46 yaşında hamileyim

Zeynep123_

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2021
21
7
52
Hanımlar 46 yaşında hamileyim herhangi bir hastalığım yok doktorlar yaşımın büyük olduğunu aldırsam daha iyi olacağını bebeğin down sendromlu olabileceğini söylüyorlar sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin 😔

Güncelleme: kızım 2 yaşına girecek çok şükür

Son düzenleme:
Hanımlar 46 yaşında hamileyim herhangi bir hastalığım yok doktorlar yaşımın büyük olduğunu aldırsam daha iyi olacağını bebeğin down sendromlu olabileceğini söylüyorlar sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin 😔
Downey sendromu herhangi bir testle anlaşılmıyor mu ki? Bir ihtimal üzerine gebeliğe son vermek cok mantıklı değil bence

Aldırmak bana göre değil şahsen...eskilerden çok var 50 civarı hamile kalıp doğuran.sağlıklıysanız neden olmasın..vardır Allahın bir bildiği

Belli bir yaş sonrası gebelikler de risk artıyor ama kesin değil ki bu. Adı üzerinde risk var deniliyor. Siz ne düşünüyorsunuz , nasıl hissediyorsunuz ? Çocuk bakacak güce , sabıra sahip misiniz ?

Yaştan dolayı risk var evet, ama o risk 35 yaşından sonra hepimiz için var. Allah sınamasın 🙏🏻 Nifty test yaptırın, kromozom anomalisi varsa zaten çıkıyor, ona göre karar verirsiniz. İlk çocuğunuzsa zaten sonuna kadar şansınızı deneyin derim. Allah sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize inşallah

Yaştan dolayı risk var evet, ama o risk 35 yaşından sonra hepimiz için var. Allah sınamasın 🙏🏻 Nifty test yaptırın, kromozom anomalisi varsa zaten çıkıyor, ona göre karar verirsiniz. İlk çocuğunuzsa zaten sonuna kadar şansınızı deneyin derim. Allah sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize inşallah
Peki bu test ücretli mi

Arkadaşımın annesi de 48 yaşında son çocuğuna hamile kalmıştı çok şükür hiçbir zorun olmadı kız şimdi 15 yaşında . Yaşınız geç diye illa ki hastalıklı çocuk olacak diye bir şey yok ki . Aldırmayın bence eğer istiyorsanız

• Beğen
Reactions: The
Arkadaşımın annesi de 48 yaşında son çocuğuna hamile kalmıştı çok şükür hiçbir zorun olmadı kız şimdi 15 yaşında . Yaşınız geç diye illa ki hastalıklı çocuk olacak diye bir şey yok ki . Aldırmayın bence eğer istiyorsanız
Evet istiyorum ama doktorlar korkutuyor doğururken ölebilirsiniz bile diyorlar

Belli bir yaş sonrası gebelikler de risk artıyor ama kesin değil ki bu. Adı üzerinde risk var deniliyor. Siz ne düşünüyorsunuz , nasıl hissediyorsunuz ? Çocuk bakacak güce , sabıra sahip misiniz ?
İki tane kızım var 21 23 yaşlarında onlarda yardımcı olurlar maddi açıdan da bakabilirim bi rahatsızlığım da yok ama doğumdan sonra şeker hastası ya da tansiyon hastası olabilme ihtimali varmış bu yaşlarda

İki tane kızım var 21 23 yaşlarında onlarda yardımcı olurlar maddi açıdan da bakabilirim bi rahatsızlığım da yok ama doğumdan sonra şeker hastası ya da tansiyon hastası olabilme ihtimali varmış bu yaşlarda

Evet istiyorum ama doktorlar korkutuyor doğururken ölebilirsiniz bile diyorlar
Allah korusun, başka hastalıklarınız rahatsızlıklarınız varsa risk artıyor tabii. Ama sezaryen ile doğum yaparsınız, normal doğum belki komplikasyon oranını artıyordur bilemiyorum. Siz iyi bir riskli gebelik uzmanı profesöre gidin derim. Nerde yaşıyorsunuz, İstanbul’da yeditepe hastanesinde Prof Gazi Yıldırım benim doktorum. İmkanınız varsa bir görüşün derim.

Bir akrabamız kızını 48 yaşında kucağına aldı maşallah hiçbir şeyi yok yani. Bazı doktorları neden bilmem 35 yaş bile olsan yaşın var çocuk sorun olabilir gözüyle sadece annenin psikolojisini etkiliyorlar. Kuzenim 33 yaşında doğum yaptı ona daha teste bile bakmadan çocuğun down sendromlu olabilir çünkü yaşın büyük dediler gerisini siz düşünün ama kızı şu an ilkokula gidiyor hiçbir problemi yok yani.
Ben size bilhassa canlı örnekleri anlattım en azından içiniz rahat etsin hayırlısı olsun inşallah

Ay bence de ya testler yapılmadan bir karar vermeyin Allah çok büyük biz burda evlat hasreti ile yanıyoruz en ufak mucizeye tutunuyoruz olan bir cana kıymayın sakın Allah nasip etmiş yiyeceği ekmek var demek ki bebeğinize inanın sağlıkla dünyaya gelsin inşallah 🙏🏻

Öyle ezbere konuşmakla gebeliği sonlandırmak hiç doğru değil. Haftası geldiğinde birsürü test imkanı var. Olaki engelli olsa ileri haftalarda bile sonlandırma hakkınız var. Birde yanlış anlamayın korunmasız ilişki yaşadıysanız normal değilmi gebelik?

X