43 yaş tüp bebek deneyimim

Bu sefer bahceciye mi gitsek ne yapsak ileri yas icin iyi diorlar.iki defa yumurta toplatma yapsak asagi yukari ne kadar tutar
Hiçbir fikrim yok. Bahçeci’nin çok ticari olduğunu düşünüyorum nedense, çok işlem yapıyorlarmış, gerekli olup olmadığı tartışılır. Belki değiştirmem bilmiyorum, belki memorial aygül demirol’la görüşürüm bilmiyorum henüz.

Aygul hoca iyi mi

Benim kullandığım tedavi şöyleydi iğneyi ilk önce rahime enjekte etti doktor daha sonra 5 gün üst üste yaptırdım her doktor farklı uyguluyor demekki

Benim kullandığım tedavi şöyleydi iğneyi ilk önce rahime enjekte etti doktor daha sonra 5 gün üst üste yaptırdım her doktor farklı uyguluyor demekki
Farklı bir şey sanırım uygulanan. Bana koldan enjeksiyon yaptılar. İkincisini de bir hafta sonra ben kendim göbekten yaptım.

Ben bir ara metotroxat kullanmıştım. 2017den beri hiç bir ilaç kullanmadım. Sadece 2019da yurtdışında alternatif bir tedavi denedim ve inanılmaz iyi sonuç aldım. Dilersen özelden anlatabilirim

Aygul h
İyiymiş. Özellikle ileri yaş tüp bebekte başarılıymış diyolar. Gidip görüşmekle bir şey kaybetmem.
Gidersen bana da bilgi ver.fiyatini da sor

Ben bir ara metotroxat kullanmıştım. 2017den beri hiç bir ilaç kullanmadım. Sadece 2019da yurtdışında alternatif bir tedavi denedim ve inanılmaz iyi sonuç aldım. Dilersen özelden anlatabilirim
Metotraxat’ı ben olası son dozuna kadar aldım, yanında başka ilaç da kullanıyordum aynı özellikte. Onlar yetmeyince şimdi biyolojiklere geçtim. Ben de sedef romatizması da var. Küba’da bir tedavi duydum ben de. Şu an bu kurlarla yurtdışında tedavi görecek bütçem yok, hepsini bebek tedavilerine ayırdım. Ama ilerisi için referans olması adına bahsedebilirsen sevinirim.

Yok canım heyecan yok artık negatif çıktı testim. Kısmet değilmiş bu sefer, bir dahakine inşallah
Benzer süreclerden gecmis biri olarak size bu mesaji yazmak istedim... Ben de Novaart'da Ahmet Erdem'in uzun yillardir hastasiyim, genetik bir sorun nedeniyle tup bebek yaptırmak durumunda kaldik, her tedavide embriyolara PGT yapıldi, hatta bir transferim tamamen iptal oldu çünkü pgt yapılan 5 embriyoda sagliksiz çıktı.. Saglikli embriyolardan yapılan 3 deneme başarısız oldu.. BHCG 0,5'in hiç üstüne çıkmadı... 3 basarisiz denemeden sonra Ahmet Hoca'ya bagli kalmadim..Çünkü Novaart vb. tup bebek merkezlerinde genel bir sağlik taraması yapılmadan hemen tedaviye başlanıyor..

Polikistik over+insulin direnci+ tiroid rahatsizliklari olan bir hastayım, kendim dahiliye ve endoktrin doktorlarına gittim.. Her türlü hormon tahlilllerini yaptirdim, devlet hastanelerinde kadın dogum doktorlarına giderek gebeliğe engel olabilecek her türlü testi yaptirdim,infertileyle ilgili hertürlü tahlil test yapildi, defalarda ultrason bakıldı,hiçbir sorun çıkmadı.. sagolsun iyi doktorlardi, hepsi yardımcı oldular..Siz de gidin, saglik taramalarınizi yaptirin...Gebeliğe engel olabilecek bir durum var mi arastirin..

Bu arada yaşım 42 oldu. Şubat ayında dondurulmuş 2 embriyo transfer edildi, Allah'a çok şükür 4.deneme başarili oldu ve ben hamileyim... Son transferim oncesi vucudumu transfere iyi hazırladım... B12, D vitamini TSH, HgA1C, demir, ferritin, folat gibi değerlerim iyiydi...Danistigim bir kadin dogum doktoru bana yasam enerjinizi yukseltin, enerjiniz yuksek olmali ki yeni bir canli hayata tutunsun dedi. Tedavi sürecinde her gün gül yagi ile gobek-karın bölgesine masaj yaptim; sürekli olumlamalar yaptim, transfer gunu cok rahattim, hic stres yapmadım, zaten bildigim bir ortamdı.. Hic kendimi kasmadim, bol su icerek transfere idrar kesesi dolu olarak girdim..Ahmet Hoca'nin ameliyatı oldugu icin transfer 1 saat gecikti, oradaki bayanlarla sohbet ettim koridorda yuruyus yaptım, hersey yolunda gitti.

Ancak transferimin ertesi günü raporlu olmama rağmen işyerinde büyük bir kriz çıktı ve ben evde o krizle ugrasmak zorunda kaldim, saatlerce telefon gorusmesi yaptim, günlerce bir suru gereksiz işle ugrastim, bebegi dusunecek halim olmadi bile... İsyerindekiler tup bebek tedavisi gordugumu bilmedikleri icin evden sürekli isle ugrastirdilar.. Transfer sonrasında kendime pek odaklanmadım, ne bulursam onu yedim, hicbir ozel diyet yapmadım, aklima geldikce bol su ictim..O kadar emek bosa gitti diye kan testinden bir gün önce ilaclari kendim bıraktım, nasıl olsa tutmayacak diye... Kan testini aglayarak verdim, isyerindekilere cok kizdim, emekler bosa gitti dedim.. Ancak Allah'im nasip etti, sonuc pozitif geldi, ben inanamadim.. Çok sükür sonrasi iyi gitti, kese oluştu, kalp atişi alindi...Şimdi geriye dönüp baktigim belki de o krizin faydasi oldu, ben işe o kadar odaklandim ki bebegi cogu zaman unuttum...

