Konuşma Problemleri 4 yas dil problemi

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.710
1.710
38
Kizim yasitlari gibi tam konusamiyor olumsuz takilari soyleyemez mesela. Gelmiyorum diyemez. Zaten diger kurdugu cumleleri bile bir tek anne baba olarak biz anliyoruz başkaları birazını anliyor. Nereye goturmeliyim ve ne yapmaliyim mesela kardesim de diyorim diyemiyo kasedeme biseyler diyo yani. Devlette varmi dil terapisti nasil faydalari oluyor goturenler var mi

Artikulasyon bozukluğu için önümüzdeki hafta çocuk psikiyatri görücek 3 yaşında ki çocuğumu, o Uygun görürse dil terapistine gönderecek eğitim araştırma hastanesinde ücretsiz oluyor; özelde terapistler seans başı 250/500 TL aralığında ödeme istiyor ...

Kizim yasitlari gibi tam konusamiyor olumsuz takilari soyleyemez mesela. Gelmiyorum diyemez. Zaten diger kurdugu cumleleri bile bir tek anne baba olarak biz anliyoruz başkaları birazını anliyor. Nereye goturmeliyim ve ne yapmaliyim mesela kardesim de diyorim diyemiyo kasedeme biseyler diyo yani. Devlette varmi dil terapisti nasil faydalari oluyor goturenler var mi
Merhaba konuşma geçmişi hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela daha önceki 2-3 yaşlarında nasıldı kelime sayisi cümle olarak bende bu konu ile ilgili konu açmıştım ama bizimkisi az konuşma gibi şuan

Merhaba konuşma geçmişi hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela daha önceki 2-3 yaşlarında nasıldı kelime sayisi cümle olarak bende bu konu ile ilgili konu açmıştım ama bizimkisi az konuşma gibi şuan
Konuştuğunu bizden baska kimse anlamiyordu mesela o yaslarda keliminenin yarısını soyler yarisini soylemezdi cumle kursada hep eksik soylerdi kelimeleri. Mesela ben o git derdi. Ben okula gidecegim demek istiyordu yani. Babanne değil de baanne gibi degisik konusuyordu simdi ise yuzde 30 gibi duzelme oldu ama haala kötü konusmasi

Konuştuğunu bizden baska kimse anlamiyordu mesela o yaslarda keliminenin yarısını soyler yarisini soylemezdi cumle kursada hep eksik soylerdi kelimeleri. Mesela ben o git derdi. Ben okula gidecegim demek istiyordu yani. Babanne değil de baanne gibi degisik konusuyordu simdi ise yuzde 30 gibi duzelme oldu ama haala kötü konusmasi
Ayni bizimki şu an 3 yaşinda bnde temmuz'da terapiste goturmeyi düşünüyorum. :KK43:

İlk baktırmanız gereken dil bağı var mı? terapist öncesi aile olarak yanlış var mı buna bakmak gerek.

konuşma ve dil terapistine götürebilirsiniz bence oldukça faydaları oluyor. Tanıdığım biri çocuğunu götürüyordu ve baya gelişme oldu bence

çocuğunuz kreşe gidiyor mu bizim yeğende de aynı sorun var yazın 2 ay kreşe gönderecekler duruma göre bakacaklar.

Kizlar oglum 29 aylik neredeyse hic konusmuyir sadece anne baba mama dede nene benim at vs tekli cümleler disinda hic mi hic konusmuyir kendini isaret dili ve vucit diliyle anlatiyor ornegin gel git gidelim vs hic yok. Komutlari cok iyi ama konusma yok malesef

Kizlar oglum 29 aylik neredeyse hic konusmuyir sadece anne baba mama dede nene benim at vs tekli cümleler disinda hic mi hic konusmuyir kendini isaret dili ve vucit diliyle anlatiyor ornegin gel git gidelim vs hic yok. Komutlari cok iyi ama konusma yok malesef
Telefon bakiyor mu cok etkiliyormus bu

Telefon bakiyor mu cok etkiliyormus bu
Evt bakiyor. Gecen yaz su isterken (lu) diyordu zeytin (teytin diyordu ) bunlarida demiyo artik kizim 9 aylikken konusmaya basladi oglan baya gecikti😔 biseyler anlatmaya calisiyo ama snlamsiz seyler kepçe diyecekken çeçe diyo yani bu yas icin cok gec kalinmis daha 1.5 yas kelimelerde kalmis durumda.

