kendisine demeden baska doktora ve arkadasıma danıstım vurmaya basladım karnımdan. cok zor suanki yasadığınız durum 3 kimyasal yasamıs biri olarak sizi anlıyorum ama sunuda düsünün cözümü var kan sulandırıcılar :) ya hic hamile kalamasaydık daha kötü iyi yönlerini düşün döllenme oluyor tüplerin açık hadi bakalım 2 3 ay sonra güzel haberlerini bekliyorum

Hep uzanma pozisyonunda ol arada ayağının altına yastık koy yükselti olsun.Sadece tuvalet ihtiyacına kalk yerinden benimde öyle oldu 7. Haftaya kadar devam ettik sonra rahatladık

X