40 yaş tüp bebek denemeleriniz

Benim de yaşım 40,amh yüksek ama kaliteli ve genetik sorunlu gelmişti sonraki deneme de bulduk çok şükür 🙏
Yaş faktörü süreci biraz daha uzatıyor maalesef

Arkadaşlar ilk tüp bebek denemem yaş 40 amh çok düşük 0.57 benim gibi olup güzel sonuç alan var mı
Iyi laboratuvari olan bir merkez secmeniz lazim, embriyolar besinci gune gidiyorsa da pgt yani embriyolara genetik test yaptirmalisiniz. Bu is 40'li yaslarda samanlikta igne aramak gibi ama bazilari sansli oluyor ilk bir iki tedavide buluyorlar. Biz 38-41 yas arasi 8 kez yumurta toplattik hepi topu iki tane saglikli geldi. Ilki pgt'li embriyo saglikli olmasina ragmen 10. haftada kalbi durdu. Neyse ki ikinicisi tutundu 42'de hamile kaldim, 43 yasima basmadan iki gun oncede saglikla dogurdum oglumu. Iyi merkez secmek ve maddi imkanlar yetiyorsa pes pese tedavi gerekebiliyor, gerisi rabbimin takdiri.

Iyi laboratuvari olan bir merkez secmeniz lazim, embriyolar besinci gune gidiyorsa da pgt yani embriyolara genetik test yaptirmalisiniz. Bu is 40'li yaslarda samanlikta igne aramak gibi ama bazilari sansli oluyor ilk bir iki tedavide buluyorlar. Biz 38-41 yas arasi 8 kez yumurta toplattik hepi topu iki tane saglikli geldi. Ilki pgt'li embriyo saglikli olmasina ragmen 10. haftada kalbi durdu. Neyse ki ikinicisi tutundu 42'de hamile kaldim, 43 yasima basmadan iki gun oncede saglikla dogurdum oglumu. Iyi merkez secmek ve maddi imkanlar yetiyorsa pes pese tedavi gerekebiliyor, gerisi rabbimin takdiri.
Ya senin adına çok sevindim darısı başıma inşallah bende iki hafta yumurta toplama işlemi yaptırdım 3 tane beşinci güne gittiler 6 güne gitme kararı aldılar sadece bir tanesi 6.güne gitti genetik teste gitti patatesi inşallah aramalarını bekliyorum

Ya senin adına çok sevindim darısı başıma inşallah bende iki hafta yumurta toplama işlemi yaptırdım 3 tane beşinci güne gittiler 6 güne gitme kararı aldılar sadece bir tanesi 6.güne gitti genetik teste gitti patatesi inşallah aramalarını bekliyorum
Insallah saglikli gelir, oldu da gelmezse de sakin pes etmeyin. Benim oglani 41 yasindayken bulmustuk. Deneye deneye muhakkak cikiyor bir iki tane. Allah bebeginize saglikla kavustursun sizi.

Embriyo Kalitesiyle İlgili bilgi verdiler mi

Bizim yaşlarda pgt şart,her embriyo için 10 bin tl ödedim
Ama şöyle pgt yaptırmadan denemeye devam etmek daha külfetli,hem bi sürü ilaç hormon umut boşa gidiyor

Canım inşallah dediğin gibi olur bende senin kadar şanslı olurum. Sorun şu maddi açıdan baya külfetli :)
Ya cok zor bilmez miyim, 8 tedavi, 2 transfer yaptirdik bizi mahvetti. Hala ekonomik olarak tam toparlanamadik. Simdi iyice ucmus fiyatlar. Ama oglana baktikca da bosver diyorum, Allah saglik versin yeter.

Ya cok zor bilmez miyim, 8 tedavi, 2 transfer yaptirdik bizi mahvetti. Hala ekonomik olarak tam toparlanamadik. Simdi iyice ucmus fiyatlar. Ama oglana baktikca da bosver diyorum, Allah saglik versin yeter.
O mutlu sonu bende görsem para hiç sorun değil de işte olmayınca da zorlayamıyorsun sende baya uğraşmışsın Allah sonunda yüzüne gülmüş dediğin gibi pes etmemek lazım

Benim gittigim merkezde de 295 dolardi, fiyatlar birbirine yakin. Cok yuksek maliyetler ama pgt bizim yaslarda cok muhim, sonra sagliksiz olan zaten basarisiz oluyor vakit kaybediyorsun.
Dediğin çok mantıkı hemde ilaçlar yoruyor vücudu gerçi benim Şuan ilk deneme pek vücutta bi şey hissetmedim

Dediğin çok mantıkı hemde ilaçlar yoruyor vücudu gerçi benim Şuan ilk deneme pek vücutta bi şey hissetmedim
Insallah guzel sonuclanir. Ya bence zaten igne vs bu isin zor kismi degil zaten. Psikolojini yuksek tutmak isin zor kismi, Yani fiziksel degil de psikolojik zorlayiciligi var bu isin. Bir de her ay farkli oluyor. Bir ay 4 embriyo yollamistik, ondan sonrakinde anca 1-2 tane gidiyor. O da aklinizda olsun, hep farkli sonuclar geliyor.

Insallah guzel sonuclanir. Ya bence zaten igne vs bu isin zor kismi degil zaten. Psikolojini yuksek tutmak isin zor kismi, Yani fiziksel degil de psikolojik zorlayiciligi var bu isin. Bir de her ay farkli oluyor. Bir ay 4 embriyo yollamistik, ondan sonrakinde anca 1-2 tane gidiyor. O da aklinizda olsun, hep farkli sonuclar geliyor.
Yaaa bende hep 3 yumurta olacak sanıyorum

Yaaa bende hep 3 yumurta olacak sanıyorum
Yok ilginc bir sekilde her ay farkli geliyor. Ben 41'de ikinci embriyoyu buldugumda amh 0.44'du ancak 2-3 tane geliyordu ama bazi aylar 4-5 oldugu da oluyordu. Size nacizane tavsiyem laboratuvar konusu cok muhim. Istanbul'daysaniz eger bahceci iki subesi de iyi, memorial'in sadece sisli subesi, acibadem'in de sadece maslak subesi iyi diye biliyorum. Biz Sisli Memorial'a gitmistik. Digerleri yapiyor mu bilmiyorum ama muhakkak muhasebeye gidip indirim de isteyin, sansinizi deneyin. Biz her tedavide gidip istedik, sagolsunlar indirim yaptilar.

X