4 tüp bebek denemesi ve yaptıklarımız

Teşekkür ederim. Gerçekten yanliz olmadığını bilmek güzel.. umuyorum bu ay güzel.haberleri alıp 2022de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bu gece sizin için dua edeceğim 🙏🏻💫
Insallah sende alirsin bende alirim 🤲🤲 bende sana edecegim yalniz degilsin gerek burada gerek ozelde her zaman yazabilirsin. ❤❤❤

Çok teşekkür ederim canımm bende doktor arayışındayım Ziya Kalem ve Bülent bey kalmıştı son olarak aklımda :)
Rica Ederim canım Hayırlısı olsun hakkında inş. Bülent hoca aşırı yoğun tabi ünlülerinde çoğu ona gittiği için, o yüzden karar verirsen bir an önce randevu almaya bak canım. İnş. bu defa olacak ben inanıyorum, inancını eşinde sende yitirme hiç.

Rica Ederim canım Hayırlısı olsun hakkında inş. Bülent hoca aşırı yoğun tabi ünlülerinde çoğu ona gittiği için, o yüzden karar verirsen bir an önce randevu almaya bak canım. İnş. bu defa olacak ben inanıyorum, inancını eşinde sende yitirme hiç.

Evet Bülent hoca baya yoğun dediğin gibi bu kez yanılmamak için çabalıyoruz :) Hepimiz için en önemlisi moral çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin içinn :)

Evet Bülent hoca baya yoğun dediğin gibi bu kez yanılmamak için çabalıyoruz :) Hepimiz için en önemlisi moral çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin içinn :)
Kesinlikle öyle moral ne kadar yüksekse olumlu sonuç alacağımız o kadar yüksek olacak inş. Hepimiz için hayırlısı olsun şimdiden :)

Nasil memnunmusunuz ? Onerirmisiniz? Ekipi yaklasimi ve teknikleri nasil? Maliyeti neoldu suana kadar?
Çok şükür şimdiye kadar memnunum ekipten de hastaneden de. Pr.Dr olduğu için Hocayı sadece ilk görüşmede görüyorsunuz onun haricinde göremiyorsunuz bir sorunuz varsa asistanlara ve ekibe iletiyorsunuz onlar söylüyor. maliyeti diğer merkeze göre çok daha yüksek oldu özellikle iğnelerde farklı kullandı ve baya pahalıydı. inanın eczaneden eczaneye o kadar rakam oynuyor ki biz fulyada ki eczaneden aldık hep indirimli olarak. Yoksa hastane çevresindekinden bir kere deneyelim dedik bizden fazla ödeme bile almıştı sonra tabi şikayet edeceğiz söyleyince iade ettiler sonuçta yani aynı marka iğneler her yerde farklı eğer indirim yapmayacağız deseniz biz zaten başka yerden alırdık. Ben Prp ameliyatı oldum ona 7.000 TL ödedik ekstra histeroskopi ameliyatı oldum ona da 6.000 TL+ 2.000 jel, Tüp bebek tedavisi de(Yumurta toplama vs.) 11.000 TL + 2000 mikroçip bundan hariç de iğneler için de 20.000 TL'yi geçmiştir ödediğimiz sanırım.Yumurta dondurma yapıldığı için çözdürme maliyeti de 2.800 TL Üstüne birde daha tekrar hsg çektireceğim o zaman 600 TL 'di Allianz sigortalı olduğum için muhtemelen ona da zam gelmiştir 2.regl günümü bekliyoruz sonra iki film ile birlikte tekrar gideceğiz. Toplamda 60.000 TL bulacak hatta geçecek sanırım ekstralarla.

Acıbadem Maslak Hastanesi 'nde yaptırdım.
Bende orda..yumurt artmadi hala bir yumurta var,amh 0.26 idi prpr sonrası ilk ay 0.04 çıktı sonraki ay 0.34 çıktı Geçen ay yumura çıkmadı bu ay bir tane ama.onumdeki reglde baslayacam

Sonunda güzel bir haber alacağım diye nasıl dikkatli okudum 🤦‍♀️ velhasıl naparsak yapalım yumurta kalitesi artmıyor hanımlar kendimizi kandırmayalım belki sayısı artıyor vs vs ama genetigine faydamız yok. Ve asıl iş yumurtaya düşüyor .NGS yaptirsaydiniz keşke boşuna transfer olmazdinız. Modunuzu düşürmek değil amacım inanın bende aynı şeyleri kaç kez yaşadım.
Merhabalar ngs işlemi nedir acaba

Bende orda..yumurt artmadi hala bir yumurta var,amh 0.26 idi prpr sonrası ilk ay 0.04 çıktı sonraki ay 0.34 çıktı Geçen ay yumura çıkmadı bu ay bir tane ama.onumdeki reglde baslayacam
Yaş kaç acaba? Hayırlısı olsun inş. yeni dönemde sağlıklı güzel yumurtalarınız çıkar

5. güne ulaşmış ve blastokist olmuş embriyonuzun tüm kromozonlarının incelenmesi işlemi. Merkezine göre değişse de ortalama 300$ embriyo başına alınan bir işlem.
Bu işlemi doktor mu öneriyor ? Başarısız tüp bebek sayısına göre mi yapılıyor bu işlem?