Kiziniz kac aylik

Evt bakiyor. Gecen yaz su isterken (lu) diyordu zeytin (teytin diyordu ) bunlarida demiyo artik kizim 9 aylikken konusmaya basladi oglan baya gecikti😔 biseyler anlatmaya calisiyo ama snlamsiz seyler kepçe diyecekken çeçe diyo yani bu yas icin cok gec kalinmis daha 1.5 yas kelimelerde kalmis durumda.
Peki ne kadar bakiyor gunluk azalatmaya calissan

eski konularınızı da hatırlıyorum. ekran konusu sıkıntı. yine de içiniz rahat etsin aklınızda şüphe kalmasın diye götürebilirsiniz. uyaran eksikliğini araştırabilirsiniz, bol bol kitap okuyabilirsiniz kardeşine de faydası olur

Oglum 3 yasindayken bile doğru düzgün konusamiyordu.Otuz dokuz yerine otuz kotuz,mobilya yerine loliba,zeytine gigi çay'a çaş diyordu.Birara disleksi mi acaba diye düşünmeye başladım.Kuzenleriyle ve yasitlariyla bol bol biraraya getiriyordum.Daha sonra ana sınıfına başladı.Konusmasi daha da düzeldi.Şimdi büyüdü.Benim dilimin dönmediği kelimelere gülüyor🙂

Yeğenimde öyleydi önce gerekli muaynelerden geçirdik hiçbi sorun yoktu dil terapisine başldık çok kısa sürede baya yol katetti şuan herşeyi konuşuyo artık kesinlikle dil terapistine götürün .. çocuk kendini ifade edemeyince çok hırçın oluyo yeğenimde bu sorunlar hep gitti şükürler olsun darısı size inşAllah sevgiler

Ahh benim miniğim de tam evet olacak diyorum başa dönüyor her şey. Geçen sene kreşe gidecekti pandemi girdi bu ay Çocuk ve Ergen ruh sağlığına gittik gelişimsel herhangi bir şeyi yok dendi, terapi görecek.
En kısa zamanda gitmenizi tavsiye ederim.

Birax grç oldu ama bende birşeyler yazagım. Kızım 8 yaşında. 3 yaşında anme baba dedi. 1.5 yaşında kreşe başldı ve konuşma üzerine hiç bi etkisi olmadj. Biz çok üzülüyorduk çünkü arkadaşları anlamıyordu onu ve oda bunun fatkına vardıkça dah çok üzülüyordu. Dil bağı yoktu. Harflerin çoğunu çıkaramıyor. Uzun kelimeler bizim için zulüm. Şimdi çom daha iyi bi kaç harf kalfı çıkamadıpı. Umudumuz ilk okulda harfleri tek tek çıkarmayı öğrenmesi ve hece ece okuyarak kelimleri tam öğrenmesinde. Umudumuz ilk okul 1

Birax grç oldu ama bende birşeyler yazagım. Kızım 8 yaşında. 3 yaşında anme baba dedi. 1.5 yaşında kreşe başldı ve konuşma üzerine hiç bi etkisi olmadj. Biz çok üzülüyorduk çünkü arkadaşları anlamıyordu onu ve oda bunun fatkına vardıkça dah çok üzülüyordu. Dil bağı yoktu. Harflerin çoğunu çıkaramıyor. Uzun kelimeler bizim için zulüm. Şimdi çom daha iyi bi kaç harf kalfı çıkamadıpı. Umudumuz ilk okulda harfleri tek tek çıkarmayı öğrenmesi ve hece ece okuyarak kelimleri tam öğrenmesinde. Umudumuz ilk okul 1
8 yaşında ve ilkokula başlamadı mı? 🤔

X