46 yaşında hamileyim

Bence kesinlikle bir sağlık sorunu görmeden aldırma yolunu düşünmeyin. Bizim yaşımız genç ama down ihtimali de doğumda bir sıkıntı olma ihtimali de var sonuçta bizlerde de. Ayrıca tamamen meraktan soruyorum planlı bir gebelik mi ? Yetişkin çocuklarınız varmış, ilk gebelik olsa bunu sormazdim da :)

Nifty testı yaptırın 8.haftadan itibaren oluyor, yasal kürtaj süresiyle denk geliyor. Sonuca göre degerlendirebilirsiniz.

45 yaşında falandı sanırım bir akrabam doğum yaptı. bir sıkıntısı yok sağlıklılarda. şuan 5 yaşında oğlu, evin neşesi oldu. beşinci çocuktu onların

Bebek doğduğunda 47 olacaksınız okul cağında 55 e yakın beni yanlış anlamayın yetişkin çocuklarınız varmış
Yakın bir akrabamın kızı yolda yürürken elinden tuttuğumda ugurbocuuu teyze keşke sen benim annem olsan arkadaşlarım anneme yaşlı diyorlar demişti
Bence böyle bir yorum cok acımasızca.. yani kadının yarasına neden tuz basıyorsunuz ki anlamadım. Cocuk büyüdüğünde yaşlanıcam diye cocuk mu aldırılır yani alemsiniz ya

Allah size bu yaşta hamile kalma yeteneği verdiyse demek ki doğum yapmak gerekiyor .Gerekli testleri yaptırın tabiki de doğurmaya istekli olun bence

Ama bu test sonucu belli olana kadar aldırma haftasını geçmiş olmaz mıyım şu an 7 haftalık
10 haftaya kadar yasal.o değil de bakmaya gözünüz kesiyo mu.kızlarınız baya büyümüş onca rahatlıkta sonra.Bende 37 yas ,hamileyim.oğlum 14 yasında kızım 8 .nasıl bakarım gözümde büyüyor

İkili test 11 haftadan sonra yapılıyor.kürtaj için yasal süreç 10 hafta yani geçmiş oluyo ne alaka
Doktorunuzdan bilgi alın. İkili test yapıldıktan sonra Allah korusun bir anomali ihtimali çıkarsa nifty test ya da ilerleyen haftalarda amniyon sıvısı testi yapılır. Anomali olduğu ve yaşamla bağdaşmadığı kesinleşirse heyet raporuyla bebeğin tahliyesi izni çıkar. Sizin söylediğiniz “kürtaj” erken haftalarda yapılan işlemin adıdır.

Bebek doğduğunda 47 olacaksınız okul cağında 55 e yakın beni yanlış anlamayın yetişkin çocuklarınız varmış
Yakın bir akrabamın kızı yolda yürürken elinden tuttuğumda ugurbocuuu teyze keşke sen benim annem olsan arkadaşlarım anneme yaşlı diyorlar demişti

Annem beni 45inde dogurmus, hic kimsenin annesine özenmedim bu yasima kadar.

Allah basimdan eksik etmesin, beni buyuttu, ben calistim oglumu da buyuttu.

Bence böyle bir yorum cok acımasızca.. yani kadının yarasına neden tuz basıyorsunuz ki anlamadım. Cocuk büyüdüğünde yaşlanıcam diye cocuk mu aldırılır yani alemsiniz ya
Evet sonradan çok üzüldüm ve pişman oldum yazdığım için msj silmek yasak olduğu için silemedim maksadını çok aşmış bir msj oldu gerçekten üzgünüm
Özür dilerim konu sahibinden

Evet sonradan çok üzüldüm ve pişman oldum yazdığım için msj silmek yasak olduğu için silemedim maksadını çok aşmış bir msj oldu gerçekten üzgünüm
Özür dilerim konu sahibinden
Ya helal olsun size. Bu platformda sık rastlanmayan bir durum. Hatanızın arkasında durmuyor, “haddimi aştım, özür dilerim” diyorsunuz. Bir kez daha helal olsun, buradaki saçma tartışmaların çoğu düşünmeden yazdığımız şeyleri sonuna kadar sahiplendiğimiz için çıkıyor… Olur herkes hata yapar ❤️

Bir sıkıntı olmaz. Yani yaşa bağlı bir durum değil. Olacağı varsa 25 yaşında ki bir anne adayında da olur.
Annem de 40 yaşından sonra kardeşime hamile kaldı hem de başka sağlık sorunları da vardı. Kimse beklemekten normal doğumla kucağına sağlıklı bir şekilde aldı.
Biz üniversiteye gidiyorduk bu arada. :KK70:

Doktorunuzdan bilgi alın. İkili test yapıldıktan sonra Allah korusun bir anomali ihtimali çıkarsa nifty test ya da ilerleyen haftalarda amniyon sıvısı testi yapılır. Anomali olduğu ve yaşamla bağdaşmadığı kesinleşirse heyet raporuyla bebeğin tahliyesi izni çıkar. Sizin söylediğiniz “kürtaj” erken haftalarda yapılan işlemin adıdır.
Evet ben onu kastetmiştim zaten

Evet ben onu kastetmiştim zaten
Yani bebeğin tahliyesi teknik olarak “kürtaj” olarak adlandırılmasa da önce iğneyle kalbinin durdurulması sonra da doğum ya da sezeryan yöntemiyle rahimden tahliye edilmesidir. Heyet raporuyla ve ailenin onayıyla mümkündür. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın 🙏

Hanımlar 46 yaşında hamileyim herhangi bir hastalığım yok doktorlar yaşımın büyük olduğunu aldırsam daha iyi olacağını bebeğin down sendromlu olabileceğini söylüyorlar sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin 😔
Tamamen sahsi görüsum Allah lutfetmis bu yasta vermis ki ne büyük nimet doktor kim oluyomusta yasayip yasamayacagina karar veriyomus burda okadar cocuk isteyenler var okadar doktor geziyolar bitanesi hadi cocuk yaratsinda versin ellerine anca olani öldurmeyi bilirler

X