40 yasinda bisektomi islemi yaptirdim, yuzum coktu ve gevsedi. Tecrubesi olan arkadaslar fikir verebilir mi?

waterdeep_82

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2011
45
11
Merhabalar herkese, ben 40 yasinda bisektomi islemi yaptirdim. Yuzumun cok gevsedi. Bir disim yoktu, o taraf iyice coktu ve altta gecsek bir buldog cikintisi olustu. Facelift cok pahali, yuz yogasi alti bolgeyi kaldirir mi? Ya da dolgu, HarmonyCa, Morphesus vs islemler ise yarar mi? Son olarak, yuzdeki yaglariniza elletmeyin arkadaslar, en buyuk pismanligim. 1 sene icinde bambaska biri oldum. Fotolari ekliyorum. Ilk foto islem oncesi. 2 ve 3 sonraki fotolar. 3.'te bir video cekimi ve alt yanaklar nasil gevsek gorebilirrsiniz.

Eklentiler

• Captura de pantalla 2024-05-30 182255.png
    Captura de pantalla 2024-05-30 182255.png
    350,7 KB · Görüntüleme: 318
  • Captura de pantalla 2024-05-30 182550.png
    Captura de pantalla 2024-05-30 182550.png
    301,1 KB · Görüntüleme: 322
  • Captura de pantalla 2024-05-30 181045.png
    Captura de pantalla 2024-05-30 181045.png
    96 KB · Görüntüleme: 321
Merhaba, teşekkür ederim, evet fotolarda çok belli olmuyor ama cildim özellikle alt bölgesi elaksiyet kaybetti, hani kiloluyken bir anda kilo verirsiniz de deri gevşer ya, bisektomi bende öyle bir etki yarattı. Yağ enjeksiyonuna bakıyorum şu an ama sitede onunla ilgili eleştiriler de çok, topaklanma yapıyor diye. Ben yurtdışındayim şu an, burda klinikler HarmonyCa ya da Radiesse diye bir dolgu ile Morphesus, Ultherapy veya Fixer gibi cihazlar öneriyor ama hiç yaptıran görmedim henüz.

Çaresi ne bilmiyorum ama sizi görsem dikkatimi bile çekmezdi bahsettiğiniz kusur.
Çok ama çok küçük bir detay bence

Hic belli olmuyor gayet normal gorunuyor ama sizi rahatsiz ediuorsa dolgu degilse alt yuz germe yaptirabilirsiniz

Çaresi ne bilmiyorum ama sizi görsem dikkatimi bile çekmezdi bahsettiğiniz kusur.
Çok ama çok küçük bir detay bence
Teşekkür ederim. Umarım ben büyütüyorumdur 🙈ama bu işlemden sonra goz altındaki yaglar bile aşağıya indi, yaslanmissin diyenler.oldu. Bir çare bulucam artık.

Hic belli olmuyor gayet normal gorunuyor ama sizi rahatsiz ediuorsa dolgu degilse alt yuz germe yaptirabilirsiniz
Teşekkür ederim, evet sanırım yüz germe en etkili çözüm. Göz altındaki yaglar da eriyor ve yüz aşağı kayıyor artık. Türkiye'de iyi ve uygun bir doktor bulmaya calisacagim.

Merhaba botox ve innea aqua yaptırabilirsiniz . Yüzünüz yukarıya kalkar hem fiyatı daha uygun bi araştırın isterseniz

Merhaba botox ve innea aqua yaptırabilirsiniz . Yüzünüz yukarıya kalkar hem fiyatı daha uygun bi araştırın isterseniz
İnnea Aqua detaylı atıklar mısınız? Mezoterapi sanırım ama diğerlerinden farkı nedir

Yüz liftingi olarak düşünebilirsiniz işlem sırasında direk sonuç alıyorsunuz. Yüzünüzde 6 noktaya yapılan iğneyle kaslarınız yukarıya doğru sabitleniyo
Dolgu maddesi mi içindekiler yoksa vitamin kolajen filan mı

öncelikle geçmiş olsun. çok kötü bir durum yok sadece yüz ovaliniz bozulmuş sanki çeneye doğru bir deformasyon oluşmuş. orda bir sarkma mı var yoksa yağ fazlası gibi mi bilmiyorum.benim fikrim sizin cildinizin özellikle çeneye doğru iyice bir toplarlanması lazım önce dokuyu iyileştirip sonra enjeksiyon askılama vs işlemlerine bakmak daha mantıklı geliyor bana.tabi en doğrusunu bir doktor söyler.