Ama bir seyi ihmal etmedim. DUA.. Transfer öncesinde ve sonrasında aklima hep bebek geldiginde sürekli dua ettim; "dert etme dua et" fikrini benimsedim.. Hep Allah'a sığındım, kimselere derdimi anlatmadim, kimseden moral destek beklemedim.. Bu arada bu yaştan sonra hamile kalinir mi diyenler oldu; hiç önemsemedim, duymadim..

Annecigim sagolsun Meryem suresini bol bol okudu, ben de elimden geldigince youtube'dan kuran dinledim, hep Allah'a dua ettim.. Tüp bebek inanc ve sabir işi, Allah ol dedikten sonra hersey oluyor; yumurta ve sperm oldugu sürece umudunuzu kaybetmeyin.. Dahiliye/endoktrin doktorlarına gidin, infertilide polikliniklerine gidin, tup bebek hazirliğinda oldugunuzu söyleyin, bütün tahlilleri yaptirın, sonucu hocalara gosterin... Gecmise takılı kalmayin, gayret bizden, takdir Allah'tan diyerek,yaşam enerjinizi yuksek tutarak tedaviye devam edin.. Allah'im isteyen herkese anne olmayı nasip etsin...

Öncelikle çok sevindim sizin için. İnşallah gebeliğinizi sağlıkla tamamlar ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız
Benim için umut oldunuz teşekkür ederim. Evet başlarken ayrıntılı bir sağlık taraması yapmıyorlar. Yaptığınız çok mantıklı, yapabilrim ben de. Pgt’ye gittiğine göre embriyolarınız, 5.güne gitti, ben de bu olmuyor maalesef.
Merkez çok profesyonel, bütün işlemlerde ben de çok rahattım. Benim transferim pazar gününe denk geldi. Mehmet hoca girdi transfere. Benim için sorun olmadı, ikisinin de aynı yetkinlikte olduğunda düşünüyorum. Sorunsuz oldu transferim.

İş konusunda benzer durumdayız. Ben de işyerimdekilerle paylaşmadım tedavi gördüğümü. Bugün negatif olduğunu yeni öğrenmim, bir sinirlerim boşalmış ağlıyorum, beni arıyorlar bir müşteri kriziyle ilgili. İlgileniyorsun ne yapıcan başka ne yapayım. İş hayatı böyle bir şey ne yazık ki..

Canım hakkınızda hayırlısı olsun. Pesetmek yok devam edeceğiz hep birlikte. İnan ki şu ilaç bu dr bu yöntem vs hiçbirinin önemi yok. Önemi yok derken herhangi bi dr a gitmemek gerekir ama alanında uzman bir dra gidip kendini bırakmak en güzeli. Olacağı varsa oluyor zamanı ne zamansa o zaman oluyor. Ama bizler olumsuzu duyunca hep bi sorguluyoruz süreci.ilk başta yıkılıyoruz sonrasında daha da güçlenerek kalkıyoruz ayağa. Şimdi sabırla güzel günleri göreceğimiz zamanın gelmesini bekleyeceğiz...

Evet canım hayırlısı olsun. Pes etmeyeceğim , devam edeceğim. Olumsuzu duyunca insan ister istemez üzülüyor. Tekrar tekrar denemekten başka bir seçeneğimiz de yok. Eninde sonunda güzel günler de gelecek..

E Ela Betul canım nasılsın? Test sonucun ne oldu? Arttı mı değerin?
Merhaba nasılsın

Rabbim bizlerin umudunu mutluluğa çevirsin. Şu mübarek cuma hürmetine Kucağımıza minnak nasip etsin sağlıkla.
doktorum sağlıklı gebelik olmayabilir dedi.Ama muayenede minnak kese içinde yer yapmaya çalışıyor ,büyüme var görünüyormuş. Ama doktorun istediği gibi değil miş.Dış gebelik v.b görünmemesi ufacıkta olsa umut....Doktora her gittiğimde iki gün .Sonra o bana hayırlısı ve sağlıkla bana tutunacak diyorum.Salı günü tekrar doktora gitcez bakalım

İyiyim canım sen nasılsın? Yavaş da büyüyor olsa büyüyor ama umudun devam ediyor, inşallah sağlıkla sana sımsıkı tutunacak minnak
Benim testim negatif çıktı. Sağlık olsun

İyiyim canım sen nasılsın? Yavaş da büyüyor olsa büyüyor ama umudun devam ediyor, inşallah sağlıkla sana sımsıkı tutunacak minnak
Benim testim negatif çıktı. Sağlık olsun
Hiç umudunu yitirme
Rabbim nasip edecek.
Ben inanıyorum. Benim ilk ikisi negatif çıkmıştı.Bu süreç bile büyük aşama.
Bizler o kadar çok istiyoruz ki. Rabbim bizim dualarımızı eminim duyacak

Benim için dua et emi.
İnan buna ihtiyacım var
Ben bütün anne isteğiyle kavrulan herkese dua ediyorum.İnanıyorum ki başkanlarının yaptığı dualar daha çabuk tutarmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…