Kekler - Pastalar 5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

ben normal sade lokum aldım
aynı tarıf uzerıne denemeye calıstım ama lokum cok sert
nasıl malzemeyı bırbırıne yedırıp yogurucam anlamadım
ben nerde yanlıs yapıyorum acaba

canım lokumu benmari üsülü eritmeye çalış tam eritme ama en azından yumusasın ve br daha alırsan çok yumusak olmasına dikkat et

canım bu soruların cevabı aslında gecmişte vardı seker hamuru cabuk bozulan bir malzeme sen normal kurabiyeni yapıp uzerini kaplarsın bununla ve geceden yaparsan ertesi gune iyi olur ama süreyi uzun tutma hamuruda olabildigince ince aç dolaptada muhafaza edebilirsin 1 gece
teşekkür ederim kurabiyeleri yaptım .herkes çok beğendi ama benim gözüme hoş görünmüyor .ilk açemiliğim nede olsa =) şeker hamurunu açmakta zorlandım biraz yapıştı hep her yere ama sonradan buzdalabında bekletilip sadeçe yapaçağım kadar hamur çıkartarak daha rahat yaptım ..bu konuda farklı bi püf noktası varsa çok sevinirm ..

66587_1574212188941_1044649186_31608570_452046_n.jpg

bunlar yeğenimin doğum günü içinde .kurabiyesini zençefil ve tarçınlı yaptım çok güzel olmuştu tat olarak ..

teşekkür ederim kurabiyeleri yaptım .herkes çok beğendi ama benim gözüme hoş görünmüyor .ilk açemiliğim nede olsa =) şeker hamurunu açmakta zorlandım biraz yapıştı hep her yere ama sonradan buzdalabında bekletilip sadeçe yapaçağım kadar hamur çıkartarak daha rahat yaptım ..bu konuda farklı bi püf noktası varsa çok sevinirm ..

66587_1574212188941_1044649186_31608570_452046_n.jpg

bunlar yeğenimin doğum günü içinde .kurabiyesini zençefil ve tarçınlı yaptım çok güzel olmuştu tat olarak ..

çok güzel olmuslar bende ama hamuru acabildigin kadar ince acmalısın bide daha öncede yazmıstım acarken yapışırsa nişasta ile açın

bunu öğrendiğim iyi oldu youknow sağol canım paylaştığın için
örnek şekillerde olsa süper olurdu ama

Son düzenleme:
daha önce marshmalwdan denemiştim içi pütür pütür şeker taneleri görünüyordu
birde cok pudra şekeri yemişti..
bunuda inanmayarak başladım ama sonuc süper paylaşan arkadaaşım cok teşekkür ederim
ama lokum sarımsı oldugu için renkler tam istedigim gibi olmadı daha koyu durdu..

lokumda güzel fikirmiş ama çok parlak görünüyor.ben mat bi görüntü istiyorum.bu yüzden mashmallow la denemek istiyorum, bakalım nasıl olucak.ilk marshmallow denememde suyunu fazla koymuşum,fazla pudra şekeri çekti,önce hamur gibi oldu ama bi gün sonra dağıldı toparlanmadı:KK43:

Kızlar süpersiniz benimde eşimin doğum günü var bende netten getirtmeyi düşünüyodum ama karar verdimm kendim yapıcam elim yatkındır pasta böreğe =)) bulunduğum yerde aktar filan yok ama merkeze işlk gidişimde kalıp ve gıda boyası temin edicem elllerinize sağlıkkk:KK9::KK9::KK9::KK9:

Canım bide bişey sorucam keki hazırlıyoruz ya lokumlu hamuru bigün önceden yapıp dinlendirmekmi gerekiyo yoksa hemen yoğurup kullanbiliyomuyuzz

$DSC00026 - Copy.JPG
Bu pastayıda eşimin doğum gününde sizin tarifinizle yaptım.11 aylık bebek kucağımdayken biraz zor oldu ama ilk için memnun kaldım.
Tarif içi çok teşekkür ederim.:

süper bi tarif, yarın malzemeleri alıp ilk şeker hamurlu pastamı yapıcam. eşimin şefi ve eşi gelecek bu hafta misafir olarak , bir gün öncesindenyapsam dolapta kalsa bi gece sorun olur mu ?

Tarifi paylaşan arkadaşa cok teşekkür ederim.
Emeğinize sağlık...

X