öncelikle geçmiş olsun. çok kötü bir durum yok sadece yüz ovaliniz bozulmuş sanki çeneye doğru bir deformasyon oluşmuş. orda bir sarkma mı var yoksa yağ fazlası gibi mi bilmiyorum.benim fikrim sizin cildinizin özellikle çeneye doğru iyice bir toplarlanması lazım önce dokuyu iyileştirip sonra enjeksiyon askılama vs işlemlerine bakmak daha mantıklı geliyor bana.tabi en doğrusunu bir doktor söyler.
Teşekkürler, aslında birkaç doktorla görüştüm, kimi Hifu cihazı, dolgu dedi, kimi yağ enjeksiyonu, lazer vs. Türkiye'ye gelene kadar yüz yogası ile toplamaya çalışacağım artık.

Ben Ocak ayından beri yüz yogası son 1 aydır ise yüz bantlama yapıyorum geceleri yatarken, yüz yogası deneyebilirsiniz ben çok memnunum açıkçası, tabii bir süreç bu, 5 senedir yüz yogası yapan biriyle benim yüzüm 5 ayda aynı olmayacaktır elbette.

Ben Ocak ayından beri yüz yogası son 1 aydır ise yüz bantlama yapıyorum geceleri yatarken, yüz yogası deneyebilirsiniz ben çok memnunum açıkçası, tabii bir süreç bu, 5 senedir yüz yogası yapan biriyle benim yüzüm 5 ayda aynı olmayacaktır elbette.
Evet aslında denemiştim ama sonra bıraktım , şu an başka bir şansım yok, artık yüzüme müdahale etmek istemiyorum dışardan. Eskiden yanağım incelsin, alnım verilsin vs Instagramdaki kadınlar gibi gözükmek istiyordum, artık sadece sağlıklı, ışıldayan ve dinamik bir yüz istiyorum. Teşekkürler, yoganın ise yaratacağını düşünüyorum. Bu arada bant olarak ne kullanıyorsunuz? Ben de bakayım İnternetten.

Merhaba, teşekkür ederim, evet fotolarda çok belli olmuyor ama cildim özellikle alt bölgesi elaksiyet kaybetti, hani kiloluyken bir anda kilo verirsiniz de deri gevşer ya, bisektomi bende öyle bir etki yarattı. Yağ enjeksiyonuna bakıyorum şu an ama sitede onunla ilgili eleştiriler de çok, topaklanma yapıyor diye. Ben yurtdışındayim şu an, burda klinikler HarmonyCa ya da Radiesse diye bir dolgu ile Morphesus, Ultherapy veya Fixer gibi cihazlar öneriyor ama hiç yaptıran görmedim henüz.
Yaklaşık 3 gün önce yaptırdım. Ulthera artı radiesse. Ulthera için konuşamam henüz ama ilk yaptırdığınızda bir gerginlik oluşuyor. radiesse nem bombası. serumla seyreltilip yüzüme enjekte edildi 2 tüp. ama gördüğüm ve anladığım şey şu, yüzünüzdeki yağlar gibi sert bir tabaka asla oluşturmuyor. ince çizgiler için radiesse yaptırabilirsiniz memnun da kalırsınız. fibroblastları uyarıcı etkisi var. yani yüzünüzün ince çizgilerinin dolduğunu düşünün etki bu şekilde serumla seyreltildiğinde. ama normal kullanıldığında dolgu görevi görüyor. ulthera ise yüzde 10 toparladı diyebilirim, 3. gün için izlenimlerim bu şekilde. 1 ayda sonuç görülüyor deniliyor. ben de yağ enjeksiyonunu araştırıyorum ilerleyen dönemler için

Evet aslında denemiştim ama sonra bıraktım , şu an başka bir şansım yok, artık yüzüme müdahale etmek istemiyorum dışardan. Eskiden yanağım incelsin, alnım verilsin vs Instagramdaki kadınlar gibi gözükmek istiyordum, artık sadece sağlıklı, ışıldayan ve dinamik bir yüz istiyorum. Teşekkürler, yoganın ise yaratacağını düşünüyorum. Bu arada bant olarak ne kullanıyorsunuz? Ben de bakayım İnternetten.

Kinezyo bant trendyoldan alıyorum. Nazolabial gülme çizgilerim için gece yatmadan yapıştırıyorum. Arada alnıma ve yanaklarıma da uyguluyorum. Çok bariz fark etti. Çizgilerim açıldı, daha belirgindi hafifledi. Üstelik 1 aydır bant uyguluyorum.

X