5+0 kese görünmedi dış gebelik riski

bahar-bahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2014
77
18
Merhaba. Adet günüme 2 gün kala beta HCG 275 çıktı. (22 Mart) Son adet tarihine göre 4+1 oluyor. İki gün sonra 1000 üstü gösterdi..acilde verdiğim için net değildi. 2 gün sonra yine test 1000 üstü ve en son 5+0 da bugün 4405 çıktı.25 Mart'ta kahverengi lekelenme başladı. Ve o günden beri koyu kırmızı olarak her tuvalete gidişimde peçeteye gelen kanama olarak devam ediyor. Doktor kese görmeden bir şey yapamayız dedi. Progestan sabah akşam aliyorum ve pruluton iğne oldum. 5+0 da bugün Normal ultrasonda doktor keseyi göremedi. Dış gebelik olabilir ya da düşük dedi. Buna benzer bir şey yaşayan var mı aranızda. 3 ay önce 8 haftalık bebeğimi kalp durması sonucu kaybettim ve kürtaj oldum.

Selam aynısını yaşadım, 6. Hafta vs idi 3000küsür beta vardı ancak aşırı kanamam basladı koyu kırmızı ve o gün doktor dıs gebelik oldugunu tespit etti ve acil ameliyatla dıs gebeliği sonlandırdık. Benim alttan muayene ile sağ tüpte görmüştü doktor

Selam aynısını yaşadım, 6. Hafta vs idi 3000küsür beta vardı ancak aşırı kanamam basladı koyu kırmızı ve o gün doktor dıs gebelik oldugunu tespit etti ve acil ameliyatla dıs gebeliği sonlandırdık. Benim alttan muayene ile sağ tüpte görmüştü doktor
Zor bir durum gerçekten. Ben de ne olacağini bilmiyorum şu an. Doktor iki gün sonra tekrar beta vermemi söyledi. Alttan bakmadı. Cumartesi kendi doktoruma gideceğim o zaman netleşir diye düşünüyorum.

cok gecmıs olsum bu beni korkytuyor oncesinde bir belirti verdi mi

cok gecmıs olsum bu beni korkytuyor oncesinde bir belirti verdi mi
Merhaba. Bende yeni dış gebelik gecirdim. Öncesinde normal hamilelik ile ayni belirtileri veriyor. Doktora gitmedeb anlamiyorsunuz. Bende test yaptiktan bir hafta sonra lekelenme baslamisti. Doktora gittigimde keseyi goremediler. Dis gebelik icin beta takibi onerdiler sonrasinda riskli gebelik oldugi icin ben takiplerimi arastirma hastanesinde yaptirdim. Onlarda dis gebelik odağini net goremedikleri icin gün asiri beta takibi istediler. Bu sürede ben bir kac defa sanciyla acillik oldum gaz ve adet sancisi karisik bir sanci. En son gittigimde sol tarafta bir şislik farkettiler ve yatis verdiler. 10 gün yattim hastanede Mtx dedikleri igne tedavisi basladilar igne ise yaramayinca laporoskopi ile sol tüpum alindi. Ameliyat olali 15 gun oldu yeni yeni toparlanmaya basladim. Cunku psikolojik olarak da cok zor bi surec. Rabbim herkese kolaylik versin anne olmak isteyenin de kucagini bos birakmasin

Merhaba. Bende yeni dış gebelik gecirdim. Öncesinde normal hamilelik ile ayni belirtileri veriyor. Doktora gitmedeb anlamiyorsunuz. Bende test yaptiktan bir hafta sonra lekelenme baslamisti. Doktora gittigimde keseyi goremediler. Dis gebelik icin beta takibi onerdiler sonrasinda riskli gebelik oldugi icin ben takiplerimi arastirma hastanesinde yaptirdim. Onlarda dis gebelik odağini net goremedikleri icin gün asiri beta takibi istediler. Bu sürede ben bir kac defa sanciyla acillik oldum gaz ve adet sancisi karisik bir sanci. En son gittigimde sol tarafta bir şislik farkettiler ve yatis verdiler. 10 gün yattim hastanede Mtx dedikleri igne tedavisi basladilar igne ise yaramayinca laporoskopi ile sol tüpum alindi. Ameliyat olali 15 gun oldu yeni yeni toparlanmaya basladim. Cunku psikolojik olarak da cok zor bi surec. Rabbim herkese kolaylik versin anne olmak isteyenin de kucagini bos birakmasin
Aynı şeyleri yaşamışız seni çok iyi anlıyorum 🥺benimde kese görünmedi dış gebelik cikti 1 hafta doktor doktor gezdik en son tesis koyan doktoru. Dedi çıktı yatış yaptı kürtaj oldum kanser ignesi vurdular değer dusmedi tekrar vurdular iğne yine ise yaramadı ameliyat ile kurtuldum sağ tupumu kaybettim 🥺 doktor tek tuplede kolay hamile kalırsın dedi ama benden bir parça eksilmiş artık bir evladım olamaz diye pskolejim bozulmustu kendime gelememistim 2 ay falan 6 ay korunma verdi doktor şuan 4. Aydayim 2 ayım kaldı hem korku var hem heycan var bu sefer de aynısını yasarmiyim diye korkuyorum bı taraftan bu sefer olcak sagliklisindan diye .🥺

X