40 yaş ve üstü tüp bebek yaptıranlar pgt veya ngs yaptırdınız mı ?

şişli memorialde tüp bebek tedavisi görüyorum. iki kimyasal gebeliğim var.Takibimi gönül hanım bazen murat bey yapıyor. Bana pgt önerdiler. 40 yaşındayım Ama semra hanım 42 yaşındaki başka bir hastaya embriyoya zarar verebilecegi için önermemiş. Kafam ciddi anlamda karıştı. Şimdi ne yapmalıyım çözemiyorum. Sizin bebeğiniz pgT ile mi oldu?
Hastanenizin kiymetli hekimlerle ve iyi bir laboratuvarla donanimli bir hastane oldugunu biliyorum. Embriyolariniza genetik test onerdiler ise kimyasal veya dusuk yasamayin diye onermislerdir. Diger hastanin ya embriyo sayisi azdir ya kaliteli embriyo elde edemiyordur kolay kolay. Herkesin durumu farkli. Sizin sayiniza guvendikleri icin tavsiye etmislerdir. Benim de genetik testten gecti. Folikul ve embriyo sayisi iyi geliyordu, ben de kimyasal ve dusuk yasamamak icin (yasimdan dolayi zaman baskisi vardi) genetik testten gecmis embriyo istedim. Suanki hamileligim testli embriyo ile. Ben 42 yasimda idim, siz daha gencsiniz. Stres olmayin, bol sans diliyorum.

Sizinle ayni merkezde tedavi goruyoruz, cok bilgilendirici yorumlariniz var. Bende bugun ngs'de olan uc embriyomdan ikisinde maalesef anomali oldugunu ogrendim. Ucuncusunden eksik hucre almislar dolayisi ile yeniden biyopsi yapmalari gerektigini soylediler. Bu tarz aksakliklar surekli oluyor mu, bilginiz var mi? Zira bu laboratuvarin iki deneme icerisinde yaptigi ikinci hata. Umarim bu sekilde devam etmezler.
Merhaba, hata yapan hangi laboratuvar acaba gitmemek için soruyorum önemli benim için de. Çok teşekkğrler şimdiden

38 yaşındayım (çok yakında 39), 6 ay önce gittiğimde doktorum direkt ngs yapacağız dedi.

5 tane 5-6. gün embriyodan da 2’si geçti genetik testi. demek ki gerek vardı benim için diye düşünüyorum.

Merhaba ben de 40 yaşındayım. Amerikan hastanesinde tedavi görüyorum. Pgt Ngs doktorum hiç önermedi. Yapılan araştırmalarda da pgt li ve pgtsiz transfer başarıları eşit çıkmış hatta pgtsiz biraz fazla. Biyopsi alınırkenki riskler ve yalancı negatiflik( az hücre alınıyor onarabilecek embriyo negatif geliyor) henüz istenilen seviyede değilmiş. Ama süreci kısatlma ve muhtemel düşük sonrası psikoloji için önerilebiliyor. Zaten sıkıntılı embriyoyo vucut kendi kabul etmiyor. Transfer sayısı ve bekleme süreci kısalması açıaından olumlu görenler var sanırım.
Benim 4 embriyom transfer edildi 1 tanesi 10 hft kalbi durdu. Diğerleri tutmadı. Ama yine pgtsiz devam edeceğim

X