Bu işlemi doktor mu öneriyor ? Başarısız tüp bebek sayısına göre mi yapılıyor bu işlem?
Başarısız tüp bebek sayısına göre elbette yapılabilir , benim tüp bebek tedavisine başlama nedenim tekrarlayan düşüklerimdi. Sağlıksız bebek devam edemez çünkü . Bunu doktorda önerebilir sizde önerebilirsiniz pahalı bir yöntem olduğu için yaşı genç ve kötü deneyimleri olmayan kişilere genelde başlarda önerilmiyor maaliyetten dolayı. Ama yaşınız 35 üstü ve tekrarlayan düşük yada başarısız tedavileriniz var ise kesinlikle önerilir.

Başarısız tüp bebek sayısına göre elbette yapılabilir , benim tüp bebek tedavisine başlama nedenim tekrarlayan düşüklerimdi. Sağlıksız bebek devam edemez çünkü . Bunu doktorda önerebilir sizde önerebilirsiniz pahalı bir yöntem olduğu için yaşı genç ve kötü deneyimleri olmayan kişilere genelde başlarda önerilmiyor maaliyetten dolayı. Ama yaşınız 35 üstü ve tekrarlayan düşük yada başarısız tedavileriniz var ise kesinlikle önerilir.
Anladım bilgi için çok teşekkür ederim. Hayır çok şükür hiç düşük olmadı, 2 başarısız tüp bebek tedavisi oldu şimdi 3.yü deniyoruz. Onda da dr kaliteli gördüğü için 3.günde dondurdular embriyoları. Şuan histeroskopi ameliyatı sonrası 2.adet dönemini bekliyorum.

Hic bir test yaptırmadım veya rahim filmi çektirmedim. Doktorum hiçbir zaman istemedi ben de sorgulamadım. 2. Başarısız tüp bebek sonrası doktoruma genetik test yaptıralım mi diye sordum fakat gerek görmediğini embriolarin çooook iyi olduğunu söyledi. Çok iyi bir hastanede tüp bebek bölümü başkanı bir prof. kendisi ben de çok güveniyorum fakat bir sorun görülmemesine rağmen gebelik olmaması beni yanlış mı yaptık düşüncesine soktu bu aralar. Şuan yeni bir yere gidip baştan başlamaya hiç gücüm yok. Doktorum 2 ay ara verelim sonra konuşuruz dedi. Bir test yine önermedi. Folik asit iç dedi. Burada 4 adet 5.gun embriom var hala belki gücümü toparlayıp onları denerim.

Ah ah ne zor cook zor.. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏🏻💫
Bende ne rahim filmi ne genetik testler hiçbiri yapılmadan direk tüp bebek yaptirdik bilmiyordum da 3 kez üst üste negatifi gördüm dr um proftu ve sorguladım neden araştırmıyoruz sebebini diye ve her seferinde gayet kaliteli embriyolar siz iyi bi hastasınız diyordu ama olmadı tekrar başlamaya karar verdim ve dr degistirdim baştan basliycaksam neden aynı dr a gideyim ki

Bende ne rahim filmi ne genetik testler hiçbiri yapılmadan direk tüp bebek yaptirdik bilmiyordum da 3 kez üst üste negatifi gördüm dr um proftu ve sorguladım neden araştırmıyoruz sebebini diye ve her seferinde gayet kaliteli embriyolar siz iyi bi hastasınız diyordu ama olmadı tekrar başlamaya karar verdim ve dr degistirdim baştan basliycaksam neden aynı dr a gideyim ki

Suan bennde aynı durumdayım fakat bu doktor ve hastanede 4 adet embriom var. Yeniden yumurta toplat iğneler ilaçlar öyle uzun bir yol ki yine kendimi tekrar aynı durumun içine sokmak istemiyorum. Bu 4unude aynı doktorda denerim diye düşünüyorum.

Suan bennde aynı durumdayım fakat bu doktor ve hastanede 4 adet embriom var. Yeniden yumurta toplat iğneler ilaçlar öyle uzun bir yol ki yine kendimi tekrar aynı durumun içine sokmak istemiyorum. Bu 4unude aynı doktorda denerim diye düşünüyorum.
Canım embiriyolarını istediğin merkeze taşıyabiliyorsun yani illa aynı doktorda denemek zorunda değilsin. özel bir taşıma çantası vs. ile alıp başka merkezde yapabilirsin.

Suan bennde aynı durumdayım fakat bu doktor ve hastanede 4 adet embriom var. Yeniden yumurta toplat iğneler ilaçlar öyle uzun bir yol ki yine kendimi tekrar aynı durumun içine sokmak istemiyorum. Bu 4unude aynı doktorda denerim diye

Negatifi gördüğünüz takdirde tamam tekrar deneyelim deme araştıralım neden olmuyo öncesinde neler yapmamız lazım filim histereskopi vs tabi bunları araştırıp doktorunuza sunun yoksa tekrar tekrar negatifi görünce daha çok moral bozuluyor ve dr karşı ister istemez bi soğukluk gıcık geliyo insana maddi olarakda kolay değil ben 3 deneme yaptım aynı yerde 27 bine çıktım hiç-bir araştırma yapılmadan şimdi sil baştan başladım başka merkezde her şeyi didik dikik soruyorum histereskopi olcam mikroçip uygulancak bakalım başka yapılması gereken şeyler varmı diye tekrar didikliycem bakalım hakkımızda hayırlısı

X