4 yillik ilahiyat

Manolya--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
1.613
2.533
Merhabalar
İlahiyat okumak istiyorum. On lisans var sanırım aofte. 4 yıllığa tamamlayabilir miyim Sınavları nasıl zor mu?

valla çalışmazsan zor.çalaışılmayınca geçilecek dersler değil.çıkmış sorularda boşa atıp doluya tutturma gıbı bişey.şans işi.dikey geçişle tamamlarsın 4 yıla

Merhabalar
İlahiyat okumak istiyorum. On lisans var sanırım aofte. 4 yıllığa tamamlayabilir miyim Sınavları nasıl zor mu?
İlahiyat kazandım bir sene sonra bıraktım inan normal okula gidip gelirken bile o kadar zor ki çok çalışmak isteyen bir bölüm açıktan daha da zor olur gece gündüz çalışman gerek okumak istiyorsan. biz hazırlık sınıfıydık mesela Arapça konuşmayı bilmediğimiz için bir sene sadece dil ögrwnmeye odaklı dersler alıyorduk ve hocaların yarısı Suriye uyrukluydu hiç türkçe bilmiyorlardı diger kalanlar da derste Arapça konuşuyordu ve biz hocanın söylediği kelimeleri anlamaya çalışırken ders bitiyordu 1 saatlik derste normal anlatılsa 15 dk da bitecek konuyu anca ögreniyorduk saçma geliyordu bana zaten dil bilsem hocanın konuştugunu anlasam neden hazırlık okuyayım ki. İlahiyat okuyacaksan geceni gündüzüne katacaksın aksi halde iyi not almak zor

Merhabalar
Yeğenim 2 yıllık aöf okudu. Daha sonra dgs girdi ve 4 yıllığa tamamladı. Bende bu sene 2 yıllık ilahiyattan mezun oldum. Kız kardeşim Sakarya ilitam okumuştu. Dil sorununuz yoksa şayet dersler çok da zor değil.Ben ilkokul hariç tüm okulları dışarıdan okudum. Ortaokul ve liseyi de dışarıdan bitirdim. Aöf başladığım sene kitaplar ücretli olduğu için, kitap satın almadım. Çıkmış sorulara çalışarak derslerimi geçtim. Notlarım çok da iyi idi. Bence bir kaç ders hariç, dersleri başaramam diye bir kaide yok.Bana çok zor gelmedi. 2 yılda bitirdim sayılır. Sadece 1 ders yüzünden yarım dönem uzattım:oops: İnkilap dersi yüzünden yarım dönem uzatmış oldum

X